Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Krzesła bezramowe służą do oszczędzania miejsca, dlatego pytanie o to, jak samodzielnie uszyć torebkę, często występuje u mieszkańców nowoczesnych apartamentów, ponieważ gotowe kopie nie są tanie. Takie elementy wnętrza są jasne, miękkie i mogą stanowić torbę na krzesła lub otomanę, gruszkę lub kulę wielkości giganta. Nie jest zbyt trudno uszyć torbę samemu. Jest na to kilka sposobów. Jeśli masz co najmniej małe umiejętności w zakresie szycia, zwykle idzie szybciej, ale początkujący, z wysiłkiem, możesz sobie poradzić z tym zadaniem, wydając, być może, trochę więcej czasu. Nawet jeśli praca nie wygląda idealnie, fakt ten może być całkowicie zamaskowany jako pomysł autora i uzyskać unikalny worek na krzesło wykonany własnymi rękami.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Torba na krzesła jest popularna, ponieważ przybiera postać ciała każdego, kto na niej siedzi.

Fotel torba z rękami: wybór materiału

Meble bezramowe podlegają tym samym obciążeniom w procesie eksploatacji, co standard, a może nawet bardziej. Dlatego zanim wyszyjesz torebkę, musisz wybrać odpowiednią dla niej tkaninę. Materiał powinien być trwały i przyjemny w dotyku, a każdy wybiera kolor spośród dostępnych do jego gustu. Aby zszyć samą torebkę, jedwab, satyna, szorstka perkal lub satyna nie będą odpowiednie, ponieważ są zbyt cienkie i delikatne i nie są przeznaczone do tego rodzaju operacji.

Możliwe jest użycie weluru na zewnętrznej stronie, tkanina przypomina sztuczne futro, jest miękka i miękka, aksamitna i dość mocna w dotyku. Jest podobny do swoich właściwości stada, który ma również właściwości hydrofobowe. Tkanina ta jest zalecana do stosowania przez małe dzieci, ponieważ jest bardzo łatwa do czyszczenia lub czyszczenia i nie wypala się na słońcu przez długi czas.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Do szycia siedziska torby można użyć tkaniny szenilowej.

Jeśli możesz użyć tkanin nienaturalnych w celu uszycia torby, dobrym rozwiązaniem jest szenil. Tkanina ta ma w kompozycjach włókna syntetyczne, dzięki czemu powierzchnia nie tworzy szpulek, jest łatwa do czyszczenia i, jak każda tkanina meblowa, jest wystarczająco wytrzymała. Szenil wygląda bardzo podobnie do żakardu, który ma również niewielki procent włókien syntetycznych. Pomimo obecności pętelkowych włosów na przedniej powierzchni, powłoka ta nie rozpuszcza się, jeśli przypadkowo zaczepia się i rozrywa jedną nitkę. Zaleca się uszyć fotel z takiej tkaniny, ponieważ jest trwały i wszystkie zanieczyszczenia są łatwo zmywane z jego powierzchni.

Torebkę można uszyć ręcznie za pomocą sztucznego zamszu lub skóry. Te materiały nie są budżetowe, ale ich torba na krzesła będzie trwać długo. Sztuczny zamsz jest linted i bardzo odporny na ścieranie, skóra może być tłoczona, a także bardzo trwałe. Bez ograniczania środków można użyć gobelinu, jest to bardzo mocna i gęsta tkanina o naturalnym składzie, na której tkane są różne rysunki. Ten rodzaj materiału ma właściwości antystatyczne, dlatego szczególnie dobrze jest przyszyć fotel wypełniony piankowymi kulkami polistyrenowymi.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Wypełnienie siedziska torby może być za pomocą kulki polistyrenu.

Tkanina, która będzie używana do szycia wewnętrznej torby może być dowolna. Obowiązkowe cechy to właściwości oddechowe, ponieważ powietrze musi swobodnie przepływać przez konstrukcję, nie ingerując w nią, aby uzyskać pożądany kształt. Nie możesz wziąć do wewnętrznej torby śliskich i zbyt luźnych tkanin, materiałów podszewkowych używanych do szycia ubrań, nie pasują. Możesz wziąć satynę, bawełnę lub flanelową, bawełna i bawełna są używane w 2 dodatkach.

Częściej tkanina sprzedawana przez rolki ma szerokość fabryczną 140-150 cm, wystarczy przyszyć krzesło bez ram bez zbędnych szwów. Materiał o mniejszej szerokości nie pasuje do każdego modelu i nie zaleca się wybierania szerokiej szerokości, ponieważ pozostałości nie nadają się do dalszego użytku i odpadów.

Jak uszyć perłowe krzesło z aplikacją

Do pracy będziesz potrzebował:

 • gruby perkal, satyna;
 • tkanina na zewnętrzną osłonę;
 • 2 suwaki;
 • tkanina do zastosowania;
 • wypełniacz;
 • nić w kolorze;
 • nożyczki;
 • taśma centymetrowa;
 • ołówek;
 • szpilki.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Wzór siedzenia torby.

Wzór musi być przeniesiony na tkaninę, zwiększając się do pożądanego rozmiaru. Najczęściej wzór składa się z małej dolnej części, która będzie służyć jako dno, oraz 6 klinów dla samego krzesła. Szczegóły są wycinane, pozostawiając niezbędne dodatki dla szwów. Przed lub po szyciu konieczne jest przetworzenie wewnętrznych krawędzi szwów. Jeśli tkanina jest gęsta i nieporęczna, wygodniej jest ją przetworzyć w jednej warstwie przed uszyciem pokrycia. Sztuczna skóra, zamsz i stado nie potrzebują tej operacji, ponieważ ich krawędź nie kruszy się.

Aby dopasować bezramowego torbę z rąk, należy najpierw położyć i na przemian szyć wszystkie kliny, niewielki obszar w tym samym czasie musisz opuścić nezashitym, piorun jest włożona do niego. Dwa kliny na szwy są składane z bokami tkaniny wewnątrz i przypięte, aby zapobiec przesuwaniu się tkaniny i szwom są równe. Wszystkie 6 klinów są szyte w ten sposób, nie zapominając o suwaku. Dla początkujących w przypadku szycia może być wskazane, aby rozpocząć z wewnętrzną osłoną, na której błąd nie jest tak krytyczna i niemal niewidoczne, a następnie wziąć na wygląd, który ma być doskonale szyte.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Wymiary wzoru siedziska dla dorosłych i fotelika dziecięcego.

Wreszcie dno jest szyte. Dolna wewnętrzna walizka, która ma dowolną torbę na siedzenia, jest szyta w ten sam sposób, ale zwykle łatwiej jest z nią pracować, ponieważ tkanina jest cienka i łatwiejsza w obsłudze. Aby wypełnić wewnętrzną pokrywę wypełniacza i na zewnątrz, aby usunąć pranie lub czyszczenie, jeden z klinów jest zszyty błyskawicą.

Błyskawice w obu przypadkach muszą być szyte z zachowaniem szczególnej ostrożności, sprawdzając wytrzymałość mocowania suwaka. Rozprężona błyskawica stworzy wiele trudności ze zbieraniem wypełniacza i ponownym umieszczeniem go w pokrywie. Błyskawica na wewnętrznej obudowie jest konieczna, ponieważ wypełniacz po jakimś czasie pęka, konieczne jest jego wypełnienie, aby krzesło nie straciło kształtu. Wewnętrzna pokrywa na 2/3 objętości jest wypełniona specjalnym wypełniaczem, następnie zapina się zamek błyskawiczny i nakłada na niego zewnętrzną osłonę.

Jak uszyć prostokątną torbę bez ramienia własnymi rękami

Do wykonania takiego wnętrza potrzebne będą następujące materiały:

 • tkanina na wewnętrzny futerał;
 • tkanina na pokrycie zewnętrzne;
 • wątek w dźwięku;
 • 2 suwaki;
 • wypełniacz;
 • igły;
 • szpilki krawieckie;
 • nożyczki;
 • ołówek;
 • taśma centymetrowa;
 • gon.

Wzory można narysować na papierze, a następnie przenieść na tkaninę lub narysować bezpośrednio na tkaninie. Wycinali, pozostawiając odpowiednie rozmiary dla szwów.

Przede wszystkim, aby uszyć krzesełko, musisz połączyć dolną i tylną część, nie zapominając o włożeniu suwaka w szew. Następnie części boczne i plecy są szyte. Strona przednia jest przyszyta do boków w ostatnim miejscu, szwy są przetwarzane za pomocą splotu owerlokowego lub zygzakowatego na maszynie. Następnie okazuje się, że worek na siodełko się obraca.

Aby dopasować prostokątny siedzenia i zapewniają utrzymanie kształtu w trakcie pracy, jest to konieczne dla realizacji połączeń rurowych lub swoich konturu dodatkowe szwy ściegów pristrachivaya do wewnętrznego konturu na obszarze 0,7 cm. Następnie wlewa się do wewnętrznej wypełniacza worka, suwak zużycie przycisk i zewnętrzna osłona.

Jak uszyć worek do siedzenia w formie piłki

Do pracy będziesz potrzebował:

 • tkanina na wewnętrzny futerał;
 • tkanina na zewnętrzną warstwę 2 rodzajów;
 • ołówek;
 • gon;
 • taśma centymetrowa;
 • nożyczki;
 • nić w tonie tkaniny;
 • szpilki do stemplowania;
 • wypełniacz;
 • 2 suwaki.

Jak prawidłowo uszyć torbę własnymi rękami

Fotelik może stać się atrakcją każdego wnętrza.

Zanim uszysz krzesło o niecodziennym kształcie, musisz poprawnie narysować wzór, który będzie reprezentował kilka regularnych wielokątów. Klasyczna forma piłki składa się z kilku pięcio- i sześciokąta, które potrzebują odpowiednio 12 i 20 sztuk do uszycia krzesła. Proces montażu będzie taki sam, jak w poprzednich wersjach, ale przed szyciem krzesełka będzie wymagał dużo cierpliwości i wytrwałości, ponieważ wszystkie formularze muszą być dokładne.

Wszystkie formy są przekazywane do tkanki we właściwej ilości i wycinane, pozostawiając odpowiednie dodatki dla szwów. Ponieważ części te są stosunkowo małe i mają ostre narożniki, zaleca się, aby szwy zostały usunięte przed zsunięciem części. Do nieistotnych materiałów nie ma to zastosowania, a reszta jest przetwarzana przy użyciu overlocka lub zygzaka. Jeszcze lepiej - ale zajmuje to dużo czasu - przyciąć krawędzie krawędzią, zanim uszyjesz krzesło.

Najpierw części są ściągane za pomocą szpilek i dopiero wtedy zaczynają szycie, tak że w procesie nie ma przesunięcia i nie trzeba przerabiać całej pracy. Szycie fotela w formie kuli jest trudniejsze również ze względu na błyskawicę, ponieważ zwykle nie mieści się tylko na jednej powierzchni, należy ją umieścić na łuku.

Wewnętrzna pokrywa musi powtarzać kształt zewnętrznej, ale może być szyta z tkaniny o tym samym kolorze. Wlewa się do niego wypełniacz, zapina się zamek błyskawiczny, następnie od góry wyciąga się zewnętrzną osłonę. Pytanie o to, jak uszyć torbę w formie piłki można uznać za rozwiązaną.

Jak prawidłowo wypełnić wypełniacz

Wypełniacz bezramowych mebli jest jego najważniejszą cechą, ponieważ kształt produktu będzie zachowany tylko wtedy, gdy wkładane będą kulki polistyrenowe.

Napełnianie takich małych kulek wewnątrz pokrywy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy jest ich tak dużo. Aby wykonać tę pracę, musisz przygotować:

 • wypełniacz;
 • arkusz papieru;
 • odkurzacz.

Może to zająć trochę czasu. Z papieru stwórz lejek, składając go jak torbę. Węzeł wewnętrzny należy umieścić w otworze otwartym w wewnętrznej torebce. Wymagana ilość wypełniacza jest wypełnione, to najlepiej zrobić to za pomocą asystenta, gdy jedna osoba trzyma torebkę i lejek, a drugi kulek styropianowych sen.

Po umieszczeniu odpowiedniej ilości wypełniacza w pokrywie, lejek jest usuwany, a zamek błyskawiczny jest zapinany. Duża lub mniejsza część granulek znajdzie się na podłodze, należy ją wyczyścić za pomocą odkurzacza. Szczególnie należy zachować szczególną ostrożność, jeśli w pokoju znajdują się zwierzęta domowe lub dzieci, ponieważ połknięte kulki mogą powodować wiele problemów. Lepiej na czas napełniania zabrać dzieci z pokoju, ponieważ małe kulki mogą z łatwością być w uszach lub w nosie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

41 − 34 =