תכונות של תכנון ושילוב מטבח קטן (+30 תמונות)

מטבחון - זוהי בעיה נפוצה בקרב הדיירים של בנייני מגורים מקומיים. יצירת פנים נוח, נוח ונעים של מטבח קטן בתנאים מוגבל מאוד קשה מאוד. והסיבה לכך היא לא כל כך את מספר מטרים רבועים, כמו חוסר הארגון הנכון של החלל.

פנים המטבח הזעיר דורש גישה מיוחדת. במקרה זה, אתה צריך ממש לנצח כל סנטימטר של שטח פנוי.

מטבח קטן פנים

ישנן מספר דרכים ליצור תנאים נוחים במטבח. כל אחד מהם שונה על ידי מידת השינויים הרדיקליים, אך דורש מאמצים מסוימים, זמן השקעות.

מטבח קטן פנים

שילוב המטבח עם חדר אחר

הרחב את החלל של מטבח קטן יכול להיות רדיקלי. יחד עם זאת, הגידול באזור לא יהיה חזותי, אבל אמיתי למדי. המהות של שיטה זו היא פשוטה - פשוט לשלב את המטבח עם חדר אחר על ידי הריסת הקיר המפריד ביניהם.

מטבח קטן פנים

יש לציין מיד כי צעד זה יחייב את אישור הרשויות הרלוונטיות וחלק מסוים מאחריות. ניתן לפרק את הקיר הן באופן חלקי והן באופן חלקי. החלל שנוצר יכול להיות מחולק חזותית לאזורים פונקציונליים באמצעות טריקים עיצוב שונים. כך, למשל, חלק קטן של הנחות יכול להיות תפוס ישירות על ידי המטבח להגדיר את עצמו עם מובנית גז או תנור חשמלי.

ניתן לזהות את פינת האוכל עם פינת המטבח ואת עיטור הקירות, כמו גם ריצוף. עם גישה מוכשרת, המטבח יהיה לעבור בצורה חלקה לחדר אחר ללא נזק כלשהו פונקציונליות.

מטבח קטן פנים

עם פירוק חלקי של קירות, שרידי המחיצה יכול לשמש אלמנט פונקציונלי לחלוטין, משלימים את העיצוב. מה שנותר מהקיר יכול להיות תפוס על ידי מדפים, דלפק בר, טור עם מגירות או מכשירי חשמל ביתיים.

מטבח קטן פנים

הפצה ארגונומית של החלל

גרסאות קלאסיות של מטבח מטבח ערכות עם בגודל מלא ארון הממשלה הם לעתים רחוקות מאוד מתאים קטן בגודל הנחות. כדי ליצור פנים נוח של מטבח קטן, יש צורך לקחת כבסיס או סידור ליניארי או זוויתי של שולחנות ארונות תלייה. במקרה זה, את גודל האלמנטים צריך להיות מספיק כדי להבטיח כי החדר יכול להכיל 3 אנשים, מבלי לפגוע אחד את השני.

אם גודל החדר מאפשר לכם להציב שולחן עבודה, מקרר, כיור, ארון קטן ותנור בשורה אחת, אז זה יהיה רצוי להשתמש סט ליניארי. במקרה שבו אין מספיק מקום מקרר או, למשל, תנור גז, אתה צריך לנקוט גרסה זוויתית.

מטבח קטן פנים

היתרון של סט מטבח בפינה הוא הקצאה יעילה יותר של שטח. מודול הפינה יחליף את פינה ריקה של החדר, ובצדדים ניתן יהיה לסדר את המקרר והארונות בטור.

מטבח קטן פנים

מאז עומק של שולחנות המטבח וארונות, ככלל, יש ערך קבוע, אתה יכול לנסות לחתוך את סנטימטרים נוספים. פעולה זו נעשית באמצעות מסור רגיל לנענע חשמלי.

מטבח קטן פנים

בעשותך כך, אתה צריך להיות מאוד זהירים ומדויקים, כמו שינוי הגיאומטריה של האוזניות יכול להשפיע לרעה על הביצועים של המקום. במקומות של חתכים מומלץ להיות מודבק מיד עם סרט מיוחד הדבקה עצמית, שכן לחות מעוות גליונות MDF ו סיבית.

שינוי עומק המודולים צריך להבטיח כי חזיתות בקנה אחד עם רמת הדלת של תנור חשמלי או גז.

מטבח קטן פנים

החלפת דלת הכניסה

פנים המטבח הקטן דורש תשומת לב מיוחדת לפרטים. לדוגמה, דלת שנפתחת פנימה תופסת מטר רבוע אחד, כלומר, מקום להרכבת תנור גז או לוקר נוסף. פתור בעיה זו על ידי התקנת דלת שרטוט או דלת אקורדיון. במקרים מסוימים רצוי לנטוש אותו לחלוטין.

פתח פתוח מקושת המוביל למסדרון ידגיש את המוזרות של החדר, במיוחד אם אתה בהרמוניה לבחור את ערכת הצבעים.

מטבח קטן פנים

יש לזכור כי את הדלת, או היעדרה - הוא בדיוק אותו האלמנט של פן, כמו, למשל, רהיטים או טפט, אלא בגלל ההחלטה צריכה להתבסס, בראש ובראשונה, על ההיתכנות הפונקציונלית רעיון עיצוב כללי.

מטבח קטן פנים

תאורה

תאורה חלשה היא האויב העיקרי של חדרים קטנים. חצי אפלה חזותית "אוכלת", וכבר מטר מרובע קטן, הופכת את פנים המטבח למעין ארון כהה, שבו מאוחסנים כלים שונים ורהיטים.כדי לארגן באופן יעיל את הפנים של מטבח קטן, אתה צריך להשתמש בכל מקורות תאורה טבעית מלאכותית.

הוסף עוד אור יעזור וילונות שקופים, רהיטים עם חזיתות מבריק, מראות על ארונות וקירות, ארונות עמוד שקוף, מדפי זכוכית וכרום אביזרי. כמו כן מומלץ להשתמש אורות ספוט, מותקן בתקרה או במטבח.

מטבח קטן פנים

משטחי המתכת של מכסה המנוע ואת תנור הגז גם חזותית להרחיב את החלל. יתר על כן, ציפויים כאלה הם קלים לתפעול ו תובעני בטיפול.

פנים של מטבח קטן

צבע עיצוב

הפנים של מטבח קטן, כאמור, דורש תשומת לב מיוחדת לפרטים, כולל ערכת הצבעים. כמו מעצבים רבים מייעצים, תכנון המטבח החדש שלך צריך להימנע מצבעים בהירים להדגיש צבעים ניטרליים.

לוח הצבעים הנייטרלי כולל:

  • לבן;
  • אפור בהיר;
  • חול;
  • בז '.

מטבח קטן פנים

כדי לגוון את הפנים, אתה יכול להשתמש בהדפסים בהירים בינוני על חזיתות של ארונות, תנור גז, קירות סינר מטבח.

צבעים בהירים ונייטרליים משקפים את האור היטב ומרחיבים ויזואלית את החלל. העיצוב צריך להיות רגוע, ללא עודף לא מתאים למדי במקרה זה קישוטים וציורים.

מטבח קטן פנים

ריהוט פנים של מטבח קטן

הממדים קומפקטית של החדר לא אומר כי הריהוט צריך להיות עותק מופחת שלה. שפע של ארונות, שולחנות ומדפים לערבב את המטבח, אבל עם בחירה מוסמכת של אלמנטים פנימיים, והכי חשוב, מספרם, אתה יכול להשיג תחושה של מרחב ללא התפשרות על הפונקציונליות.

 <center><iframe width=

"width =" 660 "height =" 495 "/>

במקרה זה, יש לזכור כי בפנים זה לא כל כך הרבה אלמנטים בודדים כמו שילוב שלהם זה חשוב. כך, למשל, מקרר, ארונות עם עמוד וחפצים גבוהים אחרים יוצרים פרספקטיבה אנכית, אשר צריכה להיות בצבע הנכון.

במקרים מסוימים יהיה זה נכון לחלק את הפנים אופקית לשני חלקים בשיא הצוואר של המבוגר. החלק התחתון יכול להיות צבוע בצבע כהה, ואת החלק העליון, בהתאמה, בצבע בהיר יותר.

פנים של מטבח קטן

צבע של הרהיטים צריך להיות משולב בהרמוניה עם צבע של הקירות, המקרר ואת תנור הגז. במרחב צפוף, אתה לא צריך לעשות ניגוד, זה הרבה יותר טוב כאשר האלמנטים מסיבית של הפנים כמעט להתמזג עם הקירות.

מטבח קטן פנים

בחירת רהיטים למטבח קומפקטי, אתה צריך להעדיף פריטים פנים פשוטים יומרות. ארונות ענק עם עמוד עם חזיתות מגולפות רק להחמיר את הבעיה של חוסר מקום פנוי. ריהוט צריך לכלול כמה אור ו "אוויר" אלמנטים ככל האפשר: חזיתות שקופות, מדפי זכוכית, נישות פתוחות נידחות. זכוכית יכול לשמש גם שולחן בראש שולחן אוכל, במיוחד מאז השוק המודרני מציע הרבה אפשרויות ריהוט מסוג זה.

זה יהיה מומלץ להשתמש ארונות צירים עם טור של גובה מוגבר. הם שונים למדי מ אנלוגים סטנדרטיים, אבל הם מאפשרים לך להשתמש ביעילות רבה יותר סנטימטרים יקרים.

מטבח קטן פנים

קישוט וקישוט

מינימליזם בבחירת רהיטים ניתן לפצות על ידי אלמנטים דקורטיביים שונים, אשר, שוב, לא צריך בניגוד חזק עם ערכת צבעים ניטרלית. לשימוש רציונלי יותר בחלל, ניתן לשלב אלמנטים דקורטיביים ופונקציונליים.

פנים של מטבח קטן

כך, למשל, את החלל בין שולחנות, גז תנור ארונות תלייה יכול להיות מלא עם מוטות תלויים עם ווים ומסילות.

אלמנטים פונקציונליים רבים של הפנים, כולל לוחות חיתוך, שולחנות ניתן לבצע קיפול או הזזה, אשר יאפשר לפרוק קצת את הפנים, מה שהופך אותו פחות עמוס.

מטבח קטן פנים

טכנולוגיה ואביזרים

כמה חפצים של הפנים של המטבח לא יכול להיות מוסתר בארון או נלקח לחדר אחר, ולכן המיקום שלהם צריך להיות נוח והרמוני. אל הקומקום יכול לקחת אוזניות שולחן קטנות, השטח של הפלח הזוויתי של פינה במטבח, נישה בבר או סתם מדפים תלויים, ומומלץ להתקין במיקרוגל בתוך יחידות מטבח ארון קיר.

מטבח קטן פנים

גוף של תנור חשמלי או גז יהיה משולב היטב בתוך מודול נמוך או עמודה הקבינט. במידת הצורך, ניתן לסגור אותו בחזית מתנדנדת. עבור מטבחים קטנים מומלץ להשתמש מקררים קומפקטי, אשר יכול גם להיות מובנה לתוך האוזנייה.

אם המשפחה גדולה ואתה צריך את הציוד המתאים, אז זה צריך להיות מסודר באופן כזה חזותית זה המשך של הפנים.

מטבח קטן פנים

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למכשיר הרב-תכליתי. לדוגמה, מעבד מזון יחליף בלנדר, מסחטה ומטחנת בשר, וכמה דגמים מודרניים של תנורי מיקרוגל מסוגלים בהחלט לבצע את התפקוד של תנור. במקרה האחרון, ניתן יהיה לנטוש לחלוטין את תנור הגז על ידי קניית הכיריים ובכך לשחרר מקום נוסף לארון עם עמודה.

גלריית תמונות

גלריית תמונות