Kendi elleriyle çeşitli ev dekorları (+41 fotoğraf)

Kendi elleriyle çeşitli ev dekorları (+41 fotoğraf)

Kendi rahat evimi, mutfağın iç kısmını, kreşi oluşturmak istiyorum, böylece her akşam geri dönmek güzel olurdu. Kendi elleriyle ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Ana şey nasıl olduğunu bilmek.

Nereden başlamalı

Bugün, çocuklar için iç tasarım için milyonlarca fikir var, çeşitli konuların yaratılması. Eviniz için ciddi malzeme maliyetleri olmadan dekor yapabilirsiniz. İç rüyalar oluşturmak için bazı fikirler daha sonra makalede sunulacak. Ama önce dairenin iç tasarımının hangi tarzda tasarlanacağına karar vermelisin.

duvardaki resimler

Bazı şeyleri başkalarına dönüştürmek için birçok teknik ve araç var. Dekoratif elemanlar oluştururken, tüm yeteneklerinizi kullanmanız önemlidir. Dikmeyi biliyorsanız, mutfağın iç kısmını yastıklar, sıra dışı perdelerle dekore edebilirsiniz. Yerli sanatçılar dairenin duvarlarını resimlerle süsleyebilir, kreşteki normal ve sıkıcı eşyaları boyayabilir: bir dolap, mutfak masası, çekmeceli dolaplar, sandalyeler. Her şey yararlıdır - boncuk işi, nakış desenleri, ahşap işleri, cam, kumaşlar.

yama işi

yama işi - Halı, masa örtüsü, kumaştan battaniyeler, flaplar, iplikler, bantlar. Bu tekniği kullanarak kendi dekoratif eşyalarınızı yaratabilir ya da eskileri süsleyebilirsiniz. Fikirler farklı olabilir. Çocuk odasında yastıklarda örtü üzerinde bir desen yapabilirsiniz. Bir masa örtüsü yapmak ve mutfak iç mekanını tamamlamak için.

yatak örtüsü

ikebana

İkebana yaratmak çok zaman ve para almaz ve uzun zamandır böyle bir yaratılışın tadını çıkarabilirsiniz. Çiçek sevenler taze buketleri kompozisyonlarını takdir edeceklerdir. Hayal gücünüzü gösterir ve oyuncak, ağaç dalı, günlük yaşamın nesnesi, örneğin renkli kalemleri eklerseniz, mutfak, kreş veya oturma odası için dekoratif bir unsur elde edersiniz.

ikebana

Duvar dekorasyonu

Dairenin duvarları tek tonda boyanırsa, aşağıdaki fikirleri kullanarak herhangi bir oda çizebilirsiniz:

  • ev yapımı resimler, Çocuk çizimleri mutfağın iç kısmını yeniden canlandıracak;

soy ağacı

  • aile arşivinden fotoğraf galerisi, güzel çerçevelerde - böyle alışılmış fikirler hem mutfakta hem de oturma odasında bir rahatlık yaratır;

fotoğraf tasarımı

  • sıradışı basamaklı raflar Konukların ilgisini çekin ve kreşte ilgi alanlarına giren kitapları ayırmaya izin verilir;

kitap rafı

  • hayvanlar şeklinde şablonlar, bir kadın figürü veya bitkiler mutfakta veya kreşte boş bir duvarı canlandıracaktır.

duvardaki kelebekler

Volumetrik bir orijinal çizim oluşturmak, sıradan renkli kağıttan olabilir. Fikirler çok çeşitli olabilir. Kelebekleri, kalpleri, yıldızları, çiçekleri kesebilir ve onları kreş duvarlarıyla süsleyebilirsiniz. Bu rakamlar, farklı boyutlarda yapmak, birbirlerinden ve farklı sekanslardan farklı mesafelerde asmak için daha iyidir. Örneğin, kelebeklerden kocaman bir kalbe uzanır.

İpucu! Farklı renklerden sahte olun.

Ev yapımı lamba

İstenilen boyuttaki kenevir ipini, yapıştırıcıyı, topu veya topu alın. İpi tutkalın içine daldırın, ama tamamen değil, ama yarıya kadar ve topun etrafına sarın. Birkaç saat bekle. Kuruduğunda, topu çıkarın ve herhangi bir renkte boyayın. Bu akrilik boya için uygundur, toksik değildir, ipliği bu konumda iyi sabitler. Böylece mutfak, kreş veya başka bir oda için orijinal bir lamba alabilirsiniz.

kendinden lamba

Mobilya dikkat edin

Herkesin dairesinde sıklıkla mobilya değiştirmek için bir şansı yok. Ama her zaman güzel görünmesini istiyorsun. Odanın dekorunu kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Fikirler farklı olabilir:

Bir sandalye veya çekmecenin sandığını bir harman tekniği ile yeniden boyayabilirsiniz.  Eski büfeyi eski haline getirmek için, yeniden boyamak, tutamakları değiştirmek, renkli gözlükleri takmak veya halk tarzında bir resim yapmak yeterlidir.

dekore edilmiş çekmeceli sandık

Mutfak masasını masa örtüsü ile dekore edin, sandalye üzerinde şeritler veya nakış ile döşeme yapın.

mutfak masası

Ev yapımı minderler odanın iç kısmına bir lezzet getirecektir. Parlak yastıklar paçavra, kesilmiş kumaşlar, eski elbiseler ve belki de eski bir kürklü kış paltodan yapılabilir. Yazıtlara, nakışlara, boncuklarla dokumaya, kumaşa elle çizilmiş resimlere hoş geldiniz. Yastıklar koltuklar, kanepeler, sandalyeler, yataklar üzerinde iyi görünüyor. Ve mutfak köşesini yastıklarla dekore edebilirsiniz.

Sandalyede yastık

Eski bir pencere çerçevesinden, bir kreş için modaya uygun bir stand kolajı yapmak mümkündür. Sadece camı çıkarın, gerekirse çerçeveyi boyayın. Kompozisyonla ilgili resimleri yapın ve bunları gözlüklerin yerine yapıştırın.

Doğaçlama öğeler kullanın

Ayrıca boş şişelerin yardımıyla çok sayıda dekor seçeneği var. Bir şişe alışılmadık bir şekil almanız, içine kum dökmeniz gerekir. Çok renkli sebzelerin katmanlarını yapın ve sirke ile dökün. Şişeler, iplikler, şeritler ile bağlanabilir, karıştırma tekniğini uygular, boyaları boya ile. Mutfağı dekore edecekler, büfe içinde bir yer alacaklar, herhangi bir dairenin iç mekanını zarif bir şekilde tamamlayacaklar.

dekoratif şişe

panel

Panel herhangi bir doğaçlama malzemeden yapılabilir: makarna, tahıllar, bezelye, fasulye, mısır, çakıl, kahve, kuru çiçekler, boncuklar, boncuklar. Sadece çalışmak için uygun olan malzemeyi seçmek için gereklidir. Tasarım fikirleri doğrudan odanın tarzına bağlıdır. Oturma odasının iç kısmında duvar paneli mekanı mükemmel bir şekilde bölgelere ayırır. Köy yaşamını, baharatları, sebzeleri ve tahılları tasvir eden resimler klasik mutfak tarzında uygun olacaktır. İskandinav tarzında hayvan harfleri ve yayların görüntüsü ile parlak çerçevelerdeki kontrast resimler iyi görünecektir. Gazeteler, tebeşir duvar kağıdı ve eski posterler paneli, çatı katı tarzında tasarlanan mutfağın içine sığacak. Ayrıca doğaçlama malzemelerden de yapılabilir.

dekoratif panel

Geçmişe doğru

Eski günlerde evin nasıl dekore edildiğini hatırlıyor musun? Onlar Kurutulmuş bitkiler ve bir demet acı biber veya soğan. Ve beyaz pamuklu veya keten kumaştan tılsımlı saçları olan bir kız şeklinde pupalar yaptılar. Yüzü genellikle geçti ve o bütün kötülüklere karşı bir savunmaydı. Ayrıca boyalı bir sofra takımı vardı. Bu aynı fikirler bugün kullanılabilir. Evin rengini ver. Doğaçlama malzemelerden kendi ellerinizle hala bir giysi dekoru olduğunu unutmayınız.

çiçek dekoru

Kumaş, deri, üzerine yapıştırma, yamalar, boncuklar, dekor dekupajı ile örtülerek dekore edilmiş kart ve defterler oluşturabilirsiniz.

Çelenkler moda dışında değil

Yılın herhangi bir zamanında, bir çelenk oluşturabilirsiniz. İlkbaharda çuha çiçeği, çiçek açması yasemin, kiraz, armut kullanmak için - bu büyü katacak. Paskalya için boyalı şişmiş yumurtaların bir çelenk bakmak için iyi olacak. Böyle bir çelenk kapıya asılabilir veya mutfak masasının üstüne konabilir.

Paskalya çelenk

Yaz aylarında, tarla çiçekleri kullanılır: dekoratif ayçiçekleri, peygamberçiçekleri, papatya. Hala çileklerden, koyu kırmızı dallardan, kirazlardan, çileklerden çelenk yapmak mümkündür. Sonbaharda, parlak yapraklardan örülebilir, sonbaharın tüm tonlarını karıştırabilir ve evinize getirebilirsiniz. Konileri, meşe palamutları, sonbahar çiçeklerini alın ve yaratın. Kışın ise, oymalı kar taneleri, koniler, yağmur ve boncuklardan Noel süslerinden yaratabilirsiniz.

kapıdaki çelenk

Oyuncaklar hissettim

Oyuncakların keçeden özel yeteneklere ve malzemelere ihtiyacı var, ama zaman ve çaba harcarsanız oyuncak ustası olabilirsiniz. Sevimli küçük hayvanları, pupaları mutfak masalarına, dolaplara, raflara, yastıkların yanına bırakın. Onlar her zaman temiz görünüyorlar ve mutfağın veya oturma odasının iç kısmına çeşitlilik katıyorlar.

keçe boncuk

Çiçek saksıları bile dönüştürülebilir, çuvalla bağlanabilir ve bağlanabilir. Nakış, yay, dantel, boncuk ile tencere durumlarda dikin. Çiçekler için sıra dışı raflar yapmak, tavana asmak için. Böyle sıradışı bir kayıt şekli, örneğin, hacienda'da uygun olacaktır.

Ev yapımı bir dekor oluştururken ana kural doğaçlama malzeme ve hayal gücü kullanmaktır.

Self-made dekor ve hacimli harfler (2 video)

Dairenin dekoratif elemanları (41 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

82 − = 73