Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Miesto apartamentuose gyvenantys žmonės svajoja jaukius balkonus ir lodžijas. Balkono erdvė yra labai maža, bet ji gali būti stilinga - balkonu galite sužinoti įdomių dizaino efektų. Dabar yra daugybė galimybių, leidžiančių jums sukurti gražų plytų balkonų dizainą. Labiausiai paprastas ir efektyvus būdas apdailos mūro ant lodžijos yra tradicinis tapyba. Natūralu, kad bet koks apdailos darbas yra vertas, jei balkonas yra glazūruotas, bet geriau, jei jis yra izoliuotas.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Plytų mūro gamyba

Lengviausias būdas papuošti yra naudoti pagrindinius plyteles. Šiuo atveju tai lengva padaryti be tinkavimo, ir pastangos turėtų būti dedamos siekiant plytų paviršiaus lygumo. Norėdami tvarkyti plyteles, jums reikia metalo šepetėlio ir švitrinio popieriaus. Geriau paruošti dviejų tipų naždachkus - mažus ir didelius grūdus.

Apdorojimo procesas:

1. Pirma, šepetėme sieną šepetėliu, kad pašalintumėte tirpalo elementus, kurie mūro proceso metu neišvengiamai krinta ant paviršiaus.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Mes šepetiname sieną šepetėliu

2. Po šepetėlio siena apdorojama grubiais švitriniais popieriais, o po to - smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Grindų sieną naždachkojui

3. Jei ant sienos yra užtvankos ir traškučiai, juos reikia įdaryti. Kai glaistas visiškai išdžiūsta, jis yra apdorojamas skvarbiais junginiais "betono sąlyčio" - šis mišinys taip pat turi visiškai išdžiūti.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Mes padengiame pažeidimus ir užpildome siūles

4. Be to, būtina taikyti pradmenų kompozicijas. Reikėtų atsižvelgti į tai, kad kiekvienam dažui reikia pasirinkti atskirą gruntą. Jei naudojate latekso dažus, galite naudoti giliai arba vidutinio skverbimosi akrilo gruntus. Tai turėtų būti labai kruopščiai apdoroti visą paviršių plytų sienos ir palaukti, kol jis visiškai išdžius.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Taikoma gruntas

Reikėtų pažymėti, kad gruntavimas yra ypač svarbus atliekant paruošiamuosius darbus ant plytų sienų. Dėl grunto dažymo ir lako mišinių sukibimas labai padidėja. Be grunto nereikia užsiimti tapyba - netrukus dažai bus įtrūkę arba nukristų. Pradmuo taikomas plytų paviršiaus dviejų arba trijų sluoksnių - gali būti naudojamas ritinėlį, šepetys, purkštuvą arba bet kuriuos kitus įrenginius.

5. Tada lieka tik dažyti plytų sienos paviršių. Ekspertai rekomenduoja naudoti vandens pagrindu pagamintus dažus - jie papildomai apsaugo paviršių nuo grybų ir pelėsių susidarymo. Taip pat galite pjauti lubas, bet atspalvis turėtų būti daugiau šviesos.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Mes dažome tinkama spalva

Jei nuspręsite dažyti plytų sieną, tada pašalinkite dažus iš jo paviršiaus neveiks. Plytų terakotos spalvos nebebus galima grąžinti - spalvą galima keisti tik perpilstant.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai
Įdomios spalvos

Pasirinkome dažus

Piešinių sienos apdailos dažai parenkami pagal tris kriterijus: lodžijos vietą, sienos ir mūro kokybę, apdailos dangos reikalavimus. Jei siena yra išorinė ir yra lauke, tada pasirinkite akmens sienoms fasadinius dažus.

Yra šioje elastomeriniai kompozicijų atveju paraiškos versija, tačiau reikia žinoti, kad šie dažai yra gana brangus, ir juos taikyti nėra lengva. Bet tai dažai turi daug privalumų: tai puikiai užsandarina plyšius ir skyla, apsaugo sieną nuo žalingo drėgmės, Dedame atlaiko net didelių temperatūros pokyčių. Priešingai nei tradiciniai dažai, elastomerines dangas užtepkite storesniu sluoksniu.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Vidinės sienos atveju visi dažai puikiai tinka - tai polimerinės kompozicijos, akriliniai, cementiniai arba silikatiniai. Kadangi siena yra vidinė, nereikia vandens atsparumo ir šalčiui atsparių savybių. Galite naudoti tradicinius alyvos dažus. Dangos pagrindas yra gana patvarus, dažai yra labai geri ir tankiai pritvirtinti prie sienos, todėl galima išlyginti įvairius mažus defektus.

Alyvos dažai greitai degina labiausiai saulės įtaka. Todėl jie nerekomenduojami atidaryti sienas. Išorėje galite naudoti tik vieną spalvą - tai balta spalva.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Specialistai, dizaineriai rekomenduojame interjero apdailos balkonų ir lodžijų latekso pagrindu pagaminti dažai. Latekso dažai turi unikalių savybių. Taigi, viena iš savybių yra geras dengimo gebėjimas. Be to, latekso dažai turi didelį elastingumą, puikų atsparumą drėgmei ir žemą temperatūrą. Dėl susidariusios dangos bus būdingas didelis patvarumas. Latekso medžiagos turi didelį sukibimą su bet kokiomis medžiagomis.

Kaip žinote, plyta yra akyta medžiaga, o tai reiškia, kad ji "kvėpuoja". SNiP plytų atveju yra nurodytas ilgas džiūvimo ir džiūvimo laikotarpis. Jei naujai siena yra dažyta, reikia iš anksto paruošti tai, kad ant paviršiaus gali pasirodyti saulės spinduliai ir drėgni dėmeliai, kurie sugadins tekstūrą.

Įrankio parinkimas

Tai geriau dažyti plytų sieną su paprastu šepetėliu - daug lengviau pajusti sąlytį su siena, o tepinėlis bus dar vienodas. Geriau tepkite horizontaliąja kryptimi - pagal mūro nuotrauką. Volelis naudojamas, kai reikalingas grunto plytų poveikis. Plyta iš karto sugeria daug dažų, todėl dažymo voleliu procesą galima ilgą laiką vilkti.

Jei naudojate kempinę, galite gauti įdomų senojo mūro efektą. Taigi galite balinti paviršių, padaryti dažus permatomas.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Apie tapybos procesą

Reikia suprasti, kad plytų sienos dažymo procesas nėra toks paprastas. Taip yra dėl to, kad tokius paviršius sunku apdoroti. Nepriklausomai nuo dažų pasirinkimo, būtina papildomai apdoroti sienos paviršių sandarikliu. Sandariklio naudojimas yra būtinas, kad dažai nepatektų į dulkes.

Jei norite palikti natūralios formos plytų spalvą, būtina naudoti specialius hermetikus, skirtus plytų paviršių priežiūrai.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Plytų dažymas geriausiai tinka šepetėliui, todėl galima efektyviau ir kokybiškai apdoroti siūles. Piešinių sienų dažai dėl savo ypatingos tekstūros gali gerai paslėpti trūkumus - ant paviršiaus nebus pastebimi dėmių, dryžių arba sienų tarp sienų. Bet ne piktnaudžiauti šia. Geriau dažyti dažus tuoj pat ir atsargiai.

Visi plotai, esantys šalia dažomo paviršiaus, taip pat visos ribos turi būti padengtos dažų juosta. Pagal apdorotą sieną, popierius arba plėvelė yra užlenktas. Tai atliekama, kad būtų išvengta laiko švaistyti dažams nuo grindų.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Ant plytų sienos dažai naudojami keliuose sluoksniuose - dažniau tai yra du sluoksniai. Tokiu atveju antrasis sluoksnis taikomas tik po to, kai pirmasis yra visiškai išdygęs. Tuo metu šis procesas gali užtrukti nuo 7 iki 9 dienų.

Daugeliu atvejų dažai jau yra pritaikyti prie paruoštų sienų, tačiau yra daug skirtingų situacijų, kai galite sutaupyti parengiamuosiuose darbuose:

  • Dažymo procesas prasideda nuo kampų, kai juostą traukia teptukas - kiekvienas plotis yra 2-3 cm.
  • Visas paviršius dažomas voleliu ar kitu patogiu metodu. Jei naudojamas mechaninis metodas, tuomet reikia naudoti kompresorių, kuris gali sukurti apie 2-3 atm atmosferos slėgį.
  • Dažai taip pat yra naudojami dviem sluoksniais - po 10-20 minučių. Plytos ne visada tolygiai sugeria dažus.
  • Norint, kad dangos sluoksniai greičiau išdžiūtų ir sukietėtų, rekomenduojama naudoti kietiklius. Tai yra nebrangi, bet labai efektyvi priemonė džiovinti bet kokius paviršius.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Dangos, kurios rezultatas bus, bus kuo patikimesnės, ją galima nuplauti įprastu vandens ir ne agresyviu plovikliu. Dažai ant akrilo ir latekso pagrindo kvepia ir nuolat perduos bet kokius remontus. Jei sugadintas nedidelis paviršiaus plotas, tada jį galima dažyti vėl - nereikia dažyti visos sienos. Po kurio laiko šios srities spalva sujungs su likusios sienos spalva.

Vaizdo įraše: kaip dažyti plytų mūras.

Skerspjūvis

Šis metodas naudojamas, kai apdailos darbų metu plytų struktūra ir mūro siūlės yra labai svarbios. Jei norite išvalyti, naudokite varinį arba plieninį vamzdelį - jo skersmuo yra ne mažesnis kaip 1 cm. Kai mūro yra baigtas, tai vamzdis mūrininkas vedama visus likusius siūles - kaip numatyta įgaubtos ar išgaubtos lengvatų pašalinti perteklinius konkrečių sluoksnius išsaugant ryškumo ir grožio modelį.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Jei plytų apdailai ant balkono dizaino reikia pasirinkti kiekvieną plytą, siūlės tarp plytų yra dažytos skirtingu atspalviu pasirinktos spalvos. Jei lodžija susideda iš silikatinio arba apdailos plytų, tokiu paviršiumi nereikalingas išankstinis paruošimas, tačiau tai yra svarbu latekso dažams.

Odinimas

Plytos yra puiki dekoratyvinė medžiaga, kurios pagrindu galite sukurti įdomų poveikį balkonui. Bet ne visiems tai patinka. Šiuo atveju galite pritaikyti odą. Tam naudojamos fasado plokštės, plastikinės arba plokštės.

Vidaus apdaila plastiko pagrindu yra jau klasikinis sprendimas. Tai puikiai tinka tiems, kurie domisi dizainu, bet praktiškumas yra svarbus. Plastmasė yra labai praktiška. Medžiaga nebijo drėgnio, ultravioletinių spindulių, temperatūros pokyčių.

Kalbant apie kambario dizainą, reikiamą atmosferą sukuria skirtingų spalvų skydai ir įvairūs dekoratyviniai elementai. Taip pat plastikas gali būti derinamas su bet kokia kita medžiaga.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Natūralių medžiagų mėgėjai gali naudoti pamušalą, o ne plastiką - tai gana estetiškas ir jaukus. Kriauklė (apie pamušalą, pamuštą straipsnyje: "Mes sukūrėme stilingą balkono dizainą iš pamušalo: sienų apdailos ir dizaino variantus") arba natūralaus medžio plokštes, galite padengti sienų, lubų ir grindų paviršių. Ir norint praskiesti dizainą, jums reikia taikyti įvairius elementus, kurie atkreips dėmesį.

Plytų balkonų projektavimo galimybės: plytų apdailos būdai

Jei prie grindų tinkamai apdailosite mūrinius balkonus ir atsižvelgsite į visus antgalius, nudažytas paviršius nenuosekins, bet suteiks kambariui šiuolaikišką ir jaukią išvaizdą.

Baldų apdailos plytų pasirinkimas (2 video)

Balkono su mūrine siena projektavimas (38 nuotraukos)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

42 − = 40