Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Po naprawie często pojawiają się materiały wykończeniowe, których szkoda wyrzucić. Na przykład tapety sprzedawane w dużych rolkach i zawsze pozostają. Jak z nich korzystać? Możesz przykleić im szafy, stoły, drzwi, inne meble.

Dzięki tej prostej akcji natychmiast zabijasz dwa ptaki jednym kamieniem, wykorzystujesz resztę materiału wykończeniowego i dekorujesz stare meble, które widziałeś. Aby wykonać taką pracę, nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności, ale jak to zrobić, teraz powiemy.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Jasny akcent w spokojnej kuchni

Tapety

Prawdopodobnie słyszałeś już więcej niż raz, że tapety ozdabiają różne przedmioty wnętrza. Ile klas mistrzowskich widziało się w telewizji od projektantów wszystkich pasków, ponieważ każdy z nich uważa za swój obowiązek oddanie drugiego życia przedmiotowi domowego użytku.

Czy często wysokiej jakości włókniny tapety winylowe lub jako wersja papierowa jest bardzo trudne do pracy, i aby uzyskać co najmniej zadowalający wynik musi być dość potu.

Dlatego, jeśli masz tapetę, zanim zaangażujesz się w wklejanie otaczających obiektów, upewnij się, że jakość materiału wykończeniowego.

Wybór koloru i tekstury jest również ograniczony, ponieważ pracujemy z resztkami materiału, ale jeśli chcesz kupić nową rolkę do tych celów, zacznij od ogólnego projektu pokoju i kubków smakowych.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Dekorowanie mebli kuchennych z tapetami

Dopuszczalne jest pokrywanie mebli w pokoju płachtami o tym samym wzorze, co na ścianach. Spójrz na to wnętrze będzie całkowicie harmonijne i holistyczne. Jeśli chcesz użyć innego rodzaju tapety, nie zapomnij o ogólnej koncepcji projektu pokoju.

Zastosowanie prostych rozwiązań konstrukcyjnych pozwoli stworzyć bardziej harmonijne wnętrze. Na przykład, jeśli pokój jest wykończony w jasnych kolorach, dobrze jest użyć ciemnych lub jasnych opcji do wklejania szafek. Jeśli ściany w pokoju są wklejone tapetą z ornamentem, wówczas w celu uniknięcia przeładowania wnętrza, meble są sklejone monofilowymi płócieniami. Bardzo fajnie będzie wyglądać wykończenie wnętrza szafki, wykonane w tonie ścian pokoju.

Nie jest to zła opcja do projektowania szafek, to imitacja innych materiałów wykończeniowych, drewna, cegły, skóry, kamienia. Taka tapeta winylowa jest często używana do dekoracji różnych pomieszczeń i oczywiście pozostają. Ponadto takie obrazy mają znaczną ulgę i powtarzający się wzór, który pomoże ukryć wady na powierzchni mebli.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Klasyczna wersja dekoracji szafki

W sklepach budowlanych można znaleźć specjalną tapetę, przeznaczoną do wklejania drzwi i szafek. Zwykle są to warianty papierowe, które pokazują nietrywialne wątki, mniej powszechne imitacje drewnianej okładki.

W rzeczywistości szafka pod drzewem łatwiej jest wkleić z samoprzylepną folią, która jest dostępna tylko w takich kolorach. Niemieckie i holenderskie filmy są droższe i lepszej jakości, chiński jest tańszy, ale ten film często opuszcza krawędzie z powodu nie najlepszej jakości kleju.

Zwróć uwagę, że tapeta samoprzylepna może być monofoniczna, witrażowa, jeśli ta opcja Ci odpowiada, użyj jej.

Jeśli zamierzasz przykryć szafkę kuchenną lub stolik nocny w korytarzu, pożądane jest, aby tapeta była odporna na wilgoć do czyszczenia na mokro. Trzeba z wyprzedzeniem o tym pomyśleć. Folia samoprzylepna ma właściwości odporne na wilgoć, podobnie jak większość tapet winylowych, ale papier jest słaby.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Używanie zielonych i białych kolorów pasujących do wnętrza

Jeśli masz tylko resztki papieru, w zasadzie możesz z nich korzystać, ale po sklejeniu konieczne będzie nałożenie na nich warstwy lakieru, która zapewni połysk i ochroni szmatkę przed wilgocią.

Produkujemy wklejanie

Zbieramy niezbędne materiały

Zanim zaczniesz, musisz zająć się narzędziami i materiałem. Tutaj to nam się przydaje:

 • papier ścierny (papier ścierny), odpowiedni świder lub szlifierka, aby przygotować powierzchnię do wklejenia;
 • w niektórych przypadkach suszarka do włosów w budynku, ale niekoniecznie;
 • Narzędzia pomiarowe - linijka, taśma miernicza, kąt;
 • narzędzia do znakowania i znakowania - ołówek, długopis, marker;
 • narzędzie do krojenia - nóż, nożyczki;
 • podkład i kit na drewno do prac przygotowawczych;
 • narzędzia do aplikacji związków - wałek, szczotka, szpatułka;
 • Szmaty do wygładzania i usuwania kleju;
 • klej PVA.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Używanie kamienia szlifierskiego do szlifowania powierzchni

Jak widać, lista jest imponująca. Jeśli nie masz żadnych materiałów, kup je. Przy okazji, jeśli sprzęt Twoich mebli się zużył, to można go zmienić. Na przykład długopis, nowy uchwyt do szafki nie będzie kosztowny, ale doda koloru do nowo wykonanych mebli klejonych.

Prace przygotowawcze

Zanim będziesz mógł tapetować meble, musisz zadbać o powierzchnię, na którą nakładasz materiał. Musimy dostosować go do takich prac, więc zrobimy następujące manipulacje:

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Typowa domowa szafka kuchenna po dekoracji

 • Aby ułatwić pracę z szafką lub szafką nocną, należy ją zdemontować, zdjąć z niej cały sprzęt.
 • Następnym krokiem jest wyszlifowanie dekoracyjnej powierzchni, usunięcie z niej całej warstwy lakieru. Można to zrobić za pomocą skóry, która jest bardzo pracochłonna, łatwiej będzie umieścić odpowiednie przystawienie na wiertarce, bułgarskim lub śrubokręcie i przejść po lakierze.

Aby usunąć lakier, jak to możliwe, za pomocą budynku suszarka do włosów. W tym celu powierzchnia zostaje podgrzana, a naniesiony związek zostaje zeskrobany szpachelką. Ale w tym przypadku nie można się obejść bez szlifowania.

 • Jeśli masz meble z drewna i nie są one traktowane w jakikolwiek sposób, to zaleca się, abyś chodził z makaronem, aby stworzyć szorstkość.
 • W następnym kroku usuwamy cały kurz ze skóry, do którego używamy wilgotnej ściereczki. Daj meblom trochę czasu do wyschnięcia.
 • Po sprawdzeniu wysuszonej powierzchni pod kątem wad, decydujemy, czy musi to być kit. Jeśli pęknięcia i wycięcia nie są tak duże, a tapeta do tłoczenia wytłoczona, nie możesz tego zrobić. Jeśli defekty są głębokie, będziesz musiał wyrównać powierzchnię za pomocą szpachli, może nawet na kilku warstwach.
 • Jak już zapewne się domyślasz, po wyschnięciu shpaklevki miejsca do szpachlowania muszą zostać przetworzone, wyrównując je wspólną powierzchnią. Odbywa się to w ten sam sposób z papierem ściernym.
 • Teraz powierzchnia szafki jest prawie gotowa, pozostaje tylko zagruntować, aby uzyskać lepszą przyczepność do tapety.

Wykonanie prac przygotowawczych zapewni 80% sukcesu, nawet jeśli nie możesz pięknie wkleić tapetę po raz pierwszy, będziesz już mieć bazę do dalszych eksperymentów.

Uszczelnienie

Wklejanie mebli odbywa się również w kilku etapach:

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Prace nad wklejaniem mebli tapetą

 • Przede wszystkim konieczne jest wykonanie blanków ze szczątków tapety. W tym celu obiekt jest dokładnie mierzony, a wymiary są przenoszone na tapetę. Wytnij wzory zgodnie z rozmiarem szafki lub stolika nocnego.
 • Dalsze przeszklone przygotowane powierzchnie. Możesz użyć kleju do tapet, ale lepiej jest użyć PVA budowlanego, lepiej będzie przykleić materiały. Ostrożnie zastosuj wycięte elementy na powierzchni obudowy, spróbuj natychmiast wyprostować płótno. Robienie tego nie jest takie trudne, ponieważ wzory mają małe wymiary.
 • Zaleca się zapakowanie dużej liczby suchych szmat lub szmat, aby wygładzić arkusze i usunąć z nich pozostały klej. Ściślejsze naciskanie kawałków pomoże w użyciu specjalnego wałka dociskowego.
 • Po wklejeniu szafki lub innych mebli z tapetą, trzeba poświęcić trochę czasu na klej, aby wyschnąć, a następnie przykręcić okucia. Zwykle zajmuje to kilka godzin, ale w przypadku dużych przedmiotów może to potrwać jeden dzień.

Podobnie jak w przypadku standardowego klejenia tapet, staraj się nie tworzyć przeciągów w pomieszczeniu, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że arkusze są źle przyklejone.

Jak przykleić szafę tapetą, proste techniki wystroju

Manifestacja fantazji we wnętrzu kuchni

Właściwie to cała technologia dekorowania mebli tapetą. Zdecydowanie po tych manipulacjach Twoja szafka będzie wyglądać lepiej, z pewnością bardziej interesująca niż w przypadku jej pomalowania.

Możesz udekorować szafki samemu, jak widać, nie ma tu nic skomplikowanego, wystarczy trochę wysiłku, cierpliwości i dokładności. Ponadto, przywrócenie takich przedmiotów własnymi rękami, da ci zaufanie do własnych umiejętności i potwierdzi dostępność twoich zdolności projektowych. Spróbuj, może świat wciąż nie zna nazwy nowego, odnoszącego sukcesy projektanta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 31 = 35