Her oda için soğuk mavi renk

Her oda için soğuk mavi renk

Soğuk renk düzeni içte mavidir. Mavi tonları çeşitlidir: bazıları ultraviyole ve lilaya, diğerleri ise daha yeşildir. İçteki mavi rengin diğer renkler ile daha iyi bir şekilde birleştirilmesine bağlıdır.

Hafif mavi bir renk tonuyla, sıcak rengin tonları uyumlu bir şekilde bir araya getirilmiştir. Ve diğer renkler onunla mükemmel bir tezat oluşturur, bu da bir uyumsuzluğa dönüşmez.

iç mavi renk

İç taraftaki mavi rengi, güneşli tarafa bakan pencerelerle birlikte kullanın, sadece sevdiği hissi temel alır. Oda için çiçeklerle mavi duvar kağıdını seçmek, pembe veya turuncu renkli olan renkleri seçmek için en iyisidir. Yapraksız çiçek veya buket tasvir edilmez. Narin mavi duvar kağıdında parlak yeşil en iyi şekilde görünmeyecek, yeşil olanı kompozisyona daha organik olarak sığacaktır. Her zaman güneşin olduğu odada parlak sarı veya doymuş turuncu renkler kullanın, ihtiyaç yoktur. Güneşli tarafta, pastel tonlarda, gri-mavi ölçekte, desen daha uygundur.

Mavi duvar kağıtları ve beyaz perdeler kullanarak oturma odasının tasarımında yapabilirsiniz - böyle bir topluluk, kanepenin üzerindeki kahverengi tonu mükemmel şekilde tamamlar. Renk içte mavi ve gri-mor bir aralıkta.

iç mavi renk

Mavi duvarlara tavanın rengi nasıl seçilir

Çok karlı değil, mavi tonlarda tamamen yürütülen bir oda gibi görünecek. Doygun tonlardan hangilerinin duvar kağıdının rengini seçtiğine göre, tavanın rengini seçebilirsiniz.

  • Mavi duvar kağıdı pembe veya kırmızı renk tonuna sahiptir, daha sonra tavan koyu kırmızı veya leylak bir renk tonu ile yapılabilir.
  • Turuncu ve mavi renkler mükemmel bir şekilde kombine edilmiştir. Turuncu olduğu mavi duvar kağıdı - bu, tavanın pembe veya turuncu renk tonuna sahip olduğu oturma odası için harika bir kombinasyon.
  • Yeşil renk veren turkuaz gölgeyle mükemmel uyum sağlar, beyaz kat sadece özel bir rengi değil, sıradan yeşili de verebilir. Bu renklendirmede mavi iç, parlak ve iyimser olacak.
  • Mavi duvar kağıdı, ultramarine arayan, aynı renk düzeninde biraz daha hafif bir tavanı gölgelemeniz gerekiyor. Pembe bir tavan bu renge yaklaşabilir, ancak burada iç mekanda zengin mor perdeler, perdeler, dekoratif yastıklar veya yatak örtüleri kullanmak gerekir.

iç mavi renk

Beyaz rengin tavanının herhangi bir iç mekana mükemmel uyum sağladığına bakılırsa, tavanın alışılmamış tonunu haklı çıkaracak, ancak en az direnç yolunu izleyecek bir felsefe olamaz. İç mekanın mavi rengi, parlak yeşil renkle tamamlanabilir - döşemeli mobilyalarda zümrüt zengin bir renk. Bu kombinasyonun uyumu doğa tarafından kanıtlanmıştır, bu nedenle güneşli bir günde ufuk çizgisi üzerindeki koyların suları ile gökyüzüne benziyor. Böyle bir kombinasyonun hoşlanmadığı söylenebilir. Huzur ve huzurun birleşimidir, bu yüzden güvenle kullanılabilir.

iç mavi renk

Bej-mavi iç daha az çekici değildir. Duvarların soğuk skalası, dolap mobilya, muşamba veya halı bej renginin sıcaklığı ile dengelenir. Döşemeli mobilyaların üzerindeki parlak kırmızı pelerinler, pencereler kırmızı elemanlı perdelere sahipse, mavi renklerin hakim olduğu bir odanın tasarımına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilir. Böyle bir oda bulutlu günlerde bile güneşli, parlak görünecek.

iç mavi renk

Dekorun mavi unsurları ile yatak odası

Beyaz-mavi iç daha soğuk, mutfak veya yatak odasında kullanmak daha iyidir. Soğuk skala, özellikle mobilyalar beyaz parlatılmış ahşaptan yapılmış ise, biraz yumuşama gerektirir. Yatak odasının iç kısmındaki mavi renk, hangi renklerde perdelerin yapıldığı, tavanın hangi gölgeye sahip olduğuna bağlıdır. Yatak odasında duvar kağıdının sesi çok yumuşak ve temiz olmalıdır. Pembe renklere sahip küçük çiçekli duvar kağıtları - bu kombinasyon kahverengi linolumu mükemmel şekilde tamamlar.

Dekorasyonu daha sıcak hale getirmek için kanepe veya koltuklardaki yatak örtüleri, pelerinler ve dekoratif yastıklar leylak rengine yardımcı olacaktır. Bu geçiş, pembe renkte kullanılmasına izin verir, koyu kırmızıdan türetilmiştir.

iç mavi renk

Herhangi bir odanın iç kısmındaki mavi renk, tamamen uyumsuz bir ton üzerinde çalışan, örneğin gri ve zümrüt yeşili, mavi ve kırmızı, parlak turuncu ve leylak ya da mor gibi, demokratik bir gölgedir.

iç mavi renk

Renkleri nasıl birleştirilir

Daha çok oryantal olan bazı stiller bu tür kombinasyonları kullanır, ancak bu klasik Avrupa tarzı için tipik değildir. Sıcak renkler parlak doygun renkler psikologlar tarafından rahatsız edici olarak gözlenir. Odanın tasarımında parlak turuncu renk, kırmızı büyük dekor elemanları, duvar kağıdı üzerinde doygun sarı, perdeler her zaman bir veya iki renk tonu renk tonu için gereklidir. Soğuk, bej, kahverengi, krem, leylak - nötr tonlardan, gri, mavi, hafifçe yeşil olabilirler.

Mavi duvar kağıdı, koyu ve hafif kabine mobilyaları ile duvarların arka planına karşı, bir kanepe, koltuklar ve puflar harika görünecek. Örneğin, oturma odasında gri bir kanepeye sahip olarak, herhangi bir parlak pelerin üzerine koyabilirsiniz.

iç mavi renk

Sonuçta, mavi-gri aralık, büyük sarı ve turuncu çiçeklerin parlak mavinin zengin öğelerine bitişik olduğu büyük bir kırmızı duvağı bile mükemmel bir şekilde bastırır. Diğer kombinasyonların çoğuyla, böyle bir örtü en azından meydan okuyucudur. Gri bir tonu olan perdelerle birlikte mavi duvar kağıtları, harikalar yaratın. Kırmızı veya yumuşak pembe renkteki çiçeklerle duvar kağıtları, oryantal ve Avrupa stillerini birleştirmenizi sağlar.

iç mavi renk

Düşük anahtar tarzında oturma odası

Oturma odasında ve çocuk odası için farklı dekor tarzlarını kullanabilirsiniz. Geniş odalarda odanın bölgelere bölünmesi bir kanepe olabilir. Duvarlar bejse gri veya mavi bir kanepe görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Daha sonra pencerelerde, zemin üzerinde bej-kahverengi bir muşamba ya da halı döşemenize izin veren krem ​​rengi tül ve kahverengi perdeler kullanabilirsiniz.

Odanın ortasında bej bir kanepe kullanarak, hafif bir kahverengiyle, duvarın mavi rengiyle bile, zemini gri-kahverengi tonlarda yapabilirsiniz.

iç mavi renk

Ve pencerelerde gri-mavi perdelerle gri dar bir tül, duvarın dekorasyonundan (her iki yönde) farklı olan 2-3 ton. Oturma odasının tasarımı, örneğin, parlak büyük sarı veya turuncu çiçekler ile kahverengi, diğer duvar kağıdı ile tamamlanabilir. Bu arka plana karşı, parlak mavi veya gri-mavi tonlarda kanepe harika görünecek. Böyle bir yumuşak kulaklık için bir pelerin ne kadar iyi olacağını söylemek zor. Seçiminde duvar kağıdı deseninden başlamak zorunda kalacak.

iç mavi renk

Mavi mutfak tasarımı

Gri renkli bir kapıya sahip ev aletleri ile mutfakta gri-mavi ölçekli tamamen haklı. Mutfağın mavi tavanı, pencerelerin sıcak değil, hafif bir gölgeye sahip olacağını göstermektedir. Mutfak pencere ışık lila ya da gri tül, yeşil, sarı, pembe, aynı zamanda kişisel tercihlerinize göre seçim yapmak için uygundur. Oturma odasında, perdelerin büyük bir odadaki kaosun bir kaos unsuru getirmesi nedeniyle daha sıkı seçilmesi gerekir.

Leylak ve pembe, sarı ve yeşilin mükemmel bir kombinasyonu da birbiriyle uyumlu ve mutfağın iç kısmında mavi renktedir.

iç mavi renk

Mavi bir arka plan duvar kağıdı üzerinde bir düzenlemede, turuncu, sarı, yeşil ve mavi renkleri bir arada bulunabilir ve başka aralığında tam tersini olabilir - Duvar kağıdı tonlarında tarafından tespit edilebilir seçmek için bir mor ve pembe renkleri ile.

iç mavi renk

Mutfak için, resmin oturma odasından daha parlak olmasına izin verebilirsiniz. Mutfak için perdeler seçerken pembe, sarı, kahverengi tonları gerekçelendirilebilir, eğer mavi duvarlı ve tavanlı ise teknik, kahverengi bej kabuklara ve ayrıca masa ve dolap cephelerine sahiptir. Soğuk mavi ve sıcak kahverenginin bir kombinasyonu mutfak için idealdir.

Mavi oturma odasında (2 video)

İç kısımda çeşitli mavi tonları (38 fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 5