Dlaczego miska z muszli klozetowej?

Dlaczego miska z muszli klozetowej?

Nalał muszli klozetowej. Jest dużo kondensacji, zaczyna kapać na podłogę, tworzy kałuże, a ponieważ sufity w domach wcale nie są hermetyczne, przenikają one do sąsiadów od dołu. A ty, i oni mają wilgoć, która przyczynia się do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, grzyba i pleśni. Nakładające się, nasycone wilgocią, zaczynają stopniowo się rozpadać, a pewnego dnia fragment sufitu może zawalić się na sąsiadach, a będziesz miał dziurę w podłodze.

Dlaczego miska z muszli klozetowej?

Schemat urządzenia zbiornika odpływowego.

Bardzo często zdarza się
Dlaczego miska z muszli klozetowej?Kondensat na muszli klozetowej psuje nie tylko dobry nastrój, ale także dobre relacje z sąsiadami od dołu.

Ponadto kondensat pojawia się na zbiorniku spustowym i na sąsiednich rurach. Jeśli te rury są ze stali, bez powłoki antykorozyjnej (a w starych domach jest), wówczas rury zaczną zardzewieć.

Szczególnie często zbiornik WC spłukuje się w zimie. Powodem tego może być łatwo wytłumaczyć: zbiornik z sieci wodociągowej, który wprowadza, całkowitej temperatury 3-5 ° C i temperaturę płaskiego wyższej o 10-15 ° C. Wilgotność ciepłego powietrza jest dość wysoka, ponieważ z tej zdolności do natychmiastowego opróżnienia pojawiają się kropelki wody (rosa), i nie ma znaczenia, jaki rodzaj zbiornika: ceramiczne, z żeliwa lub plastiku. Aby nie dopuścić do pojawienia się kondensatu lub przynajmniej go zredukować, powinniśmy poszukać przyczyny jego powstawania i spróbować go wyeliminować.

Przyczyny kondensacji na zbiorniku spustowym

Schemat urządzenia zbiornika odpływowego.

  1. Głównym powodem pojawienia się kondensacji jest wysoka wilgotność w łazience. Przyczyną dużej wilgotności w toalecie może być zbyt szczelne zamknięcie drzwi wejściowych. Aby to naprawić, możesz zrobić dziury w drzwiach.
  2. Innym powodem gromadzenia się rosy na zbiorniku spustowym może być uszkodzenie mechanizmu blokującego. Ciągła dopływająca woda obniża temperaturę wody w zbiorniku spustowym. Jeśli usterka zostanie naprawiona, temperatura wody wzrośnie, a rosa przestanie się tworzyć.

Sposoby eliminacji kondensacji

Aby opróżnić muszlę klozetową nie można zainstalować, istnieje możliwość zainstalowania mechanizmu z podwójnym przyciskiem układu spłukiwania toalet. To sprawia, że ​​możliwe jest stosowanie jako cała woda ze zbiornika (6-7 litry), a jego chast.Tak możliwe zmniejszenie odprowadzania wody, która spowoduje zmniejszenie zużycia wody, a jednocześnie zredukować kondensacji w zbiorniku spustowym.

Sprawdzanie kanałów wentylacyjnych

Dlaczego miska z muszli klozetowej?

Schemat głównych elementów zbiornika: 1 - zawór pływakowy, 2 - gruszka, w połączeniu z przelewem, 3 - zanurzenie, 4 - pływak, 5 - poziom wody.

Aby usunąć wilgoć i zapewnić suchość powietrza, należy wyczyścić specjalne otwory wentylacyjne dostępne w każdym mieszkaniu. Ścigając piękno wnętrza, wielu mieszkańców domów zamyka te otwory różnymi materiałami wykończeniowymi (na przykład tapetą), a tego nie da się zrobić. Aby ozdobić okna wentylacyjne, można kupić specjalne ozdobne kratki o różnych kolorach, kształtach i wzorach. Przed zainstalowaniem tych ozdobnych kratek należy oczyścić przewody wentylacyjne z gruzu. Lepiej zaprosić do tego odpowiednich specjalistów.

Możesz użyć innej opcji: aby wykonać dodatkową wentylację - zamiast siatki zainstaluj wentylator, który zacznie działać po włączeniu światła w toalecie. To również częściowo rozwiązuje problem z tworzeniem się kondensatu.

Naprawa wadliwych zaworów

Kiedy mechanizm pojemności drenu ulega rozpadowi, woda płynie w sposób ciągły do ​​toalety. Zbiornik spustowy toalety jest stale uzupełniany zimną wodą, a to zmniejsza temperaturę jego powierzchni, dzięki czemu rosa stale jest obecna. Aby się go pozbyć, musisz naprawić zawór lub całkowicie go wymienić. Zrób naprawę lub zadzwoń do kanalizacji, każdy właściciel sam decyduje, oceniając ich możliwości.

Oprócz częściowego usuwania kondensatu, zmodernizowana miska ustępowa może zmniejszyć zużycie wody. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli mieszkań z licznikami wody.

Innym sposobem na wyeliminowanie rosy jest zakup miseczki ociekowej z podwójnymi ściankami. Produkcja nowoczesnych toalet uwzględnia problem kondensatu i oferuje wydajne rozwiązanie. W tym czasie zaczęto produkować nowe modele muszli klozetowych, w których miska ociekowa z podwójnymi ściankami i nie poci się wcale.

W tych modelach wewnątrz zbiornika znajduje się dodatkowy plastikowy pojemnik, który nie dotyka ceramicznej powierzchni zbiornika. Okazuje się, że czołg znajduje się w zbiorniku, a pomiędzy nimi niewielka odległość. Z tego powodu temperatura ścian zbiornika spustowego jest zawsze taka sama i jest równa temperaturze pokojowej. Takie postępowe rozwiązanie pozwala na zawsze zapomnieć o kondensacie. Ale dla większości kupujących, podczas gdy takie modele nie są dostępne ze względu na cenę, która czasami przekracza zwykłą cenę toalety.

Jeśli nie możesz kupić drogiego modelu "nie płaczącego", użyj tego artykułu i sam rozwiązaj ten problem. Nie majsterkowiczów, którzy starają się chronić spłukiwania toalet ściany zbiornika poprzez kontakt z zimną wodą za pomocą materiału termoizolacyjnego, przez przyklejenie ich do wnętrza lufy opadowego. Ale ta technologia nadal nie pozwala całkowicie rozwiązać problem kondensatu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

5 + 4 =