Robíme herný dom – stan pre deti na balkóne (+32 fotografií)

Robíme herný dom – stan pre deti na balkóne (+32 fotografií)

Stan pre deti s vlastnými rukami sa robí rýchlo z improvizovaných materiálov, musíte sa rozhodnúť o mieste. Balkón alebo lodžia je dobrá, ale nie vždy požadovaná izba v apartmáne. Najmä v prípade, že loggia nie je jedna. Maximálne, pre ktoré je vhodné, je uskladnenie nepotrebných vecí v skrini a pestovanie kvetín. Keď je v dome malé dieťa, je tu problém katastrofického nedostatku voľného miesta. Takže prečo sa nemusíte vybaviť loggiou hernej miestnosti, kde budú umiestnené hračky, detský nábytok a samozrejme stan pre deti.

stan pre deti s vlastnými rukami

Príprava balkóna

Dieťa musí hrať v miestnosti v lete av zime. Nie je zmysel vlastných rúk vybaviť letnú verziu herne. Koniec koncov, bude musieť byť demontované s nástupom chladného počasia a byt bude opäť naložený veľa detských vecí a hračiek. Malo by byť jednoduchšie - izolovať balkón alebo lodžiu, kde je stan.

Je potrebné vykonať túto prácu:

  • otepľovanie podlahy;
  • montáž plastového okenného rámu;
  • Izolácia stien;
  • inštalácia dodatočného zdroja tepla. Možno to bude teplá podlaha.

stan pre deti s vlastnými rukami

Myslíte si, že izolácia balkóna bude príliš drahá? Ale tieto opatrenia pomôžu ohriať celý byt, čo bude ďalej výrazne šetriť pri dodatočnom vykurovaní. Navyše deti vyrastú a potom je možné odstrániť hračky a urobiť loggiu plnohodnotnú kabinet, kde dieťa môže urobiť lekciu. Existuje veľa možností.

Hlavná vec je bezpečnosť dieťaťa na balkóne. Ak žijete v prvom poschodí a loggia je zablokovaná, nemusíte sa obávať a ticho nechať okno na vysielanie. Ak však balkón nie je chránený mriežkami, musia byť upevnené na okenné držadlá tak, aby ich deti nemohli otvoriť.

stan pre deti s vlastnými rukami

Možnosti vytvorenia stanu

V sieti nájdete rôzne fotografie detských stanov predávané v internetových obchodoch. Môžete si ich pozrieť: s vlastnými rukami je ľahké, ale materiály budú veľmi jednoduché. Stan môže byť postavený zo starej opony.

Existujú dve možnosti:

  • natiahnite záves alebo závesy po celej miestnosti, čím sa oddelí časť balkóna;
  • vyrobte z rovnakých záclon detský stan s vlastnými rukami a položte ho na balkón.

stan pre deti s vlastnými rukami

Prvá možnosť:

Najjednoduchšie je realizovať: v hornej časti balkóna nastavíme rímsu, na ktorej bude záves zakrytý. Oddelený priestor môže mať tvar štvorca alebo trojuholníka.

Druhá možnosť:

  • Odrazíme rám pre budúci stánok, zakryjeme ho závesom, okraje tkaniny fixujeme pomocou konštrukčnej zošívačky alebo malých klincov. Jedna strana stanu by sa mala otvoriť.
  • Závesná konštrukcia je ešte jednoduchšia. Na strope fixujeme malý hák. Dostávame dva obruče (hula obruče alebo kovové obruče), jeden priemer asi 0,5 m, druhý - 1-1,5 m. Bude to mať kúsok širokých záclon alebo záclon a 4 metrov káprového lana. Konce segmentov sú viazané na veľkú obruč, takže medzi nimi je rovnaká vzdialenosť, pripevnenie malého obruče uprostred každého povrazu. Spájame voľné konce lán so silným uzlom. Opravujeme všetky spojenia pomocou superlepého lepidla, takže uzly nekĺzajú. Vezmeme malý kúsok lana, jeden koniec sa spojí s vrchným uzlom na nylonových lánkach, od druhého sme si vytvorili slučku. Zberáme žalúziu a fixujeme ju na uzle, jeho okraje by mali voľne spadnúť na podlahu. Stitch okraje na križovatke s veľkým obručou. Stan pre dieťa je pripravený.

Môžete prísť s vlastnou verziou stanu zo závesov. Napríklad - zrazte vrchol 4 dosiek a zakryte záclonou, dostanete niečo ako wigwam.

stan pre deti s vlastnými rukami

Balkónová výzdoba

Herňa pre dieťa by mala mať regály alebo skriňu na hračky. Farbíme ju veselou farbou. Steny môžu byť zdobené v rovnakom duchu, zavesiť fotografiu dieťaťa alebo obrázky so zvieratami. Na podlahu klademe mäkký materiál, koberec alebo špeciálne hádanky.

Staráme sa o bezpečnosť materiálov, pretože miestnosť je pripravená pre deti. Je lepšie zavesiť závesy na oknách, najmä ak je balkón obrátený k slnečnej strane. Zároveň vykoná dekoratívnu funkciu a chráni dieťa pred slnkom.

stan pre deti s vlastnými rukami

Urobte svoje vlastné ruky niečím krásnym a užitočným pre dieťa jednoducho. Hlavnou vecou je mať túžbu a ukázať predstavivosť.

galéria Video


Fotogaléria

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

34 + = 41