Jak uszyć boki do łóżeczka własnymi rękami: robienie

Jak uszyć boki do łóżeczka własnymi rękami: robienie

Spis treści: [ukryj]

 • Wykonanie krocza w łóżeczku niemowlęcym
 • Wykonywanie kredensu w łóżeczku

Jak uszyć boki łóżeczka własnymi rękami, mając na celu ochronę dziecka?

Jak uszyć boki do łóżeczka własnymi rękami: robienie

Domowa ramka wykonana jest z tkaniny i sinteponu.

Paski boczne są używane tak, aby dziecko nie opierało się o twarde pręty łóżka, aby chronić przed uderzeniami o drewniane listwy, a także dla wygody koi.

Będą również chronić dziecko przed przeciągami i stworzyć przytulną atmosferę dla dziecka. Możesz je uszyć samodzielnie.

Wykonanie krocza w łóżeczku niemowlęcym

Materiały i narzędzia:

 • tkanina;
 • sintepon;
 • taśmy;
 • koronki;
 • Rzep;
 • maszyna do szycia;
 • nożyczki;
 • igły;
 • wątek.

Musisz kupić piękną tkaninę bawełnianą w jasnych kolorach i rysunkach dla dzieci. Jeśli szerokość tkaniny wynosi 150 cm, potrzebne będzie tylko około 4 m tkaniny. Konieczne jest umycie go przed cięciem, aby produkt nie siedział podczas pracy. Płyty mogą być wykonane osobno, składające się z czterech części: dwóch po każdej stronie łóżka, jednej przy głowie i jednej przy stopach. Więc łatwiej im się odpiąć i umyć. W oddzielnych przypadkach łatwiej jest zamknąć wypełniacz. Jeżeli łóżko dziecka ma standardowy rozmiar, a rozmiar materaca wynosi 120x60 cm, należy znaleźć następujące szczegóły:

 • cztery prostokąty o wymiarach 126x38 cm;
 • cztery prostokąty o wymiarach 63x43 cm.

Jak uszyć boki do łóżeczka własnymi rękami: robienie

Wzór boków,

Konieczne jest wycięcie detali, aby po uszyciu wzór na tkaninie był jak najbliżej. Dlatego lepiej wybrać materiał z osobnymi małymi wzorami lub wzorami. Następnie trzeba wyciąć 16 prostokątów o wymiarach 7 x 10 cm, które są przeznaczone do elementów złącznych zapinanych na rzep. Następnie wyciąć dwa paski o długości 90 cm i szerokości 12 cm, przeznaczone na ruches na krótkich bokach felg. Następnie wyciąć dwa paski o długości 180 cm i szerokości 12 cm dla rzęs na długich bokach.

W przypadku sznurków trzeba wyciąć 20 długich pasków o wymiarach 53 x 7 cm, po czym należy złożyć paski, które są przeznaczone na sznurki z niewłaściwą stroną do środka. Następnie paski muszą być zszyte wzdłuż dwóch długich boków i jeden krótki, a następnie skręcić i prasować żelazkiem. Zamiast ciągów można używać wstążek. Następnie, po złej stronie, łączniki są szyte, a następnie są obracane i wygładzane żelazkiem. Następnie należy uszyć kolczaste części rzepu na boku łóżka w wymaganych miejscach. Miękkie części rzepa są przyszywane do elementów złącznych. Czwarta strona zapięcia musi być przyszyta z boku. Następnie konieczne jest wykonanie złożeń, w tym przypadku ruches i koronki do dystrybucji na szerokość produktu. Następnie, wzory muszą być złożone w pary na przedniej stronie do wewnątrz. W takim przypadku należy umieścić szwy z koronkami i wiązaniami między nimi.

Przeciągnij sznurki i szpikulce za pomocą koronek. Zszyj na maszynie wszystkie elementy z trzech stron. Następnie szczegóły są odwracane na przednią stronę. Następnie wewnątrz pokrywy konieczne jest zamknięcie otworu wlewu. Następnie należy zszyć stronę od dołu. Aby upewnić się, że wypełniacz nie kruszy się podczas prania, należy wykonać dodatkową linię wzdłuż obwodu produktu, cofając się o 5 cm od krawędzi.

Powrót do spisu treści

Wykonywanie kredensu w łóżeczku

Materiały i narzędzia:

 • tkanina 2 m;
 • sintepon 2 m;
 • taśma;
 • nożyczki;
 • igły;
 • wątek;
 • maszyna do szycia.

Możliwe jest wszycie wszechstronnego brzegu wzdłuż całego obwodu łóżeczka. Do wytworzenia produktu potrzebne są 5 metrów materiału o szerokości 150 cm i 2 metry sinteponu o grubości 1 cm i szerokości 150 cm. Materiał wybrany jest z naturalnych materiałów. Przed otwarciem materiał należy umyć, aby gotowy produkt nie siedział podczas pracy.

Konieczne jest zmierzenie łóżeczka i narysowanie wzoru zderzaka na papierze. Następnie konieczne jest wycięcie przyszłego produktu z materiału. Wszystkie szczegóły są zszyte z niewłaściwej strony. Jednocześnie jedna krawędź pozostaje odkryta do wstawienia wypełniacza. Po zszyciu w nich szczegółów wkładają wykończeniową taśmę z taśmy. Wstępna taśma jest zbierana. Następnie musisz wyciąć żądaną średnicę wypełniacza. Wypełniacz powinien być o pół centymetra mniejszy niż części materiału. Następnie części wypełniacza są wkładane do pokrowca z tkaniny, a następnie wszystkie krawędzie są szyte na maszynie do szycia. Następnie uszyć wstążki na zewnątrz. Muszą być szyte w miejscach, w których granica zostanie przywiązana do łóżeczka. Zazwyczaj struny są wykonywane w narożach łóżeczka i wzdłuż środkowych boków. Jeśli jako wypełniacz wybrano sintepon, należy wykonać dodatkową linię 5 cm od krawędzi produktu. Jest to konieczne, aby upewnić się, że sintepon nie kruszy się podczas prania. Możesz użyć hologramu zamiast sintepon, który jest bardziej wytrzymały i nie kruszy się podczas prania.

Boczne deski łóżka dziecięcego należy myć przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć gromadzenia się kurzu na nich. Produkt wytworzony przez Ciebie chroni Twoje dziecko przed urazami, przeciągami i zapewnia mu spokojny odpoczynek i sen w wygodnym i komfortowym otoczeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 37 = 44