Návrh modernej kúpeľne (+50 obrázkov)

Návrh modernej kúpeľne (+50 obrázkov)

Návrh kúpeľne - jeden z najdôležitejších priestorov v každom modernom byte, koniec koncov sa stretáva s osobou v dopoludňajších hodinách a po návrate domov. Interiér kúpeľne by mal nastaviť náladu na začiatku dňa a nabíjať energiou, a po návrate z práce by mal zmeniť myšlienky z pracovných momentov na príjemnejšie veci. Dosiahne požadovaný účinok gramotnosti dizajn kúpeľňa. Na fotografii na našich stránkach sú uvedené varianty premyslených usporiadaní týchto priestorov.

dizajn kúpeľne

Pravidlá pre dobrý dizajn

Zavrieť kúpeľňu - to nie je miestnosť, v ktorej je niekoľko štvorcových metrov, ale miestnosť, kde nie sú veci na ich miestach. Dokonca aj najviac zdanlivo preplnený priestor môže byť premenený na plnohodnotnú a funkčnú miestnosť, kde bude pohodlné byť. V centre hlavnej myšlienky dobrého dizajnu konvenčnej kúpeľne je správna organizácia priestoru.

interiér kúpeľne

Ak chcete miesto vymazať, je potrebné odstrániť z miestnosti všetky veci, ktoré tam nie sú:

 • mopy, handry a iné čistiace prostriedky by mali byť uložené v skrini;
 • dekoratívnu kozmetiku, poháre, fľaše a rúrky je možné presunúť do špeciálneho závesného šatníka na chodbe;
 • v obývacej izbe by mali byť sušičky na vlasy, plávače a iné spotrebiče, môžete takisto vyčleniť nástennú skrinku v akejkoľvek miestnosti na tieto účely;
 • koš so špinavou bielizňou môže byť umiestnený kdekoľvek v byte.

Po takých jednoduchých manipuláciách v kúpeľni bude trochu voľného miesta.

dizajn kúpeľne

Ďalej skúste problém ťažkopádnych inštalácií:

 • v zúženom priestore je lepšie urobiť drez zavesený a pod ním môžete umiestniť malú komoru zásuviek alebo nízku práčku;
 • ak sú štvorcové metre veľmi tesné, môžete úplne opustiť škrupinu, pretože umiestnenie vane umožňuje jej výmenu;
 • štandardná klasická obdĺžniková liatinová vaňa by mala byť nahradená niečím elegantnejším, prednostne nepravidelným tvarom. V niektorých prípadoch môžete premiestniť vaňu do inej časti miestnosti;
 • ak je kúpeľňa v byte kombinovaného typu, toaleta by mala byť tiež zavesená, bez objemných nádrží a smiešne vyčnievajúcich rúr.

Po podobnej transformácii interiéru kúpeľne môžete urobiť viac tvorivých vecí: farebná schéma, dekor a dekoráciu miestnosti.

dizajn kúpeľne

farebné spektrum

Mnoho majiteľov, ktorí sa pozerajú cez internetovú fotografiu interiérov pri hľadaní pôvodnej myšlienky, z nejakého dôvodu zabúdajú, že kúpeľňa v byte je neoddeliteľnou súčasťou obytných priestorov. Preto dizajn kúpeľne by mal, ak nie zdôrazniť interiér vo všeobecnosti, a potom aspoň harmonicky dopĺňať.

moderný dizajn kúpeľne

Ako už bolo uvedené vyššie, interiér kúpeľne by mal nastaviť náladu a súčasne by neporušil všeobecnú predstavu obytných priestorov. Voľba farieb by mala byť založená predovšetkým na preferenciách nájomcov.

Teplé farby vytvárajú atmosféru pohody, chladno - sviežosť a jasnú energiu. Nájdite správne farby pomôžu mnohým fotografiám na internete.

Návrh kúpeľne v tmavej farbe

Nábytok do kúpeľne: Nápady na dizajn

Ľudia neustále strácajú zo zreteľa skutočnosť, že kúpeľňu je možné vybaviť. Veľa otvorených políc možno nahradiť uzatvorenými skrinami so zrkadlami, ktoré okrem iného vizuálne rozširujú priestor. Poličky samotné môžu byť umiestnené, zdá sa, že na najviac neočakávaných miestach napríklad použijete múru, ktorá je zvyčajne prázdna vedľa ohromného počtu kúpeľní v moderných apartmánoch.

Návrh kúpeľne s nábytkom

Všeobecne platí, že nevyužitý priestor môže byť naplnený rôznymi výklenky, police, zrkadlá, dekoratívnych prvkov, stolov, svietidiel, rovnakých políc a skriniek, rovnako ako uterák vešiaky. Ak to priestor dovolí, môžete doplniť interiér, napríklad s prútenou stoličkou. Môžete tiež sledovať myšlienku personalizácie dizajnu, napríklad umiestnením fotografií a koláží do kúpeľne.

Pre exkluzivitu dizajnu sú vhodné fotografie s vysokou kvalitou, môžu byť použité na nanášanie na keramiku alebo tapety a fresky.

Návrh kúpeľne

Zrkadlo nad umývadlom v kúpeľni je nevyhnutnosťou v každom modernom byte. Toto príslušenstvo by malo harmonicky doplniť miestnosť a dobre sa vyrovnať s jej účelom. Ak to dovolí hĺbka plášťa, potom za zrkadlom môžete umiestniť malú skrinku, do ktorej budú uložené umývadlá.

Návrh kúpeľne, zrkadlá

Pri výbere kúpeľňového nábytku pre fotografie v katalógoch internetových obchodov by ste mali venovať osobitnú pozornosť materiálom. Kúpeľňa sa líši pri zvýšenej vlhkosti a líši sa konštantnými a výraznými zmenami teploty.

Nábytok by mal byť vyrobený z príslušného materiálu:

 • tepelne odolný plast;
 • sklo;
 • kov;
 • MDF;
 • laminovaná drevotriesková doska;
 • prírodný alebo umelý kameň;
 • keramiky.

Návrh kúpeľne

Použitie napríklad prírodného dreva môže výrazne znížiť životnosť miestnosti. Nábytok by mal tolerovať vysokú vlhkosť a náhle zmeny teploty. Tiež by ste mali venovať pozornosť príslušenstvo: niektoré materiály podliehajú korózii a vŕzganie dverí skrine alebo hrdzavé doska na rukoväti nebude zdobiť interiér.

Návrh kúpeľne, nábytok

Čerstvé nápady a fotografie

Návrh kúpeľne v modernom štýle

Designové kúpele spravidla obsahujú niekoľko hlavných bodov:

 • výber sanitárnej keramiky (umývadlá, vane, WC, mixéry atď.);
 • obklady;
 • osvetlenie;
 • doplnkov a dekoratívnych prvkov.

Inštalatérske práce v kúpeľni

Inštalatérstvo, ktoré je hlavným funkčným prvkom, by malo nastaviť štýl. Na modernom trhu existuje neuveriteľne široký výber vaní, mixérov a umývadiel, ktoré sa vyrábajú v širokom spektre štýlov. Mäkké a tečúce linky dodajú interiéru eleganciu a racionalizáciu, ktoré je možné vidieť na mnohých fotografiách na internete. Brutálne uhlové formy naopak zdôrazňujú originálnosť myšlienky dizajnu.

Návrh kúpeľne

Dlaždice tiež zohrávajú dôležitú, ak nie najdôležitejšiu úlohu vo vytváraní kúpelného dizajnu v moderných apartmánoch. Ak vyberiete dlaždice, aby sa zabránilo banálne, všedný vyzerajúce a úprimne nudný motiváciu - to je všetko, čo ste videli v domovoch renovácii sovietskeho štýlu voemdesyat-niekoľko rokov. Navyše sortiment stavebných trhov vám umožňuje odísť od dlhoročných kánonov dizajnu a stelesniť aj tie najodvážnejšie nápady, ktoré nemôžete nájsť na žiadnej fotografii.

Je potrebné poznamenať, že dlaždice môže byť nahradený celým radom moderných materiálov, od sadrokartónu, impregnované špeciálnej zmesi na pružných a tuhých polymérnych dosiek a vrstiev.

Návrh kúpeľne v tvarovaných farbách

Napríklad, kúpeľňová stena môže byť zdobená tapetou alebo štýlovým moderným potlačou aplikovanou priamo na stenu. Avšak v prípade odmietnutia zvyčajných dlaždíc by sa mala venovať zvláštna pozornosť vybraným materiálom, pretože mnohé povlaky z vlhkosti sa začínajú deformovať a oddeľovať.

Krb v interiéri kúpeľne

Osvetlenie do značnej miery určuje vnímanie dizajnu. Trochu tlmené mäkké svetlo vytvorí atmosféru tepla, pokoja a pohody. Jasné svetlo prinesie pozitívny a energický náboj. Dobrým nápadom je použitie bodových stropných svietidiel. Po prvé, neobsadzujú priestor vôbec a po druhé umožňujú poskytnúť potrebnú úroveň osvetlenia v akejkoľvek časti miestnosti.

Môžete tiež doplniť dizajn s nástěnnými svietidlami, štylizované pre pouličné svetlá, lampy alebo dokonca aj rastliny.

Design Eco Bathroom

Príslušenstvo a dekoratívne prvky skôr dopĺňajú celkový koncept dizajnu kúpeľa. Rámčeky s fotografiami a obrázkami, mora kamienky, mušle, koraly, čistej nádoby s pieskom vzorom, mozaikové ... To všetko a viac, prispeje k dosiahnutiu účinku úplnosti a stručnosť.

kúpeľňa v modernom dizajne

Vytváranie nových nápadov na dizajn kúpeľa nemusí nevyhnutne spĺňať konkrétny smer. Ak máte vkus a správnu predstavivosť, môžete kombinovať zdanlivo dokonca úplne nekompatibilné štýly. Talianske klasiky môžu byť doplnené prvkami v high-tech štýle a barokový štýl je "zriedený" prvkami moderného umenia.

Návrh kúpeľne s jarnými tónmi

Návrh moderných kúpeľov - je to otvorený priestor pre tvorivosť a predstavivosť. Všetko je obmedzené len predstavivosťou majiteľa.

galéria Video

Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

57 − = 49