Jaka jest rdza na fasadzie?

Jaka jest rdza na fasadzie?

Fasada rustykalna to piękna okleina, którą można wykonać różnymi metodami.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Fasada z rdzy

Sposoby tworzenia rdzy

Zanim zrobisz zardzewiałe ściany, za pomocą linijki i sznurka, odznacz na dalsze działania. Dalej są już montowane lub produkowane rdzewieje na różne sposoby, o których powiem wam dzisiaj.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Fasada rustykalna

Styropian

Rozszerzona ruda polistyrenowa jest popularna nie tylko ze względu na ich lekkie wytwarzanie i instalację, ale także ze względu na ich wszechstronność, ponieważ budynek jest jednocześnie dekorowany i izolowany.
Polistyren przyklejona do elewacji przez znaczków kleju Ceresit CT 85 lub CT 83. Nałożyć klej piankowy (warstwa dostatecznie obfite) i zapnij elewacji.
Jak tylko klej wyschnie, nałóż warstwę wzmacniającą. Do jego produkcji stosuje się ten sam klej co do montażu rdzy, ale siatkę z włókna szklanego dodaje się do kompozycji.

Ważne! Najpierw nałóż klej na ścianę, a następnie włóż do niego siatkę. Zaleca się rozpoczęcie instalacji rdzy z najmniejszych elementów!

Jaka jest rdza na fasadzie?

Rdza fasadowa wykonana ze spienionego polistyrenu

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności nałóż podkład podstawowy na piankę. Jego kolor może być tylko biały lub z dodatkiem barwnika, wszystko zależy od ogólnego projektu budynku i twoich życzeń.
Zagruntowana rdza z tworzywa sztucznego z pianki może służyć, bez utraty pierwotnego wyglądu, przez wiele lat, wtedy podkład będzie musiał zostać odnowiony.
Jeśli istnieje taka potrzeba, można zastosować tynk dekoracyjny na wyschniętym podkładzie, co przedłuży żywotność rdzy.

Opakowanie liniowe

Rdza jest wrzucana do świeżego tynku za pomocą żelaznej linijki. Pierwsze linie, wzdłuż których znak drukowanie odbędzie się, a następnie podjąć grubość linii kolejowej od 5 do 15 mm, w zależności od wzoru i młot zanurzać go w jeszcze zamrożonego powłoka elewacji. Rezultatem jest piękny rysunek. Rdza na elewacji wygląda bardzo ładnie, są warte wydanych pieniędzy i czasu.

Wskazówka: Zalecam bardzo płynne wyjmowanie linijki, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia krawędzi rowka.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Masywna rustykalna fasada własnymi rękami

Drewniane dostichki

Za pomocą drewnianych listew można wykonać dużą rdzę. Metoda jest nieco podobna do farszu za pomocą żelaznej linijki, ale wynik jest nieco inny. Smarowane długie drewniane deski są wbijane do nieodkształconego tynku elewacji, a po zestaleniu są usuwane. Wszystkie usterki należy usunąć ręcznie.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Fasada rustykalna

Rozciągający się tynk

Podczas tynkowania elewacji można łatwo wyciągnąć rdzewienie. Ze stagnacyjnego podkładu należy wykonać znakowanie, zamocować szablon, a podczas nakładania ostatniej warstwy powoli wyciągnąć. Jeśli potrzebujesz głębiej zardzewiałej rdzy, usuń również ziemię.

Uwaga, proszę! Do pracy nad tą metodą potrzebujesz co najmniej dwóch osób, a najlepiej trzech! Dwa szybko stosują rozwiązanie, a trzeci mocno trzyma szablon.

Najpierw musisz wykonać poziome, a następnie pionowe paski. Gdy wszystkie linie są już gotowe, radzę ci trochę posmarować drewniany talerz.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Rdza z gipsu

Stiuk

Stiuk to gotowy element dekoracyjny do elewacji wykonany z polistyrenu. Nie musisz niczego ciąć, zrób to sam. Wystarczy zamówić sztukaterię i po prostu przykleić ją na elewacji za pomocą kleju budowlanego. Montaż stiuku odbywa się bardzo szybko, a klej można zastąpić płynnymi paznokciami.
Montaż stiuku na elewacji nie jest trudniejszy niż w pokoju. Im więcej elementów dekoracyjnych - tym więcej czasu poświęcamy na instalację.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Stiuk elewacyjny

Wyniki

Robiąc fasadę rustovku, zdałem sobie sprawę, że proces ten jest pracochłonny, drogi, bardzo odpowiedzialny, ale jeśli spojrzysz na wynik, zaczynasz rozumieć, że to jest tego warte! Zwłaszcza jeśli chodzi o dom w stylu klasycznym, nie da się obejść bez rustovki.

Jaka jest rdza na fasadzie?

Wykończenie elewacji zardzewiałą

Każda z wyżej opisanych metod ma zarówno zalety, jak i wady. Wybierz coś, co jest bardziej specyficzne w twoim przypadku. Mogę powiedzieć, że najbardziej uniwersalną i prostą opcją jest gotowa stiuk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

97 − = 90