Jaskrawa dekoracja butelki i szkła dla ślubu

Jaskrawa dekoracja butelki i szkła dla ślubu

Ślub - rzadkie wydarzenie w życiu i wymaga ekspresji emocjonalnego wznoszenia młodych ludzi wchodzących w związek małżeński, w postaci pięknych rzeczy, uroczystych dekoracji, świątecznej dekoracji. Dotyczy to dekoracji statków, z których młodzi ludzie piją szampana. Dekoracja ślubnych kieliszków i butelek własnymi rękami pomoże jeszcze bardziej zjednoczyć pannę młodą i pannę młodą.

Robienie szampana na wesele

Cechy dekoracji butelki za pomocą wstążek

Przygotowując się do ślubu, przyszli małżonkowie wybierają sukienki i kostiumy, uczą się wspólnego tańca, wymyślają projekt miejsca, w którym odbędzie się wesele. Bardzo ważne jest, aby pod każdym względem przestrzegać zgodności stylu. W zależności od wybranego stylu, przygotowywane są butelki na wesele, a także okulary przeznaczone na uroczysty łyk szczęścia.

Robienie szampana na wesele

Z reguły taśmy służą do ozdabiania butelek weselnych szampana. Satynowe bandaże i szkło doskonale łączą się, tworząc przestronne i urocze obrazy. Takie taśmy i same ozdabiają wszystko, co jest przyczepione, a jeśli pomysł dekoracji zostanie wybrany sukcesem, projekt szampana na ślub stanie się dziełem sztuki.

Projekt szampana i kieliszki

Najczęściej używane są delikatne, jasne kolory:

 • biały;
 • krem;
 • beżowy;
 • miękki niebieski;
 • delikatnie różowy.

Aby uwydatnić i podkreślić tło, zastosuj czarny, czerwony, złoty kolor. Jednak przyszli małżonkowie mogą wybrać dekorowanie butelek wstążkami jaśniejszych, soczystych tonów, jeśli pasuje to do ich wyobrażeń o ślubnym obrazie.

Możliwości mogą być udekorowane identycznie, jakby symbolizowały nierozłączną parę, wspólnotę rodziny, a może na różne sposoby, podkreślając indywidualność małżonków. Różnica wyraża się nie tylko w tym, że jedno naczynie to "groom", ozdobione ciemniejszymi odcieniami iw surowym stylu, drugie to "panna młoda" w jasnych odcieniach i dużej liczbie elementów dekoracyjnych. Możesz podkreślić indywidualność rozmiaru i kształtu pojemnika, na przykład jeden coraz wyższy, a drugi mniejszy i szerszy.

Dekoracja naczyń lub kieliszków będzie jeszcze bardziej interesująca, jeśli są one wykonane na zasadzie wzajemnego uzupełniania się: na powierzchni jednej znajduje się obraz, a na drugiej - jego kontynuacja (panna młoda i pan młody trzymają się za ręce).

Wystrój butelki i kieliszki do ślubu

Technika dekorowania butelki szampana (klasa mistrzowska!)

Pomimo faktu, że istnieje wiele pomysłów na dekorowanie, istnieją pewne ogólne zasady dekorowania naczyń na wesele. Co jest potrzebne do wystroju:

 • satynowe wstążki w wystarczającej ilości;
 • nożyczki do ich cięcia;
 • Klej do mocowania;
 • elementy dekoracyjne (koraliki, kryształy, koraliki, koronki itp.).

Będzie trzeba wykazać się wytrwałością i zachować ostrożność, ponieważ praca będzie subtelna i nie będzie wybaczać zaniedbań. Oferujemy małą klasę mistrzowską, aby stworzyć wyrafinowany wystrój butelki w formie panny młodej.

1. Pojemnik należy umyć i wyczyścić z nalepek. Powierzchnia szkła jest odtłuszczana za pomocą płynów zawierających alkohol.

Zrobić butelkę szampana

2. Wytnij mały kawałek koronki i spróbuj na szyi. W tym momencie nałóż klej i pięknie przytnij strzępy.

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

3. Weź taśmę i przymocuj ją do szyi. Zbyteczne odcięcie. Nakładamy klej i nakładamy taśmę tak, aby owijała butelkę. Prawy koniec jest następnie nałożony po lewej stronie.

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

4. Dla drugiej i kolejnych warstw spróbuj na innych wstążkach. Będą dłuższe, ponieważ gardło szampana rozszerza się na dno. Zbędne odcinanie, nakładanie kleju i utrwalanie.

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

5. Kiedy butelka jest całkowicie zakryta wstążkami, zaczynamy tworzyć biżuterię. Jeśli produkt jest w formie panny młodej, musisz zrobić wspaniałą spódnicę.

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

6. Szyję można ozdobić koralikami lub wstążką dżetów. Akcesoria naprawić klejem.

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

7. Wykończeniem jest kapelusz z welonem. Może być również wykonana ze wstążki i półprzezroczystej tkaniny (ostatnią może być kawałek starego łuku lub mały kawałek białego tiulu).

Podejmowanie lekcji mistrzowskiego szampana

Zastosowano klej do obróbki szkła, aby wszystkie elementy wystroju były mocno osadzone na naczyniach. Jeśli taśmy są nie tylko przyklejone do twardej powierzchni, ale również związane, węzeł można zamocować przezroczystą dwustronną taśmą samoprzylepną.

Na wideo: master class do projektowania szampana ślubnego

Rejestracja okularów

Nie jest konieczne noszenie okularów o tym samym rozmiarze do dekoracji. Jeśli więc chcesz udekorować naczynia w stylu "młodej pary", bardziej logiczne wydaje się wzięcie jednego dużego i wysokiego szkła jako pana młodego, drugie powinno być mniejsze, okrągłe i cienką stopą przypominającą kobiecą sylwetkę.

Okulary są wykonane z praktycznie tych samych materiałów co butelki szampana. Jako dekor możesz zastosować:

 • wstążki satynowe;
 • glina polimerowa;
 • koronki;
 • sztuczne kwiaty;
 • cyrkonie;
 • pióra.

Często szkło zdobione jest perłami z masy perłowej. Można je przykleić w środku ozdobnego kwiatu lub równomiernie rozmieścić na całej powierzchni.

Rejestracja kieliszków na ślub

Skąd wziąć pomysły?

Aby odpowiednio udekorować swoje butelki ślubne, państwo młodzi mogą odwiedzić specjalną klasę mistrzowską na temat dekoracji ślubnych i wyciągnąć wiele pomysłów na dekorację, a także nauczyć się technik technicznych. Technik pracy ze szkłem ma wielką różnorodność.

Dekoracja ślubnych kieliszków i butelek z satynowymi tasiemkami i innymi materiałami nie wymaga specjalnych umiejętności i trudnych do zdobycia akcesoriów. Potrzeba tylko pragnienia, wyobraźni i trochę czasu. Zastosowany materiał i technika projektowania zależą, jak już powiedziano, od ogólnego stylu ślubu i fantazji nowożeńców.

Im więcej wysiłku zostanie zastosowanych do wystroju, tym bardziej unikalny i niepowtarzalny będzie, tym bardziej zapada w pamięć wydarzenie. Najważniejsze, że efekt końcowy powinien być połączony ze strojami panny młodej i pana młodego i uszczęśliwić oko.

Pomysł na dekorowanie szampana na wesele

Jaką formę powinienem wybrać?

Konstrukcja butelki szampana jest wygodna dzięki temu, że szklane naczynie ma odpowiedni kształt, konwencjonalnie powtarzając kształt ludzkiego ciała - szerokie dno i wydłużony dekolt. Dobrze wygląda, gdy wystrój butelek jest zaplanowany w postaci nowożeńców - dwie paczki powtarzają wygląd pary małżeńskiej. Możesz jednak udekorować dowolne inne naczynia, na przykład butelkę martini lub koniak, pozostawiając po świętach Nowego Roku. Pojemniki na koniak mają ciemne szkło o wyraźnych prostokątnych lub piramidalnych kształtach, co odpowiada raczej wizerunkowi pana młodego.

Dlatego do dekoracji takich pojemników można wybrać nie najczęściej spotykane elementy wystroju: druty, kamienie, muszle, liny. Są nieco trudniejsze do połączenia i przymocowania do szklanej powierzchni, ale dobry klej i odpowiednia technika projektowania poradzą sobie z tym. Taśmy i kolory w tym przypadku są używane w ciemniejszych, złotych odcieniach brązu.

Wariant projektu "par" butelek to kombinacja koniaku i wódki, pierwsza ma szerokie "barki", druga jest wąska i wąska.

Robienie butelek na wesele

Robienie butelek na wesele własnymi rękami nie jest drogim, ale bardzo ekscytującym ćwiczeniem, które ma na celu uczynienie przyszłej rodziny jeszcze silniejszym. Pomysły na dekorację butelek ślubnych i szklanek są liczne, ich ucieleśnienie zależy tylko od pragnienia pary młodej, aby zadowolić siebie i gości uroczystego wydarzenia. Ogromny jest wybór materiałów używanych do dekoracji - od tradycyjnych satynowych wstążek po liny i druty. Najważniejsze jest to, że w urządzonych naczyniach czytano pomysł wesołego wydarzenia i podobało im się ich przyszłe małżonki.

Pomysły na dekorowanie szampana na wesele (2 filmy z klasy mistrzowskiej)

Jak pięknie urządzić szampana na wesele (40 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 1