Opcje łączenia szarego we wnętrzu kuchni

Opcje łączenia szarego we wnętrzu kuchni

Ponad pięćdziesiąt tuzinów szarości w kuchniach - świetna alternatywa, blade, nie wyraziste kolory. Połączenie szarości we wnętrzu kuchni, od ciemnoszarej do czerwonej i perłowej i innych jaskrawych elementów dekoracyjnych, stało się ostatnio modne.

Kilka słów o szarym kolorze

Istnieje ponad 50 odcieni grafitu. Każdy z nich jest uzupełniony jaśniejszym odcieniem: od szaro-żółtego do beżowego. Wszystkie z nich można podzielić na delikatne, jasne i sugestywne dźwięki.

Jasnoszary kolor przypomina bardziej mgliste zadymione góry. Zwykle stosowany jest w projektowaniu fartucha, w projektowaniu blatów i podłóg. Szaro-czerwone kolory mają odświeżający efekt. Żółto-szary jest podobny do koloru kamienia skalnego podczas wieczornego zmierzchu. Brązowo-szary - idealny do zastosowania w kuchni, idealnie komponuje się z podłogą.

kuchnia narożna

Co do beżu? Z psychologicznego punktu widzenia ten kolor można nazwać najodważniejszym, jest odpowiedni dla najbardziej śmiałych decyzji projektowych. Zielony odcień, idealnie połączone, z prostymi pionowymi, poziomymi liniami. Ponadto zielony kolor jest kolorem życia, który ma unikalną funkcję łagodzącą.

Rada! Skuteczne połączenie różnych rysunków i faktur przyniesie różnorodność i nacisk na wykwintną szarą paletę.

Zaleta kuchni w odcieniach szarości

Wnętrze kuchni, urządzone w kolorze szarym, jest praktyczne. I z tym nie można się kłócić.

lustro na ścianie

Pokój, w którym zastosowano kombinację szarości z jaśniejszymi tonami, na przykład żółto-szary, wygląda bardzo stylowo i wygodnie. Elegancki wygląd może pozostać przez długi czas. Wszystkie elementy kuchni są mniej brudne.

Meble w kolorze szaro-czarnym cieszą się dużą popularnością i popytem, ​​dzięki niepowtarzalnej dekoracji, wzornictwu i atrakcyjnemu wyglądowi. Jest często używany we wnętrzu dużej kuchni. W małym pomieszczeniu lepiej zastosować kombinacje beżu, błękitu, piasku i szarości.

dwa żyrandole

Szary kolor jest również piękny, ponieważ idealnie pasuje do dowolnego koloru. Dlatego nie ma problemów z tworzeniem wystroju, wybierając potrawy. We wnętrzu, ozdobionym szarym kolorem, łatwo jest dopasować jasne, sugestywne przedmioty. Drzewo również dobrze komponuje się z szarością.

Rada! Przy planowaniu pomieszczeń do kuchni, szare kolory są uwzględniane w projektowaniu mebli, ścian kuchni, podłóg.

Jak prawidłowo łączyć odcienie?

Wybierając określoną liczbę odcieni szarości, warto podzielić je na kilka grup: ciemne, zimne i neutralne. Właściwy projekt - mieszane połączenie ciepła i zimna, aby ich wpływ na siebie nie tłumił jednego koloru na drugi. Oznacza to, że zastosowany dźwięk nie zakłóca oczu, nie niszczy harmonii i nie wprowadza dysonansu w projekt. Dlatego wnętrze kuchni w odcieniach szarości powinno być zaprojektowane przez projektanta.

wbudowana kuchenka mikrofalowa

W małych pomieszczeniach zaleca się stosowanie jasnej palety, rozcieńczonej neutralną bielą i ciepłych kolorów, na przykład żółtej, brązowo-szarej. Spokojna szaro-niebieska, szaro-beżowa, szaro-żółta pozwoli odejść od zimnej skali, aby stworzyć nie tylko stylowe, ale także przytulne wnętrze. W przestronnych pokojach ściany są ozdobione ciemnymi odcieniami, a następnie umieszczane są kolorowe akcenty. W tym przypadku mówimy o czerwonym, niebieskim i szarym wzorze.

Umieszczamy akcenty

Każda szara kuchnia jest nieodparta, jeśli styl zostanie wybrany we wnętrzu.

Nowoczesne style - Technologicznie. Wykonane są w zimnych kolorach. Aby przyciemnić kolor grafitowy, można użyć betonu, tekstury cegieł. Harmonijne z dekoracją będą jasne czerwono-brązowe lub żółto-szare meble.

pomarańczowe krzesła

W klasycznym wnętrzu grafit może być używany tylko do tła. Dyskretną elegancję uzupełnia brązowo-beżowy lub biały zestaw słuchawkowy. Rozważ kombinację odwrotną. W beżowym, kremowym lub wędzonym wnętrzu można zastosować meble szare, jeśli są matowe lub gwintowane.

Monochromatyczny wzór wykonany jest w odcieniu jednego koloru. Jeśli w kuchni dominują zimne kolory, to wygląda ponuro. Chromowane, szare wnętrze bez kolorowych akcentów tworzy przytulną atmosferę. W razie potrzeby projekt kuchni można rozcieńczyć drewnianymi meblami i naturalnymi tkaninami.

dwie lampy

Wnętrze, w którym ściany są udekorowane na szaro, jest doskonałym rozwiązaniem z praktycznego punktu widzenia. Do wykończenia możesz użyć szaro-niebieskich i szaro-beżowych odcieni farby, monophonic lub tapety z dyskretnym wzorem w odcieniach szarości.

Ciemne odcienie, takie jak czerwono-szary, żółto-szary, w małej kuchni mogą być używane tylko pod warunkiem dobrego oświetlenia. Aby rozcieńczyć wnętrze pomieszczenia, najlepiej skupić się na nim od ścian farby w ciemnym lub jasnym kolorze.

Zestaw kuchenny

Połączenie szarej kuchni na białym tle, zdobionego fartucha, blatu stołu lub elementów wnętrza w tonacji grafitowej wygląda bezpiecznie bez straty.

Starannie zaprojektuj pokój w kolorze żółto-szarym. Ten wzór jest odpowiedni tylko wtedy, gdy grafit zostanie użyty jako główny kolor ścian, a "promienie słoneczne" wprowadzą akcenty do pomieszczenia.

żółte meble

Aby stworzyć przytulną atmosferę, lepiej jest użyć zestawu słuchawkowego typu brązowo-beżowego. W tym formularzu nie jest konieczne projektowanie całego projektu pomieszczenia. Wystarczy umieścić akcenty w postaci drewnianych mebli, tkanin i wystroju.

Wygląda na dobre połączenie czerwonego szarego lub żółto-szarego we wnętrzu kuchni. Ale aby rozcieńczyć zimną paletę, trzeba użyć drewnianych mebli lub brązowych elementów wykończeniowych.

biały blat

Dobrze jest też zobaczyć połączenie szarej ściany z czerwonymi błyszczącymi meblami. Ale nie można nazwać takiej atmosfery przytulną. Ale kuchnia służy nie tylko do gotowania, ale także do przyjacielskich spotkań, odpoczynku. Czerwono-szara kuchnia nie pomoże. Zwłaszcza jeśli używasz wiśni, żurawiny, karmazynu lub szkarłatu. Kolejne pytanie brzmi, czy lokatorzy w kuchni poświęcają trochę czasu. Wtedy czerwono-szara konstrukcja pokoju będzie wyglądać bardzo szanująco.

czerwony piec

Powiązane materiały

Aby stworzyć przytulne wnętrze w odcieniach szarości, należy użyć drewna i akcesoriów. Naturalne kolory mogą przekształcić pokój, nadać mu uduchowienie. Z kuchnią, urządzoną w szaro-białym kolorze, będzie wyglądać dobry buk, dąb, olcha, brzoza.

Projekt pomieszczeń, zaprojektowany z myślą o naturalnych materiałach, powinien obejmować meble z wikliny, murowane, kamyki morskie, ratan i dywany. Uzupełnij obraz żywych roślin w postaci drzew, kwiatów w pomieszczeniach i świeżych żółto-zielonych bukietów.

piec i ekstraktor

Rozcieńczyć skalę szarości można jasne naczynia, obrus, obrazy i inne cechy.

Ważne! W każdym pomieszczeniu będzie wyglądać połączenie szarości z takimi sztucznymi materiałami, jak szkło, metal i plastik.

Stylistyka

Wybór koloru w dużej mierze zależy od celu pokoju i stylu. Gray jest często postrzegany jako przemysłowy. To jest kolor konstrukcji betonowych i metalu. Ale w salonach bez niego nie można urzeczywistnić wnętrza w nowoczesnych stylach.

Wnętrze high-tech można całkowicie wykonać w szarobiałych odcieniach. Włączenie pary jaskrawych kolorów ożywi chłodną gamę, pozwoli umieścić akcenty.

zlew i biały blat

  • Loft skupia się na teksturowanej powierzchni szarobiałych ścian, podłogi lub sufitu. W zimnym pomieszczeniu, szczególnie miękkie meble i puszysty czerwony, niebieski, brązowo-szary dywan wyglądają wyjątkowo jasno.
  • Pokój w styl miejski może być wykonany w kolorze żółtym, czerwonym lub niebiesko-szarym.
  • W klasyczne wnętrza Połączenie szarości z innymi kolorami podkreśla "wiek" stylu.

Ważne! Jasne kolory są umieszczone akcenty na ścianie, dywan, drzwi, meble, tkaniny, lampy.

dywan na podłodze

Wniosek

Połączenie grafitu z innymi odcieniami wymaga odpowiedniego podejścia do projektowania pomieszczenia. Musisz wybrać kolory pasujące do stylu i wielkości pomieszczenia. Czerwono-szara kuchnia wygląda świetnie, ale nie nadaje się na spotkania duchowe. Żółto-szary wzór pomoże umieścić akcenty w pokoju.

Połączenie szarych mebli i płytek w kuchni (2 filmy)

Opcje łączenia szarego w projektowaniu kuchni (40 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

2 + 8 =