Kolor terakoty, aby stworzyć harmonię w domu

Kolor terakoty, aby stworzyć harmonię w domu

Kolor terakoty we wnętrzu to równowaga kolorów dyktowana przez samą naturę. Nadmiernie jasne odcienie sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przestronne, ale łatwo się zgubić i trudno jest poczuć przytulność. Jasne kolory zapewniają żywość, ale czasami potrzebujemy odpoczynku i komfortu. Korzystając z różnorodnej terakoty, można uzyskać spokojny i gościnny wystrój domu.

kolor terakoty we wnętrzu

Jaki jest ten kolor - terakota?

Kolor terakoty, zrodzony z połączenia czerwieni i brązu, ciepły i przytulny. Jednocześnie ma zadziwiającą głębię. W dekoracji ścian nie spotkasz go często i jest dobrze - twój projekt będzie wyjątkowy. Hw rzeczywistości, terakota to nazwa odcień nie nagrzanej cegły glinianej, w rzeczywistości jest to skala cegły.

kolor terakoty we wnętrzu

To jest głęboki kolor bez pretendowania do prymatu, ale to jest jego oryginalne piękno. Ceglane wnętrze dobrze komponuje się z obiektami w stylu ludowym - od motywów afrykańskich po japońskie. Zaleca się stosowanie maksymalnie naturalnych materiałów i minimalnej ilości połysku. Dotyczy to tekstyliów, mebli, ścian i podłóg, gdzie najlepiej wybrać matową powierzchnię.

Kolor terakoty we wnętrzu nie ogranicza się do jednego odcienia, jak niektórzy myślą. Połączenie z innymi kolorami daje soczystą paletę - terakotę o różnym stężeniu czerwieni i brązu, a także różowo-szkarłatną i pomarańczową.

kolor terakoty we wnętrzu

Różowy jest zimny, pomarańczowy jest zbyt jasny, ale harmonijnie uzupełnia skalę cegły. Po przybyciu do domu, udekorowanego w takich odcieniach, poczujesz się komfortowo - wydaje się ogarniać jego ciepłem i głębią.

kolor terakoty we wnętrzu

W jakie kolory lepiej się połączyć

Kolor terakoty nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie miesza się dobrze z jasnymi sztucznymi kwiatami, które sprawiają, że jest nudny, a nawet wygląda śmiesznie w tym samym czasie. Nie należy czynić tego wnętrza bardziej oryginalnym, dodając jasnopurpurowe poduszki lub jaskrawozielony neon. Ale spokojne odcienie zieleni, fioletu i błękitu będą całkiem odpowiednie.

kolor terakoty we wnętrzu

Odebrane od ziemi "terra" po łacinie jest tłumaczone jako "ziemia", kolor terakoty we wnętrzu należy łączyć z naturalnymi odcieniami. Możesz bezpiecznie korzystać z całego zakresu czerwono-brązowego - od kawy z mlekiem do prawdziwej czerwieni.

Rozcieńczyć grubą ceglastą kolorystykę pomieszczenia za pomocą białych akcesoriów lub elementów wykończeniowych - od razu stanie się łatwiejsze.

kolor terakoty we wnętrzu

Wspaniale jest połączyć terakotę z lekką gamą "smacznych" odcieni - mleka, śmietanki z brulee lub kawy z mlekiem. Odważny i jasny duet w czarnym kolorze - stylowe rozwiązanie w orientalnym duchu. Pamiętaj również, że należy wyjaśnić ciemne, gęste kolory terakoty - biały sufit lub wykończenie drzwi. Delikatne i ciepłe malowanie terakotowe ścian doskonale łączy się z schludnymi śnieżnobiałymi fryzami.

kolor terakoty we wnętrzu

Kolor terakoty we wnętrzu domu

Który pokój najlepiej jest ozdobić w cegle? W poszczególnych elementach może być stosowany do dowolnego pomieszczenia, ale idealnym miejscem na taką paletę jest salon lub sypialnia.

Pokój dzienny

Jeśli wybierzesz kolor terakoty do swojego salonu, goście przychodzący do Twojego domu natychmiast poczują twoją spokojną i pogodną naturę. Taka osoba nie chce wyrazić siebie kosztem krzyczenia jasnych kolorów - jest już wystarczająco pewny siebie, ale bez uniesienia.

kolor terakoty we wnętrzu

Ale od psychologii po projektowanie - ceglane odcienie we wnętrzu salonu powinny być odpowiednio i harmonijnie rozmieszczone. Aby to zrobić, musisz zdecydować, który odcień nadaje się do ścian, mebli, tekstyliów i akcesoriów.

Użyj prostej zasady:

  • do dekoracji ścian użyj jasnych odcieni;
  • do podłóg, mebli i innych elementów - bardziej nasyconych.

kolor terakoty we wnętrzu

Na przykład miękka sofa z tekstylnej tapicerki o soczystej szkarłatnej szkarłatzie będzie wyglądała luksusowo, ale na ścianach będzie to pomyłka - w masie taki kolor będzie jak krwawy. Ściany najlepiej dekorować w najlżejszych i delikatnych odcieniach terakoty.

 Delikatne niebieskie lub turkusowe akcenty wprowadzą odrobinę swobody i romansu.

kolor terakoty we wnętrzu

Drewniane meble zawsze pasują do muru. Ciemne drewno i białe malowane są najbardziej udanymi opcjami.

I oczywiście akcesoria do salonu:

  • gliniane wazony;
  • naturalne dywany i skórki;
  • obrazy w jaskrawo żółto-czerwonej i terakotowej;
  • tkaniny z naturalnych odcieni.

kolor terakoty we wnętrzu

Naturalne przyjęcie zostanie rozegrane do końca, jeśli jako materiały użyte zostaną materiały naturalne: len, bawełna i drewno. Luksusowe zasłony lniane i tapicerowane w tapicerce są bardzo istotne w tej kolorystyce - zrównoważy to projekt. Te same zasady jak w salonie mogą być z powodzeniem stosowane w kuchni - zapewniona jest przytulna i miła atmosfera.

kolor terakoty we wnętrzu

Sypialnia

Spokojna, harmonijna kolorystyka terakoty doskonale pasuje do sypialni. Główną różnicą między wystrojem sypialni i salonu jest kontrast kolorów. Sypialnia powinna być znacznie lżejsza, dlatego też bogate kolory lepiej nadają się do tapicerowania mebli, poduszek, zasłon i drobnych elementów. Jako główny kolor ścian sypialni wybierz paletę z palety terakotowej - są to kolory zbliżone do kremowego.

kolor terakoty we wnętrzu

Aby wzmocnić i podkreślić wybrany kierunek, zastosuj następujące techniki:

  • meble z tapicerką tekstylną i elementami drewnianymi o głębokim ciemnym kolorze;
  • ciemne drewniane akcesoria - gzyms, ramka na zdjęcia itp.

kolor terakoty we wnętrzu

Niezwykle piękna, a nawet intrygująca jest kombinacja terakoty i szarości - użyj szarego koca lub zasłon. Lekkie meble z czystej bieli do kości słoniowej to doskonały wybór do sypialni w kolorach terakoty. Przyniesie jasną i swobodną atmosferę solidności cegły.

kolor terakoty we wnętrzu

Wanna

Tradycyjny kolor terakoty w łazience jest nieco nudny, z tym wyjątkiem, że jesteś nieodwracalnym konserwatystą. Ale jasne warianty tej palety z dodatkiem pomarańczowych i różowo-szkarłatnych kwiatów mogą stworzyć ciekawą designerską łazienkę. Ale te kolory są wystarczająco jasne, a blask płytek tylko je wzmocni. Użyj takiej techniki kolorystycznej dla ścian, aby stworzyć wygodne pomieszczenie.

Kolory terakoty i szkarłatu to doskonały wybór dla kreatywnych ludzi - może to być łazienka w takim kolorze, a nawet ceramiczna. Czasami można zobaczyć odcienie z terakoty i marchwi w projekcie łazienki, ale w połączeniu z połyskiem ten kolor jest nadmiernie uciążliwy.

kolor terakoty we wnętrzu

Spróbuj tego tajemniczego i głębokiego koloru terakoty w projekcie swojego domu. W rezultacie będziesz miał ciepły, słoneczny i przytulny dom - błogi klimat dla rodzinnego gniazda. Ponadto ta paleta nigdy się nie nudzi ani nie nudzi, ponieważ jest to naturalne dla naszych oczu.

Videogallery

Galeria zdjęć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 14 = 18