Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

PhotoVideo
Wielu pamięta czasy, kiedy kupowanie mebli było wydarzeniem. Trudno było to "zdobyć", ale wybór był bardzo wąski dla konsumenta. Ale literatura była popularna, w której można było znaleźć szczegółowe opisy, na przykład, jak zrobić szafę samemu. Pomimo bogactwa rynku, ogromnego wyboru dla konsumenta spośród wszystkich modeli i kolorów, stylów i preferencji cenowych, ta informacja jest nadal istotna. Naprawdę, jak zrobić szafę na dom? W końcu to nie jest tylko ekscytująca aktywność.

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Szafkę można wykonać nie tylko za pomocą "młotka i gwoździ", ale także w celu zebrania z innych improwizowanych materiałów, a pomysł można wypożyczyć od znanych projektantów.

W rezultacie otrzymujesz unikalny mebel, który w pełni odpowiada parametrom twojej przestrzeni życiowej.

Ten problem najczęściej pojawia się w odniesieniu do balkonów i loggii, w których każdy centymetr przestrzeni ma być wykorzystywany z maksymalną korzyścią. I jak wspaniale, że dziś w sklepach jest ogromny wybór materiałów, a także "półprodukty", które umożliwiają wyprodukowanie takiego pożądanego mebla w ciągu kilku godzin.

Narysuj pomysł w formie rysunku

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Możesz sam narysować rysunek lub znaleźć odpowiedni rysunek w Internecie.

Produkcja własnego gabinetu powinna rozpocząć się od stworzenia projektu, czyli szkicu przyszłego produktu. Najpierw określ miejsce, w którym stoi mebel. Musisz znać szerokość, długość i wysokość proponowanego produktu, a także pomyśleć o obecności w nim półek, obliczyć ich liczbę i rozmiar. Przysłowie mówi: siedem razy miara - jedno cięcie, a zatem nie polegać na pamięci i umiejętnościach. Weź kartkę i zrób szczegółowy rysunek.

Już w trakcie rozważania zarysu gabinetu należy sobie wyobrazić, z jakiego materiału ma powstać. Najbardziej popularna jest płyta wiórowa - drewno wiórowe, różne kolory, rodzaj powierzchni, jakość wykonania. Może to być imitacja różnych rodzajów drewna, strona przednia jest absolutnie gładka lub bardzo teksturowana. Wybierz swoje ulubione kolory, nie zapominając, że szafka powinna pasować do wnętrza. Nie zaniedbuj i czynników, takich jak przyjazność dla środowiska i praktyczność materiału.

Wykonaj części i przygotuj się do montażu

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Do cięcia materiału odpowiedniej układanki elektrycznej, mogą, jeśli to konieczne, wykonać i kręcone plasterki.

Rysunek jest gotowy, wybrane są materiały. Teraz musimy przedstawić szczegóły przyszłego gabinetu. Oczywiście można je również wyciąć w domu, jeśli istnieje specjalne wyposażenie i doświadczenie w tej pracy. Do tych celów odpowiednia jest wyrzynarka elektryczna, w razie potrzeby możliwe jest wykonanie ukształtowanych odcinków. Jednakże, jeśli twoje umiejętności nie mają profesjonalnej dokładności, odłupane, występuje zabarwienie krawędzi, co wpływa nie tylko na wygląd produktu, ale także na warunki jego działania. Tak więc gwarancja jakości może być udzielona tylko przez warsztat, który ma specjalne wyposażenie, na którym, zgodnie z twoimi rysunkami, wykonane zostanie dokładne i piękne cięcie.

Jeśli przekonacie się w swoich myślach, aby samemu wykonać całą pracę, trzeba wyciąć detale, oszczędnie umieszczając je na arkuszach płyty wiórowej. A więc zapas jest dostępny. Zestaw jest w kolejce.

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jakość sprzętu zależy od tego, czy obudowa trwa długo, czy nie. Lepiej nie oszczędzać na tym.

Aby to zrobić, najpierw musisz zadbać o dostępność różnych okuć. Zawiera zawiasy drzwi lub mechanizmy otwierania, dziś umożliwiają one płynne otwieranie i zamykanie drzwi, wiele z nich jest w sprzedaży. Ponadto, możliwe jest otwieranie szafy według typu "komory" (to jest na bokach), więc potrzebne są prowadnice, które przesuwają drzwi. Należy zauważyć, że są one reprezentowane na rynku z bogatym wyborem. Na prowadnicach "go" i szufladach szafki, jeśli są one przewidziane w twoim projekcie.

Po drugie, potrzebujesz uchwytów i elementów dekoracyjnych, które powinny odpowiadać ogólnym planom i wymaganiom funkcjonalnym.

Po trzecie, musisz kupić elementy, które w rzeczywistości pozwalają na budowanie. Są to zasłony i nity, które zakrywają szczeliny i otwory. Biorąc pod uwagę obecność półek i innych części, poznajemy ilość tych elementów, dodamy trochę więcej "w rezerwie".

Po czwarte, uważamy, że zamykamy sekcje ДСП. Zwykle używa się do tego krawędzi. Oprócz tego, który jest przyklejony do plastra w środowisku domowym za pomocą żelazka, krawędź jest nakładana na figurę, łatwo ubiera się na krawędziach materiału. Dokładnie obliczyć materiał, nie zapominaj, że kolor krawędzi powinien być w harmonii z tonem materiału, z którego wykonujemy meble.

Zbieramy szafę sami

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Zaczynamy montować produkt od konstrukcji ramy. W tym celu wywiercimy absolutnie symetryczne otwory w ściankach bocznych, a następnie za pomocą śrubokręta i wygoda podłączamy części.

Do samodzielnego montażu potrzebne są narzędzia: wiertło z wiertłami o średnicy odpowiadającej wymiarom otworów w łącznikach, śrubokręt. Zaczynamy montować produkt od konstrukcji ramy. W tym celu wywiercimy absolutnie symetryczne otwory w ściankach bocznych, a następnie za pomocą śrubokręta i wygoda podłączamy części.

Potem przystępujemy do powieszenia drzwi, lub, jeśli robimy szafę, naprawiamy prowadnice. Nawiasem mówiąc, jeśli istnieje przerwa między drzwiami podczas montażu, można ją skorygować, dopasowując daszki lub zmieniając wysokość kół. Szczególna ostrożność wymaga instalacji pudeł i półek.

Przed wywierceniem płyty wiórowej warto sporządzić układ, który znacznie ułatwi zadanie i zwiększy szanse obserwacji ścisłych paraleli. W końcowym etapie montujemy szafkę z estetyką - zamykamy wywiercone otwory za pomocą wtyczek. Szafka własna jest gotowa. Podążając za tymi niewielkimi wskazówkami, nawet początkujący mogą próbować samodzielnie tworzyć meble. A pytanie, jak zrobić szafkę, nie jest tak skomplikowane.

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Jak zrobić szafę samodzielnie: przewodnik (zdjęcie i wideo)

Prześlij więcej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 32 = 41