Category Archive : Naprawa i dekoracja

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Nowoczesna kuchnia powinna być funkcjonalna i tworzyć dobry nastrój. W końcu ten pokój jest odwiedzany tak często, jak łazienka. Stała wilgoć, wstrząs, para wodna i tłuszcz szybko niszczą przednie ściany mebli. Możesz tworzyć fasady do kuchni własnymi rękami, całkowicie zmieniając wygląd całego domu. Różne materiały i elementy dekoracyjne sprawiają, że stara fasada kuchni jest wyjątkowa. Trochę umiejętności i wyobraźni.

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Niezależne wykończenie kuchni i elewacji

Nowoczesny wystrój domu jest niemożliwy bez pięknych mebli kuchennych

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Jesteśmy zaangażowani w kuchenne wnętrze niezależnie

Przyjaciel ukończył budowę domu. Teraz musieliśmy przywrócić fasady kuchenne w starym mieszkaniu, gdzie mieszkał z rodziną i naszymi ciotkami. Zaczęliśmy rozwiązywać z nim sposoby dekorowania i dekorowania fasad kuchennych. Najłatwiej było malować w jasnych kolorach. Wyboje i zadrapania czyste i równe szpachlówką. Ale proste rozwiązania budżetowe nie są dla nas. Wybór materiału jest duży:

 • drewno;
 • MDF;
 • Płyta wiórowa;
 • szkło;
 • plastik;
 • folia samoprzylepna;
 • malować;
 • tapeta.

Jako dekorację można użyć listew, elementów plastikowych z imitacją sztukaterii, carvingu, okuć.

Zaczęliśmy od mieszkania Vadika. Całkowicie zmiana mebli nie miała sensu, ponieważ widok utracił jedynie fasadę. Do tej pory dzieci dorastały, wielokrotnie malowały drzwi stolików i cokołów kredkami i pisakami. Na powierzchni były zadrapania, a nie plamy.

Dokonujemy renowacji własnymi rękami

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Niezależne wykończenie elewacji w kuchni

Mam wystarczającą ilość narzędzi, zaczynając od młynka elektrycznego, a kończąc na zestawie obcinaków do nitek. Zmierzyliśmy każde drzwi i nakreśliliśmy szkic jego przyszłego wyglądu i jaką dekorację na nim nałożyć. Potem sam Vadik przygotował szczegóły. Najpierw przyciąć do rozmiaru ramki dla ramki. Pręty poprzeczne dłuższe. Musieli wykonać wypukłości - ciernie, które wpadałyby w rowek pionowych prętów.

Na wewnętrznym obwodzie ramy przyszłych drzwi kuchennych, wykonane mały rowek, równy szerokości do grubości panelu. Następnie przyjaciel przygotował wstawki. Po zebraniu wszystkich drzwi fasady sprawdziłem szczelność i ogólną geometrię.

Dekoracja elewacji została wykonana w stylu, w którym wystrój całego domu jest klasyczny. Stosując wzór na wzorze, użyliśmy różnych frezów, aby stworzyć ozdobę na ramie i rzeźbiony wzór na panelu. Następnie starannie dopracowane i dopracowane wszystkie detale.

Naprawiono elementy przyszłej elewacji za pomocą kleju. Wzięliśmy specjalną, na drewniane powierzchnie. Możesz użyć budowania PVA. Kompozycję układano w rowki, po połączeniu wszystkie nadwyżki nadmiarowe szybko zlikwidowano.

Teraz można było malować, zrobić ciemne tło i przejść przez farbę jasną farbą, podkreślając rzeźbioną dekorację. Użyliśmy przezroczystego podkładu i matowego lakieru. Ciepło z naturalnego drewna o niepowtarzalnym wzorze, wystarczające do stworzenia ciepłej atmosfery dla całego domu.

Zainstalowano armaturę, drzwi zawieszono na swoich miejscach. Zakończono dekorowanie elewacji dekoracyjnymi uchwytami. Przywrócenie trwało bardzo długo. Zrobiliśmy to sami. Nie ma drugiej takiej fasady. Udało nam się nie tylko zaktualizować wnętrze kuchni, ale także stworzyć wyjątkowy projekt starych mebli kuchennych.

Najłatwiej malować emalią

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Wykończenie kuchni

Aby zrobić fasady kuchenne u ciotek, Vadik zdecydował własnymi rękami. Nasi krewni preferowali opcje budżetowe. Wystarczyło im pomalować ściany frontowe jasną farbą, aby zaktualizować wnętrze. Najważniejsze, aby szybko wykonać pracę i nie musieć wychodzić z domu.

Pierwsza fasada została wykonana z drewna i sklejki. Stracił wzrok, ale był cały. Najpierw musiałem poprawić zniekształcone elementy i wymienić akcesoria na miejsca. Następnie oczyść i wypoleruj powierzchnię. Dopasuj wszystko za pomocą szpachli i polerowania ponownie. Przed malowaniem podwójny płaszcz z białą ziemią.

Niewielki obszar kuchni nie pozwalał na przyciemnienie fasady ani na pomalowanie ich w bogatej kolorystyce. Odświeżenie było możliwe tylko przy jasnej farbie i małych elementach wystroju. Przywrócenie odbyło się pod nadzorem i kierownictwem ciotek. Dlatego musieliśmy wybrać moment, rozproszyć ją, z góry przygotować niespodziankę. Na fasadzie wklejono dekorację z winylu. Aplikacja w postaci bukietów polnych kwiatów znajdowała się w różnych drzwiach. Suknia balowa jest zamówiona w rozmiarze. Udało nam się wykonać dekorację w kilka minut.

Drugi krewny miał większą kuchnię. Fasada była mocno zużyta i konieczna była zmiana panelu. Postanowiliśmy zrobić drzwi i ściany przednie z plastikowych pudełek.

 1. Do ramy wykorzystywany profil aluminiowy. Przyciąć go za pomocą tarczy tnącej.
 2. Połącz elementy za pomocą śrub. Plastik został włożony w rowki profilu.
 3. Zainstalowano armaturę.
 4. Zawiesili nowe drzwi i poprawili je.

Musiałem zaktualizować i założyć fartuch. Fasada była pełna szkarłatnego koloru, jego ciotka bardzo go lubi. Obszar roboczy pokryty był białym plastikiem. Dekoracją były aplikacje winylowe, tylko z innym wzorem. Te same dekoracje zostały umieszczone w rogach.

Używamy naturalnych materiałów, aby poprawić klimat w domu.

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Fasada własnymi rękami

W przypadku domu znajdującego się w mieście ważne jest, aby we wnętrzu było więcej naturalnych materiałów. Drewno jest drogie. Opcja budżetu, która pozwala aktualizować meble w kuchni, tworzyć elewację z płyt wiórowych i MDF. Materiał składa się z odpadów z naturalnego drewna, więc jest stosunkowo tani. Może być barwiony, lakierowany. Małe sprasowane opiłki mogą tworzyć reliefy. Obcinarka wymaga specjalnego noża. Narzędzie do drzewa szybko siada, a dekoracja będzie miała różne rowki.

Podczas pracy z prasowanymi płytami najtrudniejsze było usunięcie ciotki z domu. Podczas przetwarzania drobny pył osiada w płucach. Użyliśmy respiratorów. Starsza kobieta zawsze starała się udzielać nam instrukcji, nie chroniąc przy tym organów oddechowych.

Do powrotu mojej ciotki z daczy udało się całkowicie zaktualizować fasadę na jej meblach kuchennych. Malować za pomocą drzwi pistoletu i skrzynek w kolorze beżowym. Następnie za pomocą wałka o krótkim nosie pokryli wszystko białym tonem. Wreszcie zastosowano silną przezroczystą powłokę. Kiedy kobieta wróciła, była pod wrażeniem nowego wnętrza jej domu. Natychmiast otrzymaliśmy tytuł najlepszych bratanków w kraju.

Tapeta i samoprzylepny film kempingowy jako konwersja budżetowa w domu

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Fasada kuchni

Kolejne arcydzieło, które stworzyliśmy wraz z przyjacielem, przywracając fasadę kuchni szklanymi drzwiami. Wystarczyło nam zaktualizować ramki i włożyć nową szybę. Wypracowując twórczo nawyk, użyliśmy tapety. Można je przykleić do paneli i polakierować. Oryginalny rezultat to wklejanie gobelinów z tyłu szafki. Przez szybę widać naczynia na półkach. Obraz tapety tworzy niezwykłe tło i sprawia, że ​​solidne wnętrze staje się jaśniejsze, przyjemniejsze.

W starych zestawach kuchennych z drzewa wystarczy oczyścić ramy, zaimpregnować je środkiem antyseptycznym i woskiem. Następnie wymień uszkodzoną szybę. Wysoka jakość fasady jest zaskakująca. Olśniewająca powierzchnia szkła odbija promienie, tworzy iluzję przestrzeni. Nawet ciasna kuchnia wydaje się przestronna i jasna. Dlatego nie zamknęliśmy drzwi tapetą i filmem. Znaleziono inny sposób aktualizacji wnętrza.

Folia samoprzylepna jest odporna na wilgoć. Może być stosowany na fartuch i dowolny materiał fasady. Ta dekoracja może aktualizować elewację kuchni, zamykając drobne defekty. W daczy właśnie nakleiliśmy film na drzwiach. Zaletą tego wystroju jest możliwość szybkiej zmiany wykończenia na nową. Z biegiem czasu moje ciotki lubiły zmieniać projekt, a co sezon przyklejały film do daczy.

Listwy, armatura i inne dekoracje do elewacji kuchni

Unikalne i stylowe fasady do kuchni własnymi rękami

Elewacje do kuchni własnymi rękami

Przywracając kuchenne fasady z płyty wiórowej, trzeba stworzyć objętość elementów dekoracyjnych. Powierzchnia drewnianej płyty wiórowej jest trudna do obróbki. Więc używam górnych elementów dekoracyjnych. Wystająca rama jest imitowana przez formowanie z góry. Wklejam wzorzyste wzory z piankowego polistyrenu. Wykonane są pod stiukiem i można je łatwo kleić. Po malowaniu fasada wygląda jak stare rokokowe meble i klasyczne meble. Wszystko zależy od wyboru elementów dekoracyjnych.

Aby przywrócić elewację narzędzi kuchennych są potrzebne. Są one dostępne dla amatorów do pracy z drewnem i do zrobienia ręcznie. Jeśli dopiero zaczynasz naprawiać siebie, używaj plastiku, tapety, folii i farby. Fantasize, eksperymentuj i uzyskaj doskonały wynik.