Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Dziś naprawa zamykaczy drzwi własnymi rękami jest na siły wszystkich, najważniejsze jest zbadanie szczegółów. Główną funkcją zamykaczy drzwi jest automatyczne trzaskanie drzwiami, co pozwala osobie nie zamykać drzwi, ponieważ zamyka się. Aby urządzenie działało prawidłowo przez długi czas, konieczne jest jego prawidłowe ustawienie.

Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Regulacja samozamykacza.

Najważniejsze wydarzenia

Jeśli występuje problem z otwartymi drzwiami, można go łatwo rozwiązać, instalując samozamykacz. Po zainstalowaniu takiego urządzenia zamknie się ono automatycznie, bez żadnego wysiłku. Takie urządzenia są często instalowane w sklepach, biurach i innych obiektach komercyjnych. Ale zdarzają się przypadki użycia domowego. Zwłaszcza jeśli zainstalowane są ciężkie metalowe drzwi przednie.

Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Budowa zamknięć drzwiowych.

Dzięki takim urządzeniom zostanie ono zamknięte płynnie i cicho. Istnieją modele, które mogą je naprawić w pozycji otwartej, ta funkcja nazywa się hold. W takim przypadku nie będzie konieczne podpinanie drzwi.

Mechanizm opóźnienia działa, gdy drzwi muszą być otwarte przez pewien czas, po czym zostaną ponownie zamknięte w zwykłym trybie. Takie dostosowania są stosowane w pomieszczeniach gospodarstwa domowego lub w pomieszczeniach zależnych. Jest to szczególnie wygodne, gdy trzeba się załadować, po chwili drzwi znowu się zamykają i nie trzeba wykonywać żadnych wysiłków.

Każdy z rodzajów mechanizmów może być zainstalowany na dowolnych drzwiach - wnętrze lub wejście. Przy wyborze urządzenia bardzo ważne jest uwzględnienie szerokości ostrza i jego ciężaru. Regulacja samozamykacza wymaga szczególnej uwagi, ponieważ od tego zależy jakość zamknięcia.

Zasada działania mechanizmu jest to, że człowiek czyni pewne wysiłki na otwarcie drzwi, wbudowany mechanizm, które gromadzą, wówczas mechanizm powrócił do swojego pierwotnego położenia, zamykając za sobą drzwi.

Na podstawie projektu takich instrumentów można podzielić na dwie główne grupy:

  • dźwignia - konstrukcja wyposażona jest w napęd korbowy;
  • Ridgeless - mieć napęd kamery.

Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Rodzaje montażu samozamykacza.

Pierwsza wersja projektu zakłada obecność sprężyny i układu hydraulicznego wypełnionego olejem. Dzięki systemowi hydraulicznemu przeprowadzana jest amortyzacja. Gdy mechanizm znaleziono plamy oleju, regulowany samozamykacz należy zrobić, ponieważ jest to pierwsza oznaka zakłócenia całego systemu. Zawory, które znajdują się w systemie regulacji prędkości przepływu cieczy z jednego przedziału do drugiego, a tym samym określić prędkość zamykania drzwi.

Właściwa obsługa i regulacja samozamykacza to gwarancja jego normalnej pracy i długiego okresu trwałości. Podstawowa zasada, która dotyczy wszystkich odmian, drzwi muszą być zamknięte same. Nie ciągnij go ani nie przytrzymuj, starając się zamknąć szybciej lub wolniej.

Jeśli taki mechanizm zostanie zainstalowany, nie powinien on być na stałe w pozycji otwartej, jeśli urządzenie nie ma wymaganej funkcji. Jeśli w pokoju są dzieci, nie możesz pozwolić im jechać drzwiami. Unikając takich momentów, można znacznie wydłużyć czas używania samozamykacza bez wykonywania napraw.

Główne rodzaje naprawy

Jedną z częstych awarii zamykaczy drzwi jest wyciek składu oleju.

Jak naprawiać samozamykacze do drzwi

Samozamykacz w przycięciu.

Pomimo dużej szczelności pojemnika, w którym występuje sprężyna i skład oleju, nadal możliwe są przecieki. Najczęściej takie załamanie występuje zimą. Jeśli skład oleju przepłynie, działanie mechanizmu ulegnie pogorszeniu, w wyniku czego drzwi zamkną się ostro i hałaśliwie.

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki przecieku, warto sprawdzić urządzenie i uszczelnić uszkodzenia. Całkowite wyeliminowanie awarii jest prawie niemożliwe, ale przy prawidłowej pracy może wydłużyć żywotność samozamykacza. Jeśli miejsce wycieku oleju jest znaczące, naprawa nie zostanie przeprowadzona, konieczne będzie wykupienie nowego urządzenia.

Drugim podziałem, który może wystąpić w mechanizmie, jest zakłócenie działania zespołu dźwigni. Ten element konstrukcji znajduje się w otwartym miejscu, dlatego nie jest trudno ocenić rozkład. Jeśli drzwi są zmuszone do zamknięcia lub zawieszenia na nim, możliwe jest wywołanie zgięć i zniekształceń mechanizmu.

Jeśli drążek jest lekko uszkodzony, można go zamocować za pomocą konwencjonalnej spawarki. W przypadku zerwania połączenia mocującego należy zakupić nowy oryginalny przedmiot. Kup tylko oryginał, bo tylko on może zmieścić się w formie, rozmiarze i sposobie zapinania.

Regulacja samozamykacza niezależnie

Regulację samozamykacza można wykonać samodzielnie. W celu wykonania takich napraw konieczne jest przygotowanie narzędzi, które będą potrzebne w procesie.

  • Klucze szesnastkowe;
  • Klucze;
  • Wkrętaki;
  • szczypce.

Regulowany mechanizm musi najpierw być oglądany zewnętrznie. Konieczna jest również kontrola, aby pomieścić całą konstrukcję bramy, a mianowicie zwrócić uwagę na niewspółosiowość. Takie zjawisko może zakłócać normalne funkcjonowanie samozamykacza.

Naprawa poważnego uszkodzenia urządzenia nie jest możliwa, ponieważ taki mechanizm nie implikuje analizy poszczególnych części i późniejszego montażu. Wynika to z faktu, że po naruszeniu pieczęci niemożliwe jest jej przywrócenie. Mimo to można ustawić samozamykacz, jeśli wadliwe działanie mechanizmu jest znikome i można go wyeliminować poprzez regulację.

drzwi biura, sklepy i inne instytucje publiczne są stale narażone na wysoki poziom eksploatacji, może to doprowadzić do tego, że im bliżej system jest zepsuty. Aby system działał prawidłowo, konieczne jest przeprowadzanie regularnych inspekcji i ustalanie go. Wystarczy kilka razy w roku, szczególnie poza sezonem.

Głównym celem regulacji jest zmiana prędkości ruchu zamykającego. Aby to zrobić, użyj odpowiedniego narzędzia, aby dostosować poziom kompresji sprężyny. W tym celu odpowiedzialny jest pierwszy zawór i odpowiadająca mu nakrętka. Prędkość reguluje się obracając nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Takie obroty można wykonać nie więcej niż dwa, ograniczenie jest ustalane przez producenta.

Drugi zawór na mechanizmie odpowiada za prom, gdy skrzydło drzwi znajduje się w położeniu 10-15 ° od ramy drzwi.

Bardzo ważne jest uregulowanie działania mechanizmu wraz z nadejściem zimy i lata, wynika to z zawartości oleju w mechanizmie. W chłodne dni staje się bardziej lepka, a drzwi zamykają się wolniej, w lecie sytuacja jest inna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 7 =