Wskazówki dotyczące wyboru blatów kuchennych (60 zdjęć)

Wskazówki dotyczące wyboru blatów kuchennych (60 zdjęć)

Dylemat: jaki powinien być blat kuchenny? Który wybrać? Występuje zawsze przy wymianie mebli kuchennych.

lekkie drewno

Na wygodę i zalety blatów

Dawno minęły czasy, gdy szafki kuchenne każdy miał swój oddzielny blat. Nowe technologie sprawiły, że materiały są bardziej trwałe, a projektanci stworzyli coś tak wygodnego, jak pojedynczy blat do wszystkich szafek kuchennych. Pozwala to rozwiązać kilka problemów naraz:

 • zwiększa powierzchnię roboczą, która jest ważna dla kuchni, stół po prostu staje się większy bez zajmowania większej przestrzeni
 • zminimalizować niekorzystne działanie wilgoci i innych odczynników na połączenia produktu, co przyczynia się do dłuższego użytkowania
 • Była okazja do użycia masowo nowych materiałów, takich jak sztuczny kamień i szkło.

różowyAle teraz pojawiło się logiczne pytanie: który lepiej wybrać blat kuchenny w kuchni? Jak pokazują przedstawione tutaj zdjęcia, może być wiele opcji z wykorzystaniem szerokiej gamy stylów i modyfikacji.

Gdzie używać blatów

Nowy atrybut został również wykorzystany w przypadku wyspy i stołów do jadalni, co również było promowane przez nowe techniki produkcji blatów. Dziś można go kupić oddzielnie od mebli kuchennych, dzięki czemu można wybrać opcję, która najlepiej odpowiada konkretnym potrzebom i nadaje się do projektowania kuchni.

w czarnym stylu 18

Blat kuchenny może podkreślić, sprawić, że wnętrze kuchni będzie jaśniejsze i bardziej organiczne, lub, przeciwnie, stłumić ton, doprowadzić do harmonii w pomieszczeniu. Ponadto powierzchnia robocza stołu musi spełniać szereg wymagań, w tym:

 • komfort w opiece
 • wytrzymałość
 • higieniczny.

Innym ważnym czynnikiem przy wyborze blatu będzie jego cena. Od rodzaju i jakości blatu, w dużej mierze zależy koszt wyprodukowanych mebli kuchennych. Tutaj pierwsza rzecz, jaką należy zrobić przy wyborze tego elementu kuchni - zostanie ustalona z kwotą za jej przejęcie.

Prawidłowo dobrany blat może sprawić, że pokój będzie oryginalny, przytulny i funkcjonalny. To nie musi być zbyt drogie ani super ekskluzywne.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze blatu

Aby zdecydować, który jest lepszy wybór blatu, należy rozważyć opcje przedstawione na zdjęciu:

Wskazówki dotyczące wyboru blatów kuchennych (60 zdjęć)

a następnie dokonać wyboru zgodnie z ich gustami, możliwościami finansowymi i ogólnym projektem mieszkania.

szkło 1

Wybierając blat, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które wpływają na cenę, jakość produktu i jego kompatybilność z innymi elementami kuchni:

 • materiał, z którego wykonany jest produkt i jego jakość
 • wymiary, kształt i grubość płyty
 • zakres kolorów produktu
 • Kompatybilny z wybranym projektem pokoju

Jeśli spojrzeć na zdjęcie, można wyraźnie zobaczyć, że blat jest częścią projektu kuchni. To jest najważniejsze.

Jakie materiały są wykonane z blatów

Biorąc pod uwagę opcje, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest blat stołu. Koszty sprzedanych produktów wykonanych z tego samego materiału, ale o różnej jakości lub różnych producentów będą znacząco różne. Tak więc, płytki ceramiczne produkcji krajowej i od firm zagranicznych mają różnicę, liczoną przez zamówienia. Płyta MDF i płyta pilśniowa zwykle różnią się ze względu na jakość płyt, a koszt kamienia naturalnego zależy od jego rodzaju.

sztuczny szary kamień

Wybór DS i MDF - Możesz uzyskać najbardziej budżetową opcję. Płyta wiórowa daje szerokie pole do zastosowania w różnych stylach, kształtach i kolorach. Osiąga się to przez laminowanie powierzchni. W rezultacie staje się nieprzepuszczalna dla wilgoci, łatwa do czyszczenia i dzięki specjalnym foliom oferuje szeroki wachlarz opcji: do drewna, do kamienia, do płytek. Niektóre modele wykorzystujące płyty wiórowe są pokazane na zdjęciu.

tylko drzewo
Wadą takich powierzchni roboczych jest ich lęk przed skaleczeniami. Dostają wilgoci i płytka pęcznieje. Bardziej niezawodne i przyjazne dla środowiska produkty z MDF, ale różnią się one i mają wyższą cenę.

MDF pod drzewem 12

Modele wykonane z płyty MDF, wykończone naturalną okleiną i pokryte laminatem, staną się prawdziwą ozdobą kuchni. Jak na tym zdjęciu, gdzie powierzchnia robocza i stół są połączone, aby odróżnić MDF, musisz być mistrzem w drewnie.

drewno mdf

Wybór drzewa - zdobądź blat wykonany z litego drewna. Obecnie, często tablica jest zastępowana klejoną płytą, co poprawia wydajność produktu, ale czyni go mniej naturalnym. Drzewo również nie miesza się dobrze z czerwienią.

biały blat 16

Zdjęcie wyraźnie pokazuje piękno takich blatów.

nowoczesny styl

Powierzchnie z tworzyw sztucznych, wybrane do kuchni z kolei są bardzo wygodne w pielęgnacji, choć w ich sercu leży płyta wiórowa. Trwałość i łatwość użytkowania uzyskuje się przez pokrycie płyty wiórowej warstwą tworzywa sztucznego, która chroni płytę przed wilgocią. Takie powierzchnie boją się gorąca. Ich wadą jest rozważenie dość małego wyboru kolorów, które mogą mieć bardzo oryginalny wygląd i są prezentowane na zdjęciu.

Płytki ceramiczne, kupiony jako powierzchnia do kuchni to prosty i wygodny sposób, aby ozdobić blatu w dobrym stylu. Jednocześnie wyróżnia się niezawodnością i łatwością obsługi.

Koszt takiego produktu zależy od rodzaju i jakości płytek. Korzystanie z różnych typów, kolorów i odcieni - staje się możliwe tworzenie szerokiej gamy blatów ze ścisłych stylów, do nowoczesność i kraj. Bardzo piękny model z czerwonymi dachówkami.

w zamkniętym 57

Stal nierdzewna, przedstawiony na zdjęciu, wyraźnie pokazuje wszystkie pozytywne aspekty, podczas gdy jest to dość drogi materiał, koszt zależy nie tylko od grubości arkusza, ale także od zmętnienia, powierzchni lustrzanej, dzisiaj, możliwości gonienia i faliste powierzchnie są możliwe. Blat wykonany ze stali nierdzewnej trwa długo, jest praktyczny i łatwy do czyszczenia. Wśród jego wad są plamy z palców, które bardzo szybko się pojawiają.

ceramika

Wybór szkła lub akryl może uczynić projekt kuchni nowoczesnym. Szkło odporne na uderzenia jest drogie. Możliwe są warianty z wzorem i wytłoczeniem, jeden z popularnych typów blatów ze szkła jest odporną na wstrząsy powierzchnią z przyklejoną od dołu folią. Obraz jest zwykle na filmie. Takie powierzchnie robocze są łatwe do czyszczenia i nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ale produkty szklane obawiają się uderzeń.

szkło w kolorze niebieskim

Sztuczny kamień Jest bardziej ekonomiczną wersją naturalnego analogu. Zrób to pod granitem i marmurem. Ważne jest zachowanie proporcji, aby produkt był jednocześnie wygodny i trwały. Sztuczny kamień dobrze wygląda w wystroju kuchni, ma dobre cechy użytkowe. Dziś jest uważany za jeden z najpopularniejszych. Blaty ze sztucznego kamienia zasłużył popularność jest w dużej mierze ze względu na wygodę i trwałość. Zdjęcie wyraźnie pokazuje pozytywne strony blatu ze sztucznego kamienia.

czarno-biały - ciekawy 30

Kamień naturalny - luksusowa i zwykle ekskluzywna próbka jak na zdjęciu. Do produkcji blatów stosować marmur, granit, a także bazalt i piaskowiec. Należy pamiętać, że jest to praktycznie wieczny produkt, który wymaga minimum opieki i nie podlega żadnym kaprysom kuchni.

kamień natury

Wybierając ten rodzaj materiału, należy dokładnie przemyśleć grubość blatu. Ponieważ kamień jest ciężkim materiałem, ale bardzo cienki okaz może być pęknięty, nie lubi zbyt jasnych kolorów, na przykład czerwonego. Najpopularniejsze blaty z kamienia wykonane są z granitu. W filmie po artykule można zobaczyć zalety blatów kamiennych.

Jakie są one w rozmiarze

Producenci produkują również indywidualne typy blatów o standardowych wymiarach: głębokość takich produktów wynosi 60 cm długości od 180 do 240 cm, ale dziś zamawiamy meble według indywidualnych kryteriów projekt w warsztacie mebli nie jest trudne. Blaty kształcie litery L i w kształcie litery U, ze szczególnym powłoki będzie trwać długo, a jednocześnie spełnią wszystkie wymagania stylistyczne.

metal - D

Tutaj należy wziąć pod uwagę kilka funkcji

 • Wybierając wysokość i głębokość blatów meblowych, należy rozważyć zwiększenie gospodarstwie domowym. Dla wysokich ludzi wąski blat będzie niewygodny, położony zbyt nisko. Standardowy rozmiar jest dobry dla osób o średnim i niskim wzroście.
 • Na stoły kuchenne, jako powierzchnie robocze, wybierz blaty grubsze, na stoły do ​​jadalni - cieńsze.
 • Wytnij blat nie jest trudne, ale jest mało prawdopodobne, aby rosnąć.

Na połączeniu kolorów przy wyborze blatów

Kolor nie odgrywa roli dla takich właściwości, jak mechaniczne wpływy lub odporność na agresywne środowisko, ale jest niezwykle ważny dla ogólnego projektu pomieszczenia. Rozwiązując problem, który blat wybrać do kuchni, należy zwrócić uwagę na połączenie kolorów blatu i elewacji szafek. Wszyscy razem muszą stworzyć jeden zespół i nie naruszają ogólnego projektu pokoju.

różowy

Główną zasadą powinna być harmonia kombinacji!

Krótkie porady dotyczące doboru kolorów

 • Ciemne szafki wymagają lekkiego blatu, a lekkie wyglądają dobrze z ciemną, a nawet czarną powierzchnią roboczą.
 • Kolor odgrywa ważną rolę w projektowaniu kuchni w ogólności i wyborze blatów oddzielnie.
 • Kolorowe kuchnie wyglądają wspaniale z białymi i lekko cieniowanymi powierzchniami
 • Wybierając kolor blatu, warto również wziąć pod uwagę wygląd i kolor fartucha roboczego. Dobrze wygląda kombinacja tonów w tonie lub kontrastu.
 • Jedną z opcji może być wykonanie fartucha z tego samego materiału co blat, ale z innym wzorem lub dokładnie tym wzorem.

W jakich stylach i gdzie wygląda lepiej

Jeśli zrobisz krótkie wyjście. Pod względem stylu najbardziej demokratyczne modele będą pochodzić z płyt pilśniowych i MDF, ponieważ zakładają szeroką gamę kolorów i rysunków stylistycznych.

drewno mdf

Jeśli mówimy o nowoczesnych, powściągliwych stylach, to nadają się one do plastiku i są wykonane ze sztucznych wyrobów z kamienia. W przypadku stylów high-tech minimalizm jest dobry ze szkła i stali, sztucznego kamienia, dziś jednym z najczęściej używanych jest czerwony granit. Bogate klasyki będą wymagać szeregu drogich drzew i kamienia naturalnego. Fasady szafek z zestawu drogich kamieni i blatów z naturalnego kamienia są dobrze połączone.

kamień mahoniowy

Dlatego wybierając blat należy wziąć pod uwagę szereg elementów: elewację szafek kuchennych, ogólny wygląd kuchni, styl i możliwości finansowe.

Ale najważniejsze: wybierając, pamiętaj, aby wybrać opcję, która Ci się podoba. Kuchnia to nie tylko pokój, rodzina spędza tu dużo czasu i powinna być nie tylko stylowa, ale i przytulna.

Videogallery

Galeria zdjęć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

57 − 52 =