Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Przed umieszczeniem płytek na płycie gipsowej, konieczne jest, aby obsłużyć podkładu przeciwgrzybicze i dać vysohnutGipsokarton - to materiał dość popularny, który jest używany w podszewce każdej powierzchni, a jeśli chcesz przygotować fundament dla późniejszego układania materiałów wykończeniowych, takich jak tapety, korka tkaniny, płyty z tworzyw sztucznych a nawet płytki. Ponieważ podstawa do malowidła GCR obecnego gipsu, którego doskonała odporność na działanie wilgoci i wody, można go położyć na nim płytki w zupełnie dowolnych pomieszczeń, ale wewnątrz budynku.

Przygotowanie płyt gipsowo-kartonowych do płytek

Po ułożeniu arkusza gipsowo-kartonowego na ścianie należy ułożyć szwy lub, innymi słowy, połączenia między płócienkami. Zaleca się użycie specjalnej masy do dokowania na płycie gipsowej. Eksperci zalecają stosowanie suchych mieszanek, ponieważ można je rozcieńczyć w odpowiedniej ilości, a resztę przechowywać aż do następnej naprawy. Co do producenta, kit powinien być nie tylko odpowiednio ułożony, ale także wybrany.

W tym celu warto zwrócić uwagę na takich producentów, jak:

 • Uniflot;
 • Tiefengrund;
 • Fugen Füller;
 • UNIKALNE;
 • Ceresite i tym podobne.

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

W procesie przygotowania płyt kartonowo-gipsowych pod płytką, konieczne jest, aby z góry usunąć wszelkie zanieczyszczenia z jej powierzchni

Jeśli lepiej wybrać krajowych producentów, warto wybrać markę Gipsomontazh lub Forward. Aby przygotować połączenia arkuszy GKL i ułożyć na nich płytki, należy zwrócić uwagę i cechy szpachlówki. Powinien być suchy, biały, kruchy i bez grudek, z dodatkiem hydrofobizującym, wykonanym na bazie polimerów. Ponadto, proces mieszania z wodą przeprowadza się szybko i bez tworzenia grudek, a po ugotowaniu tworzy się plastyczna mieszanina o doskonałej przyczepności.

Jakość szpachlówki na opakowaniu powinna zawierać informacje o poziomie absorpcji wody i wynosi maksymalnie 5%.

Te szpachlówki są używane wyłącznie do pracy z okładzinami z płyt gipsowo-kartonowych, a przede wszystkim wtedy, gdy trzeba przykleić płytki. Jeżeli szwy między arkuszami GCR są zbyt duże, wówczas konieczne będzie nałożenie taśmy wzmacniającej. Niektórzy mistrzowie z dużym doświadczeniem używają w tym procesie rozwiązania do układania płytek, co pozwala na zakończenie osadzania nie mniej jakościowo. Gdy tylko kit zacznie wysychać, należy go wyczyścić, przytrzymując szpachelkę pod kątem 30 °, aby wyeliminować nieregularności i niepotrzebne części plastra.

Jak przykleić płytki ceramiczne na płycie gipsowo-kartonowej

Przed wklejeniem płytek ceramicznych na płycie gipsowej należy wykonać szereg dodatkowych prac. Mianowicie przeprowadzane jest gruntowanie, a dopiero potem układamy płytki. Proces przeprowadza się w 2 etapach, najpierw nakłada się pierwszą warstwę, następnie należy poczekać na całkowite wyschnięcie, a następnie nałożyć drugą. Podkład powinien z pewnością głęboko wniknąć.

Preferowane są produkty znanych firm, takie jak:

 • Knauf;
 • Unikma;
 • Rothband i tym podobne.

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Płytki ceramiczne są przyklejane do zagruntowanej płyty gipsowej, co pozwala na prawidłowe przyklejenie płytki bez przeoczeń

Wśród rodzimych producentów podkład Monolit jest szczególnie popularny, ponieważ ma po prostu doskonałe właściwości techniczne.

Zaleca się pracę przy temperaturze powietrza co najmniej 5 ° C.

Ma dużą zdolność wnikania, wysokie właściwości adhezyjne, działanie hydrofobowe, zdolność jednorodnego rozprowadzania, własności antybakteryjne, które zapobiega tworzeniu się i rozprzestrzeniania grzyby i pleśnie, szybki czas schnięcia, przyjazne dla środowiska, bezpieczeństwa. Przed umieszczeniem część brudu, należy upewnić się, że pokrycie FCL ma brud, kurz, a nawet kredy sprayu z tłustych plam. Primer spray lub leczenia tkaninę z wałkiem.

Montaż płytek na płycie gipsowo-kartonowej

Jak najlepiej układać płytki? Niezależnie od tego, czy proces instalacji odbywa się w kuchni, czy w łazience, konieczne jest przeprowadzenie go dopiero po całkowitym wyschnięciu składu gleby. Tylko w tym przypadku następna praca będzie skuteczna i da wynik pozytywny.

Umieścić płytkę na powierzchni płyty kartonowo-gipsowej można przez:

 • Standardowa kompozycja cementu;
 • Płynne paznokcie;
 • Specjalny klej do płytek z dodatkami, dzięki czemu jest elastyczny i najbardziej nadaje się do tego procesu.

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Najlepiej użyć specjalnego kleju przeznaczonego do płytek, ponieważ nie musisz martwić się o jakość wykończenia i to, że wkrótce dachówka zacznie się oddalać od podstawy

Jeśli chodzi o klej na bazie cementu, lepiej wybrać markę Ceresite z oznaczeniem CM11, CM12 i CM17. Również nie ma złych rozwiązań o nazwie Master Standard i Normal. Jeśli klej zostanie naniesiony na ciekłe paznokcie, najlepiej jest użyć kompozycji akrylowej na bazie na bazie wody, ale jeśli w kompozycji jest rozpuszczalnik organiczny, wówczas jest w stanie dzielić zmieloną kompozycję, a nawet samo płótno GKL.

Wskazane jest układanie płytek o małej wadze na płynnych paznokciach.

Warto zauważyć, że wprowadzone płytki na płótnie GCR różne sposoby - każdy element jest bezpośrednio nad poprzednią, z przesunięciem do płytek podłogowych w prawo lub w lewo, w jodełkę, po przekątnej, w postaci choinek, aby załączyć, jako modułowy siatki. 

Układanie płytek na płycie gipsowo-kartonowej w łazience

Aby przykleić kafelek na płycie gipsowo-kartonowej w łazience, będziesz potrzebował dokładnie takiego samego przygotowania, jak w przypadku innych pomieszczeń. Niezależnie od tego, która strona pomieszczenia lub przestrzeni zostanie zainstalowana, wymagana jest zgodność ze wspólną technologią.

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Przyklejanie płytek do płyt gipsowo-kartonowych odbywa się na poziomie budynku

Do kąpieli jest wiele specjalnych zaleceń.

 1. Roboty murarskie wykonuje się również po szpachlowaniu połączeń z płócien GKL, ale należy je poddać specjalnemu szczeliwie sanitarnemu. To wyklucza przenikanie wilgoci pod tkaniną i tworzenie się pleśni.
 2. Potrzebujesz gruntu odpornego na wilgoć.
 3. Wymagane jest sporządzenie projektu przyszłego zakończenia, ponieważ pomoże to uniknąć zakupu niewystarczającego lub wręcz przeciwnie, zbyt dużego materiału.
 4. Na ścianie należy zaznaczyć położenie pierwszego rzędu, a następnie wzdłuż danej linii należy zainstalować pręty podtrzymujące.
 5. Instalacja materiału zaczyna się od drugiego rzędu.
 6. Wskazane jest powierzenie obliczenia materiału programowi specjalistycznemu lub kalkulatorowi online, w którym konieczne jest wprowadzenie danych na temat wyposażenia i drzwi hydraulicznych.

Czas schnięcia roztworu klejącego wynosi średnio 30 minut, a zatem nie jest konieczne od razu pobranie całej objętości, ponieważ wyschnie, a jej właściwości użytkowe zostaną zasadniczo nadane. Naklejka z płyt jest wykonywana na zaprawie wyłożonej grubością 5 mm. Klej nakłada się bezpośrednio na ścianę za pomocą pacy zębatej, co umożliwia równomierne rozprowadzenie kompozycji na całej powierzchni.

Czy mogę przykleić płytki na płycie gipsowo-kartonowej?

Może wiele dyskusji o tym, jak ułożyć płytki, struktury użytej do tego celu, czy dokonać zakupu materiałów potrzebnych do rezerwy, ale takie pytanie, czy możliwe jest przyklejanie płytek na płyty gipsowo-kartonowej płótnie, nie człowiek, który daje negatywną odpowiedź . Na przykład, cienka blacha z płyt gipsowo-kartonowych można umieścić kamionki internetowej, jako pierwszy materiał jest zbyt kruchy, a druga jest zbyt ciężki.

Jak położyć kafelek na płycie gipsowo-kartonowej: jak przykleić i położyć, czy można go ułożyć bez przygotowania, ułożyć płytkę

Czy możliwe jest przyklejenie płytki na karcie hipo? Wszystko zależy od tego, która tkanina jest zainstalowana, jakie ma właściwości i jakie pokrycie ma planować

Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na sposób układania powłoki, na przykład bezpośrednio lub po skosie, na jaką kompozycję, na płynne paznokcie lub mocną zaprawę cementowo-piaskową. Czynniki są niewiarygodne, ale każdy z nich musi być wzięty pod uwagę, aby nie napotkać trudności i nie spaść z powłoki po instalacji.

Płytki ścienne do płyt kartonowo-gipsowych (wideo)

Dekoracyjna dekoracja pomieszczenia zajmuje dużo czasu, ale można stworzyć własny, kreatywny i bardzo oryginalny projekt i nie zapomnieć o zasadach instalacji, aby praca nie została zmarnowana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 2 = 1