Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Wady instalacji hydraulicznych występują często w domach mieszkańców. Powody są różne. Tutaj i mariaż produktów oraz słabej jakości instalacja urządzeń wodnych i, oczywiście, tymczasowe zużycie części. Dźwigi i rury zagęszczą się zarówno w łazience, jak iw kuchni. A to oznacza jedną rzecz - czas na naprawy. Możesz powierzyć tę pracę mistrzowi, ale jeśli praca nie jest trudna, nie będzie trudno ją wykonać samodzielnie.

Znajdź przyczynę

Wczoraj wszystko było w porządku, ale dziś kran gorącej wody bzyczał? Czas zacząć prace naprawcze.

Praca nie jest trudna i może być wykonana przez krajowego rzemieślnika. Pośpiech do takiej pracy nie jest potrzebny. Na początek musisz się upewnić - co jest brzęczące: zimną wodą lub gorącą? Wszyscy włączają się po kolei i okazuje się, w której pozycji zaczyna się buczenie.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Konieczne jest sprawdzenie, czy brzęczą rury z gorącą lub zimną wodą

Ustalili, z jakiego urządzenia jest brzęczenie, nadszedł czas, aby zapoznać się z typem osi żurawia na mikserze. To ona jest odpowiedzialna za blokadę wody.

Może być dwojakiego rodzaju:

 1. Z gumową uszczelką.
 2. Ceramiczny.

Ustalenie dla początkującego rodzaju zaworów odcinających jest proste. Jeśli woda przestanie działać, gdy wirujesz przez pół obrotu - dźwig z gumową uszczelką.

Przygotuj narzędzie

Znalazłeś wadliwe urządzenie?

Czas przygotować narzędzia:

 • śrubokręt z wymiennymi końcówkami;
 • nóż z ostrym ostrzem;
 • kluczem jest sześciokąt;
 • klucz nastawny;
 • fum - wstążka.

Naprawa urządzeń blokujących za pomocą gumowej uszczelki

Cała praca składa się z kilku etapów..

 1. Odciąć dopływ wody do mieszkania.
 2. Z miksera oś dźwigu jest skręcona.

W celu całkowitej naprawy pożądane jest całkowite odkręcenie.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Urządzenie z dźwigiem

W tym celu należy zdemontować dźwig.

 1. Usuń jagnięcinę ochronną.
 2. Wykręć śrubę blokującą za pomocą śrubokręta.
 3. Za pomocą klucza wykręć oś wleczoną.

Oszacuj stan uszczelki.

Jeśli guma jest jeszcze miękka, krawędzie są cięte za pomocą nożyczek pod kątem 45 °. Jeżeli uszczelka "zadubela" zmieni się na nową. Pożądane jest również cięcie krawędzi nowej uszczelki pod tym samym kątem.

Odwrotny montaż jest prawie taki sam. Na gwintowanym złączu kranu zwija się taśmę (lub pakunek) i część przykręca się na miejscu.

Otwiera dopływ wody do rur wodociągowych i sprawdza działanie dźwigu. Jeśli woda płynie normalnie i nie ma więcej hałasu, praca jest wykonywana pomyślnie.

Naprawa urządzeń blokujących za pomocą elementów ceramicznych.

Inna wersja skrzyni masztu dźwigu - zamiast gumowej uszczelki stosuje się mechanizm blokujący cermet. Bardzo rzadko pękają, ponieważ zasada blokowania wody opiera się na idealnym szlifowaniu wewnętrznych powierzchni blokujących. Ale jeśli kran wciąż bzyka, co mogę zrobić?

W takich urządzeniach uszczelka silikonowa pomiędzy podkładkami ceramicznymi ulega uszkodzeniu.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Oddzielenie uszczelki od zaworu

W stanie normalnym musi naciskać pierścienie cermetali, z otwartym kranem.

Naprawa przebiega prawie tak samo, jak w przypadku produktów z uszczelkami gumowymi:

 1. Dopływ wody jest zablokowany.
 2. Skrzynia dźwigowa jest skręcona.
 3. Jeśli jest podobna część pod ręką - wtedy zostanie ona wymieniona i zmontowany zostanie mikser. Jeśli tak nie było, to z uszkodzoną częścią musisz udać się do najbliższego sklepu hydraulicznego. Sprzedawcy - konsultanci pomogą ci znaleźć odpowiedni detal.
 4. Zakupiona część pozostaje w miejscu w domu.
 5. Sprawdź pracę dźwigu.

Rozważaliśmy szczegółowo powód, dla którego kran brzęczy w łazience, gdy woda jest włączona i jak to naprawić.

Nawiasem mówiąc, doświadczeni mechanicy instalacyjni powinni zastąpić kran gumowymi uszczelkami do ceramiki.

Takie elementy są wygodniejsze w obsłudze, ponieważ:

 • Podczas zamykania / otwierania nie trzeba podejmować wielkich wysiłków;
 • ruch roboczy jest bardzo mały;
 • są dość niezawodne i trwałe.

Aby taki mikser działał przez dłuższy czas, zaleca się zainstalowanie filtra wody. Małe cząsteczki, które mogą uszkodzić cermet, zostaną zatrzymane w filtrze.

Powód do niepokoju może się zdarzyć, że mikser nie będzie szumiał, ale kiedy woda zostanie otwarta, usłyszysz głośny hałas lub "wycie". Często powodem jest kaseta.

Aby to zrozumieć, należy sprawdzić węże od rur do mieszalnika po kolei.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Otwieranie na przemian zimnej i ciepłej wody, znajdź źródło hałasu.

Możesz spróbować ścisnąć ręką wąż doprowadzający wodę. Źródłem hałasu może być wibracja węża pod ciśnieniem wody. Ustalając wąż w ustalonej pozycji, możesz pozbyć się źródła hałasu.

Jeśli hałas nie zniknie, przyczyną jest sam wkład. Wymagana jest naprawa lub całkowita wymiana.

Dlaczego zbiornik toalety szeleści, gdy woda jest zbierana?

Źródłem zwiększonego hałasu w mieszkaniu może być zbiornik WC. Zgodnie z doświadczeniem fachowców, problem ten można łatwo rozwiązać samodzielnie i szybko go wyeliminować.
Najczęstszą przyczyną nadmiernego hałasu jest mechanizm dolotowy.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Miska ustępowa może hałasować razem z rurami

Z reguły podczas montażu zaworu spustowego umieszcza się rurkę na zaworze wlotowym, który z jednej strony opada prawie na dno zbiornika. Kiedy woda w zbiorniku zacznie się wypełniać, a rura się zamknie, hałas znika.

Przyczyny nie są teraz ważne - albo rura wyleciała sama, albo po prostu zapomniała włożyć ją do zespołu. Najważniejsze, aby wyeliminować szum wody podczas napełniania zbiornika.
Jeśli rura odleciała - wystarczy ją położyć.

Jeśli rurka zostanie zgubiona, należy wybrać odpowiedni kawałek plastikowego lub gumowego przewodu i zamocować go w zbiorniku spustowym. Dowiedz się więcej o tym, jak naprawić odpływ zbiornika toalety.

Dlaczego po otwarciu kranu rury szumią

Wielu mieszkańców wieżowców zna nieprzyjemny huk z rur wodociągowych.

Dlaczego włącza się dopływ wody, co powinienem zrobić?

Dlaczego pojawił się ten nieprzyjemny efekt dźwiękowy i jak sobie z nim poradzić?

Istnieje kilka opcji:

 • Dom został odnowiony system zaopatrzenia w wodę, w wyniku którego rury są połączone lub montowane "w pośpiechu". Firma zarządzająca musi wyeliminować wszystkie niedociągnięcia. Rury, które "wysiadają", muszą być zabezpieczone. A także te obszary, w których rury przechodzą blisko siebie lub montują lub izolują każdą rurę za pomocą pianki montażowej. Estetycznie i pięknie, takie naprawy nie będą wyglądać, ale hałas się skończy.
 • Rury drżą od zbyt wysokiego ciśnienia w sieci wodociągowej. Pojawia się podczas zamykania urządzeń blokujących. Jeśli poziom hałasu z zamkniętymi kranami wzrósł, wymagane są skomplikowane naprawy na drodze wodnej. Siły najemców w domu z tym problemem nie mogą być zarządzane. Organizacja zarządzająca powinna zajmować się rozwiązywaniem problemów.
 • Bardzo stare rury mogą dać ten sam efekt. Pojawia się w starych budynkach, w których przez długi czas nie dokonywano większych napraw w celu zastąpienia zaopatrzenia w wodę. Wewnętrzna średnica rur zmniejsza się pod wpływem narastania rdzy na ściankach i osadzania się soli przy tym samym ciśnieniu wody w układzie. To powoduje szum i grzechot. Pomocne może być zastąpienie uszkodzonych metalowych odcinków rur plastikowymi metalami. Dzięki temu można wyeliminować problem nadmiernego hałasu w systemie zaopatrzenia w wodę.
 • Uszkodzone elementy blokujące lub hydraulika w danym mieszkaniu. Buczenie z rur wodnych może być przenoszone z uszkodzonych dźwigów i mieszaczy. Jeśli wymiana części zamiennych w konkretnym mieszkaniu nie pomogła w wyeliminowaniu hałasu, należy szukać źródła grzechotania w każdym mieszkaniu, na przemian zamykając główny zawór odcinający w każdym z lokatorów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

39 − 37 =