Ev için bir dükkan nasıl yapılır: ahşap, taş, metal

Ev için bir dükkan nasıl yapılır: ahşap, taş, metal

Bahçe mobilyaları sadece bir dekorasyon değil , ama aynı zamanda dinlenmek için harika bir yer. Kendi elleriyle dükkan, gelecekteki mobilya setinin gurur ve rezerv meselesidir.

Bu aksesuarın göründüğü kadar zor olmamasını sağlayın. Malzemeyi ve uygun tasarımı en başından belirlemek önemlidir.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Malzemeler hakkında

Plastik parçalar

Böyle bir bankın birçok avantajı olacaktır.

 • Uygun fiyat kategorisi.
 • Kolay bakım.
 • Hareketlilik.

Çok çeşitli renk seçenekleri sunar.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Plastikten yapılmış mobilyalar ve eksileri vardır.

 1. Ucuz görünüm Bir ağacın aksine.
 2. Güneşte yanma yeteneği;
 3. Yüzey hızla deforme olur.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Ağaçtan ne haber?

Mobilya yapmak için ideal. Her türlü işleme için uygundur, asil bir görünüme sahiptir, kurulum sırasında karmaşık bir çalışma gerektirmez. Çeşitli ahşapların herhangi birini seçmesine izin verilir. Ana gereklilik, kusurların olmaması, yüksek kaliteli kurutmadır.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Taştan ürünler

Malzeme çekici bir görünüme sahip doğal kökenlidir. Herhangi bir tasarım ile iç içine sığacaktır. bileşim şık ve sıradışı, zarif görünecek. Doğal taşın birçok avantajı vardır, ancak sakıncaları yoktur. Bu seçeneği yapmak da kolaydır.

 • Sağlık için de dahil olmak üzere bu gibi banklarda oturmak her zaman güvenli değildir. Ağacın böyle dezavantajları yoktur.
 • Pedleri ve ılık kazakları satın almanız tavsiye edilir.
 • Bir yerden diğerine, bu tezgahlar hareket ettirilemez, sadece sabit bir kurulum mümkündür.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Metal ile nasıl başa çıkılır?

Her bahçede mükemmel bir dekorasyon, dövme, soğuk veya sıcak yönteminin kullanıldığı bahçe bankları olacaktır.

Bunlar dekoratif süs eşyaları satın almak daha iyi olduğu için şık ve güzel tasarımlar. Metal, cam veya ahşap için iyi bir katkı olacaktır. Her şeyi basitleştirmek için.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Dükkan için gereklilikler

 1. Kolaylık. Tezgah ergonomik olmalı, dinlenmek için özellikle önemlidir. Konfor ve rahatlık rol oynamaktadır. Başarılı seçenek - üründe sırtlığın bulunması.
 2. Bankın ciddi yüklere bile dayanabilmesi önemlidir. Buna göre, mobilya ve mobilya kalitesi en üst düzeyde olmalıdır.
 3. Materyal, dış mekan kurulumları için oluşturulduğu için, hava şartlarındaki değişiklikleri deformasyon olmaksızın aktarmalıdır.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

İnşaat ve özellikleri

1500 milimetre - bu bir sırtlık için uzunluk ve üç kişi rahatça karşılamak için bir tezgah koltuk yeterlidir. Diğer boyutlar da önemlidir. Koltuğun genişliği 400 mm'ye kadar, arka açısı 18-20 derecedir. Koltuk arkalığının yüksekliği 900 milimetre, koltuk 450'dir.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Almamız gereken materyallerden:

 • Lak, astar;
 • Ahşap için bir etki nazhdachki ile kağıt;
 • tornavida;
 • Ahşap için elektro-kesici. Oturakları işleyecek, levhaların yüzeyini parlatacaklar.
 • Panoları kesmek için elektrikli jig testeresini kullanacağız.
 • Gerekli sayıda kendinden diş açan vida.
 • Tezgahın tasarımı 40 ila 40 mm boyutlarında kendinden kılavuzlu vidalarla güçlendirilecektir.
 • Tezgahın ön ayakları için iş parçaları yapıyoruz. Kalınlık - 35-40 milimetre, boyut - 150 üzerinde 360.
 • Tezgahın sırt ve bacakları için tutucular da ayrı iş parçaları gerektirir. Kalınlık 35-40 milimetre aynıdır, ancak boyutu 900 ila 150'dir.
 • Ahşap tahta olmadan kendi ürününüzü yapmayın. Kalınlık aynıdır ve boyutları 1500 x 150 mm'dir.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Ahşap yapı üretiyoruz

 • Doğru boyuta sahip mağaza panoları için hemen satın alabilirsiniz. Uygun bir seçenek yoksa, tahtaları kendi ellerimizle kesmek için bir yapboz kullanın. Gönye testere de vazgeçilmez bir yardımcı olacak. Bunu çabuk yapabilirsin.
 • Ahşap istenen uzunluğa ulaşıldıktan sonra dikkatlice işlenmelidir. Taşlama, koltuk ve sırtlık için iş parçası gerektirir. Elektro-bankanın panoların uçlarını işlemesi gerekiyor. En iyi seçenek yuvarlak şeklidir.
 • Doğru eğim açısı, tezgahın uzun arka bacakları ile elle ayarlanır. Hala tüm inşaatın çerçevesinin rolünü oynuyorlar. 900 milimetre uzunluğunda iki tahta kütük işaretliyoruz. Her şeyi yapmak çok zor değil.
 • 400 milimetre - tezgahın yüksekliği, önce kutlarız. Malzemenin bu bölümünde ek işlem gerekli değildir. Segmentten başlayarak, ürünün tüm uzunluğu boyunca 20 derece kesim yaparız. Bu sırtlık eğim açısını oluşturur. Arkadan iki bacak üzerindeki eğim açısı ve yükseklik aynı olmalıdır.
 • İlk önce bankın bacakları toplanır. 280 mm - öndeki ve arkadaki elemanlar arasındaki mesafe. Tezgahın tüm genişliği için bacakları birleştiren bir kiriş kesilir. Boyutu 500 mm'dir. Çemberleme üstte ve altta olacaksa iyi olur.
 • Dükkanın yan duvarları, montaj tamamlandıktan sonra kendi elleriyle birleştirilir. Bağlantı için oturulması gereken panoları kullanıyoruz. Çemberlemenin üst çubuklarına kendinden dokunan vidalarla vidalanırlar. Ahşap boşluklar arasındaki boşluklar farklı boyutlarda olmalıdır. Dolaşımı düzenlemek için nemi uzaklaştırmaya yardımcı olurlar.
 • Tezgahı kendi ellerimizle güçlendiriyoruz. Bu işlem olmadan, ürün dayanıklı ve istikrarlı olmayacaktır. Alt kayışı bacaklara koymak için kirişleri kullanırız. Ön ve arka elemanlara 1500 mm uzunluğunda iki boşluk yapıştırıyoruz. Kereste yeterli değilse, çapraz parça bir olabilir.
 • Koltuk sırtlığını tezgahımıza kendi ellerimizle monte ediyoruz. Bu son adımlardan biridir. İkinci kartın koltuğundan 380 milimetre mesafeye, ilk koltuk için 200 milimetre mesafeden yapıştırılması tavsiye edilir.
 • Sadece tezgahın son kısmı kaldı. Lak ve derin emprenye, her zaman dış etkilerden olabildiğince korunmanıza yardımcı olacaktır. Böcek zararlıları, küf ve nem hakkında unutulabilir.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Metal ile nasıl çalışılır?

Ev arsaları sadece ahşaptan yapılmış mobilyalar değil. Metal, dinlenmek için rahat yerler yaratmada vazgeçilmez bir yardımcı olabilir. Bunun için sıcak dövme tekniği isteğe bağlıdır.

Soğuk dövme de bunun için oldukça uygundur. Tek bir tasarımda, sadece metal iş parçalarının bir çerçevesini kaynaklamaktayız. Eleman dekoru görünümü süslemektedir.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Detaylı talimatlar

 • Tezgahın boyut ve boyutlarının gelişimi ile başlıyoruz. Koltuk arkalığının standart yüksekliği 800-900 mm'dir. Genişlik 400-500 mm'dir. Uzunluk 1500 mm'dir. En basit iş açısal şekillerle. Daha basit modellerle çalışmaya başlamanız tavsiye edilir.
 • Koltuk için çerçeve yapıyoruz. Metal boruyu kesiyoruz. İhtiyacımız olan boyutlar: 2 parça 400 mm ve 2 ila 1500 mm. Parçaları dikdörtgensel şekle sahip olacak şekilde kaynaklayınız. Yapıyı daha dayanıklı hale getirmek için 2 ilave kaburga kaynak yapılması kabul edilebilir.
 • Sonra bacaklara ihtiyacımız var. Metal boru, her biri 460 mm olmak üzere 4 parçaya kesildi. Boşluklar daha sonra tezgahın köşelerine bağlanır. Ön ve arka ayaklar arasındaki sertliğin ek kaburgaları gereksiz olmayacaktır.
 • Arkayı biz yapıyoruz. Aramızda, bir parça 1500 mm uzunluğunda, 440 mm. Yapı daha sonra hazır olan bankanın kısmına kaynaklanır. 15-20 derece - sırtlık için en uygun açı. Sonra kalanlar rahat olacak.
 • Sertliğin kaburgaları güçlendirilebilir ve arkaya.
 • Son aşamada tüm dikişler temizlenir. Çerçeve bir astar ile kaplıdır.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

Yönetim kurulu ve yönetim kurulu: en basit formlar

Çok sayıda yürütme ve tasarım çeşidi var. Ayrıca en basit olanı, bazıları da oyma ahşaptır. Gerçek sanat eserleri haline geliyorlar.

Sırt dayanağı olmayan ahşap bir tezgah en basit çözümdür. Kalınlığı 75 mm'ye kadar olan bir tahta kullanılmasına izin verilir, her elemanın iki elemanı vardır.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

İki tahtadan bir koltuk monte ediyoruz, kıç kısımlar eğimlidir. Yapıyı ısıtmanın olmadığı açık bir alana yerleştirmeyi planlıyorsanız, elemanlar arasında bir boşluk sağlamak daha iyidir. Boşluklar ağacın şişmesini dengeler, büyük miktarlarda nemden kurtulmanızı sağlar.

kendi elleriyle alışveriş yapmak

İki yapıştırılmış elemanın her bir bacağı. Bir pim veya bir dübel bağlantıyı daha güvenilir hale getirecektir. Geri kalan iki kısa kiriş, bacakların her birine sabitlenmelidir. Bu, koltuğun kendisini tamir edecektir. Kendinden dokunan vidalar ve tutkallar, oluklar - sabitleme için vazgeçilmez yardımcılardır. İşin son aşamalarında kirişler ve bacaklar her bir tahtaya tutturulur.

arkalıksız ahşap bahçe tezgahı

Birkaç ek ipucu

Yarıçap kesikler ve kıvırcık elemanlar işi biraz zorlaştırır, ancak istenirse bu görev problemsiz çözülebilir. Örneğin, dikdörtgenin şeklini seçin.

Çizimler dogmalar değildir, kendi takdirine göre değiştirilebilirler.

arkalıksız ahşap bahçe tezgahı

Tezgah çok uzun değilse, kiriş dibindedir. Işın kendisi bu durumda sertliğin bir kenarı haline gelir. Shkant kapalı ve açık kurulum kullanımını gerektirir, ikinci seçenek çok sıradışı. Materyal formları herhangi biri olabilir. Ahşap evlerin inşa edilebileceği seçenekleri kullanmak bile mümkündür.

Video Galerisi

Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

4 + = 8