Mutfakta bir buzdolabı nasıl yerleştirilir?

Buzdolabı, mutfakta en büyük ve gerekli birimdir. Ekmek kızartma makinesi, mikrodalga fırın veya meyve sıkacağı arasından çıkabilirsiniz. Ancak ürünlerin bir yerde saklanması gerekiyor. Buzdolabını küçük bir mutfakta nereye koyabilirsiniz?

Mobilya düzenleme kuralları

Buzdolabı, yemek pişirmek için odadaki en hantal şeydir. Bunu koymak için bir yer bulmak kolay değil. Dikkat çekmemesi, hareket alanını engellememesi ve küçük bir mutfak dekorasyon stiliyle birleşmesi gerekiyor.

yeşil duvarlar

İpucu! Mutfakta yer kazanmak için, örneğin ocaktaki plakayı değiştirmek için yerleşik özellikleri kullanabilirsiniz.

Mutfakta buzdolabı için alan

Küçük bir oda için kompakt bir ünite ve ayrı bir kamera satın alabilirsiniz. Bunlardan biri yemek masasının altına yerleştirilebilir. Soğutma ünitesi, fazla yer kaplamadığı için dolap içine veya tezgahın altına yerleştirilmelidir. Yukarıdan yemekleri veya yemekleri saklayabilirsiniz. Bu tasarımın bir örneği, sonraki fotoğrafta sunulmaktadır.

masanın altında buzdolabı

Bazen küçük bir mutfak balkon veya sundurma ile birleştirilir. Bu durumda, buzdolabı binadan çıkarılır. Bunun yerine bir yemek masası, sandalyeler, aletler hazırladılar.

balkonda buzdolabı

Buzdolabının girişe yerleştirilmesi durumunda, küçük mutfaktaki alan daha büyük olacaktır. Bu yüzden tabladan sobaya, dolaplara hareketi etkilemeyecektir. Bu tasarımın örnekleri aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir.

bar sayacı

Odanın iki girişi varsa, bir alçıpan bölme ile kapatılabilir ve boş bir duvar alınabilir. Yakındaki bir buzdolabı ve karşı tarafta - mobilya.

ankastre buzdolabı

Birçok buzdolabı bir köşeye koydu. Bu seçenek, bir köşeden pencereye yeterli mesafe olması durumunda kabul edilebilir. Aksi takdirde, ışık mutfağa iyi nüfuz etmeyecektir. Bu tasarımın bir örneği fotoğrafta sunulmuştur.

köşede buzdolabı

Mutfakta değil bir buzdolabı için yer

Koridorda veya küçük mutfak odasının yakınında bir yer bulabilirsiniz. O zaman oturma odasının stilini tasarlamak için bir buzdolabı seçmelisiniz. Buzdolabını, sakinlerin hareketine müdahale etmemek kaydıyla küçük bir koridorda koyabilirsiniz.

koridorda buzdolabı

Böyle bir düzenleme şu durumlarda uygundur:

  • Ünite sessiz çalışır ve kiracıları etkilemez;
  • Buzdolabı, odanın iç kısmına uyumlu bir şekilde uyuyor;
  • Kiracılar teknolojinin kokusunu tahriş etmez;
  • Ünitenin oturma odasında duracağı gerçeğine rağmen, yemek için mutfağa gitme ihtiyacı ortadan kalkmaz.

Şimdi bölmeyi yıkıp mutfak ve oturma odasını birbirine bağlamak moda. İki işlevi taşıyan geniş bir oda çıkıyor. Oturma odasında - mutfakta buzdolabını herhangi bir duvara "Donma" ya da pencerenin yanına yerleştirebilir veya duvara gömebilirsiniz. Ana şey, odanın iç kısmına uyumlu bir şekilde uyum sağlamasıdır. Duvar, zemin ve tavan ve mobilya tasarımı ile birleştirilecek şık bir ünite seçmek gereklidir.

yemek masası

Buzdolabını nereye koymalı ki dikkat çekmeyecek? Ön kapının duvarına bitişik bir köşede. Aynı etki kapıya monte edilirken de olacaktır. Daha sonra mutfakta yer boş olacak. Bu durumlarda, büyük bir birim göze "atmaz". Üzerinde bir fotoğraf, bir not defteri ile mıknatıslar ekleyebilirsiniz.

Standart boyut değil

Küçük ailelerin veya bekar insanların yaşadığı küçük dairelerde küçük pişirme alanları bulunabilir. Bu nedenle, küçük bir mutfak için kompakt ve konforlu ekipman ve mobilya seçilmelidir. Buzdolabı% 100 doldurulmazsa, küçük bir model seçebilirsiniz. Bu tasarımın bir örneği fotoğrafta sunulmuştur.

Üniteyi mutfağa yerleştirme sorusu, dondurucuya gerek duyulmadığında daha da hızlı bir şekilde çözülebilir. Sadece taze yiyecekleri yiyenler, küçük bir ünite mobilyalara "dayanabilir". Yerleşik teknik çok düzgün görünüyor. Bu tasarımın örnekleri aşağıdaki fotoğrafta sunulmaktadır.

yerleşik buzdolabı

Önemli! Küçük bir buzdolabı büyük bir aile için uygun değildir.

Eski evlerde genellikle nişler ve kiler yaptı. Bir yandan mobilya düzenlemeyi zorlaştırıyorlar, diğer yandan da buzdolabı, mikrodalga fırın saklayabilirler. Üst tarafta mutfak eşyaları için küçük raflar kurabilirsiniz. Kiler kapısı kaldırılmalı ve pervazlar küçük mutfak genel tasarımına bir tonda clypeus ile kesilecektir.

depoda buzdolabı

Ne yapılamaz

Cihaz bir sobanın (özellikle gaz sobası) ve bir fırının yakınında bulunmamalıdır. Muhafazanın aşırı ısınması hasara neden olabilir. Başka bir çıkış yolu yoksa, o zaman ocak ve buzdolabı arasında raflar içeren küçük bir raf veya bulaşık için bir dolap bulundurmanız gerekir. Daha sonra fırının veya brülörün ısısı ünitenin duvarlarını ısıtmayacaktır. Isıtma aküsünün radyatörü ile "Mahalle" de ölümcül.

kırmızı duvarlar

Buzdolabının eşit olarak durması gerekir. Modern modeller, yükseklikteki tabanı düzleştirmeye izin veren "bacaklar" un sökülmesine sahiptir. Cihazı arkaya eğerek hafifçe monte etmek daha iyidir, böylece kapılar iyi çekilir ve sıkıca kapanır. Diğer eşyalara dokunmadan tamamen açılmış olmalılar. Bu, cihazın iyi çalışması için önemlidir.

Buzdolabını mutfakta nereye koymalı? (2 video)

Mutfaktaki buzdolabının konumunun çeşitleri (42 resim)