איך לתקן ברז מטפטף

איך לתקן ברז מטפטף

אפילו מנופים אמין ביותר להתחיל לזרום עם מים זורמים זמן או לטפטף. כדי לתקן את הברז אתה לא תמיד צריך לקרוא אינסטלטור. רוב הכישלונות ניתן לבטל על ידי עצמך. אבל, לפני שאתה לתקן את ברז מטפטף, אתה צריך להבין את העיצוב ואת סדר העבודה. 

איך לתקן ברז מטפטף

לתקן את העגורן בידיים שלך - את המשימה של המורכבות בינוני

סוגים

נתחיל בהגדרות. יש בחדר האמבטיה ולא ברזים וברזים למטבח. מנופים רק לשרת מים, מערבלים גם לאפשר לווסת את הטמפרטורה, ערבוב שני זרמים - מים חמים וקרים. במאמר זה נדבר על מנופים וכיצד לתקן אותם. תיקון מערבלים דומה מאוד, אבל יש מאפיינים משלה. אגב, אתה יכול לקרוא על תיקון מערבלים יחיד מנוף כאן.

ישנם מספר סוגים של מנופים עבור חדר אמבטיה או מטבח:

 • שסתום;
 • מנוף יחיד (המכונה גם מחסנית או דגלים).

  איך לתקן ברז מטפטף

  מנופים - בדיקה ושסתום

המכשיר הם שונים, כך התיקון, אפילו עם אותו נזק, שונה באופן משמעותי. לכן, כל אחד מן המינים ייחשב בנפרד.

שסתום שסתום תיקון עצמי

שסתומי שסתום ניתן לקרוא קלאסיקות של אספקת מים. וגם, למרות שהם מוחלפים בהדרגה על ידי עיצובים חדשים, הם עדיין הרבה. המבנה הפנימי שלהם במשך עשרות שנים לא השתנה. רק העיצוב השתנה - הפך מגוון יותר ומעודן. היום אתה יכול למצוא את שני הדגמים הנפוצים ביותר, אקזוטי מאוד.

איך לתקן ברז מטפטף

מבנה שסתומי השסתום

מנופים מפרידים מים מסוג זה משמשים עדיין, כי הם פשוטים ואמינים, משרתים לא במשך שנים, אלא במשך עשרות שנים. אם כל "מילוי" באיכות נאותה, כל זה במהלך הזמן הזה יכול להיכשל, הם אטמים. החלפתם היא הדרך העיקרית לתקן את שסתום שסתום.

החלפת אטם גומי

אם השסתום לחלוטין סגר את ברז במטבח או בחדר האמבטיה הוא ממשיך לרדת, ככל הנראה סיבת הגמישות האבודה של אטם השסתום (ראה תמונה בפסק הבאה). היא חדלה ללחוץ על האוכף, בגלל מה שהמים ממשיכים לזרום ולפעמים הברז לא רק מטפטף, אלא אפילו זורם. תקן את הברז במקרה זה - החלף את האטם. כדי לעשות זאת, אתה צריך אגוז, וטוב יותר - מפתח ברגים קבוצה של אטמים.

לפני שתתקנו את הברז הנוטף, כבו את אספקת המים (ניתן לחלוטין, אתם יכולים רק בענף זה, אם אפשר). יתר על כן זה לא מחוץ למקום כדי לוודא כי המים עדיין חסומים. המים לא זורמים - אנחנו מתחילים לתקן. אתה צריך מפתח ברגים או מפתח ברגים. הם יצטרכו לפרק את הגוף של הראש (החלק העליון של הגוף).

עדיף לעבוד עם מפתח ברגים. כדי לא לפגוע פני השטח במהלך המבצע, הרוח אותו עם סמרטוט רך, ולאחר מכן להחיל מפתח. לאחר שפתח את הראש, הוצא את השסתום. עכשיו אתה יכול להחליף את האטם או להתקין שסתום חדש. ישן podedevaet משהו חד - אתה יכול להשתמש מברג עם להב שטוח, אתה יכול - ינשוף, וכו '

בעת בחירת אטם, שים לב כי הקצוות שלה צריך להיות משופעים על 45 מעלות, אחרת צינור המים יעשה רעש בעת העבודה. אם זה לא בארסנל שלך, אתה יכול לקצץ את הקצה עם משהו חד - סכין או מספריים.

איך לתקן ברז מטפטף

החלפת אטם בברז בתמונות

אם אין אטם מתאים, זה יכול להיות לחתוך מגיליון של גומי צפוף (נקבובי אינו מתאים). עובי הסדין של גומי או אטם הוא 3.5 מ"מ, הקוטר הפנימי הוא מעט פחות מקוטר המוט, הקוטר החיצוני לא צריך לבלוט. אל תשכח את הקצוות לחתוך ב 45 °.

לאחר התקנת אטם, לשים את השסתום במקום, להדק את הראש. מודלים חדשים של נוכחות של rewind על חוט אינם דורשים. יתר על כן, את rewind הוא התווית - זה יכול לגרום סדק בגוף. אם העגורן הישן של התקופה הסובייטית מתבצע תיקון, סליל מונח על החוט, מרוח עם הדבק אריזה, ואז הסתחרר. לאחר מכן, אתה יכול בהדרגה להדליק את המים.

לפעמים, עם אטם זה על השסתום, יש סיפור הפוכה - מים לא זורם או בקושי נוטף. במקרה זה, אטם עף מן המוט וחסם את זרימת המים. ראשית, אתה יכול לנסות כמה פעמים כדי לפתוח / לסגור את השסתום, ואם לא עוזר - יש צורך לחזור על הפעולה הנ"ל, כי הוא, כדי לתקן את הברז על ידי החלפת האטם. רק אל תשכח להסיר את הישן תקוע על האוכף.

מים נוטפים מתחת למוט

אם טפטוף מים מתחת לשסתום, חותמות שמן צפויים להיות שחוקים. אתה יכול לתקן את הברז עם דליפה מתחת למוט בשתי דרכים. ראשית, אתה יכול לנסות להדק את הראש דיור יותר. לעשות את זה שוב עם מפתח סיבוב. צבת להשתמש אינו רצוי, כי אחרי אותם להישאר עקבות. להדק את הראש רחוק ככל האפשר (לא להגזים).

איך לתקן ברז מטפטף

מבנה זין השסתום

אם החוט הוא הידק ככל האפשר, והמים ממשיכים לטפטף, יש צורך להחליף את אטמים על המלית. עבור מנוף הספין הראשון שאנחנו הזה עד קצה גבול היכולת, אז הוסר שוב לראש העגורן, poddevat חדה משהו הסיר ואת שתי טבעות גומי, והחלפתם בחדשים.

המים אינם חופפים

אם מערכת הבטנה, והמים לא חופפים, על ידי הסיבוב של המנוף קיים כשל של החוט, הגזע חייב להיות מוחלף - עליה חוט הריסה. האפשרות כאן היא שתיים - להחליף את הגבעול עצמו או לגמרי את כל הראש שסתום.

איך לתקן ברז מטפטף

באוכף יכול להיות סרק

אם חוט לא משוחק, אטם חדש, אבל הברז דולף, לבדוק את האוכף. ייתכן שתופיע בו סריקה. זה יוצר בהדרגה - הוא נשטף על ידי מים מסופק עם לחץ גבוה. אם אטם במקום כלשהו לא לחצה בחוזקה, פגז נוצר במקום הזה. לפעמים מים מערערים את כל ההיקף, יוצרים קצוות חדים, אשר במהירות נזק אטם. יש להסיר את הקצה ואת הקצה החד. קח מברג קונבנציונאלי על ידי משיכת אותו לאורך הקצה משעמם את הקצה החד. אותה פעולה ניתן לעשות בעזרת natfil או פיסת נייר זכוכית בסדר גרגר. העיקר הוא להשיג אפילו (ככל האפשר) וקצה לא נוח.

כיצד לתקן ברז עם מחסנית

לרוב בשירותים או במטבח לשים מנופים עם מנוף אחד. של הדגלים הנקראים עדיין או יד אחת. עבור פתיחת / סגירת המים בו הוא מכשיר מיוחד - מחסנית, כי הם נקראים גם מחסנית.

איך לתקן ברז מטפטף

עגלת מחסנית

בתוך המחסנית יש שתי צלחות עם חורים. התחתון הוא קבוע בנוקשות, ואת העליון הוא נייד. אליו הוא מחובר המוט, וזה בתורו - על הידית. מסובב את הידית, אנחנו מעבירים את המוט, וזה מזיז את צלחת מטלטלין, אשר פותח / סוגר את המים ומשנה את הלחץ שלה.

אם יש בעיה עם מנוף כזה, ניתן לתקן אותו רק על ידי החלפת מחסנית. תקלה עיקרית בהם - הם מתחילים לזרום - המים נוטפים או מטפטפים מתחת לידית. לתיקון התקליטור הנוכחי או לטפטף, החליפו את המחסנית. רק כך.

החלפת המחסנית

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לסגור את המים, ולאחר מכן להסיר את הידית. לשם כך, הסר תחילה את התקע הצבעוני - הוא סוגר את הבורג. לאחר שפתח את הבורג, הידית מושכת כלפי מעלה, ומפרידה בין המוט. לאחר הסרת הידית, פתח את טבעת הטבעת - היא מחזיקה את המחסנית. עכשיו זה נשאר רק להוציא את זה.

ואז, יחד עם מחסנית, אתה צריך ללכת לחנות או לשוק, לקנות בדיוק את אותו הדבר. החדש חייב להתאים בגודל, את החורים בחלק התחתון שלה צריך להיות באותו צורה וסידור. באופן כללי, אתה צריך למצוא את העותק המדויק.

איך לתקן ברז מטפטף

כיצד לפרק ברז עם מחסנית

האסיפה מתרחשת בסדר הפוך:

 • לשים את המחסנית (רק אנכית, מעט גלילה סביב הציר שלה, כך בליטות בגוף פגע את recesses על המחסנית),
 • להדק את האגוז clamping;
 • להגדיר את הידית;
 • בורג את בורג תיקון;
 • אנחנו מכניסים בדל.

הבדיקה הראשונית יכולה להתבצע לאחר טבעת הטבעת הותקנה. אתה יכול לפתוח את המים ולבדוק אם הברז לא זורם עכשיו.

אם זרם המים חלש מדי

רוב מנופים מודרניים מצוידים בזרבובית עם רשת המחזיקה את החלקיקים מוצק כי ניתן להכיל את צינור המים. אם בהדרגה נעשה סילון המים לא כל כך גמיש, והלחץ על המנופים האחרים לא השתנה, הסיבה היא סתימת הרשת הזאת. במקרה זה, אתה יכול לתקן את העגורן בתוך כמה דקות.

איך לתקן ברז מטפטף

יש צורך לנקות את הרשת

פתחו את האגוז עם הרשת כי הוא בקצה הזרבובית. שוטפים אותו, לנקות את החורים חורים (אתה יכול להשתמש במחט או מברשת שיניים ישנה). נקו את הרשת במקום.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 5 =