Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Współcześni pisarze używają puszek z farbami do tworzenia graffiti. Emalia z dużą ilością pigmentów dobrze się układa i szybko schnie. Wielu producentów stosuje tajne technologie, które zapewniają wymaganą jakość.

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti w sypialni

Farby do graffiti wypełniały całe działy w sklepach i zarastały pokrewnymi produktami w postaci markerów i czapek. Z ulicy do wnętrza weszła technika rysowania aerozoli. Powstały firmy, które zarabiają poprzez zmywanie inskrypcji ze ścian i płotów.

Graffiti jako element sztuki ulicznej lub wandalizmu

Graffiti ma wiele kierunków. Niektórzy pisarze używają puszek farby do ozdabiania matowych szarych ścian i ogrodzeń. Tworzą oryginalne projekty, prawdziwe arcydzieła. Takie rysunki można zobaczyć w miastach na całym świecie. Są częścią współczesnej kultury.

Wysokiej jakości farba do graffiti leży dokładnie na różnych powierzchniach, szybko schnie i zachowuje swój kolor przez długi czas. Ta jakość jest używana przez chuliganów. Adrenaliniści twierdzą, że ich napisy na ścianach, samochodach, fasadach budynków publicznych, tworzone nocą, biegną i jest prawdziwa sztuka graffiti.

Szybko nakładaj farby, aż nikt tego nie zauważy i nie ucieknie. Aby to zrobić, wybierają puszki z silnym zapasem nitro-koloru i wysoką zawartością pigmentów. Na całym świecie walczą z nielegalnym malowaniem murów. Takie działania przypisuje się wandalizmowi i chuligaństwu.

Kto jest autorem nowoczesnych graffiti?

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti we wnętrzu sypialni

Ojczyzna graffiti uważana jest za Amerykę. Kiedy gangsterzy zaczęli dzielić strefy swoich wpływów, każdy gang malował ściany symbolami klanu, ukrywając je w liniach i plamach farby. Następnie farba w puszkach została stworzona tylko do barwienia samochodów. Wypłynęła, położyła się nierównomiernie i szybko spłonęła.

W rzeczywistości w Rosji w 1918 r. Wezwano artystów do wyjścia z piwnic i narysowania ścian domów. Sztuka stała się dostępna dla zwykłych ludzi. Pierwsze graffiti na murach Moskwy i Petersburga to karykatury polityczne i plakaty.

We Włoszech, Maroku i krajach wschodnich zachowały się ulice w miastach, w których mieszkańcy kontynuują starodawną tradycję malowania drzwi i fasad domów za pomocą domowych farb. Dominują wzory warzywne i ornamenty geometryczne.

Pierwsze używane aerozole samochodowe

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti na ścianie w pokoju

Najpierw do tworzenia rysunków wykorzystano aerozole do samochodów. Rysunki były wyblakłe i krótkotrwałe.

 1. Farba nakładana bez podkładu w celu pokrycia metalu, szybko straciła swój wygląd, odrywając się.
 2. Spryskano go nierównomiernie.
 3. Wybór kolorów był ograniczony do zakresu produkowanych samochodów. Ma około 10 ton i biały z czarnym.
 4. Napisy były nieudolną imitacją obcego graffiti.

Nazwy grup muzycznych, imiona bożków zostały narysowane szybko i często nie zostały ukończone. Autorzy prowadzili policję. Graffiti kaleczyły miasto. Wycieraczki myły je zwykłym rozpuszczalnikiem.

Wymagania dotyczące farb do graffiti

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti na ścianie w sypialni

Pierwsze puszki z farbami pojawiły się w sklepach od producentów z Włoch i Niemiec:

 • wybór był ograniczony;
 • koszt jest wysoki;
 • mieszanina w puszkach poszła równomiernie;
 • praktycznie nie było kroplówek;
 • kolory jasne, nasycone;
 • rysunki trwały długo, nie wypaliły się.

Stopniowo zwiększyło się spektrum kolorów. Niektóre firmy produkują ponad 200 odcieni farby. Ważący od 70 gramów do litra. Powłoka jest matowa, błyszcząca, świecąca. Podaje się kompozycje graffiti i ciśnienie w puszce. Wpływa to na prędkość rozpylania. Każdy jeździec może uporządkować według swojego doświadczenia lub ilości pracy.

Były wymienne głowice do balonów, zmieniające szerokość strumienia. Oznaczanie odbywa się teraz za pomocą specjalnych znaczników. Przed nałożeniem graffiti powierzchnia ściany jest zagruntowana za pomocą wałka, a tło tworzy się farbami w specjalnych cylindrach o dużej objętości do 5 litrów.

Po nałożeniu na powierzchnię kompozycja rozpuszczalnika wysycha w ciągu kilku minut. Jednocześnie emitowany jest silny zapach. Twórcy pracy w respiratorach.

Co jest w puszce i dlaczego nie jest pełne?

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Ściana w pokoju

Przy produkcji farby do graffiti, metalowy pojemnik, niezależnie od jego objętości, jest wypełniany w następującej kolejności.

 1. Metalowe kulki do mieszania.
 2. Nitro-emalia to nie więcej niż 2/3 objętości.
 3. Ciekły propylen.
 4. Wieczko z rurką i nebulizatorem jest wieczkiem.

Przed wlaniem do puszki emalia do graffiti jest starannie filtrowana. Małe cząstki mogą zatkać wąski otwór rozpylacza.

Gdy farba jest rozpylana, ciekły propylen przechodzi w stan gazowy, utrzymując stałe ciśnienie w puszce. Standard to 6 atmosfer. Zapewnia to równomierne rozpylenie aż do całkowitego zużycia kompozycji. Dlatego też pojemnik pozostaje pusty o 30%.

Farba do graffiti zawiera wiele pigmentów. W dalszej części każdy producent wprowadza swoje komponenty i stara się utrzymać tę technologię w tajemnicy.

Typowe rozpuszczalniki, farba do graffiti nie jest wymywana. Były firmy oferujące firmom i osobom prywatnym mycie ścian budynków i ogrodzeń.

W niektórych krajach Europy i Stanów Zjednoczonych mury metra i dolne partie domów są wypełnione syropem cukrowym. Kiedy graffiti je pokrywa, wszystko zmywa się wodą. W budynkach publicznych na całym obwodzie instalowane są kamery wideo ze wskaźnikami ruchu.

Czapki na naboje i inne pokrewne produkty dla artystów ulicznych

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti na ścianie biura

W każdym sklepie sprzedaje puszki z farbą, duży wybór przynęt. Czapki w specyfikacji nie tylko wskazują kolor korpusu i rdzenia. Główną jest szerokość strumienia i na puszkach, w których firmy są odpowiednie.

Aby oznaczyć wzór, sprzedawane są różne markery. Zapewniają jednolite zastosowanie linii.

Pisarze nauczyli się, jak wypełniać puszki jednorazowe. Teraz producenci produkują emalię, aby wypełnić puste zbiorniki graffiti, w tym markery.

Utwórz tło i primetovat, duży obszar może być specjalnym wałkiem. Ma długą teleskopową rączkę i pozostawia szeroki pas w jednym przejściu.

Aby stworzyć napisy na dużej wysokości, należy użyć gaśnic wypełnionych emalią nitro-emaliową i ogrodową. Ich jednorazowe analogi sprzedawane są w dziale aerozoli z aerozolami.

Dla szybkiej aplikacji tworzone są uchwyty do równoczesnego rozpylania z dwóch puszek jedną ręką. Asortyment towarów na graffiti stale się powiększa.

Główni producenci farb w puszkach do rysunków na ścianach

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Graffiti

Największym popytem artystów street artu cieszą się produkty następujących firm:

 • Molotów;
 • Montana;
 • Arton;
 • Kolor MTN;
 • ABRO;
 • Graffitimarket.

Pierwszym profesjonalnym lakierem do graffiti, stworzonym w Rosji, była marka Arton. Teraz firma produkuje kolory matowe i błyszczące. Paleta stale rośnie i jest bliska 100 odcieni każdego rodzaju. Jakość na poziomie zagranicznych materiałów.

Butelki Montana pojawiły się najpierw na półkach sklepów krajowych. Włochy kwestionują prawo do używania marki od Amerykanów. Jakość farby jest doskonała. Wybór jest ogromny.

Konkurując ze sobą, producenci farb na graffiti zamienili puszki w dzieło sztuki. Marki w różnych stylach i kolorach, rysunki i całe zdjęcia pokrywają pojemniki. Każdy producent stara się, aby jego produkty były rozpoznawalne i niepowtarzalne.

Na rynku jest dużo podróbek w atrakcyjnej, niskiej cenie. Dlatego musisz kupować tylko w markowych sklepach.

Graffiti we wnętrzach i farby na bazie wody

Kartridże do graffiti, rysunki na ulicy i we wnętrzu

Malowana ściana w sypialni

Na ulicach do wnętrza wszedł sposób na dekorowanie ścian graffiti. Stworzono specjalne farby na bazie wody do pracy w pomieszczeniach. Wysychają dłużej i wymagają przygotowania powierzchni. Ale nie miej nieprzyjemnego zapachu, równomiernie się połóż. Podstawa ich akrylu i lateksu. Rozróżnij farby do zastosowania na:

 • otynkowane ściany;
 • płytki;
 • drewno;
 • szkło, metal;
 • tapeta do malowania.

Doświadczony jeździec dekoruje pokój rysunkiem na 5 - 6 godzin. Używa szkicu narysowanego na papierze. Rysunek jest wyjątkowy, ponieważ artysta go nie kopiuje, ale tworzy podobny. W procesie tym występuje element improwizacji. Bierze pod uwagę określony pokój, oświetlenie, jego wielkość i nastrój.

W przypadku sufitu stosuje się głównie pędzel. Stosowane są również paintball.

Powszechne wykorzystanie obrazów powstałych na jednej ze ścian pomieszczenia w technologii mieszanej. Tło i odcienie są tworzone przy pomocy puszek. Małe elementy rysuje się za pomocą pędzla, markerów. Użyj i szablony. Okazuje się, unikalny design. Pokój wpada w nastrój. Wodoodporne barwniki są natryskiwane obrazami płytek w łazience i kuchni.

Za pomocą szablonów możesz stworzyć własnymi rękami mały rysunek na ścianie korytarza i jadalni. Wystarczy oznaczyć powierzchnię kwadratami cienkimi liniami za pomocą ołówka. Przesuń znacznik na główne linie konturu. Następnie spryskaj cienki strumień elementów brzegowych wzoru. Wypełnij farbę dużymi fragmentami. Rób cienie.

Miasta są ozdobione graffiti lub 60 litrami farby na ścianę

W 2013 r. Władze miejskie w Moskwie wspólnie z pracownikami kultury znalazły sposób, by w pośpiechu zwalczać brzydkie graffiti wykonane nocą. Nie da się go pokonać - głowa. Wybrali kilka ścian w budynkach publicznych i ogłosili konkurs na najlepszy szkic. Zwycięzcy zostali wyposażeni w sprzęt w postaci dźwigów i urzeczywistnili swoje marzenie.

W rezultacie kilka zespołów wyszło z podziemia i podjęło prawdziwą dekorację miasta. Na pierwszym zdjęciu, umieszczonym na ścianie zajezdni tramwajowej, zajęło 60 litrów farby. Prace trwały 5 dni. Wszyscy lubili nowy wygląd ściany.

Zbudowano kilka kabin transformatorowych. Pisarze przyznali, że praca nad dużymi obrazami w ciągu dnia jest o wiele bardziej interesująca. Teraz, za pomocą puszek po farbach, graffiti zaczęło dekorować miasto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 78 = 86