מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

כולם התרגלו לעובדה כי המרפסת ואת אכסדרה הם תוספת נהדרת לאזור המגורים. מה ההשפעה של גודל המרפסת בבית הפאנל, האם היא מתייחסת לאזור המגורים של הדירה, ומי מחויב לתקן את המרפסות ולוגיאס - מספר סוגיות המתעוררות לעיתים קרובות אצל בעלי הדירות בעת ביצוע העבודה עם שטח הדירה.

הבדלים בין אכסדרה למרפסת

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

לוח הארוגיה הוא המשך לרצפת החדר, ושלושת הצדדים מכוסים על ידי הקירות העיקריים

לוגיה כבסיס יש לוח כי הוא המשך הרצפה של החדר, ושלושה קירות שהם המשכו של קירות הבית. צלחת המוביל העליון משמש גג אכסדרה, המעקה עשוי לוחות בטון.

על האכסדרה, שלושת הצדדים סגורים עם צלחות ההון, ורק החלק חזית פתוחה. זה יכול לעמוד המון משקל משמעותי. אם אתה מבלה הסקה מרכזית על loggia (אתה צריך אישור מהרשויות המקומיות לעשות זאת), זה ייחשב אזור מגורים.

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

המרפסת מותקן על קונסולות ויש רק קיר אחד משותף עם הבניין

בעת בניית אכסדרה, לוחות חלולים של חפיפה גודל 1200x5800 מ"מ משמשים. אורך הצלחת 5.8 מ 'מספיק לבניית loggias עבור שתי דירות - קטע של 2900 מ"מ כל אחד.

המרפסת מייצג את הקיר הנושא את עומס הבניין, הוא מחובר לרוב קונסולות, יש קיר משותף אחד עם הבניין, שלושת הצדדים פתוחים. גם אם אין לו מעקה, אבל יש פלטפורמה בצורה של צלחת הגשה, מבנה זה נחשב גם מרפסת.

על המרפסת לבצע הסקה מרכזית אסור, זה לא לעמוד במשקל משמעותי. היו מקרים שבהם לוחות, בכפוף לעומסים משמעותיים בבתים של 9 קומות, הופרעו.

לבניית מרפסות להשתמש צלחת 800 x 3275 מ"מ.

האם שטח המרפסת או המרפסת באזור המגורים?

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

לעתים קרובות מתעוררת השאלה אם שטח המרפסת או הלוג'יה הוא חלק ממרחב המחיה, בין אם גובה החימום הוא למ"ר נוסף לבין מי צריך לתקן את המקום.

השטח הכולל של הדירה מחושב כסכום של שטחים של כל החדרים ועוד הנחות בתוך הדירה, רשום רשמית המבנים. אבל אם האזור אינו מחומם, זה נחשב לא מותאם לחיים.

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

לכן, השטח הכולל נחשב גורם יורד - עבור מרפסות שוות 0.3, עבור loggias - 0.5. לפעמים סוכני נדל"ן, כדי למשוך את תשומת הלב של הלקוחות, קול מרחב המחיה יחד עם השטח של המרפסת.

אם השטח של הלוג'יה מחובר באופן רשמי לדירה, אז זה נכלל בסך הכל שטח נכלל התשלום עבור חימום ושכירות.

בעת ביצוע עסקאות מכירה, אתה לא צריך להאמין מילה למוכרים, אבל אתה צריך בזהירות ללמוד את המסמכים הרלוונטיים לדיור.

מי אחראי על תיקון ופיתוח מחדש של מרפסות

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

על פי החקיקה הנוכחית, כל מבנים נושאות עומס (קירות, תקרה) ותקשורת ההנדסה שייכים רכוש הבית המשותף, וכל מה בין הקירות שייך הבעלים, כלומר, זה רכושו הפרט.

המסמכים לבעלות צריכה לכלול את כל הנספחים ואת הנחות עזר נוספים הסמוכים לאזור הדיור, אחרת זה יכול ללכת הליטיגציה עם השכנים דיור ושירותים קהילתיים על כך שלא מחובר כראוי הרחבה.

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

תחת קוד השיכון, ההון ותיקונים שוטפים של מרפסות חירום צריך להתבצע על ידי נציגי דיור ושירותים קהילתיים. ביצוע עבודות תיקון מבוצע על בסיס תעודת הבדיקה שנעשו ואת הסכמה בכתב של 2/3 של בעלי מגורים. גרסה של עבודות תיקון עצמאיות אפשרי עם שימור של כל המחאות ומסמכים נלווים, ואז אתה יכול לדרוש החזר של הסכום שהוצא.

גדלים אופייניים של מרפסות loggias

על פי סעיף 3.2 של פרק 2.08.01-89 SNiP, את הממדים של המרפסות של 5 ו 9 קומות פאנל לבנים להשתנות בהתאם לאזור האקלים.

אזור אקלימי רוחב המרפסת הערה:
1B, 1G, הטמפרטורה בחורף מ -14 ל -28, בקיץ ל -20 מעלות 600 מ"מ אזורים קיצוניים בצפון
1, 2 900 מ"מ רוחב מחושב תוך לקיחה בחשבון את האפשרות לשים כיסא על המרפסת
3, 4 1200 מ"מ ברוחב זה ניתן לצייד את המיטה.

מידות אופייניות

סוג הבניין אורך רוחב גובה המעקה
לחסום בתים של 12-16 קומות 5640 מ"מ 750 מ"מ 1200 מ"מ, עם גובה כולל של החדר 2630 מ"מ
פאנל בתים עד 9 קומות פאנל בתים עד 9 קומות 700 מ"מ 1200 מ"מ, עם גובה כולל של החדר 2632 מ"מ
לונגיאס ארוך 6000 מ"מ 1200 מ"מ מעקה 1000 מ"מ
Loggias קונבנציונאלי 3000 מ"מ 1200 מ"מ מעקה 1000 מ"מ
ברז'נייבקי 2400 מ"מ 650-800 מ"מ 1000 מ"מ
חרושצ'וב 2800-3100 מ"מ 650-800 מ"מ 1000 מ"מ

על פי תקנות הבטיחות ואת כללי בטיחות אש, גובה המעקה לא יכול להיות פחות מ 1000 מ"מ.

סוגי מרפסות ומרפסות

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

גרסה מעוגלת

ישנם סוגים רבים של loggias, שונים בקווים גיאומטריים שלהם: מלבני, מעוגל, זוויתי, לרוחב. במבנים שאינם סטנדרטיים כגון P-44, ניתן לפתוח את הלוגיה משלושה צדדים.

גודל המרפסת בבית 9 קומות פאנל שונה באופן משמעותי מן האכסדרה. יציאה למרפסת והלוגיה מתבצעת דרך בלוק המרפסת, הכולל חלון ודלת מרפסת. זה קורה כי העיצוב של בלוק המרפסת מורכב דלת מרפסת עם חלונות קטנים משני צדי זה. לקבלת מידע כיצד לתקן מרפסת קטנה, ראה סרטון זה:

תיקון מרפסת

מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

בתים רב קומות מעל 9 קומות מוקמים הן מלבנים, מן לוחות. כאשר תיקון מרפסת בבית לבנים פאנל יש מאפיינים משלהם. שקול את התכונות של העבודה לתקן, בהתאם למספר הקומות והחומר שממנו בנוי הבית.

שקול את האפשרות, כאשר התנור ואת ארגז דורשים תיקון רציני.

שלבי עבודה:

  1. אנחנו מתקנים את הצלחת. אנחנו מסירים את כל האשפה, להאריך את כל הסדקים בלוח כדי להגיע armature. אנחנו מנקים את החיזוק מהחלודה ומכסים אותו במתחם אנטי קורוזיבי. ואז להרטיב את הסדקים, בעבר ניקה את הקצוות שלהם, עד שנגיע לשכבה קשה. ממלאים סדקים עם בטון עם תוספת של דבק אריח בתערובת - הפתרון יחזיק חזק. יישר את פני השטח של הצלחת. לפעמים התנור במצב כזה שיש להחליף או לחזק את החיזוק, ואז אנחנו מניחים את רשת החיזוק, עושים את הטפסים וממלאים את המגהץ.

    מידות אופייניות של אכסדרה ומרפסת בבית פאנל

  2. אנחנו מתקנים את המעקה. באופן אידיאלי, מסילות ישנים נחתכים חדשים מותקנים. זה יכול להיות פשוט מתכת או עם אלמנטים עיצוב מזויפים יפה. כאפשרות, אתה יכול להתקין מסגרת מרפסת מהרצפה עד התקרה, אם פתרון כזה מותר במונחים של לא יעלה על עומס מותר על הצלחת.
  3. בקומה הראשונה, לאחר שהונפקו האישורים הדרושים, אתה יכול לצייד את היציאה לרחוב דרך המרפסת. לשם כך, ננקטים צעדים לתנור, דלת מרפסת מותקנת בצד המדרגות, ומבנים מפלסטיק ממתכת מהתקרה ועד הרצפה מותקנים בצדדים האחרים.
  4. על הקומות מעל הראשון, מסגרת המרפסת מותקן או מן המעקה או הרצפה.
  5. המרפסת מבודדת, הרצפה מונחת, התקרה והקירות מסתיימים.

בעת ביצוע תיקונים במרפסת או אכסדרה, יש צורך לשמור את כל הבדיקות, חוזים, תיעוד עיצוב להחזר נוסף של חלק כלשהו של הסכום על ידי דיור ושירותים קהילתיים. לקבלת מידע כיצד לתקן את האכסדרה, ראה סרטון זה:

זה בהחלט אפשרי לצפות החזר של הסכום שהוצא על תיקון הצלחת. עבודות גימור הם הרצון האישי של הבעלים, הם אינם חובה, ולכן הסכום שהושקע עבור עבודות הגמר סביר להיות נפרעו באמצעות כלי עזר.