Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Nie wiesz, jak zacząć mini-ogródek na balkonie? Zacznij od zieleni, na balkonie latem możesz uprawiać warzywa, a zimą pojawiają się niuanse sezonowego wzrostu. Na przykład sadzenie wiosenno-letnie nie wymaga dodatkowego oświetlenia, ale jesienią i zimą należy je zorganizować.

Zieleń na balkonie: jak wyhodować sałatkę

A na balkonie i na parapecie można wyhodować doskonałą sałatkę - roślina jest bezpretensjonalna i ma wiele zalet. W domu możesz rosnąć przez cały rok.

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Sałatka jest w stanie leczyć bezsenność i poprawiać apetyt

Przede wszystkim trzeba przygotować siedzenia - wystarczy mieć pojemność 20 cm, konwencjonalne drewniane skrzynie, doniczki, plastikowe pojemniki, wszystko pasuje. Pojemnik musi zostać zdezynfekowany, na przykład, roztworem nadmanganianu potasu.

Drenaż jest obowiązkowym etapem tworzenia komfortowych warunków uprawy sałaty. Możesz przygotować prostą warstwę gliny ekspandowanej, odpowiednią i sintepon, która często jest używana w pojemniku, w którym rośnie sałatka.

Funkcje sałaty:

 • Ta roślina lubi lekkie gleby, które dobrze utrzymują wilgoć. Mieszanka gleby może składać się z torfu, zwykłej gleby i obrośniętego nawozu. Wymieszaj te komponenty w równych częściach. Wymieszaj mieszaninę z popiołem, a następnie dodaj piasek.
 • Sałatka musi być wysiewana w wilgotnych rowkach, na głębokości 1 cm.
 • Posyp nasiona sałatki glebą od góry, lekko zwartą. Zrób odstęp między liniami około 15 cm.
 • Rozmieść szklarnię nad podestem. Możesz budować łuki na krawędziach pudła, pomogą one pokryć polietylenem górującym nad sadzeniem. Polietylen jest usuwany, gdy pojawiają się kiełki.
 • Sałatka to roślina, która kocha wilgoć, a korzenie jeszcze nie zyskały na sile, możesz codziennie spryskiwać liście wodą.
 • Możesz karmić sałatkę raz w tygodniu za pomocą roztworu sfermentowanej dziewanny (w proporcji od 1 do 10).

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Jeśli chcesz zjeść sałatkę latem lub jesienią, warto zasiewać wiosnę

 Od odmian wybierz wczesne dojrzewanie, takie jak Golden Ball, Crimson Ball, Zorepad, Snowflake, itp.

Czego używać odmiany zieleni do uprawy balkonów (wideo)

Jak sadzić warzywa na balkonie: zielona cebula

Z pewnością można go nazwać liderem klasyfikacji kultur, które można wyhodować na balkonie.

Jako materiał do sadzenia można użyć albo siekania łukiem, albo prostego obracania cebulą. Z uprawy zbiory z pewnością będą mniejsze, ponieważ cebula szybko się wyczerpuje. Ale wielu ekspertów zauważa, że ​​długopis takiej wiązki będzie bardziej delikatny i miękki. Tak, a miejsce podczas sadzenia gniazd zajmuje mniej.

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Cebulę można sadzić nawet w wodzie: niemniej jednak wynik będzie najlepszy, jeśli podłoże zostanie użyte do sadzenia

Co jeszcze musisz wiedzieć, gdy rośnie cebula na balkonie:

 • W glebie przeznaczonej do sadzenia zaleca się wykonanie hydrożelu nasączonego roztworem Gumiego. Hydrożel nie pozwoli na szybkie wyschnięcie gleby, co oznacza, że ​​żarówki nie będą cierpieć z powodu braku wody.
 • Luchok trzeba sadzić regularnie, co dwa tygodnie, można nieco częściej. Jak tylko zbierzesz od pierwszego grzbietu, zielenie nie będzie następne.
 • Możesz sadzić cebulę w niezbyt dużych plastikowych pudełkach, pojemnikach. Do dna dla drenażu nalewa się keramzit, a na wierzchu hydrożel, gdzieś do środka pudełka. Mieszanina jest trochę ubita, a cebulki są sadzone blisko siebie.
 • Pogłębić cebulki w glebie nie jest tego warte. Pamiętaj, aby po wysianiu wlać go obficie.

Zwykle z łukiem nie ma problemów - moczenie, nie trzeba przycinać. Jeśli sadzisz już kiełkujące cebulki, nie dostaniesz plonów.

Rosnące pietruszki na balkonie

Dwa sposoby na pomoc w uprawie tego rodzaju zieleni na balkonie to wysiew nasion bezpośrednio do gleby i destylacja pietruszki z przygotowanych korzeni.

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Jeśli chcesz szybki wynik, nie używaj pierwszej metody

Przy okazji, druga metoda będzie łatwiejsza. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie materiału do forsowania od upadku, weź go w wyspecjalizowanych sklepach.

Co jest lepsze: potrzebujemy zdrowych korzeni, średniej wielkości, bez żadnych wad. Zobacz, że nerka korzeniowa pozostaje w korzeniu.

Dobrze ukorzenić ziemię i korzeń rośliny w doniczce lub plastikowym pojemniku. Przykryj wierzchołki korzenia roślin korzeniowych. Jeśli są długie, można je odciąć i posypać węglem, aby się nie zgnił. Lub możesz lądować ukośnie.

Ale jeśli zdecydujesz się wyhodować pietruszkę z nasion, nie oczekuj, że będą szybko kiełkować.

Do natłustej pietruszki jest to konieczne na żądanie, kultura ta nie boi się zimna.

Jak wyhodować rzeżucha na balkonie

A ta roślina jest dość posłuszna, z rosnącym nie będzie problemów. Podobnie jak cebula, rzeżucha jest niepozorną kulturą. Ponadto sałatka z rzeżuchy jest dojrzała, dwa lub trzy tygodnie po wzejściu, a teraz możesz cieszyć się świeżymi i zdrowymi ziołami.

Jak wyhodować zielenie na balkonie: mini-ogród z własnymi rękami

Pomimo tego, że roślina ta prawie zawsze potrzebuje światła słonecznego, może być uprawiana w zimie

Co powinieneś wiedzieć o rudzie wodnej:

 • Jest to roślina odporna na zimno, więc może być dobrze uprawiana w zimie;
 • Na światło, rukola wodna również nie jest wymagająca;
 • Podstawowe potrzeby rzeżuchy - stałe nawilżanie gleby i powietrza, roślina nie będzie tolerować suszy;
 • Każdą porcję rzeżuchy należy wysiać w ciągu 6-10 dni, aby zawsze świeża zieleń użytecznej rośliny znajdowała się na stole.

I to jest naprawdę bardzo przydatne - normalizuje ciśnienie krwi, poprawia metabolizm, wspomaga dobry sen. Oczywiście ten efekt zapewni tylko regularne spożycie rukiew wodnej, a to zapewni jej całoroczny wzrost na balkonie.

Rosół rzeżuchy w domu (wideo)

Zieleń domu jest piękna, smaczna, pożyteczna i bardzo interesująca. Możesz wyhodować pietruszkę lub sałatkę z dzieckiem, które uzna proces za fascynujący i będzie dumny ze swoich zbiorów. Wypróbuj, a następnie świeże zioła (jeśli jest ich wiele) można zamrozić w saszetkach lub małych pojemnikach.

Udany proces uprawy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 3 = 4