Mała kuchnia: przedłużenie przestrzeni za pomocą kwiatów

Mała kuchnia: przedłużenie przestrzeni za pomocą kwiatów

Być może na całym świecie nie ma ani jednej kochanki, która nie marzy o tym, by jej kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale równie atrakcyjna i słodka jak ona sama. Kuchnia jest dumą i miejscem panowania każdej kobiety, ale co, jeśli całe królestwo kuchni mieści się w "chustce" do 8 metrów kwadratowych? Dokładnie! Zaplanuj prawidłowy i wygodny układ mebli, a następnie pomyśl, jaki kolor ma kuchnia do małej kuchni.

Kuchnia może zostać rozszerzona bez zmiany wyglądu koloru

Jeżeli przebudowa ścian w małej kuchni nie jest wliczone w podstawowym remontu zadań (zjednoczenie z pokoju dziennego, korzystanie z balkonów, i tak dalej. D.), konieczne jest rozważenie możliwości projektowe z grą w kolorze ścian i mebli, uciekając się do małego oszustwa wizualnej, w których można uzyskać wizualny wzrost w królestwie kuchni.

różowa kuchnia

Każda kobieta to wie jasne kolory wizualnie rozszerzają przestrzeń (rysunek), zacierają granice, a ciemne, wręcz przeciwnie, sprawiają, że jeszcze większe obiekty są mniej widoczne. Ale czarny kwadrat w środku pola białym wytrwale przyciąga spojrzenia (pamiętam z Malewicza!) I nie daje resztę twoich oczach, tak ciemnych kolorów w projektowaniu dla małej przestrzeni, ograniczonej ściany kuchni, jest bardziej logiczne, aby użyć „zaciemnione” - pastel.

kwiaty w wazonie

Jako bonus, na końcowym etapie naszego projektu możemy pozwolić sobie na dodanie kilku jasnych, nasyconych smug do wnętrza, aby podkreślić kontrast jasnej czystości odnowionej kuchni.

Biało-biało-biały kolor ...

Idealny kolor czystości jest biały. Ale kuchnia, w której ściany i przedmioty wewnątrz są białawe, przypomina raczej oddział chirurgiczny niż przytulny aneks kuchenny, a ten projekt jest naprawdę nudny. Co więcej, dość trudno jest utrzymać taką kuchnię w porządku dla gospodyni.

biała kuchnia

Jeśli ten kolor ścian i zestawu słuchawkowego jest zasadniczo ważny, to spróbuj "rozcieńczyć" go wariantami perły, kremu, srebra, kości słoniowej lub beżu. Kolory te można wybrać nie tylko jako osłonę ścian, ale także na panele elewacyjne zestawów kuchennych, naczyń i zasłon, kolor mebli.

stół jadalny

Wiosna w kuchni na białej podstawie

Jeśli zdecydujesz się na kombinację kolorów bieli i innych kolorów, możesz fantazjować: biały - idealny sąsiad dla każdego! Jasne, nasycone, lokalne kolory - świetny wybór, ale zgodziliśmy się już zostać na łóżku.

lampa nad stołem

Pierwszą z linii będzie oczywiście perłowa szarość - w połączeniu z bielą - kolor prawdziwej szlachetności i powściągliwego projektowania ścian i mebli. To prawda, że ​​ten wzór nie nadaje kuchni pożądanej świeżości, lepiej jest zmienić kolor na wiosenny niebieski, żółty i zielony. Najświeższy, najsoczyściejszy odcień wiosenno-zielonej barwy będzie oczywiście zielony.

jasnozielona kuchnia

Rada! Projekt, wykonany w kolorze białym w połączeniu jasnozielonego w kuchni wnętrza ożywi, odświeży i rozszerzy mały pokój, nada mu "wiosenny zapach".

Biały i zielony. Co jeszcze?

Prawo dominacji można przypisać do jednej z tych wybranych kolorów, użyj ich jako ścian lakier bazowy lub kolor bazowy dla mebli nie zepsuje się wrażenie, biorąc pod uwagę, że wszystkie odcienie zieleni dać odpoczynek dla oczu i zmniejszyć obciążenie psychiczne i białe zestawy spokojny nastrój i apetyt , co jest ważne w kuchni.

jasnozielona kuchnia

Warianty aranżacji kolorów

Nie jest konieczne malowanie ścian w biało-zielonym materacu! Aby wprowadzić ten lub inny kolor do wnętrza, można uzyskać dzięki błyszczącym powierzchniom ścian i fasad, odbijającym lustrzane panele i kurtyny powietrzne, aby wybrać meble i zestaw odpowiednich kolorów w kuchni.

Rada! Biało-zielony wystrój można z powodzeniem wykorzystać jako pożyteczną trawę rosnącą na parapecie w białych doniczkach.

biały stół kuchenny

Inne rozwiązanie: umieszczenie tych kolorów na drzwiach zestawu słuchawkowego we wzór szachownicy i "rozrzedzenie" ich rzędów przezroczystą fasadą. Górne części szafek i półek zestawu słuchawkowego można uczynić czystymi białymi (jasnozielonymi), a niższe szafy, aby zamykać panele w kolorze jasnozielonym (białym).

Zmień fartuch kuchenny

"Revive" pomoże mała kuchnia i piękny kolorowy fartuch kuchenny - tradycyjny kafelek ściany za zlewem i kuchenką, pod wiszącymi szafami zestaw słuchawkowy. Możesz powtórzyć białe i jasnozielone kolory podczas układania płytki nowego fartucha, ale o wiele bardziej interesujące jest powtarzanie koloru podłogi na ścianie.

zdobiony fartuch

Kolejny projekt - ze skórą. Jest to duża płyta z hartowanego szkła, na której można sfotografować w specjalny sposób, a obraz na szkle można wykonać zgodnie z zamówieniem w kolorach i tonach, które chcesz.

Podłogi w kuchni wiosennej

Aby zachować poczucie świeżości i przestrzeni, wybierz kolor piasku lub dzikiego kamienia. Płytki lub linoleum nie rzucający się w oczy jasnoszary kolor tylko odcień jasnego zielonego odcienia. Soczysty i nietypowy będzie wyglądał na podłodze, pomalowany w tym samym kolorze limonki o bardziej nasyconym odcieniu niż pastel.

lampy w kuchni

Rada! Wybierając kolor podłogi, pamiętaj: ciemnozielony, jasny miętowy lub brązowo-bagienny "zjedz" świeżość przestrzeni małej kuchni.

Oświetlenie w lekkiej kuchni

Aby podkreślić sprężynę stylistyczną, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby podkreślić nasz projekt. Sprzedam żyrandol w formie bukiet kwiatów lub wymienić sufit starego przyjaciela, z przerwami bujnej zieleni i innych jasnych kolorach, wyróżnia się na tle białego sufitu i gra z kolorowymi pasemkami na błyszczących mebli.

taca z naczyniami

Możesz całkowicie zrezygnować z żyrandola, zastępując go reflektorami, które będą odbijały się w szklanych panelach, nadając biało-zielonej kuchni świąteczny wygląd i tworząc wrażenie rozsianych wszędzie kropel rosy.

Darmowe porady

  • Czy chcesz dodać kolor do kuchni i sprawić, by była jeszcze szersza? Wykonaj kilka poziomych pasków w kolorze pomarańczowym, żółtym lub szkarłatnym: a kuchnia dosłownie "otworzyła się".
  • Chcesz "podnieść" sufity? Paski z oliwek lub pistacji, położone pionowo - do twoich usług!

Że kuchnia nie była "zimna"

Jeśli jesteś zadowolony z „wapna na białym” kolorem ścian i nie jesteś fanem awangardy w meble dodatek do gamy kolorów kuchni kilka wazonów z jasnym wzorem, projektant oryginalnej lampy lub kinkiet lub modułowej wzór na ścianie. Dobrym rozwiązaniem jest kolorowy ekran, gdy część ściany lub jedna ściana jest całkowicie skontrastowana lub ma wzór.

czerwone krzesła

Wybieramy meble

Biorąc pod uwagę, że w kuchni mamy już na miejscu, pozostała kwota powinna spróbować zainstalować niezbędne meble :. stół, krzesła, itp W tym mebli dopasowanie do nowego wnętrza harmonię, powinien myśleć nie tylko o ich prawidłowego rozmieszczenia, ale dać im odpowiedni kolor . Co to będzie - biały, jasnozielony, piaszczysty - ty decydujesz, ale w każdym razie kolor powinien być błyszczący i pasować do wystroju pomieszczenia.

Rada! Dobra okazja, aby nie dać małej wiosennej kuchni rodzaj zagraconego pokoju - przezroczystych powierzchni stołów i krzeseł wykonanych z przezroczystego plastiku.

Klasyczne białe kuchnie (2 filmy)

Wykorzystanie bieli w projektowaniu kuchni (41 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

15 − 13 =