Vlastnosti plánovania a kombinovania malej kuchyne (+30 fotografií)

Vlastnosti plánovania a kombinovania malej kuchyne (+30 fotografií)

kompaktný kuchyne - Ide o bežný problém medzi nájomníkmi bytových domov. Vytvorte pohodlný, pohodlný a útulný interiér malej kuchyne v veľmi obmedzených podmienkach je veľmi ťažké. A dôvodom nie je to tak veľa metrov štvorcových, ako nedostatok správnej organizácie priestoru.

Interiér malej kuchyne si vyžaduje špeciálny prístup. V tomto prípade musíte doslova vyhrať každý centimeter voľného miesta.

malý kuchynský interiér

Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť pohodlné podmienky v kuchyni. Každá z nich sa líši stupňom radikálnych zmien, ale vyžaduje určité úsilie, čas a investície.

malý kuchynský interiér

Kombinácia kuchyne s inou miestnosťou

Rozšíriť priestor malá kuchyňa môže byť radikálna. Zvyšovanie plochy zároveň nebude vizuálne, ale celkom reálne. Podstata tejto metódy je jednoduchá - len skombinujte kuchyňu s inou miestnosťou tým, že demolujete stenu, ktorá ju oddeľuje.

malý kuchynský interiér

Malo by sa okamžite poznamenať, že takýto krok bude vyžadovať povolenie príslušných orgánov a určitý podiel zodpovednosti. Stenu je možné úplne a čiastočne demontovať. Výsledný priestor možno vizuálne rozdeliť na funkčné zóny pomocou rôznych návrhových trikov. Takže napríklad malá časť priestorov môže byť obsadená priamo v kuchyni samotnej s vstavaným plynovým alebo elektrickým sporákom.

Jedálenský priestor je možné identifikovať s kuchynským kútom a dekoráciou stien, ako aj podlahami. S kompetentným prístupom sa kuchyňa plynule presunie do inej miestnosti bez akéhokoľvek poškodenia funkčnosti.

malý kuchynský interiér

Pri čiastočnej demontáži stien môžu byť pozostatky priečky použité ako plne funkčný prvok, ktorý dopĺňa dizajn. Čo zostalo zo steny, môžu byť obsadené policami, stojanmi, stĺpikom so zásuvkami alebo domácimi spotrebičmi.

malý kuchynský interiér

Ergonomické rozloženie priestoru

Klasické varianty plánovacích kuchynských zostáv s plnohodnotnou skriňovou stĺpikou sú veľmi zriedka vhodné pre malé priestory. Na vytvorenie pohodlného interiéru malej kuchyne je potrebné brať ako základ buď lineárne alebo uhlovo usporiadané stoly a závesné skrine. V takom prípade by veľkosť prvkov mala byť dostatočná na to, aby zabezpečila, že miestnosť by mohla ubytovať 3 osoby bez toho, aby sa prekážali.

Ak veľkosť miestnosti umožňuje umiestniť pracovnú plochu, chladničku, umývadlo, malú skriňu a sporák v jednom rade, potom sa odporúča použiť lineárnu sadu. V prípade, že nie je dostatok priestoru pre chladničku alebo napríklad plynový sporák, mali by ste sa uchýliť k uhlovému variantu.

malý kuchynský interiér

Výhodou rohovej kuchynskej sady je efektívnejšie pridelenie priestoru. Rohový modul nahradí normálne prázdny roh miestnosti a na bokoch bude možné usporiadať chladničku a skrinky so stĺpikom.

malý kuchynský interiér

Vzhľadom k tomu, hĺbka kuchynských stolov a skriniek, spravidla má pevnú hodnotu, môžete skúsiť odstrániť ďalšie centimetre. Táto operácia sa vykonáva pomocou bežnej elektrickej píly.

malý kuchynský interiér

Týmto spôsobom by ste mali byť veľmi opatrní a presní, pretože zmena geometrie headsetu môže nepriaznivo ovplyvniť výkonnosť priestorov. Miesta rezu sa odporúčajú okamžite lepiť špeciálnym samolepiacim filmom, pretože vlhkosť deformuje MDF dosky a drevotrieskové dosky.

Zmena hĺbky modulov by mala zabezpečiť, aby sa fasády zhodovali s úrovňou dverí elektrického alebo plynového kachlí.

malý kuchynský interiér

Výmena vstupných dverí

Interiér malej kuchyne vyžaduje osobitnú pozornosť k detailu. Napríklad dvere, ktoré sa otvárajú dovnútra, zaberajú asi jeden štvorcový meter, tj priestor na inštaláciu plynového kachlí alebo iného skrinky. Tento problém vyriešte inštaláciou zásuvkových dverí alebo dverí akordeónu. V niektorých prípadoch sa odporúča úplne opustiť.

Otvorený oblúkový otvor vedúci do chodby zdôrazní zvláštnosť miestnosti, najmä ak harmonicky zvolíte farebnú schému.

malý kuchynský interiér

Je potrebné pripomenúť, že dvere, alebo jeho nedostatok - je rovnaký prvkom interiéru, ako, povedzme, nábytku alebo tapetu, ale preto, že rozhodnutie by malo byť založené predovšetkým na funkčné uskutočniteľnosti a všeobecné nápadom.

malý kuchynský interiér

osvetlenie

Slabé osvetlenie je hlavným nepriateľom malých miestností. Twilight vizuálne "žerie" už početne malou rozlohou, takže interiér kuchyne v akejsi temnej skrine, kde sídli rôzne potreby a nábytok.Aby ste kompetentne organizovali interiér malej kuchyne, musíte použiť akékoľvek zdroje prírodného a umelého osvetlenia.

Pridajte viac svetla pomôže priesvitné závesy, nábytok s lesklými fasádami, zrkadlá na skriniach a stenách, priehľadné stĺpové skrine, sklenené police a chrómové kovania. Tiež sa odporúča použiť bodové svetlá namontované v strope alebo v kuchyni.

malý kuchynský interiér

Kovové povrchy digestora a plynové kachle taktiež vizuálne rozšíria priestor. Navyše, tieto nátery sú ľahko ovládateľné a nenáročné v starostlivosti.

Interiér malej kuchyne

Farebný dizajn

Interiér malej kuchyne, ako už bolo uvedené, vyžaduje osobitnú pozornosť k detailu vrátane farebnej schémy. Ako mnoho dizajnérov odporúčame, plánovanie vašej novej kuchyne by sa malo vyhnúť jasným farbám a zdôrazniť neutrálne farby.

Paleta neutrálnych farieb obsahuje:

  • biela;
  • svetlo sivá;
  • piesok;
  • béžová.

malý kuchynský interiér

Ak chcete diverzifikovať interiér, môžete používať mierne jasné výtlačky na fasádách skriniek, plynových sporákov, stien a kuchynskej zástera.

Pokojné svetlá a neutrálne farby odrážajú svetlo a vizuálne rozširujú priestor. Dekor by mal byť pokojný, bez prebytku, ktorý nie je celkom vhodný v tomto prípade ozdoby a kresby.

malý kuchynský interiér

Nábytok v interiéri malej kuchyne

Kompaktné rozmery miestnosti neznamenajú, že nábytok by mal byť jeho znížená kópia. Množstvo skríň, stôl a regálov zapadá do kuchyne, ale s kompetentnou voľbou interiérových prvkov a čo je najdôležitejšie, ich počtom, môžete dosiahnuť pocit priestrannosti bez ohrozenia funkčnosti.

 <center><iframe width=

"width =" 660 "výška =" 495 "/>

V tomto prípade by sa malo pamätať na to, že v interiéri nie je toľko každý jednotlivý prvok ako ich kombinácia, čo je dôležité. Takže napríklad chladnička, skrinky s kolónou a iné vysoké objekty vytvárajú vertikálny pohľad, ktorý by mal byť správne zafarbený.

V niektorých prípadoch bude vhodné rozdeliť interiér horizontálne na dve časti vo výške krku dospelého. Spodnú časť možno maľovať v tmavšej farbe a horná časť v ľahšej farbe.

Interiér malej kuchyne

Farba nábytku by mala byť kombinovaná a harmonizovaná s farbou stien, chladničkou a plynovým sporákom. V zúženom priestore by ste nemali kontrastovať, je to oveľa lepšie, keď sa masívne prvky interiéru takmer spoja so stenami.

malý kuchynský interiér

Pri výbere nábytku pre kompaktnú kuchyňu by ste mali uprednostňovať jednoduché a nenáročné interiérové ​​prvky. Masívne skrine s kolónou s vyrezávanými fasádami len zhoršujú problém nedostatku priestoru. Nábytok by mal obsahovať čo najviac svetlých a "vzduchových" prvkov: transparentné fasády, sklenené police, plytké otvorené výklenky. Sklo môže byť tiež použité ako stolová doska pre jedálenský stôl, a to najmä preto, že moderný trh ponúka veľa nábytkových možností tohto druhu.

Odporúča sa používať sklopné skrine s stĺpcom so zvýšenou výškou. Sú úplne odlišné od štandardných analógov, ale umožňujú efektívnejšie používať vzácne centimetre.

malý kuchynský interiér

Dekor a dekorácia

Minimalizmus pri výbere nábytku môže byť kompenzovaný rôznymi ozdobnými prvkami, ktoré by opäť nemali silno kontrastovať s neutrálnou farebnou schémou. Pre racionálnejšie využitie priestoru môžete kombinovať dekoratívne a funkčné prvky.

Interiér malej kuchyne

Napríklad priestor medzi tabuľkami, plynovými sporákmi a závesnými skrinami môže byť naplnený závesnými tyčami s háčikmi a koľajnicami.

Mnoho funkčných prvkov interiéru, vrátane rezacích dosiek, stôl a môže byť zhotovené sklopné alebo posuvné, čo umožní trochu vyložiť interiér, takže je menej preplnené.

malý kuchynský interiér

Technológia a príslušenstvo

Niektoré predmety interiéru kuchyne nemôžu byť ukryté v skrini alebo odvezené do inej miestnosti, a preto by ich umiestnenie malo byť pohodlné a harmonické. Do kotla môže mať malý stôl headset, povrch uhlového segmentu kuchynským kútom, výklenok v bare, alebo len visí police, a je vhodné nainštalovať mikrovlnnú rúru v stene korpusu kuchynskej linky.

malý kuchynský interiér

Teleso elektrického alebo plynového kachla bude dobre integrované vo vnútri spodného modulu alebo stĺpca skrine. V prípade potreby ho môžete zatvoriť výkyvnou fasádou. Pre malé kuchyne je vhodné používať kompaktné chladničky, ktoré môžu byť tiež zabudované do náhlavnej súpravy.

Ak je rodina veľká a potrebujete príslušné vybavenie, mala by byť usporiadaná takým spôsobom, že vizuálne je to pokračovanie interiéru.

malý kuchynský interiér

Osobitná pozornosť by sa mala venovať multifunkčnému zariadeniu. Napríklad, kuchynský robot nahradí mixér, odšťavovač a mlynček, a niektoré moderné modely mikrovlnných rúr sú celkom schopné plniť funkciu rúry. V druhom prípade bude možné úplne opustiť plynový kachle zakúpením varnej dosky a tým uvoľniť ešte jeden priestor pre skriňu s kolónou.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

80 − 72 =