Stylowy projekt dla dzieci w każdym wieku (33 zdjęć)

Stylowy projekt dla dzieci w każdym wieku (33 zdjęć)

Że pokój dziecięcy dla dziewczynki wygląda stylowo, pozostając jednocześnie przytulnym i wygodnym, możesz skontaktować się z profesjonalnym projektantem. Ale jest też druga opcja - samodzielne badanie wszystkich subtelności projektu i wzięcie ich pod uwagę podczas naprawy.

Pokój dziecięcy w jasnych kolorach

Podstawowe zasady rejestracji

Zastanawiając się, jak ozdobić dziecko dziewczynie, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę zasady wspólne dla wszystkich grup wiekowych. Zajmują się kolorystyką, dekoracją ścian, podłóg i sufitów, doborem mebli, odpowiednim oświetleniem i wystrojem wnętrz.

Roztwór barwny

Do pokojów dla dziewcząt, delikatne światło schemat kolorów. Możesz użyć jednego z następujących kolorów jako głównego koloru:

 • jasnoróżowy;
 • lawenda;
 • oliwka;
 • przetopione mleko;
 • krem;
 • beżowy.

Połączenie różowego i oliwkowego w przedszkolu

Dziecko dla dziewczynki w odcieniach lawendy

Ten zakres nie jest wyczerpujący. Możesz wybrać dowolne odcienie, które Ci się spodobają. Na neutralnym tle umieść elementy w jasnych kolorach, aby pokój był interesujący i dziecinnie wesoły. Aby wybrać harmonijną kombinację kolorów najlepiej pomoże badanie materiałów fotograficznych.

Różowe dziecko z żółtymi i zielonymi detalami

Połączenie bieli z turkusem

Rada: Wnętrze małego pokoju dziecięcego najlepiej zaprojektować w najjaśniejszych kolorach. Ta technika wizualnie rozszerza przestrzeń.

Dekoracja ścienna

To ściany decydują o ogólnym wystroju pokoju dziecięcego dla dziewczynki. Możesz wybrać kolorową tapetę z jasnymi wzorami lub obrazami postaci z kreskówek, ale pamiętaj, że mogą szybko się uratować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jednokolorowe wykończenie. Nawet na tym prostym tle możesz umieścić tymczasowe naklejki, dekoracje, plakaty itp.

Pomysł: Możesz zostawić jedną ścianę za darmo. Wtedy dziewczyna będzie miała możliwość samodzielnego zorganizowania tego.

Ściana dla kreatywności w przedszkolu

Jasna tapeta w przedszkolu

Dekoracja sufitu

Co jest jasne - sufit powinien być lekki. Jest to klucz do pocieszenia z psychologicznego punktu widzenia. Jeśli chodzi o rodzaj sufitu, może to być cokolwiek. W przypadku małego pokoju najlepiej wybrać najprostsze rozwiązania. Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że to rozwiązanie nie czyni miejsca cięższym i nie przeciąża go.

Wskazówka: Jeśli obszar pozwala, za pomocą wielopoziomowego sufitu, możesz podzielić przestrzeń na strefy.

Podział przestrzeni na strop

Wybór pokrycia podłogowego

Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie ciepłej podłogi. W odniesieniu do zasięgu może to być:

 • korek;
 • laminat;
 • lenolium.

Możesz wybrać i dywan, ale będzie problematyczne do czyszczenia, więc lepiej jest ograniczyć miękki dywan w strefie gier i rekreacji.

Decydując się na wykonanie podłogi w pokoju dziecinnym, należy wziąć pod uwagę nie tylko walory dekoracyjne powłoki. Zwróć uwagę na następujące punkty:

 • odporność na zanieczyszczenia, łatwość czyszczenia;
 • bezpieczeństwo i hipoalergiczność materiału;
 • powierzchnia antypoślizgowa;
 • dobra izolacja cieplna i akustyczna.

Lenolium w przedszkolu i dywanie na placu zabaw

Podłoga korkowa w przedszkolu

Meble

Standardowym zestawem mebli, które tworzą pełne dziecko ustawienie jest łóżko lub kanapa, szafa, stół do nauki, krzesło, półki i półki. To minimum, jeśli trzeba, może być uzupełnione komodą, fotelem, szwedzką ścianą i innymi elementami.

Wskazówka: Rozważając zestaw niezbędnych mebli, należy wziąć pod uwagę obszar pokoju. Powinno tam być wystarczająco dużo wolnego miejsca. Transformator mebli pomoże go uratować.

Meble do małego pokoju

Wszystkie elementy wnętrza muszą spełniać następujące wymagania:

 • harmonijne połączenie z ogólną sytuacją poprzez kolor i stylistyczną decyzję;
 • bezpieczeństwo ekologiczne;
 • brak ostrych zakrętów;
 • zgodność ze wzrostem dziecka.

Ponieważ dziewczynka ciągle rośnie, warto kupić stół i krzesło z możliwością regulacji wysokości.

Oświetlenie

Nawet najbardziej harmonijne, zgodnie z wszystkimi zasadami, urządzone wnętrze przedszkola może zostać zepsute przez niewłaściwe oświetlenie. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest wystarczająca ilość światła. Niemal zawsze w centrum uwagi znajduje się żyrandol - działa nie tylko funkcjonalnie, ale także element dekoracyjny, łączący ogólny obraz pomieszczenia.

Płaski żyrandol w przedszkolu

Żyrandol w przedszkolu dla nastolatka

Jednak samo światło żyrandola nie wystarczy. Ważne jest zainstalowanie dodatkowych lamp w miejscu pracy i wypoczynku, w pobliżu szafki. Musi być nocna lampka przy łóżku. Upewnij się, że biurko jest dobrze oświetlone. Aby to zrobić, najlepiej umieścić go w pobliżu okna, dodatkowo umieszczając lampę stołową. Należy pamiętać, że światło powinno pochodzić z lewej strony, jeśli dziewczyna jest praworęczna i odwrotnie.

Ważne! Pełnowartościowe sztuczne oświetlenie jest konieczne, ale nie zapominaj o naturalnym świetle dziennym. Postaraj się, aby było jak najwięcej, pozostaw okna otwarte jak to tylko możliwe.

Okna w pokoju dziecinnym

Duże okno w pokoju dziecinnym

Aby zapewnić, że okna w pokoju są najlepiej udekorowane lekkimi zasłonami. Nawet jeśli wolisz klasyczny styl wnętrza, który jest nieodłącznie związany z bogatymi draperiami, spróbuj użyć przezroczystych, przewiewnych tkanin. Odpowiednie są również rolety rzymskie.

Dekoracja

Projekt pokoju dziecięcego będzie niekompletny i nudny, jeśli pokój nie zostanie urządzony zgodnie z wiekiem dziewczyny. Jako dekoracja może działać:

 • obrazy, fotografie, rysunki;
 • malowanie ścian;
 • jasne rzemiosło (często własnej produkcji);
 • tekstylia (oryginalne zasłony, poduszki, koce);
 • zabawki.

Prosty wystrój dla dziewczynek

Wystrój ściany w pokoju dziecięcym

Jeśli to możliwe, należy unikać wnikliwych decyzji dotyczących dekoracji. Najlepiej zastąpić jasną tapetę i fasady mebli na ruchomych elementach - naklejki, magnesy, dekoracje wiszące. Wszystko to łatwo zmienić w miarę dorastania, bez uciekania się do globalnej restrukturyzacji. Na zdjęciu możesz zobaczyć przykłady na żywo projekt, w oparciu o elementy dekoracyjne.

Projekt dla dziewczynek w różnym wieku

Ważne jest, aby pokój był nie tylko wygodny i przytulny, ale także odpowiadał wiekowi mieszkającej w nim dziewczyny. Zapewni to normalny rozwój i spokój ducha.

Od urodzenia do 6 lat

Wnętrza dla najmłodszych powinny być tak proste i jasne, jak to możliwe. Niech zawierają duże kolorowe elementy. Jest to konieczne, aby dziecko mogło poznać świat i nauczyć się odróżniać przedmioty. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dostrzec otaczającą przestrzeń.

Wróżka leśna w pokoju dziecięcym

Ważne jest, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca na kreatywność, ponieważ dziewczyna dorosnie i zacznie tworzyć swoje pierwsze arcydzieła. Dla nich należy zapewnić miejsca na półkach i wolną przestrzeń na ścianach.

Wskazówka: istnieje specjalne miejsce do rysowania w pokoju dziecięcym. W tym celu należy umieścić dużą deskę na dolnej części jednej ze ścian. Na jego powierzchni można rysować za pomocą kolorowych znaczników, a następnie wymazywać.

Zwróć szczególną uwagę na pokrycie podłogi. Powierzchnia musi być ciepła i miękka. Zajmij się również zamówieniem. W przedszkolu do obsługi nie jest to takie proste, ale musisz spróbować stworzyć odpowiednią liczbę miejsc do przechowywania.

Dla najmłodszych dobrze jest wymyślić specjalną opowieść przy dekoracji pokoju. Jeśli dziewczyna ma już ulubioną bajkę lub postacie, możesz wziąć je jako podstawę (przykłady projektu można zobaczyć na zdjęciu).

Pokój dla małej księżniczki

Wiek od 6 do 10 lat

W tym okresie dziewczyna nadal jest mała, ale już chodzi do szkoły. Dlatego konieczne jest ozdobienie przedszkola w taki sposób, aby zachowało miejsce do gier, ale jednocześnie istniało oddzielne miejsce do pracy. Jeśli powierzchnia pomieszczenia jest niewielka, skorzystaj z wielofunkcyjnych mebli, jak na zdjęciu poniżej, z produktami-transformatorami. Wbudowane szafki pomogą zaoszczędzić miejsce.

Minimalizm w pokoju dziecięcym

Aby uzyskać wizualną ekspansję przestrzeni, weź pod uwagę minimalizm stylu wystroju wnętrz. Proste kształty dopełniają jasne, duże detale, kontrastują z neutralnym jasnym tłem, odbierają lakoniczne meble (dobra wersja projektu na poniższym zdjęciu).

Minimalizm w małym dzieckiem

Jeśli nie ma problemów z tym obszarem, możesz bezpiecznie wybrać dowolny styl, w tym klasyczny, z bogatym wystrojem i wieloma szczegółami. Upewnij się, że pokój jest wyraźnie podzielony na strefy. Konieczne jest oddzielenie miejsca pracy, aby maluch nie był rozproszony podczas przygotowywania lekcji. Przykłady aranżacji wnętrz dla dużych dzieci można zobaczyć na zdjęciu.

Ważne! W wieku 6 lat dziewczyna ma jasne wyobrażenie o tym, co lubi, więc przy projektowaniu jej osobistej przestrzeni życiowej musisz usłyszeć jej opinię.

Wiek od 10 do 13 lat

W tym wieku dziecko stara się już we wszystkim wyglądać jak dorosły. Ma znaczące hobby, hobby, dla których konieczne jest zapewnienie miejsca. Oczywiście, w tym wieku opinia dziewczyny o preferencjach pod względem wzornictwa jest po prostu niezbędna, aby się tego dowiedzieć.

Z reguły preferowane są lekkie i delikatne tony o szerokiej gamie kolorów z jasnymi elementami dekoracyjnymi. Warto pomyśleć o dodatkowych miejscach do przechowywania książek. Z reguły wolny czas jest już wydany nie tylko na aktywne gry. Dlatego ważne jest, aby w pozostałych strefach krzeseł zapewnić stół i dodatkowe oświetlenie do czytania lub innych spokojnych czynności.

Na pewno dziewczyna będzie chciała zaprosić dziewczyny do odwiedzenia. Tak więc rodzice powinni przemyśleć i dodatkowe miejsca (na przykład w formie zaciągnięcia się, jak na poniższym zdjęciu).

Puf w pokoju dziecięcym

Wiek od 13 do 17 lat

Dekorowanie dziecka dla nastolatki jest możliwe tylko przy jej aktywnym udziale. Z reguły w tym wieku istnieje już jasno sformułowana opinia o tym, jak powinien wyglądać wystrój wnętrza. Najczęściej preferowane są nowoczesne style.

Nowoczesny pokój nastolatka

Meble są prawie takie same jak w sypialni rodziców, ale pokój wciąż jest dla dzieci. Dlatego konieczne jest dostarczenie go w taki sposób, aby przydzielić miejsce na zabawki, książki i hobby.

Pokój dla nastolatka w nowoczesnym stylu

Nastrojowa aranżacja wnętrz w większości przypadków opiera się na kontrastach kolorystycznych i trendach mody (dobrze to widać na poniższym zdjęciu). Rodzice potrzebują jedynie pomocy w tworzeniu wspólnego środowiska, a dziewczyna może sama ozdobić pomieszczenie. W rezultacie otrzymasz unikalne wnętrze odzwierciedlające charakter hostessy.

Kontrastujące kombinacje w pokoju nastolatka
Projekt pokoju nastolatków jest wspólną kreatywnością rodziców i dziecka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie życzenia i szukać kompromisowych rozwiązań.

Stylowy i kontrastowy wystrój wnętrza

Aby stworzyć harmonijną i przytulną atmosferę w przedszkolu dla dziewczynki, ważne jest, aby dekorować i dekorować pomieszczenie zgodnie z podstawowymi zasadami projektowania. Zilustruj udane opcje dla zdjęć. Pomogą ci znaleźć dobre pomysły. Ale jeśli dziewczyna już dorośnie, wszystkie decyzje muszą być podjęte razem z nią.

Życie w różowym kolorze (2 filmy)


Galeria zdjęć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 29 = 30