Jak prawidłowo kłaść rogi

Jak prawidłowo kłaść rogi

Jak poprawnie kłaść szpachelkę? Ta kwestia dotyczy nie tylko tych, którzy dopiero po raz pierwszy mieli do czynienia z robotami wykończeniowymi, ale także wielu mistrzów. Niemożliwe jest znalezienie naprawdę płaskiego kąta w mieszkaniu lub domu. Ale nie zawsze jest możliwe, aby tak się stało. Wielu się tego boi i poświęca wystarczająco dużo czasu na to wydarzenie. Chociaż w rzeczywistości - nie wszystko jest tak trudne, jak się czasem wydaje.

Wypełnienie narożników nie wymaga wielu skomplikowanych urządzeń i urządzeń, wszystkie prace można wykonać ręcznie.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Tworząc kąt

Kąty są dwojakiego rodzaju: zewnętrzne i wewnętrzne. Różnią się techniką formowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na pierwszą.

Outdoor

Spraw, aby zewnętrzny narożnik był idealny, zadanie nie jest łatwe. Dlatego lepiej jest używać specjalnych padów narożnych, które pozwalają pracować znacznie łatwiej i szybciej.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Pokrycie zewnętrznych narożników

Uwaga, proszę! Nie należy mylić takich produktów z innymi materiałami. Są używane wyłącznie dla kątów 90 stopni.

Podszewka może być kilku typów:

 1. Metal
  Produkcja wykorzystuje stop aluminium lub cienkiej stali. Wszystkie produkty są perforowane. Zmniejsza to wagę, a także pozwala znacznie głębiej "utopić" ją w ścianie. Niestety często obserwuje się korozję, która może przeniknąć na powierzchnię.
 2. Plastik
  Prawie identyczny z metalicznym, ale nie poddany procesom niszczenia. Używane tylko wtedy, gdy nakładana jest dość gruba warstwa, kilka warstw. Wynika to z ich znacznej grubości boków.
 3. Elastyczne części
  Produkty te służą do pracy na krzywoliniowych powierzchniach. Mogą wyrównać krawędzie łuków. Nie tworzą one złamań i łatwo przybierają pożądaną postać.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Łukowaty narożnik

Technologia pracy

Praca z elementami narożnymi wymaga zgodności z pewną technologią. Składa się z następujących elementów:

 • Kit nakłada się na ścianę - na całej wysokości narożnika.
 • Element narożny jest nakładany i dobrze wciskany w uprzednio zastosowane rozwiązanie.
 • Teraz musisz użyć poziomu. Mierzą poprawność lądowania, w razie potrzeby wyrównują. Aby to zrobić, dodaj rozwiązanie w małych porcjach.

Wymagane jest, aby trochę poczekać, rozwiązanie musi zająć. Wskazane jest ponowne zmierzenie go według poziomu. Często rozwiązanie daje niewielki skurcz, należy go skompensować.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Wypełnienie zewnętrznego narożnika za pomocą metalowego perforowanego rogu

Na tej pracy nie kończy się:

 • Teraz musisz zastosować rozwiązanie do samej podszewki. Do tego, na przemian, jest starannie powlekany po obu stronach. Zrób to z łatwością za pomocą dowolnej średniej szpatułki, która jest używana do prac ściennych.
 • Cały nadmiar roztworu jest usuwany. Następnie możesz w końcu wyrównać ściany.

Czekamy na całkowite wyschnięcie powierzchni. Następnie przechodzimy do dokładnego szlifowania. Musisz to zrobić ostrożnie. Nadmierne wysiłki w miejscach montażu narożnika prowadzą do jego wystającego wystroju, co oznacza, że ​​praca będzie musiała zostać powtórzona na nowo.

Ponadto wszystko powinno być dobrze zaimpregnowane podkładem. I można zastosować warstwę dekoracyjną. Kąty będą równe, a robienie ich nie będzie tak trudne.

Rada! Często słyszysz, że musisz sfazować z rogu. Tak, jest to uzasadniona procedura, która pozwoli uniknąć jej zniszczenia. Ale wygląd jest zagubiony. Można tego uniknąć, jeśli ostateczna powłoka jest tapetą. Lub dodatkowo wzmocnij kąt za pomocą dodanego kleju PVA w kitach.

Wewnętrzny

Wyrównanie wewnętrznych naroży nie zawsze jest łatwe, jak mogłoby się wydawać. Chociaż uważa się, że można im poświęcić trochę mniej wysiłku.

 1. Zanim złożysz narożniki, musisz zdecydować - ile są skręcone. Idealnie, gładkie kąty są prawie niemożliwe do spełnienia. Często mogą być ostre lub okrągłe.
 2. Należy rozumieć, że duże różnice można korygować tylko poprzez nakładanie gipsu. Aby to zrobić wyłącznie kit, a nawet warstwa wykończeniowa - nie będzie działać.
 3. Przed nałożeniem narożników płyt kartonowo-gipsowych należy je przykleić specjalnym papierem lub siatką typu mesh, zapewniając w ten sposób niezawodne połączenie dwóch arkuszy na styku.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Tynkowanie ścian powinno zawsze zaczynać się od rogu

Technologia poziomowania

Każdy mistrz ma własną technologię poziomowania za pomocą szpachli. Często stosuje się następujące zasady:

 • Praca zaczyna się od rogu. Faktem jest, że można równomiernie doprowadzić ściany. Jeśli zaczniesz od ścian, będziesz musiał wkładać znacznie więcej wysiłku.
 • Ściany mogą być ściółkowane do góry lub do dołu. Dlatego kąt jest stale sprawdzany.
 • Rozwiązanie najpierw nakłada się na jedną ścianę, potem na drugą. Lepiej jest natychmiast uchwycić duży fragment ściany. Na ratunek przychodzi mała zasada.
 • Wymagane jest ciągłe monitorowanie procesu.

Niemożliwe jest utworzenie idealnego kąta, uzyskuje się lekkie zaokrąglenie. Jest eliminowany przez szlifowanie. Odbywa się to w kilku etapach:

 • Odpowiednia jest ręczna tarka. Na nim jest przyklejony papier ścierny. Ważne jest, aby nakładał się on na krawędzi instrumentu.
 • Szlifowanie rozpoczyna się od jednej ze ścian. Alternatywnie, musisz przejść do następnego. Fugę przeprowadza się po stronie, na której zawinięty jest papier ścierny.
 • Wykonując szybkie i energiczne ruchy, można uzyskać równy kąt.

Jak prawidłowo kłaść rogi

Końcowym etapem szpachlowania jest szlifowanie

Wskazówki i porady

 1. Puttying powinien zaczynać się od wstępnego przygotowania. Konieczne jest wcześniejsze nabycie wymaganej ilości mieszanki.
 2. Nie zapominaj, że wraz z narożnikami pożądane jest wyrównanie wszystkich ścian naraz.
 3. Jeśli praca została przerwana, wysuszoną część szpachli należy zwilżyć wodą.
 4. Aby utworzyć specjalną szpachlę kątową. Praca z nim wymaga trochę praktyki.
 5. Zaprawę do szpachlowania należy przygotować w odpowiedniej ilości. Spójność musi być pastowata. W przypadku znacznego wyschnięcia mieszaniny, która doprowadziła do powstania licznych grudek, nie może ona już działać.

Kładzenie zakrętów nie jest najtrudniejszym procesem, ale wymaga cierpliwości i odrobiny umiejętności. Nie można ich wypoziomować, jeśli nie trzeba wcześniej przygotowywać do wkładania znacznej ilości zaprawy na całą ścianę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

38 + = 45