Moderní strop v mateřské škole: typy stropních krytin a designové techniky

Moderní strop v mateřské škole: typy stropních krytin a designové techniky

Dětská místnost není jen místem, kde dítě spí a podniká. Pro malé děti - to je celý svět, pro starší děti - je to osobní kout, osobní prostor. Velmi často děláte opravy v dětských pokojích, dospělí chybí tuto nuance, ale marně. Interiér by měl být harmonický. O tom, jak bude vypsána místnost pro dítě, závisí proces správné formace osobnosti a vývoj psychické dítěti. V dětských pokojích nemají žádnou monotónnost, která je vlastně v žádném jiném interiéru, ale není nutno je přehánět - zbytečné detaily a rozmazlování nebudou prospěšné. Ve vnitřku je vše důležité - a podlaha, stěny a okenní otvory, ale zvláštní pozornost vyžaduje návrh stropu v dětském pokoji.

Závěsný strop ze sádrokartonu

Při navrhování pokojů pro děti je důležitý nejen design. Je třeba vzít v úvahu ekologické vlastnosti stavebních materiálů. Sádrokartonové desky jsou docela šetrné k životnímu prostředí, jsou vhodné pro vytvoření dokonce i těch nejsložitějších návrhů. Podívejte se na fotku níže - to je to, co můžete udělat ze sádrokartonu. To jistě potěší vaše děti.

U sádrokartonu je snadné vyrovnat nerovnosti na desce, a to již není nutné provádět složité a technologické přípravné práce. Díky tomuto univerzálnímu materiálu můžete skrýt elektrické vedení, větrací systém, zvukové a tepelné izolační materiály.

Na základě sádrokartonových desek se realizují různé nápady - lze vytvořit jednoúrovňový nebo složitý víceúrovňový design s originálním dekorativním osvětlením. U takových stropů je velmi snadné umístit nějaké osvětlovací zařízení a tam jsou dostatečné příležitosti pro zónování místnosti.

Nicméně, sádrokarton má nevýhody:

  • Cena není ovlivněna ani cenou materiálu, ani instalací profilů pro instalaci;
  • Vzhledem k velké hmotnosti desek GPK je instalace stropu na jednu osobu mimo výkon;
  • Takové konstrukce vyžadují následné utěsnění spojů, malování nebo tapetování.

Ve videu: jak vyrobit postavy ze sádrokartonu.

Stretch stropy

Tímto rozhodnutím můžete maximálně změnit místnost pro dítě. S napínacími stropy je snadné vytvořit efekty modré letní oblohy, slunečních paprsků, efekt noční oblohy a hvězdy. S pomocí technologií fotografického tisku můžete na plátně položit motivy z oblíbených kreslených filmů a pohádek pro děti. Podívejte se na fotografie - ukazují veškerou sílu napínacích stropů.

Na rozdíl od sádrokartonu, řešení tahu nevyžaduje dokončení dokončovací práce. Po instalaci je konstrukce zcela připravena k provozu. Odborníci nedoporučují nakupovat dětské stretch filmy na bázi PVC filmu - "neuděší". Materiály jsou však naprosto šetrné k životnímu prostředí a umožňují vytvoření jedinečného stropního designu v dětském pokoji. Barva plátna může být zcela odlišná, ale je lepší věřit tomu, co dítěti dává, nebo zvolit teplé barvy a odstíny.

Zvláště důležité pro dětské pokoje lesklé malby - mohou vizuálně rozšiřovat místnost, zvýšit výšku, vytvářet vzduchovou atmosféru v místnosti díky odrazu světla.

Výhody stropních stropů:

  • možnost rychlé instalace bez dalších úprav;
  • jedinečný vzor a design;
  • několik variant textura (zrcadlo, lesk, satén atd.);
  • vysoká estetika;
  • použití osvětlení (pásky nebo reflektory);
  • vysoké odpuzující vlastnosti povlaku;
  • snadná povrchová úprava.

Utěsnění tapety nebo malby?

A malování, a lepení tapety na strop - to je nejvíce rozpočtové způsoby dokončení stropů. Navzdory tomu nelze tyto metody nazvat neoriginálními nebo neoriginálními. Tapeta může být použita a obyčejný papír (nejvíce šetrný k životnímu prostředí) a objemný s reliéfy. Pro zdobení monofonního stropu použijte zrcadlové prvky, zvýrazněte různé barvy nebo legrační samolepky. Například béžové odstíny jsou velmi univerzální a jsou schopné dokonale přizpůsobit jakýkoli design, i když je návrh tematicky. Zde jsme popsali, jak vytvořit krásnou zamračenou oblohu se svou tapetou, přímo ve svém pokoji.

Můžete pozvat umělce a pak pomocí malby vytvoří skutečné mistrovské dílo pro dítě - podívejte se, jak to vypadá na fotografii.

Pro malování vlastních rukou můžete použít tapety a vodní barvy - ušetříte tak peníze na dokončení. Děti rostou velmi rychle a během několika let bude muset udělat novou opravu, odpovídající věk. Pokud toto řešení se zdá být příliš jednoduché, pak můžete zkusit složitější metody - pomocí barvy vytvořit obraz, namísto tradičních tapety ve školce se dobře hodí pásy Fotoprint.

Vyberte osvětlení

Jasné akcenty mohou být vytvořeny nejen pomocí barev, je to snadné pomocí osvětlovacích zařízení. V tomto případě návrháři doporučují zastavit výběr na stěnových nebo stropních svítidlech nebo svítidlech - je důležité, aby všechny svítidla byly vyráběny v jednom stylu a dokonce ještě lépe od jedné kolekce.

Krásně to vypadá jako lampa, připomínající různé hvězdy a planety, kosmickou loď, balónky nebo jiné technické mechanismy. Zde je náhled na fotografii.

Vedle základního osvětlení hraje dekorativní osvětlení také důležitou roli při návrhu interiéru pro děti. Tyto fluorescenční hvězdičky vyhovují dobře. Jejich světlo je velmi měkké a v noci potěší dítě.

Také populární jsou speciální projektory, které umožňují vytvořit velmi realistické hvězdné nebe na stropě. Nezapomeňte, že dětský pokoj musí být zónován, což znamená, že pro každou zónu je třeba zvolit vhodné světelné zdroje. Je také nutné poskytnout příležitosti pro úpravu intenzity světla.

Originální nápady pro návrh stropu

Návrh stropů v dětských pokojích pro malé děti by měl být řešen následovně: v první řadě se jedná o mraky a slunce, kresby nebo výtisky oblohy. Vhodné jsou jako standardní papírové plátno s vytištěným obrázkem, stejně jako kresby vyrobené s barvou. Plátno lze přilepit ke stropu po celé jeho ploše nebo umístit do výklenku v sádrokartonu.

Lesklý závěsný strop světlé barvy je také dobrou volbou. Nebojte se, že se výška místnosti sníží. Růst dítěte je poměrně malý a rozdíl 15-20 cm bude pro něj neviditelný. A proces prohlížení obrázků na stropě bude pro dítě velmi zajímavý a vzrušující.

Mezi nejoblíbenější stropní vzory pro dítě patří slunce. Jeho teplé paprsky mohou přinést život do místnosti, naplnit místnost pohodlím a přirozeným teplem. Můžete nakreslit slunce nebo vytvořit žlutý kruh sádrokartonu. Podívejte se na fotografii níže, vypadá to takhle.

Dobrý vzhled jsou kombinované verze sádrokartonu a žlutého skla - pod tímto sklem nastavte podsvícení tak, aby slunce mohlo svítit.

Místnost pro dítě ve školním věku potřebuje trochu jiný přístup - tady jsou odpuzováni z dospělých koníček. V tomto případě by strop měl pokračovat v tématu celého interiéru. Například v pokoji pro chlapce v mořském stylu si můžete vybrat modrý strop, bílý nebo světle hnědý. Na něm můžete zobrazovat kompas, větrnou růži. Dívky dělají růžové mraky nebo klíšťata s květinami. Existuje spousta možností.

Velmi neobvyklé řešení - dekorace ve formě bublin na vodě. Tyto metody vytvářejí kombinací matného filmu světlých barev a lesklého PVC filmu v modré barvě. Z gipsokartonnyh listů a film s osvětlením je možné vytvořit řeku tekoucí na strop.

Moderní strop v mateřské škole: typy stropních krytin a designové techniky

Možnosti návrhu stropu (2 videa)

Design řešení (36 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

54 − = 48