שסתום, שסתומים – התקני חיזוק של הצינור

שסתום, שסתומים – התקני חיזוק של הצינור

ההבדל העיקרי של שסתום מן השסתום, ניתוח של תכונות העיצוב של העיצוב מאפשר לך לבצע את הבחירה הנכונה של התקן חיזוק בעת התקנת צינור.

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

תוכנית של שסתום השער טריז.

סידור שסתומים

שסתום השער הוא מכשיר armature בעל תריס בצורת דיסק, סדין או טריז נע לאורך טבעות האטימה של הדיור בניצב לציר הזרימה של המדיום.

בהתאם לעיצוב, התפסים יכול להיות מעבר ו הצטמצם, שיש פתחים של טבעות איטום קטן יותר מאשר בקוטר של צינור.

בהתאם לגיאומטריה של תריס, השסתומים מחולקים מקביל טריז. שסתומים השער wedge מצוידים שער טריז עם משטחי איטום, אשר ממוקמים בזווית זה לזה. תריס תריס יכול להיות חתיכת אלסטי אחד, חתיכת אחד נוקשה או מתחם שני דיסק.

שסתומים מקבילים מצוידים בסגרים, משטחי האיטום מקבילים זה לזה. עיצוב זה יכול להיות דיסק יחיד (הזזה) או דיסק כפול.

את השסתומים יכול להיות מצויד ציר נשלף (גזע) ולא נסיג (ציר ציר). הם שונים בעיצוב של זוג בורג, בשל אשר נע הברח. שסתומי השער עם ציר מסתובב יש גודל בנייה קטן יותר.

יתרונות וחסרונות של שסתומים

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

Scheme התקן שסתום: 1 - שסתום גוף 2 - אגוז, 3 - מכונת כביסה, 4 - נחת, 5 - שסתום, 6 - חותם 7 - פיר 8 - spetsvtulka, 9, 16 - שליה 10, 15 - השרוול בלוטת, 11 - גלגל תנופה 12 - מכונת כביסה 13 - לדפוק 14 - מכונת כביסה דחיסה.

היתרון העיקרי של השסתומים הוא כי אין להתגבר על הלחץ בינוני במהלך התנועה של אלמנט עובד, אשר בתורו הוא הכוח הדרוש כדי להזיז את הצמצם. חשיבות רבה היא זרימה ישירה של הנוזל מועבר ואת מקדם ההתנגדות קטן במצב פתוח.

הודות לסימטריה של המבנה, ניתן להשתמש בשסתומים לכיווני תנועה שונים של המדיום המועבר, ואין עוד מכלולים ופירוק של חיבורי אוגן כאשר יש צורך לשנות את כיוון התנועה של הסביבה הפנימית.

החיסרון העיקרי של העיצוב הוא כי בתהליך של העברת הגוף שסתום יש חיכוך חזק. שסתומי השער יש גובה בנייה גדול בשל הצורך להאריך את מוט.

כאשר הסגר נמצא במצב הביניים, צלחות חלקיות חופף בחלק המושב, הנחל זורם סביב האזור הפעיל של המשטח התחתון של הטבעת האיטום באמצעות חשיפתן שחיקה מוצקה עובד בסביבה. לכן, לאחר הניתוח במצב של שסתומי סגירה חלקיים אינם מסופק עם אטימות מספיק כשהם סגורים. חסרון זה טבוע בסוגי חיזוק שונים ומגביל את השימוש בשסתום כאלמנט מווסת. בנוסף, המאפיינים המסדירים של השסתומים אינם משביעי רצון.

יישום ותפעול של שסתומים

שסתומים משמשים צינורות על קוטר של יותר מ 50 מ"מ, שם חפיפה חלקה של החתך הדרוש יש צורך למנוע הלם הידראולי.

הם משמשים במערכות מיזוג אוויר ומערכות אוורור (כמו גם חימום תנור), מבנה זז אנלוגי הוא מנחת פורקן שהינה צלחת מתכת מלבנית אשר נעה בניצב לצייר צינור מדריך.

אין לעשות את השסתומים ואת ההתקנה של מערכות מים וביוב, צינור גז, כמו גם מערכות הנדסת תעשייה אחרים. רבים בטעות מאמינים כי השסתומים הם מגוון של שסתומים, אבל אלה מכשירים שונים שיש להם הבדלים מבניים הקובעים את התכונות של המבצע.

התקן ופונקציות של שסתומים

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

נהיגה התקן שסתום שקופית 1, שקופיות אשר מדריך צלחת 2, 3 מושבים הגוף 4, 5-טבעת, 6-גזע שקית 7-חותם, גלגל תנופה 8, 9-מצביע נושאי הדיור 10, 11- כיסוי, 12-שמן, 13-ring.

השסתום הוא שסתום, שער אשר מועבר באמצעות זוג משורשר. המבנים נעשים בגירסה מחורצת (mufty) וחיבור לצינורות אוורור.

בהתאם להסדר ההדדי של מוצא מוצא צינורות חיבור, שסתומים זוויתי המעבר מחולקים. קטגוריית הפתחים כוללת מבנים שבהם צירים של הפלט ושל צינורות החיבורים המחברים מקבילים או מקבילים. שסתום זווית, בתורו, מצויד בצירים ניצב זה לזה.

בהתאם למטרה שלהם, הם מחולקים סגירה- off, בטיחות, הרגולציה, כיבוי, עוקף, נשימתי, לאחור.

השסתום יכול להיות מושב יחיד ושני מושבים. שסתומים במושב יחיד, בתורו, בצורת הצמצם מחולקים מחט ודיסק. שסתום עם שליטה ידנית, שבו הבורג נע באמצעות זוג הליכי, הוא המכונה לעתים קרובות שסתום. יש רגולציה וסתום שסתומים. המטרה של שסתומי הסימון היא לסגור לחלוטין את זרימת המדיום, בשביל זה הם מסופקים עם נעל הגוף.

שסתומים ממברנה הם מבנים שסתום שבו זרימת התקשורת נחסם באמצעות קרום deformable אלסטית (פלסטיק, גומי). מערכות אלו עשויות ברזל יצוק עם ציפוי פנימי של חומרים עמידים בפני קורוזיה (גומי, פלסטיק, אמייל).

שסתום צינור - העיצוב של השסתום, שבו החפיפה של זרימת המדיום מתממש עקב ללבוש של צינור גומי בתוך השסתום. שסתומים משמשים גם עם חד צדדי זן צינור דו צדדי.

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

תוכנית של שסתום שער פלדה עם ציר הזזה.

שסתום הנשימה נועד לפרוק אוויר או אדים מצטברים ולמנוע היווצרות ואקום בטנקים במהלך הנשימה "הגדולה" וה"קטנה ". הרעיון של נשימה "גדולה" מתרחשת כאשר זרימה וזרימה של נוזל, "קטן" נגרמת על ידי תנודות הטמפרטורה.

הודות לשסתומי הסימון, ניתן למנוע חזרה של המדיום. בשסתומים שאינם חוזרים, איבר הסגר נפתח על ידי זרימה ישירה של המדיום ונסגר על ידי זרימת החזרה. עיצוב הרמה ההפוך של השסתום יש תריס כי reciprocates. המבנים, שהושלמו באמצעות רשת, מותקנים בתחילת צינור היניקה. שסתום הסיבוב המסתובב מצויד בתריס המסתובב סביב ציר אופקי הממוקם מעל מרכז מושב השסתום.

Valve יתרונות וחסרונות

היתרון העיקרי של השסתומים הוא העדר חיכוך של משטחי איטום כאשר הם נסגרים, שכן הבריח נע בניצב, אשר בתורו מקטין את הסיכון של נזק. שסתום יש גובה קטן יותר לעומת השסתום, כי הנסיעה ציר הוא קטן, הוא לא יותר מ ¼ קוטר של צינור. עם זאת, יש להם אורך בנייה גדול יותר, שכן הוא נדרש לפרוס את הזרימה בתוך הקליפה.

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

בשסתום, השקופית נעה באופן אנכי, בעת סגירת המערכת, משטחי האיטום של החיכוך אינם נבדקים, דבר המונע את השפשוף.

החיסרון של השסתומים הוא התנגדות הידראולית גדולה. היא נובעת כתוצאה משינוי בכיוון זרימת המדיום העובד. שינוי זה מתרחש פעמיים בתוך מארז ההתקן.

השסתום שונה בכך שיש לו מגבלות במהלך הפעולה וניתן להשתמש בו רק בכיוון מסוים של התנועה של המדיום עובד. העיצוב נקבע מראש כי הזרימה חייבת לדלוף מתחת לצלחת ולחץ על זה מתוך האוכף במצב סגור. פתיחת השסתום מעוררת הפרדת הצלחת מהאוכף. אם השסתום מכוון בכיוון ההפוך, אז במצב סגור, לוחצים את המושב על המושב, דבר שייצור קשיים רבים בעת פתיחתו. כתוצאה מכך, הדיסק עלול להשתבש מהגזע וייתכן שפגעת השסתום פגומה.

ההבדל המבני והפונקציונלי בין שסתום לבין שסתום

מה ההבדל בין שסתום לבין שסתום השער? ההבדל נובע מהתכנון של אברי הנעילה שלהם. פתחי הגז או זרימת נוזל חסום על ידי שסתום, אשר נלחץ על מושב מטוסים אופקיים במקביל לזרימה, זרימת גז זו נעשית עיקול כפול או נוזליים ב 90 מעלות, אבל זה מגביר את ההתנגדות.

שסתום, שסתומים - התקני חיזוק של הצינור

שלא כמו שסתום השער, השסתום מסופק עם תריס שטוח או דמוי חרוט, ואז הוא מבצע תנועות הדדיות לאורך משטח האוכף.

ב שסתומים, הזרימה נחסם על ידי דש או קונוס, אשר מוריד בניצב לכיוון של זרימה.

עם תכנון נכון של השסתום אינו קטעי הגבלה, בהשוואת הקלט והפלט. במקרה של שסתומי השער, מספר אפשרויות אפשריות. ברוב הצינורות רכובים שסתום כונן גלגל שבו הקוטר של החור באמצעות מתאים בקוטר של הצינור, אולם, לעתים קרובות להפחית מגבילים בשימוש הצמצם שסתום המאפשר להפחית את הבלאי של משטחי האיטום.

עם לחץ גבוה או צינור בקוטר של יותר מ -300 מ"מ, תריסים יעילים יותר. שסתום יש עיצוב פשוט יותר, וכתוצאה מכך עלות נמוכה יותר. בנוסף, קל יותר לסובב אותם בלחץ גבוה, אבל בלחצים גבוהים, עומס נוסף על המבנה נוצר על ידי שאיפה לסחוט את השסתום מהמושב. בשסתומים, ההתנגדות נעדרת לחלוטין, שכן אין להם כיפוף.

בזכות לחץ חד צדדי, דש הוא הדבק יותר על האוכף, מה שהופך ברגים אמין יותר נעילה התקנים.

אלמנט החסימה של השסתומים יכול לחסום לחלוטין את זרימת הגז או הנוזל, או להיות פתוח לחלוטין, שסתומים בתורו יכול לשמש אלמנטים regulating.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

1 + 9 =