Jak zainstalować rolety i żaluzje – 3 skuteczne sposoby

Jak zainstalować rolety i żaluzje – 3 skuteczne sposoby

Tradycyjny wygląd okna nie traci popularności, ale jednocześnie zmienia się w zależności od czasu - potwierdzają to rolety, rolety, rolety. Wybór wariantu odpowiedniego do stylu pomieszczenia, jak również instalacja rolet, własnymi rękami, jest prosta, jeśli postępujesz zgodnie ze wszystkimi szczegółowymi instrukcjami. Jak to zrobić opisano poniżej.

Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

Rolety

 • Montaż
  • Narzędzia i materiały
  • Montowanie systemu
  • Okiennice

  Funkcje rolet

  Tkanina, wzmocniona na twardym wale - normalny wygląd rolek lub rzymskich zasłon. Mogą być niezależnymi obiektami wnętrza.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  A także w połączeniu z tradycyjną dekoracją okna kurtynowego, jest wiele godności:

  1. Zwartość. W postaci złożonej lub rozłożonej rolety na oknach z tworzyw sztucznych nie zajmują powierzchni parapetu, meble można łatwo przesuwać do okna - za pomocą gzymsów jest to niemożliwe.
  2. Różnorodność. Kolor i struktura - bawełna, poliester, jedwab - są bogate w możliwości wyboru. Ponadto grubość wstęgi jest nieograniczona - gęsta lub prawie przezroczysta. Nie wykluczaj personalizacji.
  3. Wytrzymałość i trwałość. Zasłony są chronione przez impregnację przed wypalaniem, gromadzeniem się kurzu, rozciąganiem. Nie obejmuje rozdarcia lub rozciągania pojedynczych nici. Zasłony na plastikowym oknie nie wymagają żelazka i są łatwe do czyszczenia.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Istnieje kilka niedociągnięć:

  • Kruchość plastikowych części do elementów złącznych. Działaj podczas instalacji, a działanie powinno być zadbane. Być może zainstaluj rolety na plastikowych oknach własnymi rękami, ale w przypadku braku doświadczenia powinieneś zaprosić profesjonalistów.
  • Zasłon nie można prać, a ponieważ materiał pochłania zapachy - na przykład w kuchni staje się problemem.
  • Niemożliwość przewietrzenia pomieszczenia, w przypadku obniżonych ubrań, zainstalowana bezpośrednio w otworze lub na zewnątrz, a nie w oknach.

  Prawidłowa instalacja rolet na plastikowych oknach sprawia, że ​​jest to niezwykłe. Ta konstrukcja nadaje się do nowych stylów wnętrza - high-tech, kicz, minimalizm. Wraz z tradycyjnymi firankami zasłonowymi - country, modern, art deco.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Dekoracja okna

  Wybór rolet

  Aby pomyślnie wybrać projekt dla własnego okna, postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi:

  • Lokalizacja. Rolety są instalowane na drzwiach okna z tworzywa sztucznego, wewnątrz otworu lub na zewnątrz. Pierwsza opcja jest najkorzystniejsza, ponieważ nie będzie problemów z otwarciem drzwi. Reszta jest montowana w połączeniu z innymi zasłonami - puste otwarte okno wygląda niezbyt przytulnie.
  • Mechanizm mechanizmu. Zamknięty wał utrzyma płótno w czystości, nie będzie się wyróżniał na tle konstrukcji. Drugi jest tańszy, łatwiejszy w obsłudze - pasek wagi swobodnie prowadzi niewidomych.

   Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  • Długość i stopień zaciemnienia. Z reguły zasłony do montażu na plastikowym oknie sypialni, pokoju dziecinnego, szafki mają imponujące parametry. Tam przestrzeń musi być chroniona przed jaskrawym światłem. W przypadku innych pomieszczeń odpowiednia jest długość opcji mini lub kasety, gdzie ruch zasłon odbywa się w specjalnym pudełku.
  • Szerokość otworu. W przypadku niestandardowych okien używany jest system rolek - lovolight. Ponadto, aby nie ładować imponujących otworów niepotrzebnymi płótnami, instalacja rolet zapewnia opcję dzień-noc. Za dnia przezroczyste materiały są porzucane, w ciemności - głuche.

  Nie jest trudno wybrać i powiesić rolety na własnych oknach, jeśli jasno określisz cel instalacji w każdym z pomieszczeń.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Montaż

  Montaż każdego rodzaju rolet na plastikowych oknach jest możliwy własnymi rękami. Wszystkie akcesoria są kupowane z wyprzedzeniem, dzięki czemu instalacja może być wykonana szybko. Metody montażu są następujące:

  1. Na śrubach samogwintujących. Wadą tej metody są szczątkowe ślady na profilu okiennym, jeśli wtedy właściciele będą chcieli zmienić konstrukcję.
  2. Instalowanie ramienia sprężynowego. Konstrukcja jest po prostu zawieszona na skrzydle, bez ingerencji w swobodne otwieranie i zamykanie okna. Instalacja żaluzji jest podobna.
  3. Za pomocą taśmy klejącej. Z upływem czasu warstwa traci wytrzymałość wiązania i wymaga renowacji struktury.

  Wybierz metodę to interes właściciela. Poniżej znajduje się krok po kroku sposób mocowania wałka do śrub samogwintujących, jako najbardziej pracochłonny. A także przygotowanie do montażu skrzynki z roletami. Reszta nie wymaga specjalnej wiedzy.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Instrukcje instalacji

  Narzędzia i materiały

  Będziesz potrzebować śrub samogwintujących, przyrządów pomiarowych - linijki, taśmy mierniczej i narzędzi - wiertarki, śrubokrętu, piły do ​​metalu i nożyczek.

  Jeśli instalacja żaluzji na oknie z tworzywa sztucznego znajdzie się wewnątrz lub na zewnątrz otworu betonowego, stosowane są korki do wina, które są wstawiane w otwory, a następnie przyklejane do tonu ścian. Tak więc wkręty samogwintujące będą wchodzić ciasno, bez tłuszczu.

  Montowanie systemu

  Zasadniczo wał z komponentami dostarczany jest w stanie zdemontowanym. Wybierz szerokość z wyprzedzeniem, w zależności od wielkości otworu lub okna.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Aby zainstalować rolety w oknach, wykonaj następujące czynności:

  • Projekt dostosowany jest do wielkości skrzydła lub otworu, jeśli jest szerszy niż rzeczywiste parametry. W tym celu wałek jest uwalniany z zaślepek i przez pomiar, odcięty przez piłę do metalu. Dolna szyna została doprowadzona do odpowiedniej wielkości. Tkanina rozprzestrzenia się i wchodzi - usuń nadmiar tkanki. Rolety są teraz łatwe w montażu.
  • Kurtyna musi być zamocowana na wale. W tym celu usuwa ochronę warstwy kleju, a krawędź jest przykręcana do wału.

  Ważne jest, aby działać ostrożnie, aby przyszłe zasłony nie uległy zniekształceniu. Zawijanie 2/3 całego płótna, dolna krawędź jest włożona do stojaka.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  • Teraz rozpocznij instalację rolet. W tym celu wałek jest nakładany na skrzydło okienne lub znaki są wykonywane na otworze odpowiednio do poziomu. Przyszła kurtyna musi być ściśle równoległa do podłogi lub parapetu.
  • Narożniki są wzmacniane osobno. Aby to zrobić, wywiercają wcześniej otwory na śruby samogwintujące. Ponadto jeden z nich jest zamocowany na plastikowym profilu okna lub betonowej ściany.
  • Teraz są zainstalowane plastikowe części i boczna płyta. Rolety są wyposażone w specjalny łańcuch - jest on wkładany do koła mechanizmu otwierania i zamykania, a krawędzie są łączone w zamku aż do kliknięcia.
  • Trzon z zasłoną jest włożony w ufortyfikowany narożnik, który jest nieskręcany i patrzy na równomierność położenia względem parapetu. Jeśli wynik jest odpowiedni, zaplanuj otwory na drugi róg i postępuj tak samo.

  Teraz musisz powiesić roletę na oknie z tworzywa sztucznego. Wał z szmatką jest wkładany do plastikowych uchwytów, końce pokryte są ozdobnymi pokrywami. Przed zamknięciem łańcuch kontroli całego mechanizmu przechodzi przez otwór jednego z nich.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Instalacja

  Okiennice

  Do czasu instalacji zasłony na okna zajmuje kilka godzin, jeśli wstępnie przygotować otwór do ich instalacji.

  Jak zainstalować rolety i żaluzje - 3 skuteczne sposoby

  Na co składa się:

  1. Pomiar przekątnych otworu. Muszą się pokrywać. Odchylenia o 1,5-2 mm mogą wpływać na pozycję konstrukcji i jej wygląd. Dlatego ważne jest, aby tynkować zbocza, aby doprowadzić strony do równej pozycji.
  2. Definicja instalacji jest wewnętrzna lub zewnętrzna. To proste - jeśli okna otwierają się do pokoju, to pudełko z plastikowymi imitacjami zasłon jest instalowane na zewnątrz i na odwrót.
  3. Wybór elementów złącznych i uszczelniających. Wszystko zależy od materiału ścian - plastikowe i plastikowe kotwy ze stalowymi śrubami nadają się do cegły i betonu. Do drewna - samogwintujące. Jako pianka montażowa, w przypadku pudeł zewnętrznych dobrze jest użyć uszczelniacza silikonowego - wilgoć nie osadza się na elementach.

  ZOBACZ WIDEOINSTRUCTION

  Gdy wszystko będzie gotowe, zainstalowanie rolet na oknach nie będzie trudne dla profesjonalisty. Oszczędność czasu na samodzielne przygotowanie będzie również odzwierciedlone w ostatecznej cenie.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  *

  9 + = 12