Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Pomysł, aby jego własna sidushku czasami nie przychodzi przez przypadek, ale z woli konieczne, ponieważ czasami trudno powierzchnia staje się bardzo niewygodne krzesło na południu, wieczorem lub innego rodzaju rekreacji.

Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Fotel do krzesła można uszyć ręcznie, a od najprostszej wersji można stworzyć prawdziwe arcydzieło za pomocą różnych technik: haftu, patchworku, aplikacji.

Ktoś powie, że do tego zawsze można użyć miękkiej sofy, łóżka, kanapy. Decydującym czynnikiem jest jednak komfort właściciela: jeśli zawsze i wszędzie woli korzystać z wygody, wówczas miejsce na krześle będzie musiało być pod ręką.

Koncepcje pomysłów

Sidushka - to urządzenie, w formie powtarzającej poziomą powierzchnię krzesła. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu dzięki miękkiemu wypełniaczowi. Główną cechą tego przedmiotu jest wystarczająca grubość i miękkość. Drugorzędne znaczenie, ale obowiązkowym parametrem są elementy mocujące, które nie pozwalają na upadek siodła.

Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Schemat rundy sidushki z dzianiny.

Ponieważ ten element wnętrza może działać:

 • poduszka z wyciętej lub przyszytej z klap tkanek;
 • matowe duże krycie, wielowarstwowe;
 • mata wykonana z taśm, wykonana z dużej lepkiej, która zapewnia objętość produktu.

Jak widać, kwestia jak zrobić Siedzenia, w większym stopniu dotyczy ona procesu wdrażania konkretny pomysł, bo do projektowania krzesło lub fotel jest w porządku doskonale, nawet najbardziej nietypowy projekt. Ponadto, element wykonany własnymi rękami, wykonany zgodnie z decyzją stylu pokoju, podkreśli jedynie ogólny wygląd, który jest dodatkowym plusem.

Przygotowanie do realizacji idei stworzenia miejsca

Aby zrobić dzianinowy dywanik, wymagane będą odpowiednie umiejętności w robótek ręcznych, w szczególności w kwestii dziania za pomocą igieł lub szydełka. Aby się tego nauczyć, jest dość realistyczna w dość krótkim czasie, ale jeśli chcesz jak najszybciej wykonać siodło, to najbardziej przystępna opcja złożoności - poduszka - zrobi.

Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Siedzisko na krześle można zszyć z klapek pociętych na paski wypchane sinteponem i splecione.

Tutaj możesz połączyć fantazję lub działać w oparciu o dostępne zasoby. Jeśli istnieje wystarczająca wielkość tkaniny, możesz natychmiast zacząć usuwać wymiary z mebli i bezpośrednio wdrażać wzór.

W przypadku, gdy dostateczna ilość tkanki, że nie można szukać w obudowie lub wykończenia niepożądanych elementów materiału o innej gęstości i strukturze (korzystnie gęstszej do sidushka do trwałego krześle). Ze wszystkiego, co możesz znaleźć, możesz zrobić dodatkowy materiał do dalszej pracy. Ogólnie rzecz biorąc, aby zrealizować ten pomysł, przydatne jest następujące narzędzie:

 • pióro, ołówek;
 • władca;
 • zakrzywiony;
 • igła do szycia lub maszyny do szycia.

Jeśli w domu nie ma maszyny do szycia, opcja niezależnego mocowania elementów siodła jest odpowiednia. Najważniejszą rzeczą w tym samym czasie jest upewnienie się, że wszystkie szwy są mocne, dla których zaleca się załatanie ich kilkakrotnie.

Jeśli istnieją umiejętności szycia, a w domu jest również maszyna do szycia, zadanie jest znacznie uproszczone, ponieważ wszystkie prace można wykonać bardzo szybko. Materiały będą potrzebne:

 • tkanina;
 • wątek;
 • guma piankowa lub inny wypełniacz;
 • papier do wzoru.

Jak widać, zestaw materiałów jest bardzo skąpy, a to pokazuje, że pomysł nie będzie kosztować niczego, z wyjątkiem kilku godzin. Jeśli w domu znajduje się maszyna do szycia, warunki te są zredukowane o połowę.

Wdrażanie pomysłu

Wydaje się, że praca jest bardzo prosta. Ale jeśli nie trzeba wdrożyć jasny plan i nie wykonuj go, a następnie jako wynik zaimprowizowany można dostać niskiej jakości rzeczy, które oprócz tego również nie odpowiada wymiarom krześle. Aby tego uniknąć, zaleca się wykonanie określonej sekwencji czynności:

Jak zrobić miejsce na krześle własnymi rękami?

Schemat kwadratowy dziany sidus na krześle.

 1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie mebli, dla których wykonano siodło. Może to być krzesło lub fotel. W każdym razie konieczne jest zmierzenie boków poziomej powierzchni. Jeżeli siedzenie jest wykonane na krzesło, dopuszcza się błąd po większej stronie. Jeśli to wnętrze jest wykonane na fotel, należy wziąć pod uwagę, że w tym przypadku tolerancja błędu może być mniejsza tylko od uzyskanej wartości obwodu.
 2. Następnie za pomocą ołówka i linijki otrzymane wyniki są przesyłane na papierze. Rezultatem jest wzór. Jest całkiem możliwe przeniesienie pomiarów bezpośrednio na tkaninę, ale może to spowodować niską jakość i niechlujstwo, ponieważ tkanina ma właściwość przesuwania i "odpływania". Jeśli krzesło pod kątem prostym, to będzie łatwiejsze, ponieważ praca będzie na tyle linii, jeśli zaokrąglania użyteczny szablon, alternatywnie można przymocować papier do stołka i okręgu.
 3. Kiedy wzór jest gotowy, zostaje przeniesiony na tkaninę. Należy wziąć pod uwagę, że konieczne jest uzyskanie dwóch identycznych części, z których każda musi mieć zapas 1 cm na ścieg.
 4. Jako załącznik możesz użyć dowolnego rozwiązania: cięć lin, wstępnie zszytych wstążek z tej samej tkaniny co siedzisko, zakupionych w sklepie wstążek o pożądanym odcieniu. Przy pomocy tych urządzeń fotel nie zejdzie z krzesła.
 5. Teraz możesz przystąpić do łączenia głównych elementów. Podczas wykonywania szwów na obwodzie siedzenia należy pamiętać, że w odpowiednich miejscach z czterech rogów konieczne będzie zamocowanie taśm lub lin. Jeśli elementy mocujące zostaną zszyte, wówczas wygląd produktu będzie dokładniejszy.
 6. Bez szycia do końca jednego z boków wypełnienie jest wpychane do środka. Może to być guma piankowa, sintepon lub inny materiał. Po całkowitym wypełnieniu poduszki pozostawia się pozostałą powierzchnię. Biorąc pod uwagę, że jest to szew zewnętrzny, należy go wykonać bardzo ostrożnie.

W związku z tym praca nad szyciem siedziska jest niewielka, a jego konstrukcja może być wykonana na różne sposoby i na życzenie właściciela. Najważniejszą i być może najtrudniejsze - należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, takie jak prawo do wykonywania pomiarów bez błędu, aby przenieść wzór na materiale, nie zapomnij, aby uszyć wstążki na rogach, sprawnie i bez przerw w celu wypełnienia poduszek drukowany materiał.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

75 − = 74