Kuchynský dizajn v štýle krajiny: kombinácia dedinských štýlov

Kuchynský dizajn v štýle krajiny: kombinácia dedinských štýlov

Malá kuchyňa neznamená, že nie je kam obrátiť fantáziu! Jediným pravidlom je, že by ste mali vždy dodržiavať pri navrhovaní kuchynkou (aj keď všetky ostatné priestory malého objemu) - nevytvárajú "preťaženie" v množstve nábytku a dekoratívnych prvkov v interiéri, charakteristické určitého štýlu dizajnu. Najmä toto varovanie sa týka vinobranie, štylizované na oživenie minulých období a tradícií dizajnových projektov. Napríklad malá kuchyňa v štýle krajiny.

Nezbytné prvky interiéru

Slovo "krajina" sa prebúdza spomienky na nekonečné prérie, dobytka mužné kovboja, ošumělý sedla, dlhé lano, široký-pretekal klobúky, Colt a jednoduché domáce - ranč s žiadne kudrlinky.

kvety v banke

Títo ľudia žili v jednoduchých domoch, postavené z kameňa a dreva, sedel na tvrdé, pevné stoličky a stoličky pre ľahké, ťažké stoly, ich nábytok bol všeobecne postráda akékoľvek fantaskních dekorácií. Prípravu jedla a jesť to z mosadze, medi a bronzu riad, spočívala na zhruba zostrelených postele, pokryté prikrývky a úloha luxusného koberec vo svojom dome často slúžil hladké tkané trati alebo zvieracích koží.

Všetky tieto prvky interiérov, nábytku, aj keď trochu modifikované do "vyhladené" v prospech modernosti, dnes predstavujú hlavné prvky štýlu country, prísne dodržané pri skúmaní návrhu. Rovnako tak nevyhnutným atribútom krajiny, ako drsné nábytku v interiéri a trámamy, akty a ohniska - kachle alebo krb so živým ohňom, čo vytvára romantickú atmosféru v neprítomnosti luxus.

kuchyňa so sporákom

steny

Pre steny v kuchynskej krajine môžete a mali by ste používať iba tapety, ktoré slizujú ich prirodzenú dostupnosť: kameň, drevo, rohože, ratan, hrubé omietky a viacvrstvové vaty. Dekoračné prebytky vo forme štukovej, maľby a lesklých dlaždíc sú jednoducho nevhodné. Steny - toto je pozadie, na ktorom je zvyšok interiéru "prekrývajúci", čo zahŕňa nábytok a jednoduché dekorácie krajiny, čo znamená, že steny musia byť neutrálne.

chladnička v rohu

Samozrejme, ich neutralita neznamená, že tapetu nemôžete používať! Navyše práve tapety, ktoré napodobňujú fragmenty muriva, tapety "pod protokoloch," tapety "a la peeling omietky" tapety pod šindle alebo tesný textílie - veľmi cenným prínosom pre budúci vývoj v interiéri zvolenom štýle! Z "tkaniny", výkresov, ktoré je ideálne tapety s svetle kvetinovým vzorom, prúžok alebo bunky, nie je biť v farba očí nasýtenia. Dobré sfarbenie stien - tapety so vzorom "burlap", "slamy rohože", "jemné chintz". Našťastie všetky tieto tapety nie sú neobvyklé v obchodoch.

akcenty

Jeden a steny kuchyne by mali byť položené s klincami dlaždíc "pod tehál" alebo "pod kameňom." V malej kuchyni - malé akcenty. Stenu nemusíte šíriť zo stropu na podlahu, tesne nad stredom, popadávajúc priestor jedálenského stola, časť okna a časť vstupného otvoru, kde je obývacia izba. Ak je v celkovej ploche zahrnutá malá kuchynská "nádvorka", kuchynský obývacia izba môže kombinovať drevenú dyha v oblasti stola a dlažby v pracovnom priestore.

stenový kryt

Tip! Ideálnym variantom kuchynskej zástera pre krajinu je mozaiková dlaždica, podobne ako maličké kúsky farebného skla "šité" do jedného plátna.

podlahy

Ideálne poschodie pre obývaciu izbu a kuchyňu v štýle country - drevené. Ale drevené podlahy sú pre kuchyňu veľmi nepraktické! Hľadáme materiál, ktorý pomôže vytvoriť efekt čistého alebo farbeného dreva.

Ak je to linoleum, potom je potrebné s obrázkom hrubo spracovaných dosiek: škvrny z tmavého dreva, uzly jasne ukazujúce cez drevené vlákna. Na laminát sú požiadavky rovnaké, plus - bez laku! Laminátové platne by nemali byť lesklé, dostatočne "voskové". Parkety v kuchyni, štylizované pod rančom, dokonca aj v modernom vidieckom dome - všeobecne nezmysel. a tu Vzorová dlaždica alebo dlaždice nesúca vzor kamennej alebo zhutnenej hliny je skutočným nálezom pre domáceho dizajnéra!

dlaždice na podlahe

strop

strop - Biele a priori. Tmavé drevené nosníky pod stropom môžu byť simulované zo sadrokartónu, deckovej dosky a MDF. Okrem štylistické záťaže v interiéri (podčiarknutie "jednoduchý" štýl), ale tiež hrajú rolu zväčšenie priestoru: natiahnuté pozdĺž stropu - bude malá kuchynka vizuálne už položený naprieč - bude rozširovať svoje územie. Vzhľadom na to, že všetky navrhované falošných trámov, vnútri dutý, tam si môžete dať drôty a rúrky môžu byť vložené reflektory.

falošný strop

Tip! Máte prírodné drevo? Nezabudnite "starnúť" pomocou špeciálnych náterov. V kovbojskom dome sa nepovažovalo za čistenie trámov zo sadzí!

Kombinácia krajiny s Provenciou

Vzhľadom k tomu, vnútro krajina je neodmysliteľne style-vintage obec, je ľahké kombinovať s akýmkoľvek iným vidieckom štýle. To znamená, že štýl "francúzskej Provence" môže ľahko zapadnúť do krajiny-ranč štýl. Elegantný levanduľa Provence dodá zvláštnu chuť Divokého západu, zušľachtiť a jemne vyrazili úmyselné hrubosť kovboja domov. Okrem iného majú veľa spoločného: handru koberčekov, tapisérií a prikrývky, všetko, čo možno nazvať ručné práce - to všetko sa deje s jeho vlastných rúk a používa sa pre pohodlie a dekorácie kuchýň a obývacích izieb v dome.

kuchynské atribúty

Provence v kombinácii s klasickou krajinou je mimoriadne flexibilná a praktická. Takáto kuchyňa, úplne bez mestského lesku a prestížnosti francúzskej buržoázie, bude nielen miestom na varenie a pohlcovanie potravy. Bude to obývacia izba v kuchyni s najjednoduchším prostredím, kde nábytok nie je samoúčelným účelom, ale len prostriedkom na odpočinok v tomto interiéri.

Doplnky v interiéri

Provence rýchlo zase brutálny prostredie kovbojský ranč v peknom, útulný obývacia izba, vďaka množstvu kuchynských textílií: obrusy, uteráky, čipky pláštenky a mnoho obrúsky, vyšívaných vankúšov a sušených kytíc, sáčky s pikantnou, s ľahkými vôňou lúčnych tráv.

Všetok nábytok musí byť vyrobený z dreva s mnohými otvorenými policami. Sú to koreniny, taniere, poháre krupice. Takáto kuchyňa sa ľahko pozná pomocou kapucne. Je obrovský, trochu tmavý, ale dokonale zapadá do všeobecného antického obrazu miestnosti. Obývacia izba - kuchyňa v štýle Provence je zariadená nábytkom z prírodného dreva, ktorý je svetlý. Zdobiť také atribúty pomocou rezbár, platinových vložiek alebo obrazov. Obývacia izba - kuchyňa musí obsahovať: hojdacie kreslo, masívny bufet, okrúhly stôl a krb.

drevený nábytok

Tip! Pokiaľ ide o farebný dizajn, kuchynský obývacia izba v štýle Provence by mala byť vyrobená v jemných pastelových farbách: béžová, biela, mliečne, krémové. Rovnaká farba by mala byť čalúnenie nábytku.

Zmeny ovplyvnia nielen nábytok, ale aj jedlá. K ťažkej keramike a rozkvitaným medeným panviciam a kazánom v interiéri sa pridajú diela majstrov porcelánu vo forme váz, tenkých dosiek a farebných figurín, ako v každej francúzskej obývačke. Vysoko leštené hrnce a panvice bude mať svoje miesto v úplnom poriadku pri ohni, a ich miesto v starom skriňa obývacej miestnosti naplnené "babičkou" šálky, tanieriky a kávový servis s jemnými freskami na zaoblených stranách.

porcelán

záclony

Závesy pre kuchyňu v štýle krajiny sú dva rovné listy, s najväčšou pravdepodobnosťou hrubé monofónne plátno.  Provence má vplyv na interiér. Teraz je namaľovaný bielizeň alebo zábavný sitchek v hrách, kvety alebo bunka prehoz, starostlivo oviazanú na okrajoch a pekné krajkové vložky, volániky, tylu a záves.

Tip! Rovnaké slnečné clony s jemnými častými záhybmi by mali byť pokryté nábytkom.

záclony s kvetinovým ornamentom

Lustrové a ľahké

Život vo vidieckom ranči predpokladá prirodzené svetlo a len z malého lustra v podobe lampy, nízkeho zavesenia nad jedálenským stolom. Kuchyňa-obývacia izba v štýle Provence zabezpečuje prítomnosť lustra nad stolom, pracovným priestorom a samostatným osvetlením náhlavnej súpravy.

V tomto prípade nezabudnite, že krajina je stále vinobraním. Preto tu dokonale zapadajú lustre "pod svietnikom", lustr "starožitné", bronzové, kované a mosadzné zariadenia.

stôl a stoličky

Ak je lampa na lustre pokrytá sklom, nechajte toto sklo neprehľadné a nepriehľadné. Luster, vyrobený vo forme lampového odtieňa alebo z proutého koša, zdobí jeho vzhľad kuchyňou nielen vo večerných hodinách, ale aj v biely deň.

Luster s mnohými bublinami v retro štýle - skutočný darček pre malú kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou. Luster v podobe starého petrolejového lampa na dlhom reťazci označí svetelný kruh na stole.

biele stoličky

Lustrové "stodola" zvýši pocit vinobrania vo vzťahu k retro ranči. Podarilo sa mi dostať vysokú podlahovú lampu na drevenú nohu s odtieňom "a la 30's"? Odvážne položte to na čelo obľúbenej stoličky - to je oblasť špeciálneho tepla.

Dôležité! (. Nábytok, hrnčeky, obrúsky, atď.), Interiér kuchyne, vyrobený v štýle country-Provence, všetky položky na "mužské" účel musí byť vykonané v zámerne hrubým, takmer ešte rozšírené forme, ale žena - naopak by malo evokovať pocit krehkosti a jemnosti ,

Kuchyňa v štýle country (2 videá)

Možnosti dizajnu krajiny kuchyne (43 obrázkov)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 1