Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Często konieczne jest wykonywanie różnych projektów na daczy własnymi rękami. Może to dotyczyć absolutnie dowolnych produktów. Wiele osób w wiejskim domu po zakończeniu prac budowlanych to różnorodne materiały. Przykładem może być podszewka. Służy do wykańczania różnorodnych budynków. Na przykład możesz samodzielnie wykonać drzwi z vagonki. Potem porozmawiamy o tym.

Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Drzwi wykonane z deskowania są bardzo proste, ale wyglądają bardzo stylowo.

Początkowy etap pracy

Zanim pójdziesz do sklepu po materiały, konieczne jest dokonanie niezbędnych pomiarów drzwi. Najczęściej standardowe drzwi mają geometryczną wysokość 2 metrów i szerokość sięgającą 90 cm, w przypadku pomiarów trzeba nabyć taśmę mierniczą. Wielkość drzwi zależy od geometrii otworu. Możesz także, na przykład, zrobić okno, przez które będziesz mógł zajrzeć do pokoju z zewnątrz. Ramka nie zawsze zawodzi. Może być stosowany jako podstawa.

Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Pomiary dla drzwi od podszewki.

Można to jednak zrobić tylko wtedy, gdy jest naprawdę dobrze zachowana. W niektórych sytuacjach rama musi być wykonana ręcznie. Jeśli nie jest to absolutnie godne szacunku, będzie musiało być zrobione z barów. Jego wymiary geometryczne wynoszą 100 * 100 cm, wystarczy standardowe narzędzie do tej pracy. Możesz użyć zwykłych gwoździ i młotka. Po zainstalowaniu skrzynki konieczne jest usunięcie z niej wszystkich niezbędnych pomiarów, które umożliwią wykonanie wyraźnych drzwi pod względem geometrii.

Teraz musimy zdecydować o głównym materiale, z którego będą wykonane drzwi. Tablice najlepiej nadają się do tych celów. Wiele używa sklejki do tych celów, ale to znacznie zwiększa koszt całej konstrukcji. Lepiej jest zrobić ze zwykłymi deskami, których grubość nie będzie mniejsza niż 30 mm. W tym przypadku w przypadku części środkowej zastosowana zostanie sama okładzina. Da to drzwiom jakościowy wygląd estetyczny. To ta wersja projektu spełnia wszystkie współczesne wymagania. Kupuj materiał lepiej w sklepach budowlanych, ale możesz po prostu przejść się na rynek.

Instrukcja obsługi

Teraz pudełko jest gotowe do pracy, co oznacza, że ​​możesz kontynuować. Jeśli drzwi mają geometrię 180 * 80, sekwencja będzie następująca. Nawiasem mówiąc, wszystkie narzędzia i materiały muszą być koniecznie złożone w jednym miejscu, aby można je było w razie potrzeby osiągnąć bez żadnych problemów. Warsztatu nie trzeba wcale wykonywać. Do tych celów możesz użyć zwykłej ławki.

Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Rodzaje profili drzwi.

Najpierw trzeba wyciąć dwie deski o długości 180 cm. W końcu jest to wielkość drzwi. Do pracy możesz użyć zwykłej ręcznej piły lub możesz użyć elektrycznej wyrzynarki. Następnie musisz użyć drzwi z nożem. Jest zainstalowany w urządzeniu. Za pomocą wiertła, rowki są wykonane od strony przedniej. Ich głębokość powinna wynosić 50 mm, a szerokość - 10 mm. Będą stanowić bok drzwi od podszewki. W dłoniach należy ponownie wziąć piłę lub piłę elektryczną. Za pomocą narzędzia cięte są trzy deski o długości 70 cm, a następnie z krawędzi przyciętych desek należy wycofać się na około 5 cm, a następnie opróżnić te miejsca na głębokość 10 mm. Odbywa się to nie tylko z góry lub z dołu. Teraz musisz włożyć jedną z desek w pionowe elementy konstrukcji. Rezultatem jest konstrukcja przypominająca literę P.

Teraz możesz przejść bezpośrednio do cięcia podszewki. Aby to zrobić, używane jest również każde narzędzie. Najlepiej użyć układanki, ponieważ w tym przypadku z materiału uzyskano bardziej gładkie powierzchnie. Płyta powinna mieć długość 70 cm, grubość deski to około 4 cm, na tej podstawie warto obliczyć całkowitą ilość materiału, która będzie potrzebna do obicia o wysokości 180 cm. Grubość podszewki może być bardzo zróżnicowana. Konieczne jest kontynuowanie odliczania od końcowej wysokości drzwi. Lepiej kupować materiał z niewielkim marginesem, aby nie trzeba było biegać po sklepach.

Jakość drzwi z dywanu własnymi rękami

Schematy mocowania vagonki w drzwiach.

Paski uzyskane w wyniku tych pomiarów powinny zostać umieszczone w pionowych rowkach tych tablic, które zostały wcześniej przygotowane. Możesz naprawić materiał za pomocą najpospolitszych gwoździ. Lepiej używać zbyt długich paznokci, ponieważ mogą one wpływać na estetykę drzwi. W ten sposób rozmieszczone są wszystkie rzędy wykładziny. Przy okazji, możesz naprawić materiał nie tylko zwykłymi gwoździami, ale także śrubami. Do tych celów konieczne jest posiadanie śrubokrętu. Najbardziej zwykłe standardowe śruby są całkiem odpowiednie. Ostatni rząd zamyka tablica, którą należy również wcześniej przygotować. W rezultacie należy uzyskać wystarczająco mocną konstrukcję, która umożliwi działanie drzwi przez wiele lat w prawie wszystkich warunkach.

W tym samym czasie środkowa część drzwi pozostaje słaba. Musi być sztywny. Do tego używana jest ostatnia deska o długości 70 cm, która jest przybita w środkowej części drzwi. W rezultacie uzyskuje się jastrych o wystarczająco wysokiej jakości, co w dużym stopniu zwiększa sztywność całej konstrukcji.

Teraz pozostaje tylko zamontować drzwi na właściwym miejscu. W tym celu wcześniej zamocowano zawiasy. Można użyć dowolnego wzoru. W tym momencie konieczne jest zamocowanie uchwytu. Jego projekt jest wybierany w zależności od upodobań danej osoby. W pozostałych przypadkach powieszenie drzwi oznacza standardowy zestaw czynności. Wszystko jest niezwykle proste i zrozumiałe. Musisz tylko wziąć drzwi i powiesić je na tych zawiasach, które zostały zamontowane na ramie.

Oczywiście podszewka nie jest jedynym materiałem, który można wykorzystać jako dodatkowy element do drzwi. W tej sytuacji tarcza ze sklejki jest całkiem przydatna. Należy jednak zauważyć, że estetyka drzwi w tym przypadku będzie kulawa. Warto zwrócić uwagę na wysokie koszty sklejki. Dziś łatwiej jest kupić wysokiej jakości podszewkę, a nie najtańszą sklejkę.

Podsumowanie i podsumowanie

Teraz każdy czytelnik wie dokładnie, jak zrobić drzwi z vagonków własnymi rękami. Jak widać, sam proces nie stwarza żadnych nadprzyrodzonych trudności. Najważniejsze jest, aby uzyskać wszystkie niezbędne narzędzia i materiały, a następnie rozpocząć pracę. Instrukcja, którą przedstawiono powyżej, z pewnością pomoże każdemu nowicjuszowi, a nie tylko początkującemu. Jest to bardzo przydatny i doświadczony mistrz stolarski.

Możesz także podać kilka przydatnych wskazówek, które zdecydowanie pomogą w pracy.

Konieczne jest złożenie wniosku o samo przetworzenie samej wykładziny, tylko elektrycznej układanki.

Dobro dzisiaj z poszukiwaniem takiego narzędzia, nikt nie powinien powstać z żadnych problemów. Można go kupić w każdym specjalistycznym sklepie, a jeśli to konieczne, po prostu zabrać go od przyjaciół lub znajomych. Do mocowania materiału najlepiej użyć śrub samogwintujących. Wkrętak jest niezwykle łatwy do znalezienia dzisiaj. Być może już istnieje w arsenale osoby, która rozpoczęła pracę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 1