4 možnosti kombinace pokojů s balkonem

4 možnosti kombinace pokojů s balkonem

Stylový design má mnoho možností, a v mnoha případech se to nedá udělat bez nového plánování prostor. Chcete-li pochopit, která z možností je bližší, zvažte návrh místnosti s balkonem v různých verzích.

Příprava

Při plánování přestavby v bytě se musíte obrátit na profesionálního architekta o pomoc. Pomůže správně určit hranice tak, aby se nedotýkaly nosných zdí. Jakmile vyřeší problém s přestavbou, je nutné pokračovat v oteplení balkonu, který je kombinován s obdélníkovou místností.

TV na stěně

Možnost jedna: pephonol

Ohřívač nové generace z hliníkové fólie a pěnového polyetylénu. Penofol je nejen vynikajícím prostředkem pro tepelnou izolaci, ale také vynikající hydroizolaci. Penofol se vyrábí v kotoučích o tloušťce 3-10 mm. Jeho hlavní výhodou je úspora místa. Hliníková skotka se používá k lepení kusů.

izolace balkónu

Možnost 2: polystyrenová pěna

Tento typ izolace se používá ve výstavbě po velmi dlouhou dobu. To je stále populární, především kvůli nízké ceně. Pěnoplast je vyráběn v hloubkách 2 až 9 cm. Pracovní princip je následující: Kousky pěny jsou umístěny mezi laguty, štěrbiny jsou matované a pak se nanese konečná vrstva.

izolace balkónu

Třetí možnost: penoplex

Pěna z pěnového polystyrenu má tepelně izolační vlastnosti. Mezi jeho hlavní výhody patří nízká propustnost par, chemická inertnost, snadnost a pohodlí při používání. Stojí za to, že tento materiál je dražší než všechny ostatní a vyrábí se v hloubkách 2-5 cm.

izolace balkónu

Možnost čtyři: minerální vlna

Tento porézní materiál se získává ze skleněných vláken po roztavení, tažení, chlazení a drcení. Minerální vata se nebojí vlhkosti a dobře udržuje teplo. Hlavní nevýhoda materiálu se projevuje při instalaci - vata je vata. Ale na rozdíl od jiných ohřívačů je schopen proniknout do jakékoliv mezery.

stůl a pohovka

Přepracování místnosti s uzavřenou lodžií

Kombinace obdélníkové místnosti s uzavřenou lodžií je optimálním řešením pro velkou rodinu. Dodatečné měřiče mohou být použity pro hernu, studi nebo mini-studio. Sklad nebo spíž na balkoně již není relevantní. Návrháři nabízejí více funkčních řešení. Například umístěte další zimní zahradu nebo malou posilovnu. Styl místnosti může být cokoliv.

obrazy na zdi

Způsoby kombinace pokojů v panelovém domě:

  • demontáž pouze rámu balkonu;
  • demontáž rámu a stěny.

Nejčastěji v panelovém domě se rozebírá pouze rám a stavitelé zdobí zbývající cihlovou lištu pod čítačkou barů, přepážku s regály nebo akvárium na římsu. Nejenže rozděluje prostory na funkční oblasti, ale také hosty a hosty potěší.

červené křeslo

Je-li místnost v domě velmi malá, můžete plochu zvětšit úplnou demontáží přilehlé stěny. Na místě oddělení je možné vytvořit designy ze sádrokartonu, například dekorativní police. V zapuštěných výklencích můžete umístit zrcadlo a podsvícení pro vizuální pohyb stěn.

Nuance

Při kombinaci ložnice s lodžií je třeba vzít v úvahu, že:

  • okna s dvojitým zasklením musí být alespoň 3 komory (vysoce kvalitní okna poskytují dobrou tepelnou odolnost, zvukovou izolaci);
  • demontáž stěn se provádí až po analýze stavby;
  • je žádoucí izolovat stěny zvenčí fóliemi z pěnové hmoty.

pohovka a židle

Dekorace

Nestačí jednoduše spojit oba prostory, stále musíte přemýšlet o návrhu obývacího pokoje s lodžií v panelovém domě. Obdélníkový tvar místnosti není vhodný pro přizpůsobení. Pokud jeho šířka nepřesahuje 2,5 metru a délka je větší než 5, překrytí s balkonem povede k vážným architektonickým chybám. V dlouhém, ale úzkém pokoji se člověk nebude cítit dobře. Výška zrcátek ve zdi pomůže situaci napravit. Je třeba připevnit dvě plátna na paralelní stěny, ale ne proti sobě. Čím širší je zrcadlo, tím delší bude místnost. A že hosté jej náhodou nepoškodí, je třeba nainstalovat venkovní vázu květin nebo nábytku.

pohovka a polštář

Další varianty přeplánování

Kombinace balkonu se dvěma místnostmi, například s obývacím pokojem a kuchyní, je zajímavým řešením. V tomto případě bude místo pro jídelnu. Kombinace balkonu s ostatními místnostmi je funkční a pohodlná, protože je možné přesunout z jedné místnosti do druhé.

Můžete si připravit francouzský balkon. Pomáhá nejen zvyšovat prostor ložnice, obývacího pokoje, ale také přidává přirozenější světlo. Okenní rámy z podlahy na strop vizuálně zvyšují strop, takže tato metoda funguje v bytě s nízkými stropy.

obrazy na zdi

Pro zvýšení efektu výšky je nutné natáhnout lesklý film světlého nebo tmavého odstínu tak, aby se v něm okno zcela odráželo. Jakékoliv prvky schopné odrážet, když jsou správně umístěné, vytvoří komfort a pohodlí v malém bytě.

Obnova není jediným způsobem, jak změnit obecný pohled na obdélníkovou místnost s balkonem. Správně vybrané příslušenství a kombinace dokončovacích materiálů (tapety, dekorativní omítky) mohou také změnit místnost.

Dokončovací materiály

Chcete-li ozdobit obdélníkovou místnost připojenou k lodži, můžete použít různé materiály.

  • Na dříve izolované podlaze balkónu můžete položit dlažbu. Bude sloužit jako pojištění v chladné zimě a po dobu vypnutí topení. V místnosti může být podlahová krytina laminát nebo linoleum. Ale můžete také použít dlažbu. Za prvé, pod ním je možné sestavit teplou podlahu a za druhé, takový povlak je vhodný pro místnosti s velkou běžeckou dopravou.

obrubníku a křesla

  • Foto tapety nové generace pomohou vypořádat se se změnou vnímání obdélníkového obývacího pokoje v panelovém domě. Vyberte plátno s obrazem trojrozměrných postav, panoramatických snímků nebo perspektivy. Správně vybrané tapety budou nejen vizuálně rozdělit stěny, ale budou také vrcholem celého bytu. Hosté ocení nestandardní přístup při návrhu pokoje.

bílá pohovka

  • Tekuté tapety. Mohou být použity v každé místnosti. Jsou snadno aplikovatelné, netoxické, nezpůsobují alergie, v případě namáčení se nesnídí zdi. Mají dobrou propustnost vzduchu a zároveň udržují teplý vzduch uvnitř. Proto je možné je bezpečně používat v lodžích.

postele a lampy

Barevný design

Chcete-li vizuálně zvětšit prostor, měli byste v návrhu použít teplé barvy interiéru. Průchod z místnosti do lodžie by neměl být zablokován nebo přeplněný. Správné uspořádání vnitřních předmětů pomůže vyřešit problém. Rozměrná skříň a čalouněný nábytek by měly být umístěny dále od uličky. Při vývoji návrhu byste měli vytvořit kompoziční centrum s televizorem. V obdélníkové místnosti by měly být všechny kusy nábytku umístěny v blízkosti jedné ze stěn.

pohovka a šatní skříň

Závěr

V domě je možné krásně a pohodlně kreslit místnosti v libovolném množství. Hlavním principem jakékoliv opravy je potřeba dodržovat jeden styl, pak bude celý pokoj vypadat harmonicky. Moderní opravy nebudou tak těžké, pokud se jejich realizace bude zabývat stavebníky.

Jak krásně kombinovat pokoj a lodžii (3 videa)

Jak kombinovaná místnost vypadá jako balkon (41 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 2