Oranžová farba – tieň radosti (+42 fotografií)

Oranžová farba – tieň radosti (+42 fotografií)

Oranžová farba v interiéri je radosť, optimizmus a pozitívna energia. V spektre je oranžová farba umiestnená medzi červenou a žltou farbou. Od prvého dostal schopnosť aktivovať myšlienkové procesy a udržiavať všeobecný tón, od druhého - pozitívne ovplyvniť náladu a stimulovať optimizmus.

oranžovej farby vo vnútri

Psychológovia vedecky dokázali, že táto farba:

 • vytvára veselé prostredie;
 • obnovuje duševnú energiu po prenesenom strese;
 • bojuje s chronickou únavou a apatiou;
 • pomáha sústrediť sa na správne rozhodnutie;
 • stimuluje tvorivú a rečnú činnosť;
 • podporuje vyjadrenie emócií;
 • zlepšuje chuť do jedla.

Oranžová farba v interiéri pomôže urobiť izbu radostnou, jasnou a teplou. Zároveň je dôležité, aby sa nepreháňalo - niektoré jasné neónové odtiene v nadmernom množstve môžu spôsobiť podráždenie, migrény a veľmi pneumatiku.

Hlavná vlastnosť - táto farba nahrádza všetky ostatné okrem červenej farby. Keď vstúpite do miestnosti, prvý pohľad sa bude pozerať na objekty oranžovej farby.

oranžovej farby vo vnútri

Preto, aby sa zabránilo akejkoľvek agresivite, sa používa v dávkach, aby sa výrazne zvýraznili pomocou príslušenstva a textílií. Dokonca aj na nábytku, tapety alebo podlahu sa nerozhodne každý, ale všetci spolu - je to príliš veľa. Taktiež vizuálne približuje objekty a zvyšuje ich objem.

Nesnažte sa urobiť priestor širší, je to zbytočné. Naopak, svetlé oranžové tapety v malom priestore vyvíjajú tlak na psychiku.

oranžovej farby vo vnútri

Orange je len teplé farby. Nikdy nebude zima. Je dokonca schopný vytvoriť pocit tepla, otepľovanie v zime. Nezabudnite, že táto farba "odlieva odrazy", vizuálne mení tón okolitých povrchov a objektov.

Kompatibilita s inými farbami

 • Bielu. "Sterilita" bielych muflov jasu a zdokonaľuje interiér. Oranžová zjemňuje jeho chlad, čo vyzerá ako odtieň slonoviny. Izba bude svetlá a teplá. Extravagantná kombinácia - lesklá čierna.

oranžovej farby vo vnútri

 • čierna. Veľmi agresívna kombinácia, ktorá spôsobuje spojenie s predátormi a jedovatým hmyzom. Na pozadí lesklej čiernej, oranžová začne svietiť, úplne oslnivá. Okrem toho je takmer 50 rokov, pretože nie je v móde.

oranžovej farby vo vnútri

 • modrý. Na prvý pohľad je kombinácia spojená s letnou a tropickou plážou zvláštna. Ale niektoré teplé odtiene modrej je skvelé pre broskyňu a marhule. Toto sú ďalšie farby v spektre.

oranžovej farby vo vnútri

 • modrý. Áno, ale iba tyrkysové a Berlín blankytne. Toto sú jediné chladné tóny, s ktorými sa jej svetlo odtieňuje. Akékoľvek iné, dokonca aj modro-modré, vyzerajú vyblednuté a vyblednuté.

oranžovej farby vo vnútri

 • zelená. Ďalšia kombinácia, ktorú vytvorila samotná príroda. Takmer všetky odtiene sú vhodné - ľahké olivy, mäta, limetka, pistácie, šalát, smaragd a tak ďalej. Močiarové a ihličnaté zelené tóny povedú k tomu, že izby budú výrazné, ale únavné. Ako expresívne akcenty používajte živé rastliny a zelené záclony.

oranžovej farby vo vnútri

 • žltý. Len teplý odtieň masla. Odporúča sa "zrieť" kombináciu s neutrálnymi tónmi. Slnečnica a farba vaječného žĺtka preťažujú interiér kvôli blízkosti. Studený neón sa nezmestí.

oranžovej farby vo vnútri

 • červená. Tmavý tlmený šarlátový odtieň alebo jasnejší ako oranžový. V tomto prípade bude oranžová tapeta a červený nábytok alebo záclony vyzerať celkom harmonicky.

oranžovej farby vo vnútri

 • Béžová a hnedá. Najharmonickejšia kombinácia. Každý tón - od ľahkého krému a karamelu až po kávu a čokoládu, ako aj z prírodného dreva a napodobeniny pre neho. Interiér vyzerá veľmi ušľachtilý a útulný.

oranžovej farby vo vnútri

 • nachový. Kombinácia nie je vhodná pre nikoho, s výnimkou extravagantných jedincov, náchylných na šokovanie a pohodlie vo futuristickom interiéri. Čím jasnejšie používate oranžovú farbu, tým viac nasýtený by mal byť fialový (a naopak). Ak chcete, aby situácia bola trochu harmonickejšia, môže byť šedá a strieborné noty, naopak, zvýši pocit šialenstva.

oranžovej farby vo vnútri

 • šedá. Dobrá kombinácia s matným odtieňom a striebornou oceľou. Nie sú v konflikte - šedá sa nikdy nepokúša dostať do popredia. Situácia bude harmonická a nudná. Vyzerá dobre ako prírodný kameň a jeho napodobenina.

oranžovej farby vo vnútri

 • ružový. Podivný dojem. Lisuje na psychiku a neumožňuje relaxovať a sústrediť sa. To isté platí pre fuchsiu. Čiastočne zachrániť situáciu môže nejaký iný jasný odtieň - zelená, žltá, modrá vo forme malých ťahov.

oranžovej farby vo vnútri

V ktorých izbách používať oranžovú?

Na základe opisu a psychologických vlastností je oranžová farba v interiéri spoločenskej miestnosti - chodba, obývacia izba, kancelária, kuchyňa - vhodná. Vytvárate atmosféru, ktorá vytvára zaujímavé rozhovory, tvorivú činnosť a pozitívne emócie. Jasná oranžová - dokonalý prízvuk, pokojnejšie odtiene - nádherné celkové pozadie. Jeho jednoduchosť je podvodná.

Ak chcete vytvoriť harmonický interiér, potrebujete vedieť niekoľko pravidiel:

 • jasne oranžový a akýkoľvek iný neónový odtieň sa nezmestí dobre, je to veľmi únavné pre oči;
 • zrieďte veľké plochy ozdoby, maľby, kresby, vonkajšie vázy. Úplne oranžová tapeta rýchlo pneumatiky, a potom spôsobiť len tupé podráždenie;
 • v malých miestnostiach ho používajte len ako prízvuk;
 • Vďaka oranžovej farbe môžete zosúladiť objem dlhej, úzkej miestnosti s vysokým stropom, maľovaním alebo podlahou

oranžovej farby vo vnútri

Zvážte umiestnenie izieb. Na južnej strane má oranžový nadbytok podvedomý pocit prehriatia alebo dokonca udusenie. Ak je miestnosť slnečná, táto farba bude zatemnená vizuálne, a pri západe slnka získa zlovestný krvavý odtieň. V chladných miestnostiach s oknami na severe pomôže zahriať tých, ktorí často zmrazia, bude v miestnosti ľahké. Prispieť k týmto oranžovým záclonám alebo tienidlá na podlahové svietidlá. Nebudete mať túto farbu vo svojej čistej forme, ak vytvoríte atmosféru v štýle klasicizmu, ríše alebo rokoka. Použite tlmené terakoty alebo okrove.

oranžovej farby vo vnútri

Naopak, je vhodné, aby v izbách, v šesťdesiatych rokoch, bol arabský východ afrického etno, art deco, minimalizmus, avantgarda, futurizmus, high-tech, country, pop art.

 Použite ako doplnok k dizajnu miestnosti nenatretý prútený nábytok, rohože a rohože vyrobené z prírodných ručných vlákien, jesenné kompozície sušených kvetov a listov, koše s čerstvým ovocím. Dávajte pozor na podlahové vázy všetkých odtieňov béžovej a hnedej.

oranžovej farby vo vnútri

Obývacia izba

Rozhodnutie obývacej izby v oranžovej farbe je dnes jednou z najpopulárnejších destinácií. Toto riešenie je vhodné pre tých, ktorí chcú v obývačke vytvoriť niečo neobvyklé, ale veľmi teplé, veselé a útulné. Ak chcete v obývačke oranžové tapety, zastavte sa v tlmených jemných odtieňoch - losos, broskyňa, grapefruit, jantár, okr.  Jasne oranžová farba iba stena, ktorá je často za vami, na základe usporiadania nábytku.

oranžovej farby vo vnútri

Výber jasne oranžový nábytok pre obývaciu izbu, vyberte olivový, piesok, krémovú tapetu. Úspešným doplnením budú malé včlenenia jasne modrej alebo svetlo modrej (napríklad záclony).

Malé okno v obývacej izbe môže byť vizuálne zväčšené visiacimi priesvitnými závesmi tejto farby.

oranžovej farby vo vnútri

Ako doplnok v obývacej izbe sú vhodné greeny (nebojte sa, aby to preháňať s izbové rastliny) a neutrálnych odtieňoch doplnky (lampy, stenové panely, podlahové vázy, rámy obrazov, záclony). Klasické čierne a biele interiér obývacia izba jasne oranžovej, koralové, mrkva, tekvica vankúše alebo koberce pridám neformálnosť.

oranžovej farby vo vnútri

Spálňa

Oranžová v spálni sa vyrovná s únavou nahromadenou počas dňa, pomáha prekonať apatie a nájsť emočnú rovnováhu. Ale prebytok jasného odtieňa nenechá zaspať. Nestriekajte strop v tejto farbe, nepoužívajte tapetu. Tmavo oranžová podlaha v kombinácii s béžovou alebo svetlohnedou podlahou (alebo koberec rovnakých odtieňov) je dobrým riešením.

Použite bodové škvrny - záclony, lampy, vankúše, koberce, maľby. Dávajte pozor na príslušenstvo z medi, medu, okrovej, hrdzavé, oranžovej.

oranžovej farby vo vnútri

Vyzerá to dobre v miestnosti, ktorá by v krémovo béžovej alebo svetlo zlaté tóny bielizeň odtieňoch ružovej - grapefruitu, losos, broskyne.

oranžovej farby vo vnútri

škôlka

Mandarínka v škôlke je vhodná pre chlapca i dievča, na mieste vyhradenom pre hry, šport a štúdium. Na steny, vankúše a vypchaté zvieratá použite záclony, aplikácie a nálepky, stolové lampy. Táto farba pomôže nerozhodnému a apatickemu dieťaťu v prírode, ponorená do seba. Pridá energiu, vytvorí správnu emocionálnu náladu a pomôže vytvoriť pozitívny postoj k životu.

Je úplne kontraindikované, ak je dieťa neschopné dlhodobej koncentrácie pozornosti, je ľahko vzrušené a hyperaktívne. Nie je vhodná pre deti predškolského veku, keď sa formuje iba psychika.

oranžovej farby vo vnútri

Túto tapetu je možné vkladať len na jednu stenu a zvyšok na bielej, krémovej, olivovo alebo svetlošedej. Zaujímavým riešením je stena vo vertikálnom alebo diagonálnom prúžku. Odmietnuť, keď je oranžová zo všetkých odtieňov červenej, ružovej, fialovej a fialovej. Nábytok vyberie jednoduchý nábytok z prírodného dreva alebo imitácie. Sex je tiež lepšie urobiť neutrálne - béžové alebo svetlohnedé.

oranžovej farby vo vnútri

Oranžová kuchyňa

Oranžová farba v interiéri kuchyne - je to jasné farby, čo spôsobuje združenia s jedlom. Vyberte si mrkvu, marhule, broskyňu, grapefruit, pomaranč, tekvica. Vyvolávajú chuť do jedla a zvyšujú pohodu. Tapeta vyberajte mäkšie tóny - med, terakota, okrová. V kombinácii s nábytkom z tmavého dreva dostanete kuchyňu v rustikálnom alebo provensálskom štýle.

Oranžová sada v kombinácii s šedou, bielou alebo béžovou - skvelou možnosťou pre kuchyňu. Dávajte pozor na domáce spotrebiče týchto neutrálnych odtieňov. Zvlášť vhodné pre kuchyňu v štýle minimalizmu a high-tech.

oranžovej farby vo vnútri

V kuchyni, navrhnutý v neutrálnych odtieňoch, získať žiarivo oranžové utierky, chňapky, závesy, obrúsky. Zablokujte všetky zátišie v príslušných tónoch. Položte kôš citrusov na stôl. Konštrukcia oranžovej kuchyne sa stane pôvodnejšou s prídavkom jablko-zelenej a modravej. Umiestnite takú dlažbu alebo stenu vedľa umývadla alebo kachlí. Získajte kryty na stoličkách alebo stoličkách. Hlavnou vecou nie je preháňať ju jasom.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

4 + 3 =