Ako pohodlne umiestniť chladničku do kuchyne

Ako pohodlne umiestniť chladničku do kuchyne

Chladnička je najväčšia a potrebná jednotka v kuchyni. Môžete sa odhlásiť z hriankovača, mikrovlnnej rúry alebo odšťavovača. Ale výrobky musia byť niekde uložené. Kde umiestniť chladničku do malej kuchyne?

Pravidlá pre usporiadanie nábytku

Chladnička je najťažšia položka v miestnosti na varenie. Nie je ľahké nájsť miesto, ktoré by bolo možné. Je potrebné, aby nepriťahoval pozornosť, neblokoval priestor na pohyb a splynul so štýlom zdobenia malej kuchyne.

zelené steny

Tip! Aby ste ušetrili miesto v kuchyni, môžete použiť vstavané atribúty, napríklad na výmenu dosky na varnej doske.

Priestor pre chladničku v kuchyni

V malej miestnosti si môžete kúpiť kompaktnú jednotku a samostatnú kameru. Jeden z nich môže byť umiestnený pod jedálenským stolom. Chladiaca jednotka by mala byť umiestnená vo vnútri skrinky alebo pod pultom tak, aby nepracovala veľa priestoru. Zhora môžete ukladať jedlá alebo jedlo. Príklad takéhoto návrhu je uvedený na fotografii.

chladnička pod stôl

Niekedy je kombinovaná malá kuchyňa s balkónom alebo lodžou. V takomto prípade sa chladnička vyberie z priestoru. Namiesto toho nastavili jedálenský stôl, stoličky, spotrebiče.

chladnička na balkóne

Priestor v malej kuchyni bude väčší, ak je chladnička umiestnená pri vchode. Takže to nebude rušiť pohyb od stola k sporáku, do skriniek. Príklady tohto dizajnu sú uvedené na fotografii nižšie.

bar počítadlo

Ak má miestnosť dva vchody, môže byť zapečatená sádrokartónovou priehradkou a získať prázdnu stenu. V blízkosti umiestniť chladničku, a na opačnej strane - nábytok.

zabudovaná chladnička

Mnohí dali chladničky do rohu. Táto možnosť je prijateľná, ak je od rohu k oknu dostatočná vzdialenosť. V opačnom prípade svetlo nebude preniknúť do studne. Príklad takého dizajnu je uvedený na fotografii.

chladnička v rohu

Miesto pre chladničku NIE v kuchyni

Nájdete miesto na chodbe alebo v blízkosti malej kuchyne. Potom musíte vybrať chladničku, ktorá navrhne štýl obývačky. Chladničku môžete umiestniť na malú chodbu za predpokladu, že nebude mať vplyv na pohyb obyvateľov.

chladnička na chodbe

Takéto usporiadanie je vhodné, ak:

  • Jednotka funguje v tichosti a neinterferuje s nájomníkmi;
  • Chladnička harmonicky zapadá do interiéru miestnosti, chodby;
  • nájomníci nedôverujú vôňu technológie;
  • Napriek tomu, že jednotka bude stáť v obývacej izbe, potreba ísť do kuchyne pre potraviny nezmizne.

Teraz je módne demolovať oddiel a spojiť kuchyňu a obývaciu izbu. Ukázalo sa, že priestranná izba má dve funkcie. V obývacej izbe - kuchyni môžete umiestniť chladničku "Bez mrazu" na akúkoľvek stenu, vedľa okna alebo zabudovať do steny. Hlavná vec je, že sa harmonicky zmieša do interiéru miestnosti. Je potrebné vybrať si štýlovú jednotku, ktorá bude kombinovaná s dizajnom stien, podlahy a stropu a nábytku.

jedálenský stôl

Kde umiestniť chladničku tak, aby nezaťažovala pozornosť? V rohu vedľa steny predných dverí. Rovnaký efekt bude pri inštalácii na dvere. Potom bude priestor v kuchyni zadarmo. V takýchto prípadoch veľká jednotka nebude "hádzať" do oka. Na ňom môžete pripevniť magnety s fotografiou, poznámkový blok.

Nie je štandardná veľkosť

Malé varenie nájdete v malých apartmánoch, kde žijú malé rodiny alebo samostatné osoby. Zariadenie a nábytok by sa preto mali vyberať pre malú kuchynku, kompaktnú a pohodlnú. Ak nie je chladnička naplnená 100%, môžete zvoliť malý model. Príklad takého dizajnu je uvedený na fotografii.

Otázka umiestnenia jednotky do kuchyne môže byť vyriešená ešte rýchlejšie, ak nie je potrebná mraznička. Tí, ktorí jedia len čerstvé potraviny, malá jednotka môže "strčiť" do nábytku. Vstavaná technika vyzerá veľmi dobre. Príklady takýchto návrhov sú uvedené na fotografii nižšie.

vstavaná chladnička

Dôležité! Malá chladnička nie je vhodná pre veľkú rodinu.

V starých domoch sa často vyrábali výklenky a spížky. Na jednej strane je ťažké usporiadať nábytok, na druhej strane môžu skladovať chladničku, mikrovlnnú rúru. Na vrchu môžete nainštalovať malé police na kuchynské náradie. Dvere komory budú musieť byť odstránené a zárubne budú ozdobené clypeom v tóne celkovej konštrukcie malej kuchyne.

chladnička v sklade

Čo nemožno urobiť

Spotrebič nesmie byť umiestnený v blízkosti kachlí (najmä plynového sporáka) a rúry. Prehriatie krytu môže spôsobiť poškodenie. Ak nie je žiadna iná cesta, potom medzi sporákom a chladničkou musíte umiestniť malý úzky regál s policami alebo skrinkou na riad. Potom teplo rúry alebo horákov neohrieva steny jednotky. "Okolie" s radiátorom vykurovacieho akumulátora je tiež smrteľné.

červené steny

Chladnička by mala stáť rovnomerne. Moderné modely majú odskrutkovanie "nožičiek", ktoré umožňujú vyrovnať základňu vo výške. Je lepšie inštalovať zariadenie mierne s naklonením dozadu, aby boli dvere dobre pritiahnuté a tesne uzavreté. Musia byť úplne otvorené, nedotýkajú sa iných nábytku. To je dôležité pre dobrú prevádzku prístroja.

Kde umiestniť chladničku do kuchyne? (2 videá)

Varianty umiestnenia chladničky v kuchyni (42 fotografií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

10 + = 13