Drevený dom pre deti: materiály, výroba, modely

Deti potrebujú šťastie nie je veľa. Kúpime si detské hračky z obchodu, nehovoriac o večnom nedostatku času a energie, ktoré nie sú spojené s vlastnými rukami. Napríklad - detský dom z dreva, v ktorom deti môžu hrať celý deň, zatiaľ čo trávia čas na čerstvom vzduchu. Keď si urobíte drevený dom s vlastnými rukami, určite urobíte svoje deti šťastnými!

Avšak dospelí potrebujú malý materiál. Pokiaľ ide o osobný čas, potom "stavba" bude musieť stráviť pár dní. A nezabudnite na spoľahlivých asistentov, potom sa dieťa s veľkým nadšením zúčastní budovania vlastného domu.

drevený dom s vlastnými rukami

Preglejkový dom s vlastnými rukami

Mnoho ľudí podceňuje možnosti konvenčnej preglejky ako stavebného materiálu. Ak však postavíte štruktúru s využitím pre malú dcéru alebo syna, môže stáť aj na ulici niekoľko rokov. Hlavná vec je správne spracovanie preglejky a súvisiacich materiálov. Z preglejky je celkom jednoduché vytvoriť herný dom s vlastnými rukami. Lisované piliny majú vynikajúce vlastnosti odolnosti voči vlhkosti s vhodným spracovaním.

drevený dom s vlastnými rukami

Drevotrieska - odolný a cenovo dostupný materiál, je ideálny pre výstavbu detského herného domu. Drievotrieska sa ľahko spracováva a prináša do požadovanej formy. Ak je dom je postavený pre moju dcéru, je možné vložiť cez farebné tapety alebo ružové, ak je jeho syn - dekoračné tapety vytlačená s automobilovým témou. Všeobecne platí, že pole pre fantáziu je obrovské, hlavnou vecou je mať po konzultácii s dieťaťom túžbu realizovať myšlienky.

Okrem drevotrieskových dosiek sú potrebné drevené dosky, klince a skrutky. A tiež - malé dvere. Dvere sú vyrobené nezávisle pomocou drevených dosiek a kovových závesov.

drevený dom s vlastnými rukami

Kde je potrebný dom?

Pred začatím "výstavby" domu je potrebné určiť jeho účel. Tento faktor bude závisieť od toho, kde bude dom stáť, av akých ročných obdobiach bude dieťa hrať so svojimi priateľmi.

Vyberte nasledujúce možnosti:

 • dom sa nachádza v obytnej budove;
 • dom pre hranie v teplom období;
 • demi-sezónne varianty.

drevený dom s vlastnými rukami

Tieto faktory ovplyvnia potrebu zasklenia okien. otepľovanie stien a inštalácia malého ohrievača pre milovníkov čaju piť na čerstvom vzduchu v zime.

drevený dom s vlastnými rukami

Malý dom pre deti je umiestnený v detskej izbe alebo herni. Dieťa trávi veľa času vo svojom "dome" a môže tam umiestniť niektoré z jeho hračiek. Táto možnosť vyžaduje minimálne množstvo stavebného materiálu. Skôr, dom vykonáva čisto dekoratívne funkcie, a takmer úplne môže pozostávať z krásne navrhnuté preglejky. Tento dom bude najjednoduchšie robiť sami.

Jeden dom je umiestnený na nádvorí vily alebo súkromného domu. Budova sa používa iba v teplej sezóne. Jeho okná nemusia byť glazované, dokonca aj vo vstupných dverách niekedy nie je potrebné. Stačí vytvoriť vhodné diery v štruktúre preglejky a dreva.

drevený dom s vlastnými rukami

Ale môžete si vybudovať detský dom s vlastnými rukami pre celoročné použitie. Steny môžu byť mierne izolované, okná môžu byť presklené a dvere musia byť tesne uzavreté. Aspoň v zime môžete piť čaj s priateľmi v takejto štruktúre. Tu môžete dokonca nainštalovať malý elektrický ohrievač.

V závislosti od zvolenej verzie domu sa budú používať ďalšie materiály:

 • sklo;
 • izolácia stien z minerálnej vlny;
 • Prvky elektrického vedenia.

drevený dom s vlastnými rukami

Určené rozmermi

Veľkosť domu bude závisieť od veku dieťaťa. Drevený dom pre deti môže byť malý, ale nezabudnite, že dieťa rastie a za pár rokov sa bude musieť demontovať stavba, ak teraz má parametre 1,5X2.

drevený dom s vlastnými rukami

Chcete si vytvoriť vlastné ruky ako odolnejší dom pre vašu dcéru alebo syna? Potom budeme musieť vytvárať štruktúry s výškou najmenej dvoch metrov. Plus strechu. Celková výška preglejky bude 2,5 metra. Toto je pre prednú časť. Pre bočné steny sú listy vysoké 2 metre.

Šírka stien bude 2,5 metra. To je dosť na to, aby sa vnútri domu dal nejaký nábytok a hračky.

drevený dom s vlastnými rukami

materiály

Pred nákupom materiálov pre dom, musíte sa rozhodnúť, aké pohlavie bude mať. Budeme sa zaoberať verziou drevenej podlahy, ktorá je vhodná pre ulicu. Podlaha na malom kopci z guľatiny môže byť použitá v chladnej sezóne. Parametre konštrukcie sa môžu meniť, preto dávame len zoznam materiálov potrebných pre konštrukciu, sami môžete presnejšie určiť veľkosť dosiek, dverí a dĺžku dosiek. Je to dosť jednoduché, dizajn nevyžaduje komplikované výpočty.

Preto pripravujeme nasledujúce materiály:

 • štyri listy preglejky;
 • štyri guľatiny, budú umiestnené v rohoch domu;
 • Drevené guľatiny s minimálnou šírkou 10 cm budú potrebovať aspoň šesť;
 • drevené dosky s hrúbkou 1,5 - 2 cm pre podlahu;
 • viac tenkých dosiek na strechu.
 • Doska na dekoráciu a tesnenie stien;
 • materiál na výrobu okenných rámov a rámov dverí, ak sú okná glazované, potrebujete drevené lamely a sklo;
 • dvere na pántoch.

drevený dom s vlastnými rukami

Nezabudnite na dokončovacie materiály. Preglejka a drevené prvky by mali byť ošetrené impregnáciou proti parazitom a koróziou, navyše to zvýši požiarnu bezpečnosť. To sa musí urobiť pre trvanlivosť konštrukcie a bezpečnosť detí. Vonku je drevený dom otvorený lakom alebo lakom. Je žiaduce použiť vodu alebo akrylát.

Detský dom môže mať strechu vyrobenú z kovu.

drevený dom s vlastnými rukami

Musíme sa starať o osvetlenie v dome. Potom potrebujete kábel na pripojenie elektrického svetla. Môžete použiť LED pásik okolo obvodu stropu, to je najúspornejšia a najbezpečnejšia voľba. S vlastnými rukami je kabeláž dosť jednoduchá, vďaka tomu bude večer večer osvetlený drevený detský dom, ktorý zaujme malú domácnosť.

drevený dom s vlastnými rukami

Budovanie dreveného domu

Najprv musíte urobiť podlahu. On bude tiež socle v rovnakom čase. Vzhľadom na skutočnosť, že podlaha je namontovaná na guľatinu, môže byť štruktúra v prípade potreby presunutá z jedného miesta na druhé.

Namiesto nechtov je lepšie používať skrutky do dreva namiesto obvyklých nechtov: konštrukcia bude trvať dlhšie. V takomto prípade sa musíte skontrolovať pomocou skrutkovača.

drevený dom s vlastnými rukami

Keď je podlaha pripravená, namontujte rám. Prvé rohové guľatiny, potom - dosky, ktoré budú neskôr držať strechu z dreva. Pomocou skrutkovačov sú z vonkajšej strany pripevnené preglejkové dosky. Strecha je tiež šitá rovnakým spôsobom. Pre jeho výrobu, môžete použiť aj preglejky, ale je to stále od vplyvu vody a slnečného svetla rýchlo stráca potrebné na ochranu domu vlastnosti.

27

Na stenách načrtneme miesta pre okná a dvere, načrtneme ich a namontujeme rámy. Inštalujeme dvere. Posilňujeme konštrukciu inštaláciou ďalších úzkych dosiek. Najlepšou možnosťou je inštalácia dosiek zvisle po oboch stranách okien. Detský dom, vyrobený vlastnými rukami, zvnútra môže byť vložený tapetou alebo maľovaný s vtipnými obrázkami.

galéria Video

Fotogaléria