Balkonu rahat bir odaya yeniden tasarlıyoruz (+35 fotoğraf)

Balkonu rahat bir odaya yeniden tasarlıyoruz (+35 fotoğraf)

Bir balkondan bir oda nasıl yapılır ve böylece kendinize ek metre sağlar? Balkonun yeniden işlenmesi sırasında, yalıtım ve cam ile ilgilenmeniz gerekiyor, oda kışın ve yaz aylarında işlevsel olacaktır. Bugün, büyük bir metal-plastik pencere seçimi, onları seçerken, ciddi donlara karşı dayanıklı olması gerektiğini düşünmeye değer.

Pencereler için balkonlar, geniş bir profilden yapılmış kütükler, bu sayede oda sıcaklığında -30 dereceye kadar ısı korunacaktır.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Windows farklı

Genel olarak, geliştiriciler apartmanda kuruyorlar, tasarruf etmek için pahalı pencereler değil, bu tür pencereler hızla bozulacak ve birkaç yıl içinde parçalanacaktır. Aksesuarların kalitesi de önemli bir rol oynar, balkondaki pencereler genellikle açılıp kapanır, çerçeve yüksek kalitede olmalıdır. Tuğla veya bloklarda çift camlı pencereler gereklidir, bunların yüksekliği 95 santimetreden az olmamalıdır, 105 cm yüksekliğe kadar yapılması önerilir.

Pencereleri kendiniz takmamanız, uzmanları davet etmemek, niteliksel olarak yapmaları ve pencereler için bir garanti vermeleri daha iyidir.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Balkonun ısınması

Ustaların yardımı olmadan balkonunuzu kendiniz ısıtın. Balkondaki pencereler monte edildiğinde, dikişleri bir dolgu macunuyla işlemek gerekir. Eski yalıtım sökülmeli ve eğer yok ise, duvarları temizleyin, iş için hazırlayın. Duvar yüzeyinde çatlak ve çatlaklar varsa, bunları bir montaj köpüğü ile sabitleyin. Köpük takmak için para ayırmayın, kalitesiz malzeme sıcaklık ve nem değişimlerine dayanamaz. Kötü köpük dökülecek ve tüm işler bozulacak.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Balkonun yalıtımı için köpük veya mineral yünü kullanılması gerekir, diğer birçok malzeme vardır, ancak fiyat / kalite açısından bu ikisi en popüler ve uzun ömürlüdür.

Bir ısıtıcı nasıl monte edilir:

  • bir yalıtım tabakası çite yapıştırılmıştır;
  • ahşap çubukların tavana ve zemine metal köşeler kullanılarak bağlanmasını sağlamak;
  • ikinci yalıtım katmanı kasa arasında sabitlenmiştir;
  • Balkonun dekorasyonunu plastik paneller veya astar ile yapmak.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Daha sonra zemini izole etmelisiniz, bu duvarlar ile olduğu gibi, ya da sıcak zemin yapıldı, ancak bunun için uzmanları aramak gerekir. Tüm yalıtım çalışmaları tamamlandığında, oturma odasındaki balkonun dekorasyonuna devam edebilirsiniz. Balkondan bir ofis veya oyun odası, yatak odası ya da kreş, kütüphane ya da sinema yapabilir, birçok seçenek vardır, hepsi isteğinize ve büyüklüğüne bağlıdır.

 Tamamen balkon ve oda arasındaki bölme kaldırmak ve zemin seviyesini tesviye yasa tarafından yasaklanmıştır ve aynı zamanda duvarlar ağır yük altında olduğundan ve büyük sorunlar olabilir, aynı zamanda tehlikelidir.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Faydalı alanı artırmak bitişik bir balkon ile oda alanı birleştirilebilir. Bu basit bir şekilde yapılır: pencerenin ve kapağın çıkarılması gerekir, daha sonra bölmeden pil ile sadece bir duvar parçası vardır ve balkon odanın bir parçası olacaktır. Böyle bir duvar, bir bar sayacı veya orijinal bir masa için yeniden üretilebilir.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Balkondan çocuk odası

Her şeyden önce çocuk balkonlarının nasıl yapılacağı ile ilgilenenler için, yalıtım ve güvenlik hakkında düşünmek gerekiyor. Bildiğiniz balkonun nasıl yalıtıldığını, ancak meraklı çocukların sandığın dışından yapılmasının güvenli olduğunu. Çocuğun balkonda rahatça oynamasını sağlamak için sıcak bir zemin oluşturmalısınız. Bu amaçla, uzmanları aramak önemlidir, çünkü yanlış yerleştirilmiş sistem nedeniyle, zemin kaplamasının kısmen veya tamamen sökülmesinin gerekli olduğu ortadan kaldırılması için arızalar söz konusu olabilir.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Renk seçimi

Balkondan bir çocuğun nasıl yapılacağı konusunda bir seçim olduğunda, renk çözümüne dikkat etmek önemlidir. Balkonlar ve logistikler büyük boyutlara sahip değildir, bu nedenle görsel genişleme için parlak ve hafif tonları seçmeye değer. Sakin çocuklar için parlak renkler gelir, aktiviteyi teşvik eder ve neşelendirir. Ve aktif çocuklar için, bej ve lila renklerinin sakin renkleri daha uygundur.

Balkonda bir çocuk odası için bir iç seçerken, çocuğun isteklerini ve karakterinin özelliklerini hesaba katmak gerekir, psikologların tavsiyesini de sormak gereksiz değildir.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Çocuklar, tematik olarak tasarlanmış odalardan hoşlanıyorlar, en sevdiğiniz kitap ya da karikatür ya da belki bir kahraman olsun. Fakat bir gencin hobisini hesaba katmak ve çocukla kişisel bir alan yaratmak önemlidir. Bir balkon yapın, çocuk odasının devamının zor olmadığını, çoğu zaman bu bölgede bir çalışma bölgesi veya çalışma ve çalışma için bir yer yapın. Mobilyayı seçerken mümkün olduğunca işlevsel hale getirmeye çalışmak ve çok fazla yer kaplamak gerekli değildir.

Mobilya ve fonksiyonel alanların düzenini doğru bir şekilde yaparsanız, normal bir sundurma da yatak odası olarak kullanılabilir. Balkondan hangi odaya karar verileceğine karar vermek tasarımcıların önerilerine yardımcı olacak ve internette bir çokları var.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Bir balkon odası nasıl yapılır

Balkondan bir yatak odası yapmak isteyen çoğu kişi, büyüklüğüne, yatağına ve bilgisayar masasına bağlı olarak yerleştirilebilir ya da balkondan giyinme odası yapabilir. Balkonda bir dolap yerleştirilmesi planlanıyorsa, mutlaka kapalı bir tip olmalı, böylece güneşte yanmayan şeyler olmalıdır. Masaüstünü yerleştirirken, güneş ışığını da hesaba katmalısınız.

Yerleşim hatalıysa, bilgisayar monitörü parlamayacak, bu da rahat değil. Balkon güneşli tarafta yer alırsa, kalın perdeler problemi çözmenize yardımcı olur, aynı şey balkondaki uyuma yerine uygulanır.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Küçük bir balkonda tam bir çift kişilik yatak yerleştirebilirsiniz, ancak dolap için yer yoktur. Ancak bu problem kolayca çözülür, çünkü kıyafetleri depolamak için kutular yatak altında yapılabilir. Mekânı görsel olarak genişletmek için dolap kapılarını aynaya çekebilir ve ek aydınlatmaya dikkat edebilirsiniz. Mobilya ve duvarların rengi parlak veya yumuşak bir ışık seçilmelidir, bu da geniş bir alanın yanılsamasını yaratacaktır.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Odanın devamı olarak balkon

Balkona bağlı odanın tasarımı iki seçenek sunar:

  • Bunlar tamamen özerk iki oda, balkon bitişik oda bir geçit haline gelir ve bu iki boşluk tamamen farklı bir iç mekana sahiptir;
  • Oda ve sundurma, birbirini tamamlarken, tek bir alan olarak yapılır.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

İlk durumda, oda ve balkon görsel olarak dekor ile ayrılır, bu bir perde veya panel olabilir. Bu düzenleme geniş bir alana sahip daireler için çok uygundur. Oda küçük ise, o zaman bir balkon yardımı ile artırmak için daha iyidir. Oda eki, farklı bir fonksiyonel amaç, genellikle bir rekreasyon alanı veya bir ofis, bir kütüphane veya tam bir giyinme odası olabilir. Bu seçenekle, ana şey, odanın ve balkonun tasarımının aynı olması ve birbirini tamamlamasıdır.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Birleştirirken yapılması önerilenler:

  • Ortak zemin, oda ve balkon arasında bir fark varsa, o zaman düzgün bir adım yapılır;
  • Duvarlar aynı tarzda yapılmış, aynı renkte yapılmıştır;
  • mobilya benzer seçilmiştir, bir koleksiyondan daha iyidir;
  • Açıklığı güzel bir alçıpan yapısıyla maskeleyebilirsiniz.

balkondan oturma odası nasıl yapılır

Oda bir yatak odası olarak hizmet veriyorsa, o zaman pastel tonları kullanmak gerekir, iyi büyük geniş yatak ve karşı taraftan TV görünüyor. Yatağın etrafında duvar kağıdı kullanarak özel onarımlar yapabilirsiniz. Gereksiz değil, komodin ve gardırop olacak. Ofiste bir masa ve uygun bir sandalye olmalı. Eşyaların duvarlarda saklanabilmesini sağlamak için, büyük raflı kitaplıklar ve dolapları kullanmak daha iyidir.

Video Galerisi

Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

16 − 6 =