Vstavaná chladnička – ako ušetriť merače v kuchyni

Vstavaná chladnička – ako ušetriť merače v kuchyni

Ako vybudovať chladničku v kuchyni a zároveň získať viac miesta? Odpoveď je celkom jednoduchá: potrebujete nástroje a dôvtip. Vstavané domáce spotrebiče - to je skvelá príležitosť šetriť priestor pre malú kuchyňu a doplniť dizajn s originálnym dotykom. A hoci dosky, umývačky riadu a práčky našli svoje miesto v kuchyni mnohých apartmánov, moderný trh je pripravený ponúknuť niečo nové, a to vstavané chladničky.

ako stavať chladničku v kuchyni

Malá chladnička pre malú rodinu

Pre malú kuchyňu v byte-Chruščov dokonale zapadajú malé vstavané chladničky bez mrazničky. Kapacita týchto zariadení je v priemere od 90 do 170 litrov, čo je dosť pre malú rodinu. Neprítomnosť mraziacej priehradky môže byť jednoducho a jednoducho kompenzovaná samostatným zariadením, ktoré je podobné veľkosti ako mikrovlnná rúra a môže voľne zapadnúť do horizontálnej závesnej skrinky náhlavnej súpravy.

Je dôležité mať na pamäti, že pri inštalácii ťažkých domácich spotrebičov do nástennej skrinky sa musíte postarať o posilnenie dizajnu náhlavnej súpravy. To sa dá dosiahnuť vertikálnymi kovovými tyčami, horizontálnymi vodidlami a ďalšími vrstvami z plastu, MDF alebo drevotriesky.

ako stavať chladničku v kuchyni

Samotná zabudovaná chladnička má výšku približne 85 centimetrov, čo umožňuje, aby bola umiestnená pod pult ako rúra. Pri výbere vstavanej techniky by sa mala venovať pozornosť šírke zariadenia, pretože chladnička vydáva vibrácie počas prevádzky, čo môže po chvíli ovplyvniť pevnosť a trvanlivosť kuchynského setu. V ideálnom prípade by vzdialenosť medzi skriňou chladiacej komory a telom stoličky náhlavnej súpravy mala byť jeden alebo dva centimetre. Vytvorené dutiny môžu byť maskované dekoratívnymi panelmi.

ako stavať chladničku v kuchyni

Veľké vstavané chladničky

Ak je rodina veľká, rozmery kuchyne sú skromné ​​a chladnička by mala byť stále vhodnej veľkosti, potom by ste mali venovať pozornosť dvojkomorovým zariadeniam. Na rozdiel od ich kompaktných analógov je takáto technika zabudovaná do náhlavnej súpravy do svojej plnej výšky.

Veľké chladničky majú spravidla atraktívny dizajn, sú vybavené dodatočnými funkciami, od potlačenia hluku a tlmenia vibrácií, končiac s oblasťami sviežosti a antimikrobiálnym povlakom.

ako stavať chladničku v kuchyni

Niektoré prémiové modely sú skôr ako high-tech inštalácia ako domáce spotrebiče. Táto technika má štýlový a moderný dizajn, dá sa ovládať pomocou smartphonu, vybavená dotykovými obrazovkami a dokonca schopná upozorniť majiteľa na prítomnosť rozmaznaných výrobkov vo vnútri fotoaparátu. Navyše, niektorí výrobcovia ponúkajú všetkým účastníkom nákup špecializovaných kuchynských spotrebičov určených na skladovanie určitých druhov potravín a nápojov, ako sú víno alebo syr.

ako stavať chladničku v kuchyni

Ako nainštalovať chladničku v kuchyni

Ako ukazuje prax, inštalácia zabudovanej chladničky je vo všeobecnosti dostatočne jednoduchá. Od majstra vyžaduje len malú fyzickú silu a pozornosť, ako aj niektoré nástroje.

ako stavať chladničku v kuchyni

Najprv musíte určiť miesto, kde bude technik stáť, a revidovať dizajn miestnosti. Potom by ste mali uvoľniť priestor z nepotrebných vecí a predmetov, ako aj premýšľať o tom, ako pripojiť jednotku k elektrickej sieti.

Najlepšou možnosťou je roztiahnuť drôt za slúchadlom. V niektorých prípadoch sa odporúča skryť pod podlahovú krytinu a zakryť ju špeciálnym prahom pre bezpečnosť a spoľahlivosť.

ako stavať chladničku v kuchyni

Ten istý chladnička nainštalovaná v mieste modulov kuchynských liniek, ktoré, ak je to potrebné, budú musieť byť demontované bez poškodenia jeho dizajn a funkčnosť, bez toho aby sa zlomila. Malé zariadenia sú pokryté vrchnákom na vrchole, pre veľké jednotky je možné použiť soklové lišty, aby sa zariadenie vyzeralo harmonicky.

Treba poznamenať, že niektoré zariadenia nemajú dekoračné panely. Vďaka tejto funkcii je možné zakryť chladničku pod kuchynským modulom zatvorením dverí laminátovou drevotrieskou alebo MDF fasádou.

ako stavať chladničku v kuchyni

Je možné postaviť bežnú chladničku

Vstavané zariadenie je dosť drahé a nie je vždy možné získať takúto zostavu. Ale najbežnejšie zariadenie, ak je to žiaduce, môže byť harmonicky vložené do dizajnu kuchyne, takže je súčasťou náhlavnej súpravy. Pravda by mala spočiatku odrážať vhodnosť takého kroku.

Inštalácia dokonca aj malej chladiacej komory v súprave nešetrí cenné štvorcové metre a centimetre, pretože okrem veľkosti samotného zariadenia sa bude musieť brať do úvahy aj hrúbka nábytku.

ako stavať chladničku v kuchyni

Tiež problém týkajúci sa dverí by mal byť okamžite vyriešený: chladnička má jeden a druhá zatvára skrinku. Dve dvere - nie je to tak pohodlné, ako by sme chceli, najmä v malej kuchyni, naviac môžu navzájom zasahovať. Samozrejme, môžete pripevniť dvere skrinky k dverám chladničky, ale v takomto prípade budete musieť urobiť nejaké výpočty, aby sa dvere otvorili a zatvorili voľne. Rozhodnutie integrovať do headsetu obyčajnú chladničku možno považovať za veľmi originálny spôsob, ako vytvoriť jedinečný dizajn. Takéto vybavenie malej kuchyne vyzerá svieže a neobvyklé.

ako stavať chladničku v kuchyni

Ako vytvoriť bežnú chladničku v náhlavnej súprave

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je navrhnúť škatuľku.

Na to budete potrebovať nasledujúce nástroje:

  • elektrická píla;
  • úroveň budovy;
  • skrutkovač;
  • súprava skrutkovačov.

ako stavať chladničku v kuchyni

Tiež by ste sa mali starať o materiály vopred. Najprv musíte určiť hlavnú vrstvu: MDF alebo drevotriesku. Prvá je drahšia, ale krajšia, druhá je jednoduchšia v oboch významoch. V takom prípade musí farba škatule zodpovedať farebnej schéme malej kuchyne. Hľadanie správnej farby nie je jednoduché, pretože rovnaké farby od rôznych výrobcov sa môžu líšiť odtieňom alebo textúrou.

Okrem hlavného materiálu budete potrebovať hardvér vo forme skrutiek, rohov, slučiek a rukovätí, rovnako ako samolepiacu pásku, ktorá nasadí miesta píly.

ako stavať chladničku v kuchyni

Konštrukcia škatule vždy začína odoberaním rozmerov z chladničky. Pritom sa odporúča urobiť malú vzdialenosť 1-2 centimetrov vo všetkých smeroch. Pri rezaní plechov MDF alebo MDF je lepšie použiť elektrickú pílu, pretože s jej pomocou môžete dokončiť ploché a presné rezy. Detailné detaily sú navzájom spojené pomocou samorezných skrutiek a kovových rohov.

ako stavať chladničku v kuchyni

Pri navrhovaní chladiacej skrinky je dôležité mať na pamäti potrebu odvzdušňovacieho otvoru zospodu. Môže sa to dosiahnuť aj pri skladačke, rozrezaním čistého kruhu v strede dna alebo malými otvormi a prilepením uzatváracích bodov pomocou samolepiacej pásky. Rovnaká technika by mala byť inštalovaná na špeciálnom pódiu. Táto elevácia slúži ako estetický a funkčný prvok, ktorý poskytuje harmonický headset a zjednodušuje chladenie zariadenia. Zo zadného panelu drevovláknitej dosky sa odporúča odmietnuť, pretože zabraňuje cirkulácii vzduchu okolo zariadenia a žiadnym spôsobom nepoškodí dizajn miestnosti.

Keď je krabica pripravená, môže byť bezpečne nainštalovaná na vybranom a pripravenom mieste. Potom je v ňom inštalovaná chladnička a ak nepotrebujete žiadne korekcie výsledného dizajnu, môžete začať inštalovať dvere.

ako stavať chladničku v kuchyni

Dvere skrinky môžu byť kombinované s dverami chladničky pomocou stavebného lepidla, ak je to potrebné. V tomto prípade je dôležité venovať pozornosť spoľahlivosti slučiek a správnosti ich inštalácie, pretože inak sa krabica deformuje a všetko úsilie bude márne.

ako stavať chladničku v kuchyni

Po všetkých týchto manipuláciách zostáva len zamaskovanie prázdnych priestorov medzi chladiacou komorou a skriňou. To sa dá dosiahnuť pomocou plastových panelov. Ako výsledok bude získaná technika uzavretá v drevenom ráme. Takýto interiér vyzdobí nejakú, dokonca aj malú kuchyňu a dá jej špeciálnu "chuť".

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

43 + = 47