Özgün resimler ve kendi elinden duvar kağıdı

Özgün resimler ve kendi elinden duvar kağıdı

Herkes evini sıcak bir ev atmosferiyle dolu rahat bir eve dönüştürmek istiyor. İç mekanı şık bir şekilde dekore etmek için çeşitli modern parçalar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Herhangi bir odaya bireysellik verilebilecek evrensel dekor unsurlarının rolünde, kendilerine ait resimler ortaya çıkabilir. Duvar kağıdının fotoğrafını kendiniz yapmak için çeşitli yollar sunuyoruz.

Oda tasarımlarıyla deney yapmayı hayal eden profesyonel olmayanlar bile gerçek bir sanat eseri yaratabilirler. Bu tür çalışmalar seri olarak üretilmez, bu yüzden ev benzersiz bir lezzet alır.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Duvar kağıdı resimlerden özellikleri

Bugüne kadar, duvar kağıdı resimleri en popüler iç tasarım seçeneklerinden biridir. Duvar kağıdının kalıntılarını etkili ve ekonomik olarak kullanabilirsiniz. Şık tasarım tasarımı, çoğu durumda, çerçevedeki veya paneldeki resmi veya paneli tamamlayabilir. Bu dekoratif unsurlar, özgünlükleriyle dikkat çeker.

Duvar kağıdından resimler, duvarların monofonik duvar kağıdı ile süslendiği veya pastel ton boya ile kaplandığı odalar için süslemeler olarak idealdir.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Ürünü oluşturmak için duvar kağıdı macununu aynı anda birkaç rulodan kullanabileceğinize dikkat edilmelidir. Fakat burada, renklerin ve çizimlerin sadece birbirleriyle iyi uyuşmasını değil, aynı zamanda evin içindeki bir veya daha fazla odanın çerçevelendiği genel stile de uymasını sağlamak gerekir.

Yaratma tekniği

Duvar kağıdını kendi elleriyle nasıl yapılacağını bilmeyen bazı insanlar, bunun oldukça zor bir iş olduğuna ve sadece özel olarak eğitilmiş bir profesyonel tarafından gerçekleştirilebileceğine inanıyorlar. Ancak, bu tamamen yanlıştır. Orijinal panel veya duvar kağıdından resim yapmak için çok basit bir teknoloji kullanılır.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Böyle bir ürünü yaratma süreci aşağıdaki temel adımlardan oluşur:

1. Önceden seçilen kalıntılardan, ustanın isteklerine ve fikirlerine bağlı olarak gerekli rakamlar kesilir.

2. Daha sonra parçaları bir karton üzerine dikkatlice kesin, uygun bir görüntü veya tasarlanan bir kompozisyon oluşturun.

3. Çalışmanın tamamlanmasından sonra, resim tamamen kuru olmalıdır, böylece yüzeyinde, şişme ya da buruşmuş kâğıdı olan yerlerde çeşitli kusurlar bulunmamalıdır. Buna ek olarak, ıslak duvar önemli ölçüde, çizilme ve aşınma gibi olumsuz izleri olabilir panelleri estetik görünüşünü bozar yüzeye görüntü ile sonuçlanan, hasara karşı çok kolaydır.

4. Bitmiş fotoğraf uygun bir boyutta bir çerçeveye yerleştirilir. Hem ahşap hem de plastik olabilir. Bunu seçerken, odanın hangi tarzda donatıldığını hesaba katmak gerekir.

Duvar ürünü çerçevesiz olarak dekore ederse, köşeleri kenarları dikkatlice sabitlenmelidir, aksi takdirde çabucak tahrip olur ve dekorasyon onun görünümünü kaybeder.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Orijinal duvardan duvara panel

Duvar kağıdı ile iç dekorasyon uzun bir yenilik değildi. Ancak, çeşitli kaynaklardan küçük bir hayal gücü ya da fikirler çizen hemen hemen her insan, yardımlarıyla odanın benzersiz ve aynı anda şık bir tasarımını yaratabilir.

Orijinal dekorasyon, hemen hemen duvarın boyutlarına uyan parametreler olacak bir panel olacak. Böylece, odanın bu kısmını tek renkli bir renk düzeninde dekore edilmiş diğer üç duvarın arka planına karşı duran gerçek bir vurgu yapabilirsiniz.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Genellikle modern evlerde, belirli bir sıradaki duvarlarda belirli bir konuya karşılık gelen küçük boyutlardaki dört ila dokuz ayrı görüntüden oluşan kompozisyonlar bulunur. Dikkat çeken bütünsel bir resim oluştururlar.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Bu bileşimin daha büyük bir dekoratif etki sağlaması için, her bir parçası düzgün ve basit bir çerçeveye yerleştirilebilir.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Videoda: Duvar kağıdı çerçevesinde dekoratif panel.

Bir malzeme nasıl seçilir

Kendi ellerinizle resim oluşturmak için birkaç saat veya gün sürecek. Her şey fikrin karmaşıklığına bağlıdır. Aşamalardan biri doğru malzeme seçimi. Iş için ilginç bir çiçek süsleme veya geometrik baskı ile duvar kağıdı kalıntıları seçmek için gereklidir.

Küçük karelere, elmaslara veya halkalara sahip şekiller, oldukça geniş öğelere kıyasla daha çekici görünüyor.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Monofonik malzemelerin tercih edilmesinin, küçük paneller ve resimler için uygun olmadıklarından tavsiye edilmemesi tavsiye edilir. Bazı ustaların farklı türden kağıttan gerçek başyapıtlar yaratmayı başarmasına rağmen, seçilen parçaların aynı dokuda olması istenir.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Sıvı duvar kağıdı resimleri

Birçok profesyonel iç tasarımcı, son zamanlarda dekorasyon odalarında moda trendlerinden birinin sıvı duvar kağıdı resimlerinden oluştuğunu biliyor.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Yüksek kaliteli sıvı duvar kağıdının yardımıyla yapılan resim, geleneksel tablolara kıyasla çok sayıda avantaja sahiptir:

  • Bu malzemeyi duvar yüzeyine veya yoğun bir karton tabakasına uyguladıktan sonra, bir parçanın diğerine geçişinde gözle görülür birleşme yoktur. Sadece düz yüzeylerde çalışmak gerekli değildir.
  • İç mekan duvar kağıdının hazır bir resmi bir çerçeve ve cam olmadan asılabilir, çünkü sıvı duvar kağıdı bileşiminde toz parçacıklarının görüntünün yüzeyinde birikmesine izin vermeyen özel maddeler vardır.
  • Malzeme kesinlikle güvenli ve çevre dostu, hipoalerjenik özelliklere sahiptir.
  • Doğrudan duvarın yüzeyine ve tüm genişliği boyunca boyanmış olan boya mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.
  • Tamamen kuru materyaller dokunulduğunda hoş ve yumuşaktır. Bu nedenle, resim bir çocuk odası dekorasyon için idealdir. Eşsiz ve güzel bir kompozisyon kolayca oluşturabilirsiniz.
  • Başka bir artı - orijinal form ve renk doygunluğu korunarak uzun bir operasyonel dönem.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Iç resimleri

Geleneksel duvar kağıdı veya sıvı duvar kağıdı kalıntılarının üretimi için kullanılan resim, evrensel bir dekoratif unsurdur. Herhangi bir amaç için oda dekorasyonu yapmak için uygundur. Paneli genel iç mekana sığdırmak için, sadece uygun tonların malzemesini seçmeniz ve daha sonra parçaları ilginç bir bütün kompozisyondan oluşturmanız gerekir.

Kendiniz duvar kağıdı resmini nasıl yapılır

Küçük odalarda ince süslemeli resimlerin iyi görünmesi ve geniş odalarda büyük bir desenle görüntülerin hesaba katılması gerekir. Ev için yapılan süslemeler el ile yapılmış, atmosferi daha rahat ve sıcak kılar. İç mekânın dekorasyonu olarak hizmet eder ve hane halkının bireyselliğini vurgular.

Duvar kağıdı dengelerini kullanma seçenekleri (2 video)

Dekoratif paneller oluşturma fikirleri (53 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

38 + = 46