Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Cewka do łazienki to urządzenie, które pozwala stworzyć korzystny mikroklimat w pomieszczeniu.

Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Cewka kąpielowa służy jako urządzenie grzewcze. Nie pozwala na rozprzestrzenianie się wilgoci, a tym samym chroni łazienkę przed pleśnią.

Wykonuje szereg użytecznych funkcji. Znakomicie radzi sobie z ogrzewaniem łazienki, zapobiega występowaniu wilgoci oraz rozwojowi pleśni i grzybów. Ponadto cewkę można wykorzystać do suszenia prania.

Wskazówki dotyczące wyboru cewki w łazience

Dziś na rynku dostępna jest szeroka gama podgrzewaczy do ręczników, wśród których bardzo popularne są następujące rodzaje:

 • woda;
 • elektryczny;
 • połączenie.

Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Są również połączone cewki. Obejmują one zalety cewek elektrycznych i wodnych.

Połączone cewki łączą pozytywne cechy wody i elektrycznych podgrzewaczy ręczników, co wyjaśnia ich wysokie koszty.

Przed ostatecznym wyborem jednego lub innego modelu cewki, należy również wziąć pod uwagę wymagania dotyczące urządzenia:

 1. Podczas korzystania z urządzenia wodnego ciśnienie robocze nie powinno być niższe niż ciśnienie w układzie. Jeśli skoki ciśnienia występują często, musisz dowiedzieć się, jakie ciśnienie może wytrzymać to urządzenie.
 2. Nie jest konieczne obliczanie mocy cieplnej podgrzewanego ręcznika z wyprzedzeniem, zgodnie z tabelą dołączoną do każdego z urządzeń.

Cechy instalacji podgrzewanego wieszaka na ręczniki

Przed zakupem i zainstalowaniem cewki wodnej, należy najpierw uzyskać porady od profesjonalnych hydraulików, aby znaleźć wszystkie możliwe połączenia. Pomoże to w ustaleniu zakupu niezbędnych komponentów.

Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Schemat instalacji cewki wodnej.

Jeśli grzejnik i rury są wykonane z różnych materiałów, instalacji powinno towarzyszyć umieszczenie między nimi specjalnej płyty dielektrycznej, która zapobiegnie tworzeniu się prądów błądzących powstałych podczas kontaktu różnych metali.

Wymiana i instalacja elektromagnesów do łazienki jest znacznie łatwiejsza. Mimo to ma pewne niuanse, które należy wziąć pod uwagę podczas pracy. Po pierwsze, połączenie elektrycznego podgrzewanego wieszaka na ręczniki musi być starannie zaprojektowane. Po drugie, wszystkie gniazda będą musiały być montowane w ścianach. Po trzecie, najlepiej jest kupić model wyposażony w specjalną szczelną pokrywkę, która chroni cewkę przed rozpryskami. Po czwarte, wymagana jest instalacja urządzenia prądu szczątkowego, co pozwala na całkowite wyeliminowanie zwarć poprzez odłączenie zasilania od gniazda. Podłączenie elektromagnesu odbywa się za pomocą grubego sznurka z podwójną izolacją.

Etapy montażu cewki w łazience

Cewka łazienkowa: cechy wyboru

Schemat podłączenia podgrzewanego wieszaka na ręczniki.

Wymiana lub instalacja podgrzewanego wieszaka na ręczniki powinna odbywać się w uprzednio umiejscowionym miejscu. W takim przypadku można samodzielnie wymienić cewkę. Cała praca zajmie nie więcej niż półtorej godziny.

Jeśli wymiana urządzenia wiąże się z przeprojektowaniem pionowej instalacji ciepłej wody, wówczas bez specjalisty nie może tego zrobić. Wymiana pionu jest wymagana w przypadkach, gdy zakrzywiona rura była używana jako stary podgrzewacz do ręczników, co uniemożliwia instalację nowoczesnej cewki w łazience bez zmiany.

Wymianę pionu ciepłej wody użytkowej towarzyszy montaż odciętych zaworów kulowych i pierścienia obejściowego. Pozwalają one na wyłączenie urządzenia w przypadku wycieku bez wywoływania kanalizacji. Wymiana urządzenia na konwersję pionu może potrwać cały dzień.

Do tego zadania potrzebne będą następujące narzędzia i materiały:

 • wiertło;
 • poziom;
 • śrubokręt;
 • śrubokręt;
 • klucze;
 • sprzężenia;
 • rogi.

Proces instalacji

 1. Jeśli chcesz wymienić stary podgrzewany wieszak na ręczniki, należy go zdemontować. Nie jest to trudne. Na początku woda jest zablokowana, a wszystkie dostępne nakrętki są poluzowane, za pomocą których urządzenie zostało przymocowane do rur wodociągowych. Następnie należy ostrożnie usunąć cały sprzęt i wyjąć urządzenie ze ściany w łazience.
 2. Następnie rozpakuj nową cewkę i przykręć ją do uchwytu za pomocą śrubokręta. Następnie należy wkręcić połączenia, za pomocą których można później podłączyć wodę.
 3. Następnie cewka jest przymocowana do ściany w miejscu, w którym ma zostać umieszczona. Ołówki są wykonane na dziury;
 4. Następnym etapem będzie wywiercenie wszystkich niezbędnych otworów w płytce, po których zostaną włożone plastikowe kołki. Podgrzewany wieszak na ręczniki jest przymocowany do wywierconych otworów i zamocowany. Następnie można go podłączyć do systemów zaopatrzenia w wodę lub centralnego ogrzewania.

Większość nowoczesnych organizacji specjalizujących się w realizacji cewek do łazienki oferuje swoim klientom usługi instalacyjne. Ponadto zapewniają one gwarancję na instalację tego urządzenia. Kupując podgrzewacz do ręczników, najlepiej korzystać z tych usług, aby w przyszłości nie było problemów związanych z nieprawidłową instalacją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

68 − = 64