Decoupage przedmiotów wnętrza w stylu shebbie chic: technika wykonania

Decoupage przedmiotów wnętrza w stylu shebbie chic: technika wykonania

Decoupage w stylu shebbie chic to sposób na aktualizację starych mebli, które w procesie dekorowania nadają mu elegancji i vintage. Wykonane przy użyciu shabby chic prace decoupage odróżnia imitujących antyczne kolory powierzchni w pastelowych odcieniach, wykorzystanie części, porównując Wystrój starej Anglii.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku

Historyczne podsumowania

Założycielką stylu szyku policzkowego jest Angielka Rachel Ashwell. W ciągu 80 lat ubiegłego stulecia, kiedy Wielka Brytania przyjęła obsesję na punkcie przemysłu loftowego, romantyczna natura dziewczyny wymagała atmosfery tradycyjnej starej Anglii. Rachel poszła na spacer po "pchlim targu", gdzie udało jej się kupić kilka miłych, ale straciła oryginalny wygląd gadżetów.

Ashwell przeprowadził renowację znalezisk, stosując różne techniki dekoracji. Zaktualizowane wersje śmieci i śmieci po przetworzeniu szwaczki odznaczały się wyrafinowaniem, wyrafinowaniem i elegancją.

Decoupage w stylu cheby chic

Przywrócenie w technice decoupage

Najszersza gama technik decoupage w stylu shebbie chic, renowacja mebli, ulepszenie projektu poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz, wykończenie podłogi - wszystko to daje fantazjom rzemieślników idealną swobodę. Poniższe przykłady wprowadzania haftu w stylu staroangielskim będą służyć jako źródło inspiracji dla przyszłych rozwiązań w wystroju wnętrz.

Dekupaż klatki piersiowej

Aktualizacja klatki piersiowej, stołu lub krzesła pozwala radykalnie zmienić atmosferę nie tylko oddzielnego pokoju, ale całego domu. Oferujemy klasę mistrzowską na meblach decoupage w stylu chevy chic.

Krzesło Decoupage (klasa mistrzowska)

Zacznijmy od listy narzędzi i materiałów potrzebnych do renowacji krzeseł:

 • farba akrylowa;
 • spalona akrylowa umbra;
 • akrylowa sjena produkcji naturalnej;
 • lakier akrylowy;
 • szczotki o różnych rozmiarach;
 • papier ścierny;
 • świeca;
 • serwetki papierowe.

Dekoracja krzesła za pomocą techniki decoupage shebbie chic ma następujące etapy:

 • Przygotowanie. Przed przystąpieniem do procesu bezpośredniego dekorowania, konieczne jest przeprowadzenie wstępnych prac w celu usunięcia warstwy lakieru lub farby z powierzchni okuć. W efekcie końcowym powierzchnia mebli powinna być minimalnie chropowata i gładka.

Klasa mistrzowska w klasie Decoupage
Przygotowanie powierzchni do malowania

 • Tworzenie zarysowań. Opcjonalny przedmiot, który możesz bezpiecznie pominąć, jeśli pomysł, który sobie wymyśliłeś, nie oznacza obecności zadrapań na dekorowanym przedmiocie. Stwórz fałszywy shabby pomaga w zabarwieniu miejsc, gdzie rzekome otarcia, spalony akrylowy umbra. Strefy te wymagają woskowania świec, a następnie usunięcia nadmiaru.

Klasa mistrzowska w klasie Decoupage
Malowanie taboretem spalonym umbrą lub inną ciemną farbą

 • Malowanie. Farba akrylowa w kolorze białym jest mieszana z naturalną sjeną - dzięki temu kolor farby będzie mleczny, kremowy. Dzielimy masę na kilka części i dodajemy klej PVA. Ułóż wszystkie elementy krzesła za pomocą pędzla. W razie potrzeby warstwę podstawową można przymocować kilkoma cienkimi warstwami akrylu.

Klasa mistrzowska w klasie Decoupage
Malowanie krzesła białą farbą akrylową

 • Szlifowanie. Za pomocą papieru ściernego usunąć szorstkość wyschniętej farby.

Dkupazh na kursie mistrzowskim
Szlifowanie powierzchni

 • Dekoracja. Po określeniu obszaru, na którym umieszczane są serwetki, nakładamy warstwę lakieru akrylowego na pomalowaną powierzchnię, przyklejamy PVA klejonymi chusteczkami.

Klasa mistrzowska w klasie Decoupage
Przyklejamy obraz za pomocą PVA

 • Wniosek. Aby uzyskać pełną gotowość, konieczne jest potraktowanie obiektu lakierem jedwabiście matowym.

Klasa mistrzowska w klasie Decoupage
Końcowy dotyk

Na wideo: Shelter Chic Chair Decor

Dekoracja szkatułki (klasa mistrzowska)

Ręczna trumna do decoupage w stylu policzkowego szyku tworzy najbardziej niepozorne pudełko w jasnej skrzyni mini do przechowywania rzeczy do różnych celów. Domowa trumna - najlepsza opcja na ręcznie robiony prezent.

dekupazh-v-stile-shebbi-shik-24

Rozpoczynając pracę upewnij się, że w obszarze roboczym znajdują się takie rzeczy, jak:

 • drewniane pudełko;
 • akrylowe farby białe i parasolowe;
 • Skórki o różnej chropowatości;
 • świeca woskowa;
 • klej PVA;
 • szczotka wykonana z syntetycznego kupy;
 • rozpylona woda;
 • powłoka lakiernicza rozpuszczalna w wodzie.

Przed rozpoczęciem pracy z produktem zaleca się zwolnienie go z akcesoriów, kół zębatych i pętli. Postępuj zgodnie z przygotowanym planem działania:

1. Przygotuj drewniane pudełko, aby to zrobić, usuń z niego wszystkie elementy złączne i uchwyty.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Drewniana trumna

2. Rozcieńczyć mieszaninę naturalnej umbra i wody w pojemniku. Gęstość przyszłej farby podkładowej powinna być podobna do konsystencji jogurtu. Nałożyć warstwę uzyskanej mieszaniny na te miejsca w pudle, w których planowane jest wykonanie zadrapań.

3. Po wyschnięciu brązowej warstwy farby rozpoczyna się etap tarcia niezbędnych części za pomocą woskowo-woskowej świecy. Usuń nadmiar pędzla.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Pocieramy produkt świecą

4. Farbę należy pomalować białą farbą rozcieńczoną wodą.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Malujemy w kolorze białym

5. Po całkowitym wyschnięciu powłoki użyj szorstkich warstw, aby zrobić rysy zanim pojawi się podkład.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Robiąc zadrapania

6. Wytnij wzór przyszłej dekoracji z serwetki i podziel jej warstwy, a następnie przymocuj obraz do trumny (na wcześniej przeszklonym ozdobnym obszarze). Na wierzchu przyklej obraz za pomocą kleju.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Naklejamy obraz na powierzchnię

7. Zabezpiecz wynik lakierem akrylowym.

Ozdoby decoupage w stylu szykownego szyku
Wynik końcowy

Jak widać z powyższego MC, dzięki stworzeniu pudełka w stylu szykownego szyku, przy odrobinie wysiłku i cierpliwości, każdy sobie poradzi. W tym samym czasie ostateczna praca będzie miło zaskoczyć. Projektanci z całego świata używać stylu shabby chic w tworzeniu przestrzeni wewnętrznej, ponieważ nasączone romans i nastroju z łatwością, że zachwyca koneserów wykwintnych i dawnej atmosfery.

Warto zauważyć, że technika decoupage jest utrzymywana niezależnie od przedmiotu, dzięki czemu można bezpiecznie korzystać z danej klasy mistrzowskie w zakresie projektowania i każdego obiektu drewnianego, czy jest to komoda, stół, drzwi, ściany, a nawet tacy.

Decoupage starych mebli w stylu shebbie chic (2 filmy)

Pomysły na decoupage w stylu shebbie chic (40 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

26 − 21 =