Decoupage stolice – správná technika výkonu

Decoupage stolice – správná technika výkonu

Slovo "decoupage" je už dlouho slyšet všemi. Vnitřní předměty navržené v této technice lze nalézt kdekoliv. Mnozí by mohli nejen vidět, ale také použít, aniž by si dokonce uvědomili skutečnou povahu svého vzhledu. V překladu z francouzštiny znamená decoupage "řez". Podstatou této techniky je vložit vzorky z ubrousků a listů papíru na povrch předmětů, které jsou následně potaženy lakem. Samotná technika je jednoduchá a levná. Proto je to tak dlouho tak oblíbené.

Decoupage stoliček je schopen změnit starou věc na novou, decoupage stolu oživí smutný interiér, a design malých předmětů bude design jedinečný a tajemný.

decoupage stolice

Chcete-li lépe pochopit techniku ​​decoupage, podívejte se na třídu mistrů v designu, přečtěte si rady zkušených mistrů. Pak vaše první pokusy budou přesně korunovány úspěchem a vaše následná práce nebude horší než produkty odborníků. A můžete svou třídu předat sami. Pro dekódování věcí lze použít nejen papírové výkresy, ale i tkaniny, šněrování, tapety. Pro začátečníky jsou vhodné běžné ubrousky - s nimž se s nimi lépe zvládne. A když se testuje a podmaní technika dekupáže, můžete začít experimentovat a vytvářet neobvyklé a rafinované dekorace s vlastními rukama.

Technika decoupage lze použít na různé povrchy: devere, plast, kov, sklo, tkanina, keramika.

decoupage stolice

Výběr techniky pro oddělení stolice

Technika decoupage má staletí staré kořeny. V průběhu let lidé přicházejí s něčím novým, přidávají svou vlastní chuť. Bylo tvořeno několik odrůd zdobení stoliček a dalších objektů s výkresy.

decoupage stolice

Než začnete rozdělovat vlastní ruce, musíte studovat každý druh a zvolit nejvhodnější:

 • klasické vkládání se skládá z obvyklého kreslení vzoru na jakémkoli povrchu, otevírání lakem a broušení. Zde můžete přidávat barvy dle přání, vytvářet nárazy a nepravidelnosti nebo uměle stárnout obraz;
 • technika naopak znamená vkládání židle s obrázkem na zadní straně. Tato technika bude vhodná pouze tehdy, pokud je stolička vyrobena ze skla nebo má skleněné vložky;
 • uměleckou technikou decoupage je kombinace oddělených výkresů a barev pozadí do jednoho holistického, harmonického obrazu. Vyžaduje umělecké schopnosti a dobrou představivost;
 • Deco-patch, technika často používaná v dekupage, spočívá v hustém pokrytí povrchu stolice malými kusy papíru, které mohou napodobovat látku, kožešinu nebo jiné materiály;
 • volumetrická technika na sedadle stolice bude nevhodná, ale nohy mohou být ozdobeny reliéfními strukturami, pokud je to žádoucí. Chcete-li se dozvědět, jak to udělat, podívejte se na podrobnou třídu mistra.

decoupage stolice

Proces přípravy stoličky pro dekupage

Neexistuje žádný takový dům, kde by nebyla stará, ale milovaná stolička stolice. A hádej ji, ale v novém interiéru se nehodí. Ukončete jednu - musíte radikálně změnit svůj vzhled, vzhledem k designovým prvkům místnosti. Není to těžké to udělat, pokud se naučíte základy techniky decoupage.

decoupage stolice

Poté, co jste viděli mistrovskou třídu, můžete se bezpečně dostat k podnikání, ale musíte se předem vyzbrojit:

 • stolička, nejlépe v rozložené podobě pro pohodlné zdobení vlastních rukou;
 • rychleschnoucí bílá akrylová barva;
 • primer;
 • lepidlo PVA;
 • různé velikosti s kartáčem a houbou;
 • brýle;
 • ubrousky s obrazem, který se vám líbí;
 • lak;
 • craquelures pokud je to žádoucí.

decoupage stolice

Účinek craquelure vypadá jako praskliny ve vrstvách nátěrových hmot, může být použit na jakémkoliv materiálu. Nesnažte se ji dostat od prvního okamžiku, není to tak snadné. V této věci vám pomůže mistrovská třída.

decoupage stolice

Podrobný postup oddělení stolice

Po nalezení požadované stoličky a přípravě všech potřebných nástrojů můžete začít pracovat. Pečlivě zkontrolujte povrch stoličky, který chcete zdobit, pokud je hladký, pak přeskočte první odstavec.

decoupage stolice

Takže:

 • Důkladně vyleštěte povrch stoličky velkým brýlem a na vrchu leštíme plytké. Pokud máte brusič, můžete jej použít. Hlavní třída vás naučí, jak ji používat. Poté pokryjte podklad jednou vrstvou základního nátěru, nechte ji uschnout.
 • Dalším krokem je malování. Můžete použít kartáče nebo houbu. Bílá barva je lepší aplikovat v několika vrstvách, aby se zabránilo průsvitům.
 • Jakmile je barva vysušená, můžete ji přilepit vzor. Vyberte si ubrousek, který je lepší v rozměru židle, ale můžete z ní vystřihnout a jednotlivé části a umístit podle potřeby.
 • Ubrousek by měl být rozdělen na vrstvy a používá se k oddělení stolic pouze horní vrstvy s nejpřesnějším vzorem.
 • Kvapalné lepidlo PVA úhledně pokrylo celý povrch obrazu. Zde můžete také použít houbu pro rovnoměrné rozdělování lepidla, stejně jako zbavit bublin pod obrazem.
 • Když je lepidlo zcela suché, můžete pokrýt stoličku lakem. Pro spolehlivost fixace použijte několik vrstev.
 • Takže vaše první oddělení stoličky je připravena.

decoupage stolice

Celý proces trvá hodně času, ale to není příliš časově náročné. Obvykle první zkušenost inspiruje lidi k tomu, aby mnoho předmětů přepracovali vlastním rukama. Můžete se naučit různým technikám oddělení od vlastního zážitku. Mistrovská třída z nejběžnější stolice se může otevřít ve vašich schopnostech, o kterých jste ani nevěděli. S vlastními rukama můžete vytvořit koníček, který bude zábavný.

Videogalerie

Fotogalerie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 2