ECO בית – יתרונות וחסרונות של קומות הפקק

ECO בית – יתרונות וחסרונות של קומות הפקק

עד לאחרונה, רצפת הפקק בפנים שייכת לקטגוריה של משהו אקזוטי ויוצא דופן. אבל הביקוש הגובר לכל דבר טבעי וידידותי תרמו לאוכלוסייה המהירה של חומר זה. חומרים מן הפקק יש מסה של יתרונות.

רצפת הפקק בפנים

קליפת עץ הפקק מורכבת מתאים הרמטיים קטנים המתאימים בצורה של 14 גון. סנטימטר מעוקב של החומר כולל יותר מ -40 מיליון תאים כאלה מלאים גז אינרטי, תערובת של חנקן וחמצן. במילים אחרות, חומר זה מורכב מחצי האוויר. אבל זה לא חשוב. הודות לתאי אוויר, את פני השטח של החומר יש טבעית סוג דעיכת מאפיינים. בלחץ על פני השטח, חומר הפקק הוא מסוגל לשחזר את צורתו.

המרכיבים העיקריים של חומר הפקק הם:

 • סוברן הוא מצע מורכב משומנים, מאלכוהול אורגני וחומצות. זה 45% של כל האלמנטים. זה הופך את החומר פלסטיק צפוף, אינו מאפשר את החדירה לתוך החומר של חומרים של סוג נוזלי או גז.
 • לינגין - תרכובת פולימר מורכבת נקראת גם בטון צמחי. השני בחשיבותו, הוא תופסת 27% של הפקק. בזכות כל האלמנטים של החומר הפקק מוחזקים יחד, אשר מגביר את כוחו של החומר.
 • פוליסכרידים - לשמר את המרקם ואת שלמות המבנית של החומר.
 • טאנינים - לתת צבע רווי על ציפוי הפקק.
 • Ceroids - לחזק את כוח ו waterproofness של החומר.

רצפת הפקק בפנים

פקק טבעי יש טבעי מדהים דפוס. כזה כיסוי הרצפה ישלים את פנים הסלון וחדר השינה, ללא קשר לסגנון עיצוב הנחות. עבור המטבח, רצפות הפקק עם ציפוי מגן מיוחד יחליף לרבד רגיש יותר או לינוליאום. וגם בחדר האמבטיה, אריחי הפקק יהיה סיוע מצוין קרמיקה הרצפה קר.

רצפת הפקק בפנים

תכונות של כיסוי הפקק

כמה תכונות אופייניות של ציפוי לעלות על חומרים יקרים יותר המשמשים ריצוף:

 • מוליכות תרמית. קורק יש תכונות בידוד תרמי טבעי. כאשר הנחת, כיסוי הרצפה כזה לא צריך מערכת של "רצפה חמה" בשל העובדה כי החומר עצמו לאט לאט סופג חום חיצוני. כאשר אתה עובר דרך חדר, הרצפה אשר מכוסה אריחים, אתה מרגיש את הקור, כי ציפוי במהירות סופג את החום. ואת מוליכות תרמית של תקע הוא נמוך מאוד וכאשר אתה יוצר קשר אתה תרגיש את החום.
 • בידוד רעש. בשל המבנה הסלולרי, מקדם קליטת הקול של חומר זה מגיע ל -85%. זוהי אפשרות אידיאלית עבור אלה שאוהבים שקט. ללא הטבעה, צלילים רמים של חפצים שנפלו, מפתחות, זרועות. רצפות כאלה הם אופציה נהדרת עבור בית שבו משפחה עם ילדים צעירים חיים.
 • Antistatic ו hypoallergenic. פני השטח של תקע אינו מצטבר חשמל סטטי, כך אבק לא מושך כזה כיסוי הרצפה. בנוסף, המבנה של החומר הפקק הוא כזה שהוא אינו מאפשר היווצרות של פטריות שונות ותבניות, כמו גם הצטברות של ריחות שונים.

רצפת הפקק בפנים

באשר תכונות שליליות, החיסרון הגדול ביותר הוא המחיר הגבוה של החומר למ"ר. כדי לכסות את הרצפה במטבח קטן או במסדרון, תצטרך לשלם סכום ניכר. בנוסף, החומר אינו יציב גם להתערבויות אגרסיביות אחרות.

 •  השתמש בטנה מרופדת רהיטים בהחלט לא מומלץ. על פני השטח של הרצפה הפקק מן הגומי נשאר שרידי, אשר כמעט בלתי אפשרי להסיר. השתמש בחומר הרגיש או באותו תקע.
 • אי יציבות מכנית. בשל המבנה שלו, החומר הוא רך למדי, ולכן יש התנגדות חלשה דפורמציה תחת פעולה מכנית. אותם גלגלים מהכיסא או מרגלי הכיסאות מותירים שקעים ושריטות על משטח הרצפה. כדי למנוע זאת, כל הרהיטים יצטרכו להיות מסופק עם רפידות מיוחדות.
 • השפעת הלחות. משטח נקבובי של תקע במהירות סופג מים, כך החומר עובר עיוות. מסיבה זו, לא מומלץ להשתמש כזה כיסוי הרצפה עבור אמבטיה או מטבח ללא ציפוי מגן.
 • הגנה נוספת. כיסוי ללא עיבוד נוסף מאבד במהירות המראה הסחיר שלה לובש. כדי להגן על הפקק, להשתמש באמצעים מיוחדים - לכה או שעווה, כדי להפוך את הרצפה כיסוי עמיד יותר השפעות מכניות שונות. בנוסף, בגלל החשיפה המתמשכת לאור שמש ישיר, ציפוי ציפוי צבע, הופך דהוי יותר.

רצפת הפקק בפנים

גירסאות כיסוי קורק

להנחת חומר הפקק על הרצפה השתמש דבק, לנעול אריח או אפשרות רול. לכל אחת מהאפשרויות יש מוזרויות וחסרונות משלה.

רצפת הפקק בפנים

אריח דביק דומה קרמיקה העיצוב שלה. עובי אריח זה שונה - 3-7 מ"מ. הצורה זמינה בשתי גרסאות - בצורת ריבוע או מלבן. לפני השימוש, הרצפה בחדר מכוסה חומר מזויף מיוחד אריח של הפקק מודבק מעל זה. כדי לעשות זאת, השתמש דבק מיוחד, כך פערים הסדקים בין האריחים אינם נוצרים.ציפוי זה יכול לשמש יצירות אמנות מוחל במטבח, בחדר האמבטיה או בחדר אחר שבו רמת הלחות גדל.

מאז הפקק הוא חומר רך, לפני הנחת יש צורך לרמה את הרצפה כדי להסתיר כל פגמים וחוסר אחידות על פני השטח.

רצפת הפקק בפנים

באשר חומר רול, הוא הניח על אותו עיקרון כמו לינוליאום. על משטח שטוח של הרצפה, הדבק מוחל ולאחר מכן את גליל החומר הוא הניח. לבצע את העבודה בצורה מדויקת ואיכותית, כמו דבק מיד תופס ולהזיז או להסיר את הציפוי ללא נזק בלתי אפשרי. החיסרון המשמעותי ביותר של ציפוי כזה הוא הקושי לעבוד עם תפרים פערים - כדי להפוך אותם בלתי נראה או איכשהו להסתיר די קשה. למרות כזה משמעותי מינוס ועלות גבוהה של החומר עצמו, אפשרות כיסוי כזה הוא הפופולרי ביותר.

רצפת הפקק בפנים

אנלוגי של לרבד הוא אריח או הרצפה הצפה. ציפוי זה multilayer יש שכבת תחתית קשה, שכבה אמצעית של פקק בלחץ, ועל גבי זה ממוקם פורניר מעץ טבעי. רצפה צפה הוא מהודק ללא צורך לרצפה, זה יוצר ציפוי יחיד עקב הידבקות של צלחות אחד עם השני באמצעות מבנה נעילה מיוחד על הקצוות. היתרון העיקרי של ציפוי זה הוא קלות ההתקנה. אבל בשל חוסר קשיות על המפרקים ואת הקצוות של האריח עושה ציפוי זה יציב לאפקט של לחות. מומלץ להשתמש בו בחדר השינה או בסלון, אך לא למטבח או לשירותים.

רצפת הפקק בפנים

טיפים טיפול

התנאים האופטימליים להפעלת כיסוי הרצפה מעם הפקק הוא לבחון את המצבים הבאים: לחות האוויר לא תעלה על 60-65%, והגבלות הטמפרטורה יהיו 20-25 ° C. בחורף, האוויר בחדרים יבש יותר, כך ציפוי הפקק לא להתייבש, להשתמש מכשירי האדים. כדי לנקות את הרצפה של הפקק יש להשתמש כימיקלים ביתיים אשר אינו מכיל ממיסים או חלקיקים שוחקים. כמו כן, אין להשתמש סמרטוט לח מדי, לחות עודפת תגרום נזק בלתי הפיך לציפוי הרצפה תתנפח.

ניקוי שואבי אבק הם בהחלט לא מומלץ לשימוש על הרצפה הפקק. בעת הניקוי, שואב האבק משתמש בכמות גדולה של מים כדי להרטיב את פני השטח.

רצפת הפקק בפנים

אם כתמים מופיעים על הרצפה, אשר לא ניתן להסיר בדרך הרגילה, הם יכולים להיות שפשף באמצעות עור של תבואה עדינה. כדי להסתיר את הפגם, לכסות את שחיקה עם לכה או שעווה.

רצפת הפקק בפנים

פתרונות פנים מקוריים

כדי להפוך את הפנים של החדר המקורי, להשתמש בכמה סוג של כיסוי הרצפה. שילובים מודגשים של אריחי לרבד וצף, יצירת דפוסים מקוריים וניגודים, ניתן להשתמש כדי ייעוד חדר המגורים או חדר השינה.

רצפת הפקק בפנים

חומר קורק לפי טבעו שונה בצבע ובגודל התבואה, הוא יכול לשמש ליצירת תבנית הרצפה. כהה מתולתל גרגר גרגר אלמנטים וחומר אור דק גרגר בסיס תיצור ניגוד מדהים. אפשרות זו ניתן להשתמש עבור סלון, פנים אשר השתמשו רהיטים מעץ כהה אלמנטים דקורטיביים אור.

הגרסה החדשה ביותר של כיסוי הרצפה הוא פקק עם photoprint.

רצפת הפקק בפנים

הבסיס של הפקק מוחל שכבה דקה מאוד עם מרקם של כל חומר טבעי - שיש, גרניט, עץ וכדומה. שכבה זו על גבי הדף מכוסה בשלוש שכבות של לכה מגוננת. כתוצאה מכך, כיסוי הרצפה עם תכונות משופרת מתקבל, עמיד יותר נזק מכני ואת השפעת הלחות.

גלריית תמונות

גלריית תמונות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

33 − 26 =