Wybór wygodnego układu i zestawu do kuchni 10 m kw. m.

Wybór wygodnego układu i zestawu do kuchni 10 m kw. m.

Mając nawet bardzo małą kuchnię, wiele osób chce połączyć w tym małym pokoju zarówno część do pracy i jadalnię, jak i miejsce odpoczynku. Przed rozpoczęciem naprawy należy sporządzić projekt robót. Jak zaprojektować kuchnię 10 m kw. m., więc był najbardziej funkcjonalny, ale nie był zbyt "ciężki" z nadmiaru mebli i wyposażenia? Zostanie to omówione później.

Wybór układu

W kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych można utworzyć projekt układu w oparciu o dowolny typowy schemat:

 • bezpośredni (meble są umieszczone wzdłuż jednej ściany);

kolorowe naczynia

 • kąt (zestaw kuchenny znajduje się wzdłuż dwóch sąsiednich ścian);

niebieskie ściany

 • układ równoległy (rozmieszczenie mebli wzdłuż dwóch ścian naprzeciwko siebie);

czarno-biała kuchnia

 • «wysepka"(Przenoszenie obszaru roboczego do środka).

Wybór wygodnego układu i zestawu do kuchni 10 m kw. m.

Bezpośrednie

Bezpośrednią kuchnię można nazwać klasyką o kilku metrach kwadratowych. W końcu wielu chce zostawić więcej miejsca na jadalnię i miejsce na relaks. Oni wystarczy i "jedna ściana", aby umieścić wszystkie przybory kuchenne, urządzenia i zorganizować przestrzeń roboczą. Reszta pokoju w pokoju może być umieszczona pod stołem z krzesłami, fotelami z sofą i telewizorem, jeśli jest to kuchnia-salon.

biała kuchnia

Kątowy

Małe pomysły projektowe kuchni są zwykle ozdobione meblami narożnymi. Szczególnie dotyczy to rodziny, która bardzo potrzebuje gotować jedzenie w domu. W zestawie mebli można ustawić wszystkie naczynia i zorganizować miejsce do pracy. Po przeciwnej stronie można ustawić stół z krzesłami i zorganizować tam strefę rekreacyjną.

kuchnia narożna

"Wysepka"

Kuchnia "z wyspą" to nowoczesny i funkcjonalny wariant aranżacji lokalu. Powierzchnia robocza może stać się dodatkowym miejscem do przechowywania żywności, przyborów kuchennych, a nawet może zastąpić jadalnię. Aby to zrobić, wystarczy usunąć ze stołu wszystkie przedmioty do gotowania i ułożyć wokół krzeseł, aby wygodnie zjeść obiad z kręgu krewnych i krewnych.

stół i krzesło

Rada! Dostosowując kuchnię, nie należy zapominać o tak zwanej "zasadzie trójkąta", która zakłada położenie trzech głównych obszarów roboczych (lodówka, płyta i zlew) w postaci figury geometrycznej o tej samej nazwie.

Jak wybrać układ?

Pomysły na dekorowanie pokoju zestawem kuchennym powinny być opracowane z uwzględnieniem zasad estetyki i funkcjonalności. Konieczne jest zidentyfikowanie potrzeb wszystkich członków rodziny i prawidłowe ustalenie priorytetów. Na wybór planowania wpływ mają takie czynniki:

 • forma kuchni;
 • położenie kuchni w stosunku do innych pomieszczeń (kuchnia-pokój dzienny musi być wyposażony nie tylko w miejsce do pracy, ale także w sofę, telewizor i stół jadalny);
 • lokalizacja okien i drzwi (pomysł dekoracji kuchni z balkonem różni się od standardowych);
 • lokalizacja systemów inżynierskich;
 • liczba członków rodziny (pomysł ułożenia mebli w mieszkaniu kawalera i małżeństwa jest zupełnie inny);
 • liczba urządzeń gospodarstwa domowego i zestawu słuchawkowego (niektórzy ludzie lubią pomysł urządzania kuchni za pomocą sofy i małego obszaru roboczego, a ktoś woli zainstalować zmywarkę, lodówkę i piekarnik).

kuchnia z balkonem

Kuchnia z balkonem

Dla niektórych drzwi balkonowe to nieporozumienie. Co można zrobić z małym pokojem, w którym 2 drzwi "plus" dodatkowo wymagają miejsca do pracy i jadalni? W rzeczywistości projekt kuchni 10 kwadratowych. liczniki z balkonem zasługują na szczególną uwagę. Nawet w pokoju z balkonem możesz realizować odważne pomysły na projekt.

stół i lampa

Wykonując naprawy w kuchni z balkonem, należy przestrzegać jednej zasady - nie zamieniać pokoju w miejsce do przechowywania ogórków, starych niepotrzebnych przedmiotów itp. Tylko ty możesz pogorszyć sytuację. Po pierwsze, widok z okna będzie bardzo zepsuty. Po drugie, usunięcie drzwi i okna prowadzącego na balkon, można znacznie zwiększyć kwadrat kuchni, dzięki czemu jest bardziej przestronny i wygodny. Można wykorzystać dodatkowe metry kwadratowe z dodatkową korzyścią:

 • projekt kuchni z balkonem, na którym znajduje się mała jadalnia lub miejsce do pracy będzie dobrze wyglądać;

obszar roboczy

 • Możesz wyjąć lodówkę na balkonie;

lodówka na balkonie

 • Parapet na balkonie można przekształcić w blat stołu.

blat na parapecie

Rada! Przed rozpoczęciem renowacji w kuchni należy glazurować balkon i umieścić ciepłą podłogę.

Organizacja obszaru rekreacyjnego

Aby zdecydować, czy powinieneś nawet umieścić miejsce do odpoczynku w małej kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych, musisz zrozumieć, jakie funkcje powinna obejmować ta strefa.

Jeśli przypuszcza się, że strefa odpoczynku jest niezbędna dla gospodyni mieszkania, aby mogła odpocząć trochę dłużej, czekając na gotowanie, wówczas wystarczy ustawić krzesło lub wygodne krzesło. Siedząc w nim, gospodyni domowa może oglądać telewizję, słuchać muzyki, przeglądać czasopisma, czytać książki, które odrywają się od zamieszania.

fotel i stół

Jeśli zamierzasz połączyć strefę odpoczynku z posiłkiem, musisz zainstalować "miękki kącik" lub dwa małe maskonury. Tutaj więcej osób będzie w stanie się dostosować. Projekt kuchni 10 metrów kwadratowych. m. z sofą lepiej nie brać pod uwagę. Takie meble nie będą wyglądać naturalnie.

miękki kącik

Ważne! Jeśli to konieczne, możesz przemyśleć projekt pokoju z łóżkiem. Ale nawet w tym przypadku lepiej jest użyć funkcjonalnego miękkiego rogu niż sofy.

Naprawa kuchni

Rozwijanie lokali pomysłów i przeprowadzania napraw, aby pamiętać, że wszystkie powierzchnie w kuchni (ściany, podłogi), aby szybko mieć tendencję gleba się od plamy tłuszczu, sos, ciasta, i tak dalej. N. W celu rozwijania pomysłów nie szybko straci swoją urodę, konieczne jest wybrać odpowiednie materiały. Istnieje kilka wskazówek, które pomogą zachować świeży wygląd kuchni przez długi czas:

 • Kuchnia na 10 metrach kwadratowych. mierniki powinny być wykonane przy użyciu materiałów łatwych do czyszczenia. W przypadku podłóg, płytki są idealne. Lepiej jest również przykryć ścianę od strony pieca, a pozostałe części pomieszczenia powinny być pokryte zmywalną tapetą.

dachówka na podłodze

 • Zamontuj okap nad kuchenką. Pochłonie wszystkie szkodliwe substancje, które powstały w wyniku spalania oleju, spalania żywności itp. Ponadto zapewni bezpieczeństwo wnętrz. Najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o tym przy każdym gotowaniu.

potężny wydech

 • Nie kupuj za dużo mebli. Mała kuchnia, pełna wielu przedmiotów, nie jest najlepszym ucieleśnieniem piękna.

lodówka i piekarnik

Wnętrze kuchni 10 m.kw. z balkonem (3 filmy)

Przykłady projektowania kuchni 10 m kw. (45 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

80 − = 70