תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

ערבוב צבעים הוא אחד ההליכים המורכבים ביותר, את הצורך של אשר ניתן נפגשו על ידי אדם שהחליט לבצע תיקונים עצמו. העובדה היא כי חשוב מאוד לדעת אילו צבעים לערבב כדי ליצור צליל מסוים. יש לציין מיד כי עדיף לקנות צבע לבן גוון אותו בחנות עם מכונה מיוחדת, כך הטון יתברר אחיד. אם תחליט לעשות הכל בעצמך, אז אתה יכול ללמוד איך לערבב צבעים כראוי.

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

צבעי אקריליק

חומרים אלה הם אוניברסליים, הם משמשים למטרות שונות: בעזרתם אתה יכול פשוט לצייר את הקירות, צבע ויטראז 'על החלונות, להחיל תמונה על הקיר והתקרה. ככלל, היקף השימוש בהם מוגבל לדמיון. קומפוזיציות קל לעבוד עם, הם מוחזקים היטב על פני השטח. אבל אם החלטתם לצייר תמונה מרובת רכיבים על הקיר, אז לקנות את כל הצבעים הדרושים יהיה יקר מדי, ולאחר השלמת העבודה, כמות גדולה של חומר מיותר יישאר. במקרה זה, עדיף לקנות את סדרת הבסיס, כדי ליצור גוונים מסוימים, לערבב את הצבעים אקריליק.

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

ערבוב צבעי הבסיס של הצבע מאפשר לך לקבל הרבה גוונים שונים, בעוד שאתה יכול לשמור באופן משמעותי על קנייה

טווח צבע ראשי

כולם יודעים מהספסל של בית הספר: כאשר משלבים צהוב ואדום, אתה מקבל כתום, אבל אם אתה מוסיף כחול לאותו צהוב, זה יהיה ירוק. זה על העיקרון הזה כי טבלה של ערבוב צבעים אקריליק בנוי. לדבריה, זה מספיק כדי לרכוש רק את הצבעים הבסיסיים:

 • לבן;
 • שחור;
 • אדום;
 • חום;
 • כחול
 • צהוב;
 • ורוד.

אתה יכול פשוט לערבב את הצבעים אקריליק של גוונים אלה כדי לקבל את רוב הגוונים הקיימים.

יסודות ערבוב ליד השולחן

כדי לערבב כראוי חומרים, לא השולחן הוא הכרחי. במבט ראשון, עבודה עם זה קל: כדי לקבל את התוצאה הרצויה, זה מספיק כדי למצוא את הצבע ולראות אילו רכיבים נדרשים. אבל הפרופורציות אינן מסומנות בטבלת ערבוב הצבע, ולכן יש צורך להוסיף בהדרגה את חומר הצביעה לצבע הראשי וליישם את התערובת למוצר מיותר: גיליון של דיקט, לוח גבס וכן הלאה. אז אתה צריך לחכות עד החומר התייבש. אם הצבע מתאים לרצוי, אתה יכול להתחיל לעבוד על המשטח הראשי.

צבע ערבוב שולחן:

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

טכניקה של צביעה

עכשיו על איך להשיג את הצבעים. על ידי ערבוב חומרים אקריליים, אתה יכול להשיג את היווצרותם של שני גוונים עיקריים: אור כהה. צלילי בסיס: ארצי, ירוק, כתום, סגול. כדי ליצור צבע, מומלץ לעקוב אחר כללים מסוימים:

 1. אור. במקרה זה, החומר העיקרי הוא טיטניום לבן, שאליו אחד או שני colourants מתווספים. נעשה שימוש בצבעים נוספים פחות, ככל שיהיה קל יותר. אז אתה יכול לעשות את רוב גוונים של לוח צבעים.
 2. האפלים. כדי ליצור גוונים מסוג זה, ההפך צריך להיעשות. לפני שאתם מערבבים את הצבעים אתה צריך להכין צליל בסיסי, צבע שחור הוא הציג בהדרגה לתוך הבסיס. עבודה עם צבע שחור, אתה צריך להיות זהירים, כי זה יכול להפוך את הצבע לא כהה, אבל מלוכלך.
 3. ירוק. בלוח הראשי של צל זה לא, אז תצטרך לערבב צהוב וכחול. את היחס המדויק ניתן ללמוד רק על ידי ניסיון.
 4. סגול. זהו צבע מגניב המתקבל על ידי ערבוב כחול עם ורוד או אדום. במקרים מסוימים, יהיה עליך גם להוסיף שחור כדי להחשיך את החומר.
 5. כתום. כדי ליצור את הצבע הזה אתה צריך לערבב אדום וצהוב. לקבלת כתום רווי יותר, מומלץ להוסיף עוד אדום ולהיפך. אם אתה רוצה ליצור צבע רך, למשל, אלמוגים, אז אתה צריך להבהיר את החומר עם לבן. האם אני יכול להוסיף צבעים כהים? כן, אתה יכול, אבל כתוצאה של ערבוב הצבעים, אתה יכול לקבל צליל מלוכלך.
 6. ארצי. כאן הצבע העיקרי הוא חום. הוספת לזה גוונים שונים, לקבל את הצבע מ בז 'עץ כהה.

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

כללי עבודה עם לוח הצבעים

ראשית אתה צריך קבוצה בסיסית של צבעים, מברשות, מיכל עם מים לוח (אתה יכול לקחת כל משטח, כולל מוצרים לבית הספר לציור).

מומלץ לשים לבן במרכז, כפי שהם משמשים ליצירת רוב גוונים. בשוליים מסביב (אם בכלל) במקום צבעים של סדרת צבע הראשי. יש צורך לערבב בזהירות, בהדרגה הוספת colourant וכל הזמן בודק את התוצאה. לאחר ערבוב הצבעים, המברשת צריכה להיות שטפה במיכל מים.

אל הפתק! עבודה עם חומרים המבוססים על שרף אקרילי באמצעות שולחן הצבעים הוא די פשוט. העיקר הוא להתאמן יותר, בכל פעם התוצאה תהיה טובה יותר.

צבעי שמן

אם אתה משווה את החומר עם צבעי מים או אקריליק, אז השמן הוא נוזל יותר. בגלל זה, אתה צריך לערבב היטב את הקומפוזיציות של צבעים שונים. מצד אחד, זה חיסרון, אבל מצד שני - תכונה זו מאפשרת לך לקבל את ההשפעות הבאות:

 • במצב של ערבוב יסודי, צליל אחיד יושג. חומר זה הוא מושלם עבור שניהם ציור משטח מלא עיטור חלקי.
 • אם מעורבב בחלק, ואז הציפוי יראה פסים בצבע שונה.

תכונות של צבעים ערבוב: צבעי אקריליק ושמן

בשל ערבוב חלקי של צבעי השמן, ניתן להשיג אפקט ייחודי

ערבוב

עכשיו על איך לערבב צבעים שמן. כדי לערבב צבעים של צבעים על בסיס שמן השולחן משמש גם. זה מציין את הצבעים המתקבלים על ידי שילוב של מגוון רחב של רכיבי גוון. בנוסף, כאן אתה יכול למצוא מחוון כזה כמו שילוב של זוהר. אם אתה מוסיף קצת מבריק על בסיס דהוי, אז תהיה כמעט שום תוצאה, אבל אם אתה עושה את ההפך, ברק יהיה קצת מושתק.

שיטות ערבוב:

 1. מכני. במקרה זה, זה עניין של ערבוב שניים או יותר חומרים שונים במיכל אחד. צבע הרוויה נשלטת על ידי מספר יצירות של צבעים בהירים. הצבע הנכון נוצר עוד לפני קיר או תקרה מטופל.
 2. שכבת צבע. שלב אחר שלב יישום של כמה משיכות על גבי אחד את השני.
 3. אופטי. זוהי השיטה המורכבת ביותר הזמינה רק למומחים. זה כרוך ערבוב של בסיסים מבריק מאט במהלך היישום של צבע על פני השטח. מערבבים את הצבעים של צבעים רק על פני השטח מטופל, אחרת צליל אפילו יותר יתקבל.

תכונות

השיטה הראשונה תואמת באופן מלא את הנתונים בטבלה. אם אנחנו מדברים על הטלת צבע, אז כאן התוצאה היא בלתי צפויה. אחד הווריאנטים הפשוטים ביותר של אשליות אופטיות הוא זיגוג: הטון כהה מוחל על פני השטח, לאחר ייבוש זה מכניס את הצבע קצת קל יותר, ולאחר מכן לחלוטין אור. כתוצאה מכך, כל צבע יהיה לצפות דרך השכבות העליונות.

לכן, אין תוכנית ספציפית. כדי לגלות אילו צבעים צריך להיות מעורב, זה לא מספיק רק לקחת ולהביט השולחן, חשוב כל הזמן להתאמן ולא לפחד ניסויים. אז אתה יכול ליצור אפקט חדש שיהפוך את הפנים ייחודי. כמו כן חשוב לזכור כי צל מעורב קשה מאוד לשכפל, אז אתה צריך לזכור את הפרופורציות.

עכשיו השאלה איך לערבב צבעים נכון לא נראה כל כך מסובך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

1 + = 11