Jak zrobić garderobę ze spiżarni: pomysły na aranżację | +50 zdjęć

Jak zrobić garderobę ze spiżarni: pomysły na aranżację | +50 zdjęć

Każda kochanka marzy o kącie, w którym można zorganizować przechowywanie wszelkich rzeczy, zarówno sezonowych, jak i codziennych. W zwykłych niewielkich mieszkaniach po prostu niemożliwe jest zajęcie takiego miejsca. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie mała garderoba ze spiżarni. Aby to osiągnąć, nie zajmuje to wiele czasu, ale konieczne jest obserwowanie głównych punktów: decydowanie o konfiguracji, łamanie schematu przechowywania, ustalanie stref i wypełnianie ich modułami. Przyjrzyjmy się bliżej temu artykułowi.

Szafa w spiżarni

Lista podstawowych wymagań

Szatnię w Chruszczow można zmienić ze spiżarni, co zawsze zakładano w układzie domów tego typu. Aby zrozumieć, czy jest możliwe zaaranżowanie miejsca do przechowywania rzeczy, musisz zapoznać się z ogólnymi wymaganiami w tym zakresie:

 • Aby wyposażyć garderobę potrzebujesz określonego obszaru. Minimalne wymiary spiżarni powinny wynosić 1 × 1,5 m. To wystarcza, aby przeznaczyć miejsce na półki i sztangę na wieszaki.
 • Szatnie są jednostronne i dwustronne. W pierwszym przypadku wymagana jest szerokość co najmniej 1,2 m, aw drugim przypadku 1,5 m.
 • Szafy ubraniowe znajdujące się w spiżarni są zamkniętą przestrzenią, całkowicie wypełnioną rzeczami, dla optymalnych warunków przechowywania, które muszą być wentylowane. Podstawowym wymogiem jest urządzenie systemu wentylacji.
 • Jeśli garderoba znajduje się w pobliżu sypialni, wentylator nie powinien generować dużego hałasu.
 • Aby uzyskać dobry przegląd napełniania rzeczy, należy przeprojektować system oświetlenia.
 • Zazwyczaj w garderobie znajdują się wbudowane szafy. W mini-spiżarniach nie można tego zrobić. Są one zastąpione prostymi półkami i półkami.
 • Głównym zadaniem w mini garderobie jest racjonalne rozmieszczenie przestrzeni. Należy zaangażować każdy centymetr kwadratowy.
Opcja szafa w spiżarni
W takiej garderobie potrzebne jest dobre światło i wentylacja

Główne aspekty garderoby urządzenia

Sięgając po szafę na urządzenie w spiżarni, przemyśl wszystkie główne aspekty. Po pierwsze, ilość przechowywanych rzeczy jest szacowana i są one podzielone na kategorie. Określany jest również sposób ich przechowywania. Na przykład do dużych rzeczy potrzebne są górne półki, do odzieży wierzchniej - pręty z wieszakami, do prania - szuflady.

Rodzaje konfiguracji

Jak przydzielić miejsce w garderobie? To zależy od kształtu spiżarni. Istnieje kilka opcji systemu pamięci masowej. Oto kilka przykładów:

 • Liniowy system przechowywania. Istnieje możliwość wyposażenia regałów w jedną ze ścian spiżarni, która różni się nieznacznie konstrukcją od zwykłej szafki. W tym modelu planowania musisz dokładnie przemyśleć liczbę barów, półek, szuflad.

Mała garderoba w spiżarni

 • Lokalizacja systemu magazynowania w kształcie litery L. Dla Chruszczowa jest to najlepsza opcja. Idealny do pomieszczeń o długim prostokątnym kształcie. Oprócz rzeczy w nich można przechowywać odkurzacz, deska do prasowania i tak dalej.

Szafa w kształcie litery L w spiżarni

 • Konfiguracja kształtu litery U. Jest to najbardziej praktyczne i pojemne. W tym przypadku zapewnione jest 100% wykorzystania przestrzeni.

Szafa w kształcie litery U w spiżarni

 • Wersja narożna. Jest to dość niezwykłe, ale pozwala naprawić problematyczne obszary lokalu, uzyskując miejsce do przechowywania rzeczy.

Mała szafa narożna w spiżarni

Nowoczesne systemy przechowywania

Funkcjonalność garderoby określa prawidłowo ustawiony system przechowywania. Wybierz to w zależności od obszaru pokoju. Istnieją tylko trzy rodzaje systemów szaf, rozważymy ich główne zalety i cechy konstrukcyjne.

Sprawa

Do produkcji mebli gabinetowych wymagane są dokładne wymiary, rozwinięty projekt i mistrz, który wykona wszystko zgodnie z zamówieniem. Zaletami są funkcjonalne rozmieszczenie przechowywanych przedmiotów, imponujące wielkości i niezawodność konstrukcji. Ale pomimo wszystkich zalet, minusy również zauważają: po pierwsze, półki i szuflady są nieporęczne i zajmują dużo miejsca, a po drugie, nie można zmienić układu mebli.

System szaf w szafie w spiżarni

Siatka

Konstrukcja typu siatki (typu plastra miodu) jest uniwersalna i kompaktowa. Składa się z lekkich regałów, półki mają podstawę siatkową, ten sam rodzaj kosza przymocowany do haków i wsporników. Ten system jest łatwy w instalacji - nie jest trudno zainstalować taką szafę w schowku własnymi rękami. Ponadto w każdej chwili można zmienić konfigurację garderoby.

Ważne! Jeśli wybrano konstrukcję siatkową dla szafy w spiżarni, uwzględnimy fakt, że system składowania nie jest w stanie wytrzymać ciężkich rzeczy.

Siatkowy system garderoby w spiżarni

Model szkieletowy

Konstrukcja typu ramy obejmuje instalację metalowych stojaków, które są przymocowane do podłogi i sufitu. Półki i półki są rozmieszczone na poprzeczkach. Możesz także dołączyć pręty do odzieży wierzchniej. Dość łatwe do zainstalowania pudełka. Zalety tego projektu to prostota instalacji i możliwość zmiany projektu w dowolnym momencie. Wizualnie taki system wygląda łatwo, jest to zapewnione przez brak elementów bocznych.

Szkieletowy system garderoby w spiżarni

Podział strefy

Wadą w funkcjonowaniu garderoby w apartamentach dawnego układu są jej niewielkie wymiary. Aby zoptymalizować ten problem, dokładnie zaplanuj planowanie stref do przechowywania rzeczy.

Zgodnie z normą przestrzeń garderoby podzielona jest na trzy główne strefy:

 • Niższy. Zazwyczaj są to pudełka z butami, parasolami i innymi akcesoriami. Mniejsza przestrzeń zajmuje około 0,8 m nad podłogą. Wysokość półek do przechowywania butów letnich wynosi 0,25 m, a półka zimowa 0,45 m.
 • Średnia. Zwykle przeznaczony do użytku stałego. Istnieje również miejsce na odzież wierzchnią. Wysokość strefy powinna wynosić od 1,5 do 1,7 m. Konieczne jest oddzielenie miejsca na umieszczanie koszul, spodni, spódnic w określonym miejscu.
 • Górny. Zasadniczo jest to stojak i jest przeznaczony do lokalizacji sezonowych przedmiotów. Możesz również położyć pościel, koce, poduszki, walizki i inne rzeczy. Optymalna wysokość górnych półek wynosi 0,2 m, a głębokość co najmniej 0,25 m.
Mała garderoba w spiżarni
Prawidłowe podzielenie garderoby na strefy ułatwi korzystanie z tego pomieszczenia

Wygodne urządzenia do przechowywania danych

Nowoczesny rynek mebli wypełniony jest dużą liczbą urządzeń zaprojektowanych do kompaktowego i wygodnego rozmieszczenia rzeczy:

 • Urządzenia do wieszania spodni i spódnic, które mają specjalne gumowane klipsy. Pozwala to nie zostawiać śladów fleksji, jak na zwykłych wieszakach.

Wieszak na spodnie i spódnice w szatni

 • Wieszaki, które nie mają jednego, ale kilka pasków, pomogą umieścić kilka identycznych rzeczy, które zmaksymalizują wykorzystanie przestrzeni.

wieszak z kilkoma belkami poprzecznymi

 • Powinieneś także przyjrzeć się systemom do wygodnego umieszczania krawatów, pasów, pasów, szalików itp.

Wieszak na krawat

 • Zamiast normalnej poprzeczki możesz użyć nowego pomysłu - windy pantografu. Za pomocą dźwigni regulacyjnej można ją opuścić w dół.

System pantografów do garderoby

 • Bardzo wygodne w użyciu różne moduły do ​​butów. Może to być miejsce ze specjalnymi występami, na których umieszcza się buty.

Moduły do ​​przechowywania butów

Urządzenie do wykańczania i oświetlania

Szafa w spiżarni to zamknięty pokój. Dlatego następnym aspektem, na którym trzeba się bardziej szczegółowo zastanowić podczas przeróbki - jest oświetlenie. W tym kierunku stosowane są małe reflektory punktowe lub kinkiety z urządzeniem do swobodnego obracania w pożądanym kierunku.

oświetlenie punktowe w garderobie

Możesz pomyśleć nad oświetleniem ubrań. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą mini żarówki Led przymocowane do poprzeczek lub innych elementów. Nie powinny znajdować się zbyt blisko półek i przylegać do ubrania.

Oświetlenie Led w garderobie

Cóż, jeśli rozmieszczone jest wewnętrzne oświetlenie skrzyń. Można to zrobić za pomocą pasków LED.

Wewnętrzne oświetlenie szuflad

Osobna rozmowa - dekoracja ścian. Istnieje kilka zasad: powierzchnia powinna być gładka, pomalowana lub pokryta obiema jasnymi kolorami. W niektórych obszarach możliwe jest ustawienie lustrzanej powierzchni lub miękkich draperii.

Rada! Jasne kolory i powierzchnie lustrzane mogą wizualnie powiększać przestrzeń. Staramy się przestrzegać tej prostej zasady.

Dekoracja działu drzwi

Po skończeniu systemu zagospodarowania przestrzennego przejdź do rozmieszczenia drzwi. To nie jest nieważny aspekt, ponieważ niesie również obciążenie projektowe.

Wyobraźmy sobie kilka opcji zamknięcia drzwi garderoby w spiżarni:

 • Najprostszym i najtańszym sposobem na przebudowę jest pozostawienie otwartego otwarcia. Niektóre półki przenoszą poza spiżarnię. Ta opcja jest odpowiednia tylko na korytarz.
 • Często używane ekrany do separacji przestrzeni i drzwi przesuwnych. Projekt systemu przesuwnego jest zamawiany w warsztatach, wstępny dobór wystroju do gustu.
 • W przypadku konwencjonalnego ekranu, powinieneś uczynić go stylowym i kreatywnym. Wybierz odpowiedni materiał tekstylny i gzyms, który będzie w pełnej harmonii z wnętrzem pokoju.

Mała garderoba w spiżarni z przesuwanymi drzwiami

Renowacja spiżarni własnymi rękami

Przed zmianą garderoby własnymi rękami ze spiżarni należy wziąć pod uwagę fakt, że przestrzeń przeznaczona na to jest niewielka. Rozpocznij od sporządzenia szafy w mieszkaniu.

Przygotowanie planu szatni

Na początek oceń obszar spiżarni. Zwykle w Chruszczow rozmiar obszaru spiżarni wynosi około 3 metry kwadratowe. metr. Jeśli konsumenci nie mają wystarczająco dużo miejsca, możesz zacząć od jego rozszerzenia. Oznacza to, że jedna z ścian musi zostać wyburzona, a następnie zrobić partię płyty gipsowej. Warto jednak zrozumieć, że w tym przypadku przestrzeń samego pokoju zmniejszy się.

Zanim zrobisz szafę ze spiżarni, przemyśl system pamięci i wyświetl go na układzie. Wykonanie projektu jest konieczne dokładnie w zależności od wymiarów. Twórz szkice z różnych punktów widzenia, aby ułatwić pracę. Na ostatnim etapie planowania obliczane jest zużycie materiałów niezbędnych do zmiany.

Szafa w spiżarni

Standardowy

Konfiguracja wbudowanej szafy dobierana jest według kształtu spiżarni, choć w tym przypadku możliwe jest skorygowanie przestrzeni. Standardowy układ pomieszczeń do przechowywania rzeczy oznacza korzystanie z obszaru wzdłuż całego obwodu. Kilka opcji umieszczania struktur pokazano na poniższym zdjęciu.

Projekty garderoby w spiżarni

Trójkątny

Ostatnio popularność garderoby w kształcie trójkąta. Pozwalają zapewnić miejsce do przechowywania rzeczy nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Pomysły i szkice urządzenia można obejrzeć na poniższym zdjęciu.

trójkątna narożna garderoba

Zwolnienie i dekoracja pomieszczeń

Rozpocznij aranżację garderoby wraz z przygotowaniem spiżarni. Na początek, całkowicie uwolnić od starych substancji, należy oczyścić podłogę i ściany z kurzu za pomocą odkurzacza i czyszczenia na mokro. Oceń stan ścian spiżarni, aw przypadku dużych wad konieczne jest wykonanie tynkowania lub shpatlevanie. Wypoziomuj i pokoloruj sufit. Przez jastrych wypoziomuj podłogę i przykryj linoleum.

Wyrównanie ścian i podłogi w spiżarni

Eksperci zalecają, aby nie wydawać wielu materiałów na wykończenie ścian i sufitów, ponieważ w przypadku projektów nie będą one widoczne. Nacisk powinien być położony na wyrównanie powierzchni. W przeciwnym razie projekty mebli mogą zostać wypaczone.

Zapewnienie wentylacji

W projektowaniu domów Chruszczowa nie planowano systemu wentylacji, więc będziesz musiał sam nad tym popracować. Ten problem wymaga niewielkich kosztów. Optymalną wydajnością jest urządzenie do wentylacji wymuszonej.

Możesz wykonać pracę zgodnie z poniższym schematem:

 • Pod sufitem w ścianie miejsce jest wybierane z dala od drzwi i powstaje dziura. Można go wykonać za pomocą perforatora i "korony" o wymaganym średnicowym przekroju.
 • Do powstałego otworu włożono wentylator.
 • Na odwrotnej stronie ściany otwór napływowy jest uporządkowany i zamaskowany przez kratkę wentylacyjną.
Wymuszona wentylacja
W ten sposób wygląda urządzenie do wentylacji wymuszonej

Wydajność wentylatora wynika z niektórych obliczeń. Jego moc musi być wybrana zgodnie z wielkością pomieszczenia. Oznacza to, że objętość przebieralni należy pomnożyć przez 1,5. Do spiżarni o wymiarach 1,5 × 2 × 2,5, urządzenie o pojemności 11,5 m3 na godzinę.

Produkcja i instalacja systemów magazynowych

Dłońmi system przechowywania może być wyposażony w metalowe konstrukcje, płyty wiórowe z powłoką dekoracyjną, wstążki do dekoracji krawędzi, prowadnice i różne elementy meblowe. Czasami preferowane są drewniane konstrukcje zamiast metalu.

Proces montażu odbywa się za pomocą następującego algorytmu:

1. Konstrukcje metalowe przecięto zgodnie ze szkicem.

2. Wykonaj piłowanie z płyty wiórowej, a krawędzie są obrabiane taśmą krawędziową.

3. Wykonaj montaż ramy konstrukcji metalowych. Pionowe elementy spoczywają na podłodze i suficie. Następnie są zabezpieczone śrubami samogwintującymi.

4. Dalsze elementy poziome są przymocowane, zbierając kompletną konstrukcję.

5. Umieść półki, zamontuj wbudowane pudełka i inne urządzenia. Sprawdź ich poziomo.

Uzupełnij projekt garderoby o różne elementy niezbędne do umieszczenia rzeczy: wieszaki, haczyki, kosze i inne rzeczy.

Na wideo: przykład montażu uniwersalnego systemu ramowego.

Montaż i dekoracja drzwi

Zamontuj przesuwne drzwi własnymi rękami nie jest trudne. Składa się z dwóch etapów: mocowania prowadnic i montażu skrzydeł drzwiowych. Po przymocowaniu prowadnic do dolnej szyny przymocowana jest zatyczka. Montaż tkanin rozpoczyna się od górnej prowadnicy, aż do uniesienia awaryjnego i włożonego w prowadnice u dołu.

Na wideo: instrukcje instalacji drzwi przesuwnych.

O tym, co trzeba zatrzymać, to na ideach dekoracji drzwi. W tej kwestii wybór jest ogromny. Oto główne opcje:

 • Cała płaszczyzna płótna jest ozdobiona lustrami, z rysunkiem lub bez;
 • Ścierki są wykonane z płyty wiórowej, której wzór jest inny pod względem koloru i struktury;
 • Szklane drzwi z dekoracyjnym wzorem lub zmodyfikowaną strukturą, na przykład szkło matowe;
 • Łączone opcje: łączenie materiałów z płyt wiórowych i szkła, płyt wiórowych i lusterek;
 • tkanina rattanowa i bambusowa.

Warianty szatni są tak duże, że znalezienie właściwej opcji, która spełni wszystkie życzenia klienta, nie będzie trudne. Kilka pomysłów na zakończone projektowanie i projektowanie garderoby ze spiżarni można obejrzeć na zdjęciu w naszej galerii poniżej.

Wykonywanie prac nad przekształceniem spiżarni w nowoczesną i stylową garderobę własnymi rękami, zapewnia osobisty udział w fascynującym procesie, autoafirmację i oszczędzanie budżetu rodzinnego. Ale pod względem wzornictwa lepiej skonsultować się ze specjalistami. W przeciwnym razie dołącz fantazję i szukaj rozwiązań niestandardowych.

Projekt szafy i spiżarni (1 wideo)

Gotowe opcje mini-garderoby (50 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

88 + = 93